Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Kendisi nezih sitelerde iyi koşullarda yaşasın, geçim derdi nedir bilmesin, soğanın fiyatından burda haberi olsun, insanlara şükür dersi versin, öğüt versin, emekten bahsetsin. Şu kadar rahat olsam başka şey istemezdim.
Çok ayıp ya,insan biraz rahatsızlık duyar. İlla aç mı olmak gerekiyor gidişattan rahatsız olmak için bilemiyorum.

Halk ekmeğide rte getrdi amaa der.. asgari ücretliysen askıda ekmekten al niye kuyruga giriyosun sende hayretbiişeee

Gunde 1 ekmek : 5x30=150tl
Gunde 1 pk makarna : 14x30=420tl
Nankorluk ediyosunuz. Et yemeyin ya da hobin olmak zorunda mi?Osmanlinin yikilma doneminde et mi vardi, ilac mi vardi, dedelerimiz yokluk cekti? Hele endüstri devriminden once sogumayan yataklar vardi. Madenlere cocuklar daha kolay giriyor diye cocuklari calistirirlardi. Simdi oyle mi? Bol bol makarna alabilirsin. Haftanin 5.5 gunu calisarak karnini doyurabilirsin. Tatile de gitmeyiver.

Ne gördün mesela?
Anlatsana ne gördün?
20 senedir iktidarda olup hala 100 sene önceki ikinci dünya savaşı döneminden bahsediyorsunuz. Savaşa girmemek için yapılan kısıtlamaları söylüyorsunuz. Siz savaş görmeyin diye yaşanan şeylerden bahsediyorsunuz. Peki bir gecede fırlatılan dolar, faiz inadı uğruna düşen akım gücümüz ne olacak?
37 yaşındayım emekli ikramiyesiyle ev aldırdı emekliler. Şimdi sıfır araba alamıyorlar o ikramiyelerle.
Üstüne varma, onun için değişen bir şey olmayacak, şimdi de kendine çizilmiş daireden dışarısını görmüyor, hüdapar ve yeniden refah gelince de görmeyecek yani değişen bir şey olmayacak onun için. Yine kaderini ailesindeki erkekler çizecek. Sıkıntı yok yani.

Gunde 1 ekmek : 5x30=150tl
Gunde 1 pk makarna : 14x30=420tl
Nankorluk ediyosunuz. Et yemeyin ya da hobin olmak zorunda mi?Osmanlinin yikilma doneminde et mi vardi, ilac mi vardi, dedelerimiz yokluk cekti? Hele endüstri devriminden once sogumayan yataklar vardi. Madenlere cocuklar daha kolay giriyor diye cocuklari calistirirlardi. Simdi oyle mi? Bol bol makarna alabilirsin. Haftanin 5.5 gunu calisarak karnini doyurabilirsin. Tatile de gitmeyiver.
Allhtan oksijen bedava dimi?

Hanımefendi başka kim var oy verebileceğimiz söylermisiniz?varsa iyisi verelim tabiki,onu deneyelim ama yok.Asla ve kata bebek katilleriyle birlik olan partiye oyumu veremem.Onlarla birlik olmasaydı düşüncem oydu inanın.Onları denicektim,ama bu şekilde olmaz aslaaaa.
Oy veremeyeceğimiz birisi var ama !

Depremde yakın zamanda yaşananları dusunun,
Öğrencilerin yaşadıkları zorlukları,
Dr lara söylenen sözleri,
Sinirdan akın eden mültecileri,
Eğitimde yaşananları,
Kira, gıda zorluklarını hiç saymıyorum bile.

Çok ayıp ya,insan biraz rahatsızlık duyar. İlla aç mı olmak gerekiyor gidişattan rahatsız olmak için bilemiyorum.
Ben gidip TV ışığında oturan komşularıma az çalışıyorsunuz çok çalışın çok kazanın diyemem, haklı olarak döverler.🤣

Bide begenmiyosun.
Eskiden bir devlet memuru emekli ikramiyesiyle iyi kotu ev alabiliyodu. Simdi 2 kisi calissa bile ev alamiyor :) digerlerinide gorduk, daha betermis demi?
Buna da bi cevap bulmak lazım
Amaaan ev sahibi olmak da dert, parasını verdin mi bütün evler benim ohh mis gibi kiracıyım

Bide begenmiyosun.
Eskiden bir devlet memuru emekli ikramiyesiyle iyi kotu ev alabiliyodu. Simdi 2 kisi calissa bile ev alamiyor :) digerlerinide gorduk, daha betermis demi?
Hatta depremde evi yıkılanlara bile ev satılacak .hizmette sınır yok. Deprem vergisi nerede diyemiyoruz çünkü belediye başkanları yemiştir kesin. Sanki deprem vergisini biz belediyeye ödedik senelerce

Yat için mazot vergisi yok ama tarla sürersen var bu ne anlama geliyor mesela. Teşvik mi 🥹
Cevabınıza ek olarak şunu belirtmek isterim ; Bizim seçimimizin, terör örgütüyle ittifakı yok. Var mı ? :) Diğer tarafta terör örgütüyle ittifak var. Bizim oy vermek istediğimiz partiye destek olacaklarını açıkladılar. Olmayın mı desinler :) Niye desinler. Partiyi destekleyen herkes terörist mi? Bence değil.

Hatta depremde evi yıkılanlara bile ev satılacak .hizmette sınır yok. Deprem vergisi nerede diyemiyoruz çünkü belediye başkanları yemiştir kesin. Sanki deprem vergisini biz belediyeye ödedik senelerce
Depremde evi yıkılan herkes yine gidip bu adamlara oy verecek,adım gibi eminim. Çok rahatsız oluyorum bu durumdan. Senelerdir sosyal yardımlaşma derneklerinde çalışırım,yardıma muhtaç herkes akpli. Aç açıkta ama yine de bulunduğu durumdan hükümeti suçlamaz. Ama başta sol iktidar olsa hemen koşa koşa şikayete gelir meydanlarda bağırır. Bu ikiyüzlülük beni sinir ediyor

Ben bu vergilerle ilgili bir aciklama yapmak istiyorum. Iktisadi olarak bir vergi turunu bir hizmete yonlendiremezsiniz. Dunyada ornegi ve uygulamasi yok. Yillar evvel bir siyasi cikip dediki issizlik fonundaki paralari issizlere harcamak zorunda degiliz. İktisadi olarak dogru bisey soyledi. Vergiler toplanir, kurumlarin butcelerine aktarilir.
O yuzden yarin birisi cikip "cevreyi agaclandirma vergisi", "sma li cocuklar icin vergi" derse sakın ha diyeyim. Toplumun zaafinin oldugu konulari kullanmak isteyebilirler.

Onca para toplandi tv de. Ev satmak hangi vicdana sigar, bilemiyorum.

Cevabınıza ek olarak şunu belirtmek isterim ; Bizim seçimimizin, terör örgütüyle ittifakı yok. Var mı ? :) Diğer tarafta terör örgütüyle ittifak var. Bizim oy vermek istediğimiz partiye destek olacaklarını açıkladılar. Olmayın mı desinler :) Niye desinler. Partiyi destekleyen herkes terörist mi? Bence değil.
O dediğinize inanmak istemiyorlar

Kırıcı olmadan saygı çerçevesinde yazdığınız için teşekkür ederim,akp ,nin kimlerle birlikte olduğunu söylüyorsunuz ,siz kimlerlesiniz niye bunu görmüyorsunuz ,sizde biraz araştırın rica ediyorum ,ülke ekip biçmen için teşvik veriyor niye kimse kullanmıyor ,insanlar tembel çalışmayı sevmiyor ,ülkemizde herşey yetişiyor tarım
En çok kazanan meslek ufak atsında civciler yesin ,türkiye de zengin olmayan diş doktoru görmedim şükür
Kusura bakmayın ama tüm akplilerin dilinde aynı argümanlar, tutunabildiğiniz tek dal bu çünkü. Liderinizin sayın öcalanla başlayan sözleri, çözüm sürecinde pkknın nasıl beslendiği, yahu hdpyi meclise sokan zaten akp. En alta bir video bırakacağım lütfen iyi izleyin.
Milet ittifakının hdp ile birleştiğini söylüyorsunuz sanırım, 6’lı masada hdp yok yalnız. Ayrıca hdp’den tiksinen biri olarak şunu söylüyorum bu ülkede %10 oy almış bir parti. Yokmuş gibi sayarak hiçbir şey çözülemez. Tabi ki görüş belirteceklerdi.
Ve bu videoyu iyi izleyin ne hikmetse birden Kılıçdaroğlu pkk sevici oldu. Yapılan algıya iyi bakın.

Kusura bakmayın ama tüm akplilerin dilinde aynı argümanlar, tutunabildiğiniz tek dal bu çünkü. Liderinizin sayın öcalanla başlayan sözleri, çözüm sürecinde pkknın nasıl beslendiği, yahu hdpyi meclise sokan zaten akp. En alta bir video bırakacağım lütfen iyi izleyin.
Milet ittifakının hdp ile birleştiğini söylüyorsunuz sanırım, 6’lı masada hdp yok yalnız. Ayrıca hdp’den tiksinen biri olarak şunu söylüyorum bu ülkede %10 oy almış bir parti. Yokmuş gibi sayarak hiçbir şey çözülemez. Tabi ki görüş belirteceklerdi.
Ve bu videoyu iyi izleyin ne hikmetse birden Kılıçdaroğlu pkk sevici oldu. Yapılan algıya iyi bakın.

Kaldırılmıştır bence😕(!).

X