Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Ayakibiya beş yüz TL vermem marka giyim istiyor hanımefendi normal ayakkabı da giymiyor siz böyle savurgan olunca para nasıl yetsin trilyon karda az gelir
sizin o burun kıvırdığınız Avrupa Amerika'da bütün öğrencilerin herkesin ayağında Nike var. Onlar giyiyor, ben niye giymeyeyim? Ben layık değil miyim, siz kendinizi onlardan aşağı görüyorsunuz bu sizin probleminiz ben görmüyorum. Üniversiteyi İngilterede okudum o savurgan marka dediğiniz ayakkabıları sınıfımdaki her kız giyiyordu, ben niye giymeyeyim. Bu kadar dar küçük vizyonlu olmayın.

Ayakibiya beş yüz TL vermem marka giyim istiyor hanımefendi normal ayakkabı da giymiyor siz böyle savurgan olunca para nasıl yetsin trilyon karda az gelir
Azerilerin bi lafı var “ yere yıh anlat “ diye
O marka orda 50 lira elliiii.. birimle anlamıyon böyle anlatcamm

sizin o burun kıvırdığınız Avrupa Amerika'da bütün öğrencilerin herkesin ayağında Nike var. Onlar giyiyor, ben niye giymeyeyim? Ben layık değil miyim, siz kendinizi onlardan aşağı görüyorsunuz bu sizin probleminiz ben görmüyorum. Üniversiteyi İngilterede okudum o savurgan marka dediğiniz ayakkabıları sınıfımdaki her kız giyiyordu, ben niye giymeyeyim. Bu kadar dar küçük vizyonlu olmayın.
He he savur o markayı giy bu markayı şuna şu kadar ver buna bu kadar ver ama param çok olsun niye diğer ayakkabılar ayakkabı mi değil cok ucuz giyip şık olmak da var

He he savur o markayı giy bu markayı şuna şu kadar ver buna bu kadar ver ama param çok olsun niye diğer ayakkabılar ayakkabı mi değil cok ucuz giyip şık olmak da var
Merkel gbi bisikletle gitsinler audilerle mercedwslerle değil.. yeminle giymicem marka Allah carpsin giymicem

tamam sen yurtdışıda tatil yapmaya, yüksek alım gücüne layık değilsin. Ok ama ben layığım, sen kendini ezik görüyorsun diye ben de görecek değilim. Ayrıca marka dediğin de Gucci vs değil Nike yani sjkgs bu kadar vizyonsuz olma, yurtdışında Zarayla aynı muameleyi görüyor ama senin alım gücün o kadar düşük ki Nike' a Chanel muamelesi yapıyorsun. İşte bu üzücü

Bir söz var pek bildiğini sanmıyorum ama söyleyeyim.
Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.

Aldığn ucuz ayakkabı, hem ayağının sağlığını bozar. Hem bir işe yaramaz. 2 ay sonra yırtılır gider.

6 sene önce kendime 750₺ verip bot aldım.
Ayakkabının hiçbir seyi yok. Sapa sağlam duruyor, en az bi 3 sene daha beni götürür, hatta belki daha bile fazla.
Totalde 6 senedir para verip de bot almadım. Anladın mı mantığı? İnşallah hadi bakalım.

Hanımlar güle eğlene yazıyorsunuz ne güzel.
Ben ciddi bir şey yazacağım, maddi konularda kayınvalideleriniz kayınpederlerinizin veya kendi ailelerinizin verdiği evlerde oturup ya da çok iyi maddi imkanlara sahip olup yaşamadığınız zorluklar üzerinden insanlarla dalga geçer gibi yazmayın.
Kendi imkanlarımdan bahsetmekten nefret ederim, söylerken utanıyorum ama mesele ben de kayınpeder evinde oturmayı hazırcılık görüyorum, kayınpeder evinde oturmak veya babamın aldığı ona ait evi kiraya vermek benlik iş değil kendi alınterimizle aldığımız evde, üstelik küçük çocuğu olmadığı için ekstra bebek masrafı, okul masrafı gibi harcamaları olmadan yaşayan, ekonomi tepetaklak olsa dahi biraz küçülmeyle değirmenini döndürebilecek biriyim ama bu beni empati yapmaktan alıkoyamaz, bir ülkenin parçası olmak sadece kendimi düşünmek değil çünkü.
Depremzede bir kadının konusu var açın okuyun, Adana’da deprem sonrası 10 bin liradan aşağı ev bulamamış, kira yardımı depremzedeler için kiracıya 2 bin tl o da aylık ama kiralar 10 bin lira ve Adana’da kiralar yıllık peşin alınır, senelerdir bu böyledir Adanalı çok arkadaşım var oradan biliyorum oradaki bu sistemi.
Depremzedelere anlatın ev kiralarını zira bir gecede sadece oturdukları evleri, eşyaları, yakınlarını kaybettikleri yetmiyormuş gibi hayal kırıklığı da yaşıyorlar.

Selena, 500 TL’ye aldığın ayakkabı birkaç aya açılır, mahvolur. Ayaklarını vurur, mahveder. Adidas, Nike’tan ortalama bir spor ayakkabıya sahip olmak bu kadar büyük bir mesele olmamalı.

bir konuda daha açıklama yapayım.

Burada birine "kudurun" de sonra o mesajda ki kudurun kelimesini değiştir ama başka bir üye mesajı alıntılamış ve cevap vermiş, bir başka üye de şikayet etmiş.

Sonra gel "hayali bir mesaj üzerinden bana ceza veriyorsunuz" diye isyan et sonra siz tarafsınız burada işim olmaz de defolup git. Defolup gitti sanıyor ama ben attım siteden.

güler misin ağlar mısın?

biz mi geri zekalıyız? oradan çok mu embesil gibi duruyoruz anlamadım. Kendime hakaret ederek ancak bu kadar yazabildim.

Mune Mune

İnsanlar Inditex grubundan iki parça bir şey alabilsinler yahu, onu da çok görme. Sanki asgari Versace giymek istiyorlarmış gibi yazıyorsun.

X