Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Fransada herseye zam ustune zam
Ama maaslar yerindw sayiyor 1300 euro
Ev kirasi 500 600 den assa yok
Şu dediğini kanıtlasana? O zaman nasıl enflasyon %10 da kalıyor? Açıkla bunları

Benim kuzaenin almanyada, bunlara klsa raflar boş, kız buradan elli kilo gitti. 70 kilo şimdi, araba aldı üstüne. Nasıl aç kalıyorlar. Bu recebin her şeyi yalan.

Son düzenleme:
Ben evi Ankara'da 3000 verdim bilmiyorum ve
4000 TL veriyor kuzenimde kira
En fazla alan da kira 5000 alıyor
Kuluda farklı biri 500 TL oturuyor kirada hep böyle buralar internet üzerinden araştırmış siniz şaşırdım yaani 😦😦
Maalesef kiralar sizin çevrenizdeki gibi uygun olsa, hele de İstanbul’da.
İnternetten görsel attım ki kafamdan uyduruyorum sanmayın diye, İstanbulluyum, ailem de istanbulda, annem İstanbul’un Anadolu yakasında bir mahallede oturuyor, Allahtan evi kendisine ait ama evini kiraya veren komşuları var, 60-70 yıllık mahalle arası evleri 17 bin liradan kiraya veriyor komşuları, biraz büyük eli yüzü düzgün evleriyse 25 bin liraya kiraya veriliyor, kaynak 72 yaşındaki annem.

Fransada herseye zam ustune zam
Ama maaslar yerindw sayiyor 1300 euro
Ev kirasi 500 600 den assa yok
Fransa’da asgari ücrete 1 Ocak 2023 tarihinde yüzde 1,81 oranında artış yapıldı. 2022’de üç kez arttırılan asgari ücret yeni artış ile birlikte net bazda 1353,07 avro oldu.

Tarihi enflasyon ile birlikte 2022 yılında 3 kez yapılan yüzde 5,6 oranında artış gören asgari ücret yine zamlandı.

Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 1 Ocak 2023 tarihinden itibaren asgari ücrete yüzde 1,81 oranında zam yapıldığı duyuruldu.

Yeni zam ile birlikte net asgari ücret 1353,07 avroya yükseldi. Yeni zam ile birlikte brüt asgari ücret 1709,28 avro olarak belirlendi.

Tüketici fiyatlarındaki yıllık enflasyon oranının Kasım ayı itibarıyla yüzde 6,2 olarak düşünüldüğünde 2022 yılının başından bu yana yapılan zamlarla asgari ücretindeki artış daha yüksek olarak kayıtlara geçti.

Körü körüne savunmuyorum canım ama farklı bir seçeneğim yok daha iyi yönetebilecek birini göremiyorum daha iyi birisi çıksa verebilirim ama hükümetin her yaptığını da eleştiren bir millet ittifakına hiç bir zaman oyumu vermem!!!
Niye? recepten daha beter br hale getirmezler ülkeyi. Biz de bayılmıyoruz, onun dışında başka biri kazansın diye veriyoruz. Ne yapmış bu recepte o kadar hayransıznı ona, anlayamadık. Mülteciler burada, ekonomik krizdeyiz, para bulmak için bae önce hakaret edip sonra yalvaran ülke itibarını ayaklar altına alan tek dil bilmeyen biri var karşımızada. Cahillerin temsilcisi gibi bir şey, ahayatında okuduklarının sayısı bir elin parmagını geçmez, kahvehane yönetir gibi ülke yönetiyor.

Bir de hakaret işitmek sizin hoşunuza gidiyor herhalde. Çadır isteyen depremsedelere namuzsuz, şerefisz ağzına geleni demiş biri bu.

Bunları onurun nasıl kaldırıyor? haysiyetli bir müslüman kesinlikle bunlara karşı gidip buna oy vermez.

İsviçrede etle süt ucuz başka ne ucuz acaba bende ingiltereye gidip geliyorum burayla aynı hiç fark yok çalışana para da var herşey de var çok şükür
Bizim insanımız şunu anlamiyo oturduğu sehirin en iyi yerinde yaşayıp iyi arabaya binmek ve iyi koşulda yaşamak istiyo keşke herkes istediğini alsa ama ne kadar çalışırsan o kadar yersin ee iyi çalışma yada en alt seviyede kal ama gel devlet sana en az 30 bin maaş versin nerde var böyle bisey

Şu dediğini kanıtlasana? O zaman nasıl enflasyon %10 da kalıyor? Açıkla bunları
Ben 17 sene İngiltere'de yaşadım. 1 kilo muz 17 sene boyunca 1 poundu geçmedi, şu an 1.29🤣 çok zaman geldi diyorlar İngilteredekiler. 1 litre taze süt 1 pound, organik süt 1.30. Evet, tabi ki her yerde zamlar oldu, özellikle pandemiden sonra. Ama el insaf ya. Adamlar 8% enflasyonu geçti diye ülkeyi ayağı kaldırdı. Gelen zamlar kuruşlar. Diyor ya 500-600 euro kira. Sen sütünü 1 liraya alıyosan o kalan 600 euroyla dünyayı alırsın. Her şeyi aylık ödemeyle, arabayı bile aylık ödemeyle saçma rakamlara alıyorlar. Sen 2 saatlik asgari ücretle peynirinden tut sütüne meyvene etine kadar her şeyini alıyorsun, Türkiye'de bir paket yumurtayla süt alınıyor. Bunlara oy kullanmak yasaklanmalı!

Biz olandan bahsediyoruz sen hep ihtimallerden ve kafandaki kurduklarından
Cevap
Sen hayvanlara işkence edip öldüren kadın videolari izleyen + internette hayvana a. y.l.tmak diye aratan kocanı boşadın mi?
Sanane bundan konuyla ne ilgisi var
2010 yılında asgari ücret 924 TL, Kıyma 19.50 TL imiş.....924/19.50=47 kiloya denk gelir.

2023 yılında asgari ücret 8500 TL, Kıyma 300 TL....8500/300=28.3 kilo

1- Türkiye’deki enflasyon dünyadaki 190 küsür ülke arasında, en yüksek kaçıncı enflasyondur? Neden?
2- Afrika’daki 54 ülkeden, Sudan, Zimbabve hariç, 52’sinde enflasyon neden Türkiye’ninkinden daha düşüktür?
3- Dünyada yüksek enflasyon ile mücadele için Türkiye’den başka faiz düşüren kaç ülke vardır? Hangileridir?
4- Diyanetin “fiyatları belirleyen Allah’tır” söylemine katılıyor musunuz?

Her şeyden memnun bizim abarttığımızı düşünen arkadaşlar cevap verebilirse sevinirim... Cevap verebileceğinizi de hiç sanmıyorum ama bir umut işte :)

Son düzenleme:
Ayda 15000 kira mi veriyosunuz
Ben ayda 15bin kira ödeyebilirim,ödeyebilecek durumdaysam mevcut yönetimi savunmalı mıyım,yoksa ödeyemeyecek insanların halini anlayıp protesto etmeli miyim? Buyrun siz karar verin.
Alabiliyorum diye,harcayabiliyorum diye kalkıp gidişattan memnun olan akılsızdır net. Kira 15bin olmamalı,ülkede dar gelirli insan olmamalı bana göre. Benim savunduğum bu.

Bizim insanımız şunu anlamiyo oturduğu sehirin en iyi yerinde yaşayıp iyi arabaya binmek ve iyi koşulda yaşamak istiyo keşke herkes istediğini alsa ama ne kadar çalışırsan o kadar yersin ee iyi çalışma yada en alt seviyede kal ama gel devlet sana en az 30 bin maaş versin nerde var böyle bisey
Ha diyorsunuz ki siz fakir kalmaya devam edin yoksa bizim bir numaramız kalmaz.

İnsanlar çalışıyor hanımefendi, deli gibi çalışıyor, aldıkları 8500 TL. Gerçekten az kazananları az çalışıyor mu sanıyorsunuz ciddi misiniz siz? 😂 Çalışma hayatının ucundan bile geçmediğiniz o kadar belli ki.

Yanlış düşünüyorsunuz.
Çalışan her birey iyisini yemeyi,iyisini giymeyi ve iyi yerde iyi koşullarda hayatını sürdürmeyi hak eder.
Maaşı da devlet vermiyor bu arada,çalışan kişi hak ediyor ve alıyor. Herkes hakkını istiyor fazlasını değil.

Biz ülkenin bekası için yönetimi istiyoruz ,terörist ile kol kola olanlar ülkeyi bölmesin diye istiyoruz ,pahalılık o bu gelip geçiçi,rte den başksı bu ülkeyi koruyamaz net

Bu beka propagandası işe yaramaz. En son belediye seçimlerinde aman Mansur Yavaşa oy verirseniz su faturalarınızı PKKlılar dağıtır diye diye seçim kampanyası yürütüyorlardı

Bu beka propagandası işe yaramaz. En son belediye seçimlerinde aman Mansur Yavaşa oy verirseniz su faturalarınızı PKKlılar dağıtır diye diye seçim kampanyası yürütüyorlardı
O zaman o propagandalara inananlar şimdi de muhalefetin adayı Mansur olsaydı oy verirdim ama maalesef yine mecburen Cumhur ittifakına vereceğim diyor :olamaz:

Özetle şu an cumhur ittifakına oy verecek hiç kimsenin ama terör ama hdp demeye hakkı yok. Dğer tarafta da kadın katili, Gaffar Okan katili insanlar var.
Ve eşleriniz kime verirse versin ama cumhur ittifakına oy verdiğinizde kadının aile içindeki hakları kaybolacak. Eşiniz için hava hoş. Ama sizler bugün cumhur a beka için oy verdiğinizde kendi kaıdn olarak bekanızı kaybedeceksiniz. Nafaka alamayacak, şiddet gördüğünüzde kocayı evden göndermeyecek velayeti çok ufak yaşlarda erkeklere kaptıracaksınız.

Dediğinizi yaptım sonuç ortada fakirleşmişiz işte hala neyi savunuyorsunuz anlamıyorum ki, çevreniz zengin olabilir 3500 TL ye ayakkabı alabilir ama bu ülkede alım gücünün azaldığı gerçeğini değiştirmez.
Siz şakamısınız hesap kitabı doğru yapın ,asgari ücreti brütünde üstünü yazmışın ,konuşuyon,2010 yılında net asgari ücret 576 tl ,dir
Dediğinizi yaptım sonuç ortada fakirleşmişiz işte hala neyi savunuyorsunuz anlamıyorum ki, çevreniz zengin olabilir 3500 TL ye ayakkabı alabilir ama bu ülkede alım gücünün azaldığı gerçeğini değiştirmez.
Siz şakamısınız hesabı kitabı doğru yapın ,sen asgari ücretin brütünde fazlasını yazmışsın o dönemde net asgari ücret 576 tl ,dir brüt 700 küsür, kıymada daha dün aldım 190tlye sabitlendi market fotoğrafını atabilirim hazır kıyma değil önünde çekiyor

X