Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Gücünü terör örgütünden alan bir partiyi asla desteklemiyorum.Şehitlerimizin kanları hala yerlerde.kolunu bacağını kaybeden onca gazı,yetim kalan bir sürü evlat var sen hala ATATURKCUYUM cart curt .tingir mingir boş teneke.neyi araştircaksam ben siyasal mezunu bi insanım neyi araştıracak.sen gibi medyadan mi siyaset öğrendik biz.darbenin olacağını 3 sene önceden biliyorduk .
Siyasal İslam mezunu mu

Gücünü terör örgütünden alan bir partiyi asla desteklemiyorum.Şehitlerimizin kanları hala yerlerde.kolunu bacağını kaybeden onca gazı,yetim kalan bir sürü evlat var sen hala ATATURKCUYUM cart curt .tingir mingir boş teneke.neyi araştircaksam ben siyasal mezunu bi insanım neyi araştıracak.sen gibi medyadan mi siyaset öğrendik biz.darbenin olacağını 3 sene önceden biliyorduk .
Üç sene önceden biliyordunuz demek?O zaman neden caycisi,corbacisi içeride?

çevrenizi değiştirin.mesela bizim buraya gelebilirsiniz.çok kozmopolit bir yer.yedi milletten insan var.surisi,afganı,türkmeni,kürdü,lazı,rusu,tek tük de biz varız yani türkler.bu vatanın asıl sahibi.kimimizin başı kapalı,kimimiz çarşaflı,kimimiz yazın askılı giyer,kimimiz şort.öyle güzel yaşıyoruz ki.
ha ayrıca,şu başörtüsünden mağduriyet kasmakdan da sıkılmadınız mı sahi?başka birşeyler bulun artık
Hanımefendi mağduriyet kastigimi nerden uyduruyorsunuz. İnsanların hayatını bilmeden konuşmayın. Çarşaflıyim ve yaşadığım her şehirde dışlandim. Hatta çok laik bir bayan otobüste yanına oturduğum için kolunu sildi değmiş kirletmisimdir diye. Ben genelleme yapmıyorum illaki laikliği savunan iyi insanlar da vardır ama denk gelmedim.

Hanımefendi mağduriyet kastigimi nerden uyduruyorsunuz. İnsanların hayatını bilmeden konuşmayın. Çarşaflıyim ve yaşadığım her şehirde dışlandim. Hatta çok laik bir bayan otobüste yanına oturduğum için kolunu sildi değmiş kirletmisimdir diye. Ben genelleme yapmıyorum illaki laikliği savunan iyi insanlar da vardır ama denk gelmedim.
Bir kişi böyle yaptı diye hepimizi nasıl öyle görebiliyorsunuz?kurulun yanında yaşta yanıyor

Otobüste yanına oturduğunuz kadının laik olduğunun kanısına nerden vardınız ?

Ortamıniz bizim gibi değil ki nerden anlayacaksınız. Ve ortamımız sadece cami mi. Bizi normal hayatta istemiyor laik olarak tanıdığım binlerce insan var ve hepsi de böyle tahammülleri yok . Halbuki özgürlük onlar için en önemli kural. Neyse lütfen kavgaya dönüşmesin. Siz bildiğinizi yapın ben bildiğimi iyi geceler
O bahsettiğiniz “laik” lerden biriyim. Reelde beni tanıyan da var burada soradabilirsiniz. Dini inanışım da yok alkol de alırım ama en yakın görüştüğüm iki arkadaşım da tesettürlüdür.
Benim dedem anneannem hacıdır. Kendi içimizde ailelerde bile kapalısı açtığı oluyor.
Geçti o dediğiniz günler gerçekten artık sıkılmadınız mı ya bunlardan. Yok öyle bir “laik” kesim. Herkesin sizin dini yaşamanızdan daha büyük sorunu var. Madd sorunları da geçtik kadınların nafaka hakkı, velayet hakkı i, şiddet gösteren kocaya uzaklaştırma kararı çıkmayacak.
Bugün cumhur ittifakı gelirse kocanızdan dayak yediğinizde eve uzaklaştırma vermeyecekler size süresiz nafaka vermeyecekler ve hatta velayeti erkek de kolayca alacak. Kendi hayatınızı yakacaksınız en çok

Ben tesettürlüyüm. Ben de aynı şeyi ssvunuyorum. Laiklik bu değil mi?

Laiklik din yok demez.Yönetim ve ordudan inancı uzak tutar. Halk içinde ben inancım doğrultusunda tesettürlü olabilmeliyim.İnancı hristiyanlık olan kilisesine gidip ibadetini yapabilmeli. Ya da inancı olmayan da istediği gibi hür bir şekilde ifade edebilmeli.

Çok sevdiğimiz Hatay'ın mesela. Bu birleştiriciliğini de çok seviyorum ben. Bırakalım artık başörtüsü,şort,mini etek. Bırakalım şu Atatürk düşmanlığını. Ne benim başörtüm sana zarar verir ne senin görünen bacağın bana.Öyle değil mi Borel?

Ünivde tkpli,solcu,sağcı,deist oturur saatlerce tatlı tatlı tartışırdık. Hala görüşürüz ara ara. Neden farklılıklardan istifade etmek yerine kusmuk gibi davranıyoruz. En çok buna üzülüyorum.

Avrupa Atatürk'e saygı duyuyor.Biz hakaretler,küfürler. Eleştir ama doz bil doz. O seninde Ata'n...
sizi ben de çok takdir ediyorum.gerçekten,tam aydın bir türk kadını çizginiz var.mesele tesettürlü olup olmamak değil,gönül gözümüz kapalı olmasın yeter ki.bizim işyerimiz de 2 tane teknisyen kızımız var.ben onları kızım gibi görüyorum.ikisi de tesettürlü,ben açığım.aramızda öyle bir ilişki var ki hiç bir siyasi görüş bozamaz.

Her kimse terbiyesizlik yapmış, belki de terletmiştir çarşaf onu silmiştir bilemem. Benim anlamadığım konunun laiklikle ne alakası var. Çok laik olduğunu nereden çıkardınız mesela alnında mı yazıyordu, laiklik farklı bir şey, neden kelime seçiminizde sürekli laikliği kullanıyorsunuz onu anlamadım.... Çok laik az laik diye bir şey de yok ayrıca

Bu suriler afganlar oy kullanacakken yurtdisinda yasayanlar da kullanmali.
Vatandaslik gorevidir. Benim oyum millet ittifakina, umarim Tr de yasamayanlar gozlerini acarlar da ulkenin gidisatinin farkina varirlar.

Ilk basta dusundum kullanmasam mi ben Tr de yasamiyorum diye, sonra dedim yahu neden kullanmayayim ozellikle ne oldugu belirsiz tipler elini kolunu sallayip ulkeye gelip oy kullanirlarken.

Boyle giderse yakinda hic Turk goremeyecegiz Suristan olma yolunda ilerliyor ne yazik ki.

Lutfen herkes her seyin farkinda olarak oy kullansin, zira bu secim digerlerinden de farkli.
Allah kitap diyerek ulke yonetilmez, ulkeyi yoneten kisinin uslubu da duzgun olmalidir, bilen gayet de biliyor ne kadar cirkin bir konusma agzi oldugunu.

Kolunu sildi demek? Ve siz de bir laik tarafından dışlanmış mı oldunuz şimdi? Bence siz dışalanmanın ne olduğunu bilmiyorsunuz. Çonkü insan laik değil, devlet laiktir. Niye siz Akp hespi böylesiniz hiç anlamıyırum.

Ayrıca size yukarıda sorular yazdım ve cevap bekliyorum. Pozitif bir uye Pozitif bir uye Yoksa bir çarşaflı müslüman muhafazakar olarak yalan söylediniz kanısına varacağım.

Laik = tesettürlü olmayan = dinsizdir
Çıkarımından olabilir
Hayır bir de devletler laiktir. İnsanlar laik olamaz. O bahsettiği kadın terbiyesiz bir kadınmış sadece laiklikle alakası yok. Daha bu ayrımı yapamıyor
Belki kadının aklı melekeleri yerinde değildi , belki terbiyesiz bir kadındı ya da sorunlu bir tipti.
Nerden bu kanıya varmış merak ettim .

Belki kadının aklı melekeleri yerinde değildi , belki terbiyesiz bir kadındı ya da sorunlu bir tipti.
Diğer yandan crop giyen şort giyen kızlara cıkcıklayan, konuşan, utandıran taciz edenler de var.
Her kesimin terbiyesizi delisi oluyor. Onu bir kesime mal edemezsin.
Ben nasıl çarşaflılar tüm şortluları taciz eder diyemiyorsam diyemezsiniz

başı açıktı ya da kısa kollu giymişti ve siz laik olduğuna karar verdiniz,otobüsteki kadının.veya alnında ben laikim yazıyordu.

Mesele kadın falan değil, hiç tanımadığınız biri kolunu sildi diye siz dışanmış olmazsınız. Unutur gidersiniz. Normal biri bunu yapar. Pozitif bir uye Pozitif bir uye sanırım beni engelleyip mesejlarımı görmüyor. Halbuki neden yalan söyledğiyle ilgili cevaplar bekliyorduk.

X