Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Gülemedim bile şu yazılana.
Hanımefendi Ümraniye'de oturuyorum kiralar 10-16 bin arası olmuş buralarda.
Siz neyden bahsediyorsunuz ?
Yeni ev aldım ama aldıgıma da pişman olur muyum bilmem 2+1 eve 1.8 milyon verdim el insaf ya el insaf.
G..tüm yemedi artık kirada oturmaya korkudan.
10 bin kiraya verecegime kendi evimde otururum dedim faize bulaştım.
aylık sadece 18500 tl ev kredisi ödeyecegim düşünebiliyor musunuz ?
Bu evler iki sene önce 300 bindi yaaaa.
Daha nasıl anlatılır kötü giden gidişat bilmiyorum.
Evler neden bu kadar arttı acaba kafanı çalıştır biraz ,pandemiden olabilir mi inşaat sektörü durdu çünkü ,bir iki seneye görüceksin aman kiracıma zam yapmayım da otursun diyeceksin
Beni güldürdün :)
Ben karışmıyorum, çünkü değişmeyen sabit fikirler. Onlara göre de ben öyleyim gerçi :KK70:
Birleştiren dil istiyor ve diliyorum herkes için.
Çay bardağına oy vereceğim diyene bak usluptan kültürden bahsediyor ,senin derdin ülkenin refah seviyesi değil yönetim düşmanı yazık sana ve senin gibilere ,o gitsinde kim gelirse gelsin ne halt yerse yesin ,ama başaramıyacaksınız ,gitmeyecek ve daha çok güzel işler yapacak ,sizin görüpte görmek istemediğiniz işler ,

Evler neden bu kadar arttı acaba kafanı çalıştır biraz ,pandemiden olabilir mi inşaat sektörü durdu çünkü ,bir iki seneye görüceksin aman kiracıma zam yapmayım da otursun diyeceksin
Çay bardağına oy vereceğim diyene bak usluptan kültürden bahsediyor ,senin derdin ülkenin refah seviyesi değil yönetim düşmanı yazık sana ve senin gibilere ,o gitsinde kim gelirse gelsin ne halt yerse yesin ,ama başaramıyacaksınız ,gitmeyecek ve daha çok güzel işler yapacak ,sizin görüpte görmek istemediğiniz işler ,
Çay bardağından bahsedene yazdım size değil yanlış alıntılandı

Şu birkaç seneye dediğiniz argümanları yemiyor artık kimse sanırım.
Gerçek olaylarla mı gelseniz artık.
İstanbul seçimlerinde de dendi İstanbul kaybedilirse Türkiye kaybedilir diye ama olmadı işte tutmadı.
Bu insanlar birkaç sene diye diye beklesin mi hep?

Diyelim ki haklısınız.. inşaat sektörü ve takibinde bütün sektörler uzunca bi süre neden durdu? Pandemide refah duzeyi yüksek ve cok iyi ülkeler( size göre türkiyede bunun içinde) neden aynı durumda değildi?
Mesela nasıl güzel işler yapacak vaatleri nelerdir? Ben bilmiyorum konuya hakim değilim beni aydınlatır mısınız?

Daha güzel işler mi
Mesela mersin limanı uyuşturucu limanı olmuştuya
Başka limanlarda mı merkez olacak
Med orta okula kadar inmişti ana sınıfına kadar mı inecek
10 milyon mülteci gemişti 20 milyon + mı olacak
Sinan ateş gibi kaç kişi daha faili meçhul olacak
Süleyman soylunun müthiş fotoğraf albümüne daha kimler girecek
Mesala daha deprem enkazından cenaze çıkarken seccade diye suni gündemler daha mı çok yaratılacak
Daha neler neler

Çay bardağı ayıp kelime mi? Evet olsa ona vereceğim oyumu. Üslupsuzluk değil bu. Ağzımı eğe eğe de yazmadım, he he ho ho diye 😊

Öyle alıntısız kaçak göçek yazmak yok,ben sizi çoook alıntıladım. Varsa karşılıklı fikir paylaşımı için doneleriniz buyrun 😊

Daha güzel işler mi
Mesela mersin limanı uyuşturucu limanı olmuştuya
Başka limanlarda mı merkez olacak
Med orta okula kadar inmişti ana sınıfına kadar mı inecek
10 milyon mülteci gemişti 20 milyon + mı olacak
Sinan ateş gibi kaç kişi daha faili meçhul olacak
Süleyman soylunun müthiş fotoğraf albümüne daha kimler girecek
Mesala daha deprem enkazından cenaze çıkarken seccade diye suni gündemler daha mı çok yaratılacak
Daha neler neler
Yerli uzay gemisi,uzaya 11 şeritli otoban,uçan araba, bu tarz şeyler sanırım
Kodamanların borçları silinir,bize yansıtılır, faturalara eklenir,öderiz biz nolacak
Ezan susmasın,bayrak inmesin bla bla. Hep aynı edebiyat. Sanırsın ezanı bayrağı kendileri getirmiş gibi. Hep mağdurlar.

:olamaz:Yerli uzay gemisi,uzaya 11 şeritli otoban,uçan araba, bu tarz şeyler sanırım
Kodamanların borçları silinir,bize yansıtılır, faturalara eklenir,öderiz biz nolacak
Ezan susmasın,bayrak inmesin bla bla. Hep aynı edebiyat. Sanırsın ezanı bayrağı kendileri getirmiş gibi. Hep mağdurlar.
Bende bunu senin gibi anlamıyorum
Erdoğan babanızın oğlu mu bu neyin fanatikliği
Erdoğan gidince ülke yıkılacak bayrak inecek ezan susacak ta bu adam ölümlü değil mi
Öldüğünde yıkılacak ise ülkenin en fazla ne kadar ömrü kaldı Şunun şurasında
Hiç olmazsa farklı bir tercihte bulununda
bari böyle yıkılsın🤣
Türkiye ordusu bunların zamanında mı güçlü bir ordu oldu aynen
Cumhuriyet kurulduğundan beri
Ordu dünyanın en güçlü ordularındandır
Sanki bunlardan önce insanlar dinsizdi
Bunlar dinide getirdi
Sesiz sakin gerçeklerin konuşulduğu dürüst çalışkan bir türkiye istiyorum
Ah ah bi gidin artık yeter:olamaz:

Sen biraz aklını çalıştır nolur bak o kadar zor değil
Pandemi dünyayı vurdu dünyayı
Kim bu kadar etkilendi?

LAKFJWHAHQHQABB.
Ne?

Abi gidişat için bi virüsü suçlamadıkları kalmıştı, çok şükür o da oldu. 😂

Bacım sen hangi ülkede yaşıyorsun?
Yağ olmuş 200, etin kilosu olmuş 300.
1 yıl önce bunlar bu kadar pahalı mıydı?
Pandemi sadece bize mi vurdu?
Sen kendi ülkende azınlığa düşüyorsun, bundan 10 yıl sonra belki mülteci nüfusu 10 iken 20 olacak, suç oranları artacak daha neler neler?
Futbol takımı tutar gibi parti tutmak ne derece akıl işi?
Sen 200 liraya yağ alırken, halk kuyruklardayken mutluysan halinden memnunsan sana da hakkımı helal etmiyorum.
kendi çocuğununda geleceğini alıyorsun farkında değilsin.
Git bi haber izle, sınırların sokakların halini gör, 10 suç dosyası olan adamın dışarıda ne işi var?
Uyuşturucu sattığı ayan beyan belli olan ama sadece içeri girmiş çıkmış kaç tane insan var.
Aklınızı başınıza alıp bi gözlüklerinizi çıkarın, hepimizi yokuş aşağı sürüklüyorsunuz inatlarınız uğruna. Bu ülkenin, milletin hakettiği yağı 200 liraya almak değil.

Bende bunu senin gibi anlamıyorum
Erdoğan babanızın oğlu mu bu neyin fanatikliği
Erdoğan gidince ülke yıkılacak bayrak inecek ezan susacak ta bu adam ölümlü değil mi
Öldüğünde yıkılacak ise ülkenin en fazla ne kadar ömrü kaldı Şunun şurasında
Hiç olmazsa farklı bir tercihte bulununda
bari böyle yıkılsın🤣
Türkiye ordusu bunların zamanında mı güçlü bir ordu oldu aynen
Cumhuriyet kurulduğundan beri
Ordu dünyanın en güçlü ordularındandır
Sanki bunlardan önce insanlar dinsizdi
Bunlar dinide getirdi
Sesiz sakin gerçeklerin konuşulduğu dürüst çalışkan bir türkiye istiyorum
Ah ah bi gidin artık yeter:olamaz:
Orduyu itibarsızlaştırdıkları orası kesin. Eşimin arkadaşları anlatıyor oğlu askere giden. Askerlik eskiden olduğu gibi bir eğitim içermiyor artık. Yan gelip yatma yeri olmuş resmen.

X