Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Kime oy vereceğimi ankette işaretledim. Artık bu Suriyeli vslerin gitmesi lazım. İstanbul’da Marmaraya binilmiyor kokudan. Afrika’lısı aile olarak gelmiş, uzak doğulusu, Suriyeli Afgan Pakistan. Biz abd, Kanada değiliz. Ekonomimizde daha kendi gençlerimiz iş bulamıyorken onları doldurmak normal değil. Ümmet iyi hoş da, karşındaki seni ümmet görmüyor ki. Evinde bomba hazırlarken patlama olan Suriyeliler vardı. İstiklal caddesindeki patlama faili. Afganlar zaten kadınları ve parayı kendilerine ganimet görüyor. Başlangıçta alıyormuş Avrupa Afganları ama orada erkeklere dahi tecavğz etmişler. Özellikle yanında bebeği olan kadınları tercih edip kamusal alanlarda tecavüz girişimleri olmuş. 2013te İstanbul’a gezmeye gittiğimde her yer Avrupalı turist idi. Bu yıl gittiğimde her yer Arapça idi ya önce dilden başlar yozlaşma. Ben çocuğumun suriyeli afgan zart zurt birlikte okumasını istemiyorum. Bir de onları normal Türk okullarına alıyorlar, kime sordular bunu yaparken. Deprem oldu yurtlarda bir kelime Türkçe konuşamayan çocuklar var Türk vatandaşı. Siz hayırdır babanızın ülkesi mi ona buna vatandaşlık veriyorsunuz? Biz malınız mıyız? Bıktım artık ya. Yıllarca okuyup çalışıp emekli olan memur emeklisine de aynı maaşı veriyor, bir kez ekin parasıyla emeklilik yatırmış çiftçiye de. Bu nasıl adalet? Bir hakim 50bin alıyor, bir kütüphane memuru 10bin. Bu kadar uçurum olur mu memurlukta? Yeter artık
Ya aradaki uçurumada amennaaa.. ama hakim mercedese binerken kütüphane memuruda en ölü clio falan bseye binebilsin artk onada tamam

Hakkını helal etmeyebilirsin sonuçta hak senin ama kimseye bela okuyamazsiniz sizin gibi düşünmediği için sonuçta oy benim degilmi istediğim kişiye veririm ve kimsede bişey diyemez karisamaz
Hak etmeyene bela tutmaz, ama hakkımızı yediğiniz için çok iyi tutar. Çıkacaktır sizden.
NOt: Allah belanızı versin.

Hak etmeyene bela tutmaz, ama hakkımızı yediğiniz için çok iyi tutar. Çıkacaktır sizden.
Bir tane video vardı aklıma onu getirdiniz.
İki adam sokak röportajı veriyor. Diğeri diyor ki peki ekonomik kriz, pahalılık. Adam da diyor her şey güzel ehonomi harika. Artık diğer adam sakin çizgisinden çıkıp “e Allah belanı versin denin o zaman” ditor. Tam o adamın ses tonuyla okuyorum 😂😂😂

Ekonomi çok iyi
Herkesin üstünde yeni montlar botlar
Starbucks dolu
Herkestw lüks araç
Nankörsünüz hepiniz
images.jpeg-16.jpg

Chp ve hdp yerel özerklik istiyor , bunu hiç sorgulayıp düşündünüz mü ?
Terörün arka bahçesi olan hdp ile aynı fikirde aynı yolda olan bir adet chp .
Bu ülkenin milli istihbarat teşkilatına , jandarmasına ,emniyetine , terörle ilişkisi olan kişilerin getirilmeyeceğinin garantisini kim verebilir ?
Yani diyorlar ki kazandıkları durumda devletin silahları , makamları bizde olacak .
Siz o silah ve makamları devlete karşı kullanmayacaklarına inanıyor musunuz ?
Fetö TSK ya sızdıktan sonra bunu yapmadı mı ? Devletin silahını tankını millete karşı kullanmadı mı ?
Hdp yle olan pazarlıkta ilk şart özerklikti , hapiste ki baş teröristlerin çıkartılmasıydı , şuan birlik olduklarına göre çokta güzel anlaşmışlar .
Ya özerklik bu , Millet ittifakı millet ittifakı diyenler , onlar geldiği vakit en güzel günlerimiz bu günlerimizdii diye sayıklayacağız haberiniz olsun .
Şu anki durum devam ederse Türkiye diye birşey kalmayacak. Afganistan Suriyeden bir farkımız kalmayacak. Bizim oturamadığımız yerlerde bu insanlar oturuyor. Para karşılığında vatandaşlık satılıyor. Ekonominin geldiği nokta malum. Daha kötüye gidecek iyi olmayacak. Mevcut düzenin devam etmesini isteyenleri anlayamıyorum.

Yaa cok garip değil mi ? Sadece şunu sorgulasalar mesela? Muhalefet iktidarla uğrasarak kazanmaya calısıyor diyelim , iktidar neden muhalefetle uğrasarak kaybetmemeye çalısıyor? Tetikte bi laf bi açık arayıp mtinglerde bunlarla konusuyor..
Bunu sorgulasalar zaten ne demek istediğimizi gayet net olarak görecekler

Bitane akrabam 4000 kirada oturuyor lüks ararsanız tabi pahalı
Gülemedim bile şu yazılana.
Hanımefendi Ümraniye'de oturuyorum kiralar 10-16 bin arası olmuş buralarda.
Siz neyden bahsediyorsunuz ?
Yeni ev aldım ama aldıgıma da pişman olur muyum bilmem 2+1 eve 1.8 milyon verdim el insaf ya el insaf.
G..tüm yemedi artık kirada oturmaya korkudan.
10 bin kiraya verecegime kendi evimde otururum dedim faize bulaştım.
aylık sadece 18500 tl ev kredisi ödeyecegim düşünebiliyor musunuz ?
Bu evler iki sene önce 300 bindi yaaaa.
Daha nasıl anlatılır kötü giden gidişat bilmiyorum.

Gülemedim bile şu yazılana.
Hanımefendi Ümraniye'de oturuyorum kiralar 10-16 bin arası olmuş buralarda.
Siz neyden bahsediyorsunuz ?
Yeni ev aldım ama aldıgıma da pişman olur muyum bilmem 2+1 eve 1.8 milyon verdim el insaf ya el insaf.
G..tüm yemedi artık kirada oturmaya korkudan.
10 bin kiraya verecegime kendi evimde otururum dedim faize bulaştım.
aylık sadece 18500 tl ev kredisi ödeyecegim düşünebiliyor musunuz ?
Bu evler iki sene önce 300 bindi yaaaa.
Daha nasıl anlatılır kötü giden gidişat bilmiyorum.
simdi gelip umraniye de oturmayin daha makul yerde oturun diyecek diye korkuyorum 🙈

X