Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
bir konuda daha açıklama yapayım.

Burada birine "kudurun" de sonra o mesajda ki kudurun kelimesini değiştir ama başka bir üye mesajı alıntılamış ve cevap vermiş, bir başka üye de şikayet etmiş.

Sonra gel "hayali bir mesaj üzerinden bana ceza veriyorsunuz" diye isyan et sonra siz tarafsınız burada işim olmaz de defolup git.

güler misin ağlar mısın?

biz mi geri zekalıyız? oradan çok mu embesil gibi duruyoruz anlamadım. Kendime hakaret ederek ancak bu kadar yazabildim.
Kendinize hakaret edince sikayet edebiliyor muyuz? 😅
Bas harfi kofi mi acaba?

tamam sen yurtdışıda tatil yapmaya, yüksek alım gücüne layık değilsin. Ok ama ben layığım, sen kendini ezik görüyorsun diye ben de görecek değilim. Ayrıca marka dediğin de Gucci vs değil Nike yani sjkgs bu kadar vizyonsuz olma, yurtdışında Zarayla aynı muameleyi görüyor ama senin alım gücün o kadar düşük ki Nike' a Chanel muamelesi yapıyorsun. İşte bu üzücü
He canım giy giy ben ucuz giyip gayette güzel olabiliyorum markalara ihtiyacım yok

Paramı böyle şeylere harcamadigimdan ev alabiliyorum birikim yapabiliyorum altın alabiliyorum okuyabiliyorum
Senin paran yok. 😂 Bütün ihtiyaçların karşılandıktan sonra eline verilen harçlığı biriktirebiliyor olman ekonomi uzmanı yapmıyor seni şekerim.

Paramı böyle şeylere harcamadigimdan ev alabiliyorum birikim yapabiliyorum altın alabiliyorum okuyabiliyorum
Ayrıca yine aynı noktaya geldim ama tekrar ediyorum.. neden almayaym diye sorgulamamız lazım?? Neden avrupada 50 lira olan sey burda 2 bin lira.. neden orda asgari ücretli araba alabilirken burda geçinemiyo?? Neden ben nike ı gucci sanıyorum diye bi sorgula allasen yaaa

bir konuda daha açıklama yapayım.

Burada birine "kudurun" de sonra o mesajda ki kudurun kelimesini değiştir ama başka bir üye mesajı alıntılamış ve cevap vermiş, bir başka üye de şikayet etmiş.

Sonra gel "hayali bir mesaj üzerinden bana ceza veriyorsunuz" diye isyan et sonra siz tarafsınız burada işim olmaz de defolup git. Defolup gitti sanıyor ama ben attım siteden.

güler misin ağlar mısın?

biz mi geri zekalıyız? oradan çok mu embesil gibi duruyoruz anlamadım. Kendime hakaret ederek ancak bu kadar yazabildim.

Mune Mune
Bizde bir geri zekalılık, embesillik varsa üyeler açık açık söylesin, önce kuduruyorsunuz yazıp sonra onu silip başka bir kelime yazılması, mesajın orijinali alıntıda kabak gibi duruyorken üstelik, yaptığımız hayali mesaja ceza vermek midir?
Oradan bakınca kelime oyunlarını anlamayacak kadar şapşal mı görünüyoruz acaba?

Hanımlar güle eğlene yazıyorsunuz ne güzel.
Ben ciddi bir şey yazacağım, maddi konularda kayınvalideleriniz kayınpederlerinizin veya kendi ailelerinizin verdiği evlerde oturup ya da çok iyi maddi imkanlara sahip olup yaşamadığınız zorluklar üzerinden insanlarla dalga geçer gibi yazmayın.
Kendi imkanlarımdan bahsetmekten nefret ederim, söylerken utanıyorum ama mesele ben de kayınpeder evinde oturmayı hazırcılık görüyorum, kayınpeder evinde oturmak veya babamın aldığı ona ait evi kiraya vermek benlik iş değil kendi alınterimizle aldığımız evde, üstelik küçük çocuğu olmadığı için ekstra bebek masrafı, okul masrafı gibi harcamaları olmadan yaşayan, ekonomi tepetaklak olsa dahi biraz küçülmeyle değirmenini döndürebilecek biriyim ama bu beni empati yapmaktan alıkoyamaz, bir ülkenin parçası olmak sadece kendimi düşünmek değil çünkü.
Depremzede bir kadının konusu var açın okuyun, Adana’da deprem sonrası 10 bin liradan aşağı ev bulamamış, kira yardımı depremzedeler için kiracıya 2 bin tl o da aylık ama kiralar 10 bin lira ve Adana’da kiralar yıllık peşin alınır, senelerdir bu böyledir Adanalı çok arkadaşım var oradan biliyorum oradaki bu sistemi.
Depremzedelere anlatın ev kiralarını zira bir gecede sadece oturdukları evleri, eşyaları, yakınlarını kaybettikleri yetmiyormuş gibi hayal kırıklığı da yaşıyorlar.
Canım kayınbabayla kaynanayla oturmanin neresi hazıra konmak oluyor siz becerebiliyorsaniz sizde oturun

Bizde bir geri zekalılık, embesillik varsa üyeler açık açık söylesin, önce kuduruyorsunuz yazıp sonra onu silip başka bir kelime yazılması, mesajın orijinali alıntıda kabak gibi duruyorken üstelik, yaptığımız hayali mesaja ceza vermek midir?
Oradan bakınca kelime oyunlarını anlamayacak kadar şapşal mı görünüyoruz acaba?
Abla simdi buna cvp versek bizde gerizekalı gbi görünürüz ama yaa😂🙈

Böyle şeyler dediğin birkaç yüz/bin km ötemizdeki Avrupa ülkelerinde gençlerin kolayca ulaşabildiği lüks sınıfında olmayan giyim ürünleri. Arkada baba/koca varken parayı idare etmek daha kolaydır. Bir evi kendin kazanıp finanse etmeden, geçindirmeden insanlara bu konuda lütfen ahkâm kesme.

Canım kayınbabayla kaynanayla oturmanin neresi hazıra konmak oluyor siz becerebiliyorsaniz sizde oturun
Ben kendi evimde oturuyorum kendimiz çalıştık kendimiz aldık, kusura bakmayın ama gerçekten bence hazırcılıktır, ben kendi alınterimle almayı, kendim çabalamayı sevenlerdenim, yaşınız kaç bilmiyorum ama yüksek ihtimalle yaşınızdan bile fazla zamandır evliyim, 28 yaşında kızım var, ona da baba parasına güvenme tırnaklarınla kazı diyorum.

X