Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Türedim ne oldu? Zorunuza mı gidiyor?
Zorlarına gidiyor çünkü türemeye devam ediyoruz, kimliklerimizden siliyoruz, çocuklarımızı özgür yetiştiriyoruz. İşte arada konuşma imkanı da buluyoruz ve yakında korkmadan konuşma cesareti gösterenlerin sayısı da artacak. Dinsiz, imansız, zındık diye hakaret ederken bizim de kişisel haklarımızı kabul edip üslup değiştirecekler. Hükümet değişse de kalsa da biz artarak var olmaya devam edeceğiz. O yüzden zorlarına gidiyor ve her şeye rağmen bırakamıyorlar mevcut hükümeti.

Tamam takip ettiyseniz yazın, bir konuşma videolarını alıntılayın. Siz bir şey söyleyince o gerçek olmuyor ki
Yıllar önceydi yahu, nerden bulayım şimdi? Silmişlerdir bile belki. Silmemeleri tuhaf olurdu.

Parti programını bulmak için uğraştım bu arada. Kendi sitelerini bulamadım. Haber sitelerinde dolaşan bir şeyler var. Bu su çok bulanık ve benim hiç hoşuma gitmiyor bu durum. Yeniden refaha kurban olsunlar, adamlar açık açık istedi yani 6284 kalksın diye. Bunlar tepki aldıkça bi sağa bi sola kıvranmış. Yuvarlak konuşmalar. Amaaan.😐

Zorlarına gidiyor çünkü türemeye devam ediyoruz, kimliklerimizden siliyoruz, çocuklarımızı özgür yetiştiriyoruz. İşte arada konuşma imkanı da buluyoruz ve yakında korkmadan konuşma cesareti gösterenlerin sayısı da artacak. Dinsiz, imansız, zındık diye hakaret ederken bizim de kişisel haklarımızı kabul edip üslup değiştirecekler. Hükümet değişse de kalsa da biz artarak var olmaya devam edeceğiz. O yüzden zorlarına gidiyor ve her şeye rağmen bırakamıyorlar mevcut hükümeti.

Daha çok zorlarına gider. İnancına saygı beklerken, inançsızı mesnetsiz kelimelerle aşağılayıp hakaret edemezler; “dinsiz” kelimesini hakaret olarak kullanamazlar. Başörtüsü, özgürlük diye ağlayıp, işlerine gelmeyince benim gibi kadınların kıyafetine, memesine, mabadına, namusuna laf edemezler. Laik ülkeden “dinsiz” insanları bak burası Müslüman ülke(!) diye sindirip, dini dayatarak ülkeden kovup, çevrende benim gibi insanlar görmek istemiyorsan esas senin ait olduğun yer şeriat ülkeleri dendiğinde bizi kovamazsınız diye demagoyi yapmayacaklar o zaman!

Bu sitede melek gibi ölmüş babama bile dil uzatıldı. Öyle babalara modern değil başka bir şey denir denildi. Neden? Dini öğretmemiş bana, öyle baba mı olurmuş? Şimdi toprak altında anyayı konyayı görürmüş. Böyle insanlara pabuç bırakacak değilim. Kinleriyle, nefretleriyle onlar gidecek.

Ben şehit torunuyum ya sen???kim nerden gidiyor gidecek olan varsa memnun olmayan sizler haydi avrupaya gidin.. bu vatan için şehit olan asker müslümandı sizin gibiler türesin diye can vermediler.
Abla Avrupa'da geçerli bir mesleğim ve bankada birikimim olmasına rağmen vize vermiyo.
Nedenine de çok şaşıracaksın ama geri dönmeyeceğimi düşündükleri için.

Saygı duymuyorum ya ironi yaptim 😅 iyi misin? Sapkın olan her ilişkiyi reddediyorum. Ister anadoluda olsun ister sokakta ister gizli ister aleni. Eşcinselliğe bile karşı olan birinin ensest ilişkiye okey verecegini nasil düşünürsün? Evet var çocuğum. Dediğim gibi, şuan hormonal bir rahatsızlığı yok. Mutlu ve sağlıklı bir ailede büyüyor. Psikolojik bir durum bu bence. Evlatlarimi da saglikli bir psikolojiyle yetistirmeye calisiyorum. Ve büyüdüklerinde, bu cinsiyetlerinin ne oldugu belli olmayan insanlari, normal karsilamalarini istemedigim icin, önlerinin acilmasini da istemiyorum.
Kofi bir oğlunuz var 1 cocugunuz daha olması için de çaba içindesiniz. Bu kadar büyük konuşmayın derim. Ne muhafazakar ailelerin eşcinsel cocukları var. Siz ne yaparsanız yapın bir yerde tercihler olması gerekeni oldurur. Dikkat edin sözlerinize.

Daha çok zorlarına gider. İnancına saygı beklerken, inançsızı mesnetsiz kelimelerle aşağılayıp hakaret edemezler; “dinsiz” kelimesini hakaret olarak kullanamazlar. Başörtüsü, özgürlük diye ağlayıp, işlerine gelmeyince benim gibi kadınların kıyafetine, memesine, mabadına, namusuna laf edemezler. Laik ülkeden “dinsiz” insanları bak burası Müslüman ülke(!) diye sindirip, dini dayatarak ülkeden kovup, çevrende benim gibi insanlar görmek istemiyorsan esas senin ait olduğun yer şeriat ülkeleri dendiğinde bizi kovamazsınız diye demagoyi yapmayacaklar o zaman!

Bu sitede melek gibi ölmüş babama bile dil uzatıldı. Öyle babalara modern değil başka bir şey denir denildi. Neden? Dini öğretmemiş bana, öyle baba mı olurmuş? Şimdi toprak altında anyayı konyayı görürmüş. Böyle insanlara pabuç bırakacak değilim. Kinleriyle, nefretleriyle onlar gidecek.
Biz eğitime açığız. Bu ülkede dini eğitim almamış kaç kişi vardır ki? Saygı duymadıkları bizi eğitemeyen (!) ailelerimiz değil aslında. Bizim özgür seçimler yapıp hayatımızın kontrolünü elimize almamıza tahammül edemiyorlar. Öğretilmişi değil de seçtiğimizi yaşamamız zor geliyor onlara. Keyifleri bilir 😏 Çalıştığım yerde sigara içtiğimiz alanı kilitlediler, çaydanlığı kaldırdılar. Üstünde baskı istemeyen insanlar, baskı uygulama hakkını kendinde görüyor. Bize kimsenin orucu, namazı, örtüsü dert olmuyorken biz onlara dert oluyoruz.

Kofi bir oğlunuz var 1 cocugunuz daha olması için de çaba içindesiniz. Bu kadar büyük konuşmayın derim. Ne muhafazakar ailelerin eşcinsel cocukları var. Siz ne yaparsanız yapın bir yerde tercihler olması gerekeni oldurur. Dikkat edin sözlerinize.
Çilek gibi hormon basacak “normal” yapacak çocuğunu öyle deme
Hep derim çocuğu olan büyük konuşmayacak.

Biz eğitime açığız. Bu ülkede dini eğitim almamış kaç kişi vardır ki? Saygı duymadıkları bizi eğitemeyen (!) ailelerimiz değil aslında. Bizim özgür seçimler yapıp hayatımızın kontrolünü elimize almamıza tahammül edemiyorlar. Öğretilmişi değil de seçtiğimizi yaşamamız zor geliyor onlara. Keyifleri bilir 😏 Çalıştığım yerde sigara içtiğimiz alanı kilitlediler, çaydanlığı kaldırdılar. Üstünde baskı istemeyen insanlar, baskı uygulama hakkını kendinde görüyor. Bize kimsenin orucu, namazı, örtüsü dert olmuyorken biz onlara dert oluyoruz.
Özgürlük adı altında dayatma, ayrıcalık istiyorlar aslında. Ben senin ağzına zorla su dökmüyorsam, sana saygısızlık yapmıyorumdur. Oruç ibadeti ve dolayısıyla aç kalmak senin tercihinse, buna saygı duyarım; ama o açlığı susuzluğu bana niye dayatıyorsun. Ben de aç ve susuz kalmalıyım, ancak böyle saygılı oluyorum öyle mi? Hmm. İlginç bir saygı(!) anlayışı.

Gençlerin sosyal medya dilini tek eleştiren ben değilmişim. Espiri yapıp peşine LoL diyorlar... LoL nedir yahu?
Reyizz daha iyi okumuş.vurgulu vurgulu.

Yıllar önceydi yahu, nerden bulayım şimdi? Silmişlerdir bile belki. Silmemeleri tuhaf olurdu.

Parti programını bulmak için uğraştım bu arada. Kendi sitelerini bulamadım. Haber sitelerinde dolaşan bir şeyler var. Bu su çok bulanık ve benim hiç hoşuma gitmiyor bu durum. Yeniden refaha kurban olsunlar, adamlar açık açık istedi yani 6284 kalksın diye. Bunlar tepki aldıkça bi sağa bi sola kıvranmış. Yuvarlak konuşmalar. Amaaan.😐
Ama kocaya itaat etmeyince idam edilicektik. Çok net bir açıklama bu

Oğlum olduğunu söylemiş miydim 😁 ikinci için cabalamiyorum hamileyim. Muhafazakar ailelerin içinden de çıkabilir. Onlar sorunsuz diyen yok ki. yayılıp normalleşirse işte o zaman ucu herkese dokunur. Benim çabam da bu. Normal olmayan bir durumun normalleşme çabasını engellemek.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasasında yer alan ilk 5 Madde der ki:
BİRİNCİ KISIM
Genel Esaslar
I. Devletin şekli

MADDE 1
. – Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

II. Cumhuriyetin nitelikleri

MADDE 2
. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti

MADDE 3
. – Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır.

Millî marşı “İstiklal Marşı”dır.

Başkenti Ankara’dır.

IV. Değiştirilemeyecek hükümler

MADDE 4
. – Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

V. Devletin temel amaç ve görevleri

MADDE 5
. – Devletin temel amaç ve görevleri, Türk Milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, Cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddî ve manevî varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmaktır.

MADDE 10. - Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir. (Ek fıkra: 7/5/2004-5170/1 md.) Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür.

TCK 122. MADDE - ırk, devlet, milliyet, renk, cinsiyet, engellilik, siyasi düşünce, felsefi inanç, din veya mezhep farklılığından kaynaklanan nefrete dayalı ayrımcılığı suç saymıştır.

Yani özetle diyor ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her bir vatandaşı dilediği dine, mezhebe inanma veya inanmama özgürlüğüne sahiptir, tüm yurttaşlar kanun önünde eşittir.
Kimse bir diğerine siyasi düşünce, din, mezhep ayrımcılığı yapamaz.
Ben yine demokrasi diyeyim, hak ve özgürlükler diyeyim, kimse kimsenin inancına veya hiçbir dine inanmamasına laf söyleyip rencide etmesin diyeyim ve gideyim✌️

Bir de not düşeyim biz kendimizi biliyorsak kimse ahlakımızı bozamaz, ahlak dış etkenlere bakarak bozuluyorsa eksik veya yanlış bir şey yapmışızdır.

Millet ittifakına vereceğim oyumu.
Ama maalesef bu Eyt ile yine çok oy topladılar gibi. Onlar gitmezse ben ülkeyi terk edeceğim. Çocuklarımın Suriyelilerle, Afganlarla büyümesine razı gelemem.
Bu cümlenizi 15 Mayıs ta hatırlayacağım şimdiden valizinizi toplayın son dakikaya kalmayın

X