Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
ya ben oyle dusunmuyorum adam ogretmen ya hani eski ogretmenler naif ve yumusak degildi konu anlatiminda daha sert ve kafaya sokarcasina anlatirdi ya oyle geliyor bana :confused:
hani bazi seyleri kafaya sokmak istercesine anlatiyor
Şu da var Özgür Özel i çok beğenirim ama o şuan bir parti kurup aday olsaydı yine ona oy vermezdim. Şuan en çok oy alacak kimse oyumu o kişiye vereceğim çünkü tek istediğim şu tek adam değişsin parlamenter sisteme geri dönelim.

Şu da var Özgür Özel i çok beğenirim ama o şuan bir parti kurup aday olsaydı yine ona oy vermezdim. Şuan en çok oy alacak kimse oyumu o kişiye vereceğim çünkü tek istediğim şu tek adam değişsin parlamenter sisteme geri dönelim.
Bende ozgur ozeli cok begeniyorum yapi olarak daha oncede yazmistim..ama ben şu ara kararsizin en kararsizi olabilirim ..eminim benim gibi bir cok insanin kafasi karisik 🙄

Bende ozgur ozeli cok begeniyorum yapi olarak daha oncede yazmistim..ama ben şu ara kararsizin en kararsizi olabilirim ..eminim benim gibi bir cok insanin kafasi karisik 🙄
Umarım seçime kadar kararınızı verirsiniz :) Ben kararımı verdim Cumhurbaşkanı olabilecek en doğru kişiye oyumu vereceğim.

Eklentiler

• IMG_20230402_234854.jpg
    IMG_20230402_234854.jpg
    61,1 KB · Görüntüleme: 21
İnsanlar bu kadar nankör ve kör olmamalı hangimiz aciz hangimiz ekmeğe muhtacız evlerimizde son teknoloji olmayan yok biraz şükür edelim ya yalancılar da ortada ülkenin düşmanları da onların eline geçerse ülke şu an yediğinizi değil suyu bile huzurla icemeyeceksiniz ne mutlu türküm diyene Allah yolunu açık etsin Recep Tayyip Erdoğan in.
Bizim insanımıza iyilik yaramıyor onların hükmettiği döneminde gördük ekmek,ilaç,tüp için sıra beklenirdi öyle olmak yaraniyo şimdi her şeyi bedava aliyolar devlet Hastanesi'ne gidiyor okullarında ücretsiz kitap ama yaranamiyosun ...

Bizim insanımıza iyilik yaramıyor onların hükmettiği döneminde gördük ekmek,ilaç,tüp için sıra beklenirdi öyle olmak yaraniyo şimdi her şeyi bedava aliyolar devlet Hastanesi'ne gidiyor okullarında ücretsiz kitap ama yaranamiyosun ...
O ekmek tüp kuyruğu dediğiniz zaman savaş zamanıydı. Savaşa girmemek için ekonomi içe dönmüştü. Faiz sebep diye diye ucuz yağ kuyruğunu da et kuyruğunu da gördük ayrıca. Üstelik sebepsiz bir inat için değil ikinci dünya savaşından korunmak için yapılan ekmek kuyruklarını da söylemeyin. Dedeniz yaşadıysa uzun süre o kuyruklar sayesinde yaşadı
Hangi ilaç ücretsiz ayrıca? daha geçen ay oğluma bir antibiyotik iki şurup yazdı doktor 160 tl fark ödedim.
Yapmayın Allah aşkına ya

Benim anlayamadığım bir konu daha var. Tam tarih bilmiyorum ama sanırım 2013 yılından önceye kadar Fetöcülerle akpliler dosttu kardeşti. Sonra bir şeyler oldu peşinden 15 temmuz sergilendi ve nasıl olduysa RTE ve ailesi kandırıldı aldatıldı diğerleri taşlandı. Şimdi akpliler buna nasıl bir açıklık getiriyorlar merak ediyorum. Sırf kandırıldık dediler diye inanmıyorlardır bunun altında başka bir şey olmalı bu kadar basit olmamalı diye düşünüyorum.
Ganimeti paylaşamadılar, olay bundan ibaret

ya ben oyle dusunmuyorum adam ogretmen ya hani eski ogretmenler naif ve yumusak degildi konu anlatiminda daha sert ve kafaya sokarcasina anlatirdi ya oyle geliyor bana :confused:
hani bazi seyleri kafaya sokmak istercesine anlatiyor

Ben ilk başlarda keşke oyu daha çok olsa da onda birleşsek ne de olsa o da bizden vs diyordum ama son açıklamaları ile iyice soğuttu. İşi kişiselleştirmiş, Kılıçdaroğlu ve CHPden intikam almaya döndürmüş artık. Hatta teke tek yayınında iktidardan önce muhalefet değişmeli diyerek niyetini de açık etti. Bunun tek yolu RTEnin beş sene daha kalması çünkü. Dün de dört sayfa mektup yazmış, alt metinlerde AKP, millet ittifakından iyidir diye bağırıyor. O kadar da değil. Şahsi menfaat peşinde koşuyor maalesef

Ben ilk başlarda keşke oyu daha çok olsa da onda birleşsek ne de olsa o da bizden vs diyordum ama son açıklamaları ile iyice soğuttu. İşi kişiselleştirmiş, Kılıçdaroğlu ve CHPden intikam almaya döndürmüş artık. Hatta teke tek yayınında iktidardan önce muhalefet değişmeli diyerek niyetini de açık etti. Bunun tek yolu RTEnin beş sene daha kalması çünkü. Dün de dört sayfa mektup yazmış, alt metinlerde AKP, millet ittifakından iyidir diye bağırıyor. O kadar da değil. Şahsi menfaat peşinde koşuyor maalesef
ilk yazdiklarinizi bende aynen dusunuyordum o_O

O ekmek tüp kuyruğu dediğiniz zaman savaş zamanıydı. Savaşa girmemek için ekonomi içe dönmüştü. Faiz sebep diye diye ucuz yağ kuyruğunu da et kuyruğunu da gördük ayrıca. Üstelik sebepsiz bir inat için değil ikinci dünya savaşından korunmak için yapılan ekmek kuyruklarını da söylemeyin. Dedeniz yaşadıysa uzun süre o kuyruklar sayesinde yaşadı
Hangi ilaç ücretsiz ayrıca? daha geçen ay oğluma bir antibiyotik iki şurup yazdı doktor 160 tl fark ödedim.
Yapmayın Allah aşkına ya
Buradaki insanları anlamadım valla utandim yani iyi bı yerde oturmaktan ve giyinip yemekten yani herkes aç ve bişey alamiyo bana pek inandırıcı gelmiyo açıkçası oturduğum yerde her aile bireyinin kendine ait arabasını goruncu ve gayet iyi şekilde yaşadığını dusununcu pek inandırıcı gelmiyo yazılanlar ilaç niye bedava olsun bu arada

Buradaki insanları anlamadım valla utandim yani iyi bı yerde oturmaktan ve giyinip yemekten yani herkes aç ve bişey alamiyo bana pek inandırıcı gelmiyo açıkçası oturduğum yerde her aile bireyinin kendine ait arabasını goruncu ve gayet iyi şekilde yaşadığını dusununcu pek inandırıcı gelmiyo yazılanlar ilaç niye bedava olsun bu arada
Yaşınız küçük herhalde eskiden devletin yazdığı ilacın yüzde onunu öderdik. Yani 100 liralık ilaçta 10 tl Alınıyordu. Artı doktora gittik diye de on beş tl katılım parası da almazlardı.
Şu an devlet son zamları karşılamadığı için 250 tl tutan ilacın 160 tlsini ben ödüyorum.
Ayrıca vergileri saymıyorum bile.
Bu ÖTV soygunu yoktu.
Bir araç aldığımızda vir araç bedeli de devlete ödemiyorduk. Annem en son yurtdışına gittiğimde bana spor ayakkabı aldı. Vergisi olmayınca yarı yarıya geliyor. Bu sistemin neyi normal? Eskiden sadece yüzde 18 KDV alınırdo. Şimdi her gün ama her gün vergi oranı artıyor .

"Ne yapsalar boş, göklerden gelen bir karar vardır."
Sezai Karakoç

X