Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Turizm geliri olmasa batip gidecegiz haberleri yok.
Tane tane anlatmissiniz ne guzel, umarim anlarlar.
İşin kötü kısmı hepsi bal gibi farkında aslında. Ama bilerek devam ediyorlar ya kazançları var yada holiganlıktan. Aklı vicdanı olan geçmişte oy verdim ama artık hataya dur diyeceğim diyor.

Paraysa devletin parası dicek.. sanane dicek

Vergiyi benm paramla topluyo diceksin.. verme vergi ben devletime kurban olayım dicek.. odediğin verginin hesabını sorma hakkın yok…
Tebaalıktan kurtulamadık ki.
Hala devletin senden vergi alıl yaptığı hizmeti hayır gibi görüp Allah razı olsun büyüğümden diye seviniyorlar. Sen onlara hizmet ver diye görev veriyorsun para veriyorsun. Ama bunu anlamıyor.
Doktora gelince verginle maaş ödüyorum diyenler yolu babasının hayrına yapıyor sanıyor hesabını soramıyor vergisinin

İşin kötü kısmı hepsi bal gibi farkında aslında. Ama bilerek devam ediyorlar ya kazançları var yada holiganlıktan. Aklı vicdanı olan geçmişte oy verdim ama artık hataya dur diyeceğim diyor.

Cok ilgincler gercekten. Insan eli degen herseyde hata riski vardir. Ulke yonetmekte buna dahil. Asla hukumetin yanlis yapabilecegini kabul etmiyorlar.
Esinden ayrilmamak icin bahane arayanlar var ya onlara benzetiyorum bu durumu

Cok ilgincler gercekten. Insan eli degen herseyde hata riski vardir. Ulke yonetmekte buna dahil. Asla hukumetin yanlis yapabilecegini kabul etmiyorlar.
Esinden ayrilmamak icin bahane arayanlar var ya onlara benzetiyorum bu durumu
Hakarete uğruyorum, dayak yiyorum, param da yok; boşan demeyin lütfen, akıl verin 🙄

Tebaalıktan kurtulamadık ki.
Hala devletin senden vergi alıl yaptığı hizmeti hayır gibi görüp Allah razı olsun büyüğümden diye seviniyorlar. Sen onlara hizmet ver diye görev veriyorsun para veriyorsun. Ama bunu anlamıyor.
Doktora gelince verginle maaş ödüyorum diyenler yolu babasının hayrına yapıyor sanıyor hesabını soramıyor vergisinin
Bu sadece Ortadoğu’daki ve gelişmemiş toplumlarda var. Gelişmiş ülkelerde liderler halk için çalışır, bizim gibi gelişmekte olan Ortadoğu ülkelerinde ise halk liderler için çalışır. Bizde liderlere ilâhi kutsallık yükleniyor neredeyse. Laf da edemiyorsun. Ben onu oraya bostan korkuluğu olsun diye mi seçtim, kimin parasıyla yapıyor, hayır namına mı yapıyor da başıma kakıyor? Ben devleti finanse eden halksam hesap da sorarım, ben bu ağırlıktaki vergiler altında eziliyorsam en çok benim sesim çıkar.

Ülkede nasıl ingiliz Rus yaşıyor ve sesiniz çıkmıyorsa Afgan Suriyeli olanlarada çıkmasın din dil ırk ayırımı yaparken belliki siz maddiyatlarini göz önüne almışsınız keza bir İngiliz bir Rus demiyorsunuz yurt dışında Türklere aynı muamele yapılsa ne düşünür sünuz birde bu açıdan bakın PKK ile olmaktansa askerim şehit düşmekten se afganlarlada yaşarız
Türk'ler onlar gibi vatan kaçkını değil hanımefendi.İpini koparan benim ülkemde,insanlar artık çoluğunu çocuğunu dışarıya salamaz hâle geldi.İstemiyoruz!..

Ülkede nasıl ingiliz Rus yaşıyor ve sesiniz çıkmıyorsa Afgan Suriyeli olanlarada çıkmasın din dil ırk ayırımı yaparken belliki siz maddiyatlarini göz önüne almışsınız keza bir İngiliz bir Rus demiyorsunuz yurt dışında Türklere aynı muamele yapılsa ne düşünür sünuz birde bu açıdan bakın PKK ile olmaktansa askerim şehit düşmekten se afganlarlada yaşarız
Bi kendimizi afganla suriyeliyle kıyaslamadığımız kalmıştı onlar yerine empati yapmadıgımz kalmıstı onu da bizim yerimize siz yapıyomussunuz..

Sem sahillerde manda gibi yayılıp,nargile çekiyor musun😒?
Allah seni inandırsın isvicreye gitmek nasip oldu

1. Kornaya basmadım hiç gerekte yoktu zaten😂
2. Yere izmarit atmadım( hcbi yerde atmam)
Ben smdi bu basit 2 seyden dolayı bile empati yapmam afganla suriyeliyle

Türk'ler onlar gibi vatan kaçkını değil hanımefendi.İpini koparan benim ülkemde,insanlar artık çoluğunu çocuğunu dışarıya salamaz hâle geldi.İstemiyoruz!..
Kesinlikle katiliyorum

Biz avrupada yasayan Turkler ile Turkiyede yasayan suriyeli ve afganlar ayni kefene koyulmayi kabul etmiyoruz

Biz ulkemizden kacmadik, biz burada duzene uyduk dil ogrendik halka karistik duzen kurduk ama suriyeliler ve afganlar bildiginiz pislik icinde yasayan insanlar.

Milletimizi iyi kötü eleştiriyoruz doğal olarak, hakkının yenmeyeceği tarafları var. Türk erkeklerinin bunlar gibi karısını, çocuğunu, anasını, bacısını bırakıp kaçacağını asla düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Kesinlikle katiliyorum

Biz avrupada yasayan Turkler ile Turkiyede yasayan suriyeli ve afganlar ayni kefene koyulmayi kabul etmiyoruz

Biz ulkemizden kacmadik, biz burada duzene uyduk dil ogrendik halka karistik duzen kurduk ama suriyeliler ve afganlar bildiginiz pislik icinde yasayan insanlar.
Gurbetçileri eleştiriyoruz;ama Suriyelilerle Afganlarla tabii ki aynı statüde değiller. Almanya’nın işçi talebi üzerine, prosedüre uygun çalışmak için gittiler. İpini koparıp KAÇAK gelen Afganla tabii ki bir değiller.

Gurbetçileri eleştiriyoruz;ama Suriyelilerle Afganlarla tabii ki aynı statüde değiller. Almanya’nın işçi talebi üzerine, prosedüre uygun çalışmak için gittiler. İpini koparıp gelen Afganla tabii ki bir değiller.
Adamlar ulkelerini koruyacagi yerde hayvan gibi kactilar afedersiniz
Allah korusun yarin birgun Turkiyede savas ciksa gurbetcilerden giden cok olur bundan eminim.

Sadece buda degil. Adamlar vahsi ay yok icimdeki nefreti kusmakdan korkuyorum

Belki siz orada yasadiginiz icin bazi seyleri gormekden alismis olabilirsiniz ama biz burdan her yaz geldigimizde ulke berbat bisekilde mahfolmus gordukce tiksiniyorum bu tur insanlardan

Bana cevap vermiyor dememistim ki, bana da cevap gelmiyor kolay kolay dedim. Aslında sizi kastetmemistim bile genel konuşmuştum ben mahlass arkadaşımla siz araya girdiniz ama olsun ,herkes herkesi alıntılayabilir. Atlamak falan? Şimdi ben sizin tarzınızda konussaydim hemen ozetinizi cikarabilirdim ama. Üzgünüm tarzım değildir kaba konuşmak 😀
Sizi daha çok insan kâle almıyor demek ki. Olsun 😊

Adamlar ulkelerini koruyacagi yerde hayvan gibi kactilar afedersiniz
Allah korusun yarin birgun Turkiyede savas ciksa gurbetcilerden giden cok olur bundan eminim.

Sadece buda degil. Adamlar vahsi ay yok icimdeki nefreti kusmakdan korkuyorum

Belki siz orada yasadiginiz icin bazi seyleri gormekden alismis olabilirsiniz ama biz burdan her yaz geldigimizde ulke berbat bisekilde mahfolmus gordukce tiksiniyorum bu tur insanlardan
Yok, alışamadık, bazı hayranlarının aksine alışmayı da düşünmüyoruz. Yeni hükümetten de kesinlikle çözüm bekliyoruz.

Yok, alışamadık, bazı hayranlarının aksine alışmayı da düşünmüyoruz. Yeni hükümetten de kesinlikle çözüm bekliyoruz.
Valla kesin cozum nasil olacak
Uyum saglayacaklara kati kural olacak tipki avrupaya gelen multeciler gibi
Kabul etmeyeni yollayacaklar

1) ulkeye alismak icin dil kursuna gidilecek
2) entegrasyon (yani ulkenin kurallari hakkinda, gerek kulturel, gerek hikyen,...) kurs alacaklar
3) 1 yil icinde alinan dil kursundan sonra ise girilecek
4) devletten hic bi yardim beklemeden gecimini saglayacaklar
5) bunlari gerceklestirseler bile yillik oturum verilecek
6) multeci demek ulkesinden politik veya dini veya baska buyuk sebepden dolayi uzaklasmayi istemek demek. Savas soz konusuysa , o savas bitene kadar asla ulkelerine adim atmayacaklar.

Ben yabancilar ofisinde calistim , avrupanin baskentinde medeniyet ulkesindeki kurallar bunlar.
Bunlar sadece baslica kurallar tabikide devami var ama bunlari yerine getirsinler once bi

X