Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Ortamıniz bizim gibi değil ki nerden anlayacaksınız. Ve ortamımız sadece cami mi. Bizi normal hayatta istemiyor laik olarak tanıdığım binlerce insan var ve hepsi de böyle tahammülleri yok . Halbuki özgürlük onlar için en önemli kural. Neyse lütfen kavgaya dönüşmesin. Siz bildiğinizi yapın ben bildiğimi iyi geceler
çevrenizi değiştirin.mesela bizim buraya gelebilirsiniz.çok kozmopolit bir yer.yedi milletten insan var.surisi,afganı,türkmeni,kürdü,lazı,rusu,tek tük de biz varız yani türkler.bu vatanın asıl sahibi.kimimizin başı kapalı,kimimiz çarşaflı,kimimiz yazın askılı giyer,kimimiz şort.öyle güzel yaşıyoruz ki.
ha ayrıca,şu başörtüsünden mağduriyet kasmakdan da sıkılmadınız mı sahi?başka birşeyler bulun artık

Ben laik bir insan olarak,şort giyen kadınının da,başı kapalı olan kadının da aynı haklara sahip olmasını istiyorum.Ne yapmış bu laikler size?
Ben tesettürlüyüm. Ben de aynı şeyi ssvunuyorum. Laiklik bu değil mi?

Laiklik din yok demez.Yönetim ve ordudan inancı uzak tutar. Halk içinde ben inancım doğrultusunda tesettürlü olabilmeliyim.İnancı hristiyanlık olan kilisesine gidip ibadetini yapabilmeli. Ya da inancı olmayan da istediği gibi hür bir şekilde ifade edebilmeli.

Çok sevdiğimiz Hatay'ın mesela. Bu birleştiriciliğini de çok seviyorum ben. Bırakalım artık başörtüsü,şort,mini etek. Bırakalım şu Atatürk düşmanlığını. Ne benim başörtüm sana zarar verir ne senin görünen bacağın bana.Öyle değil mi Borel?

Ünivde tkpli,solcu,sağcı,deist oturur saatlerce tatlı tatlı tartışırdık. Hala görüşürüz ara ara. Neden farklılıklardan istifade etmek yerine kusmuk gibi davranıyoruz. En çok buna üzülüyorum.

Avrupa Atatürk'e saygı duyuyor.Biz hakaretler,küfürler. Eleştir ama doz bil doz. O seninde Ata'n...

Asla cevap alamayacağız sanırım. O zaman şöyle düşünebilir miyiz sayın Pozitif bir uye Pozitif bir uye

Siz laikliği vs bilmiyorsunuz, bu konu hakkında hiçbir şey okudupunuzu da sanmıyorum. Sadece Akp savunmak, laikleri kötülemek için önyargılarınıza dayanarak laiklik islama karşı diye yalan söylüyorsunuz.

Sonra bana niye muhafazakar islamcılardan tiksiniyorsun diyorlar?

Niye rahatsız oldunuz ki etiketlenmekten? Pozitif bir uye Pozitif bir uye Siz de benimkini etiketleyin, pek rahatsız olmam. Mesajı görün diye yaptım.

İki de bir lafi kavgaya getiriyorsunuz. Hiç anlamıyorum sizi. Ben size basit bir şey soruyorum. Ekonomi iyi mi AKP yaptı bunu ülkeye?
Laiklik İslama nasıl karşı? Size nasıl laikler, laikliği kullanarak müdahale ediyor? Hayır anlamadık cevap bekliyoruz.

Yoksa laiklik İslama karşı derken bunu önyargılarınaza dayanarak sadece kötülemek için mi yazdınız?
Cok ustune gitmeyin, verecek bir cevabi olmadigi icin cevap verememesi normal.🤣 Kendisi de bilmiyor ki ne yazdigini.

İster 10 yıllık olsun ister 1 aylık. Bu ülkenin evladı olmayan hiç kimsenin oy kullanma hakkı olmamalıydı, olmamalı..

Ben yurtdışındakilerin de oy kullanmasını doğru bulmuyorum. Burda yaşamayan adam ne diye ülkenin geleceğinde söz sahibi olsun ki.

Ben tesettürlüyüm. Ben de aynı şeyi ssvunuyorum. Laiklik bu değil mi?

Laiklik din yok demez.Yönetim ve ordudan inancı uzak tutar. Halk içinde ben inancım doğrultusunda tesettürlü olabilmeliyim.İnancı hristiyanlık olan kilisesine gidip ibadetini yapabilmeli. Ya da inancı olmayan da istediği gibi hür bir şekilde ifade edebilmeli.

Çok sevdiğimiz Hatay'ın mesela. Bu birleştiriciliğini de çok seviyorum ben. Bırakalım artık başörtüsü,şort,mini etek. Bırakalım şu Atatürk düşmanlığını. Ne benim başörtüm sana zarar verir ne senin görünen bacağın bana.Öyle değil mi Borel?

Ünivde tkpli,solcu,sağcı,deist oturur saatlerce tatlı tatlı tartışırdık. Hala görüşürüz ara ara. Neden farklılıklardan istifade etmek yerine kusmuk gibi davranıyoruz. En çok buna üzülüyorum.

Avrupa Atatürk'e saygı duyuyor.Biz hakaretler,küfürler. Eleştir ama doz bil doz. O seninde Ata'n...
Sen çok özel bir insansın,seviyorum seni kuzum🥰😘.

Asla cevap alamayacağız sanırım. O zaman şöyle düşünebilir miyiz sayın Pozitif bir uye Pozitif bir uye

Siz laikliği vs bilmiyorsunuz, bu konu hakkında hiçbir şey okudupunuzu da sanmıyorum. Sadece Akp savunmak, laikleri kötülemek için önyargılarınıza dayanarak laiklik islama karşı diye yalan söylüyorsunuz.

Sonra bana niye muhafazakar islamcılardan tiksiniyorsun diyorlar?
Etiketlemeyin plizzzzz :KK70:

Bir şey diyorsunuz, sonraya kendinile çelişiyorsunuz? Üstü kapalı anlatın? Laik dediğiniz bu insanlar laikliği kullanarak İslama, size nasıl karşı? ANLATIN bilelim. Yaşam şeklinize mi müdahale ediyor? Ne yapıyor hanımefendi? karakol orada gidin? Tabii uydurmuyorsanız? Sözylediklerinizi bile savunmaktan acızsınız.
emine şenlikoğlundan beslenince bu kadar oluyor işte.

Evet ben ağzıma alabilirim Mustafa Kemal Atatürk ismini ama sen asla alamazsın..biraz araştırırsan megri megri derken halaylar çekiliyordu..biraz araştırsana sen araştırmaktan neden korkuyorsun?doğruları görmek canını mı acıtacak?vatanımızı bölmeye çalışmak?onu sizler yaptınız gerçekten araştır konuştukça batıyorsun..benim beynim küçük değil ama seninki baya küçük görünüyor..onca şeyler anlattık hala anlamıyorsan küçük beyinli sensin demektir
Gücünü terör örgütünden alan bir partiyi asla desteklemiyorum.Şehitlerimizin kanları hala yerlerde.kolunu bacağını kaybeden onca gazı,yetim kalan bir sürü evlat var sen hala ATATURKCUYUM cart curt .tingir mingir boş teneke.neyi araştircaksam ben siyasal mezunu bi insanım neyi araştıracak.sen gibi medyadan mi siyaset öğrendik biz.darbenin olacağını 3 sene önceden biliyorduk .

Ve ben şuan partilerde Atatürk düşüncesini göremiyorum kendi partisinde bile... ne yazik ki sadece ismi var ruhu yok o ruh bozuldu... sadece kavga ediyorlar
Seferoğulları tellioğulları o arsa kavgası gibi koltuk kavgası
Ve burda fanatiklik var kavga var aynen siyasiler gibi başka düşünceye saygı yok illa sen şu partisin vay neden ama neden kavgası
Ve yasli siyasetci artık yeter yani cidden yeter
Aynen katılıyorum, maalesef Atatürk’ün laiklik anlayışıyla uygulanan laiklik anlayışı bile aynı değil, topikte lafı geçti diye yazıyorum.
Atatürk’ün laiklikten kastı kimse istediği gibi inancını yaşayamasın, inancına göre giyinemesin değildi, laikliğin özünü bilen hiçbir bilinçli siyasetçi veya vatandaş gidip bir başkasının din özgürlüğüne müdahale etmez ya da tam tersi gerçekten dini inancı olan bir siyasetçi veya vatandaş başkasının yaşam tarzına giyimine karışmaz.

Valla ben görür müyüm bilemem de sizler umarım genç dinamik uzlaşmacı Kadın Cumhurbaşkanı görürsünüz, umarım mecliste bir sürü Kadın bakan, Kadın milletvekili olur, erkekler hep kavga ediyor ağızlarını bozunca hemen Kadın üzerinden üslupsuz sözler söylüyorlar.

Ülkemi kadınlar yönetsin, biz ev ekonomisini, kayınvalide elti görümceyi idare etmeyi biliyoruz, ülke yönetmek de zor değildir, yabancı ülkeler elti, muhalefet kayınvalideyle görümce.

Gücünü terör örgütünden alan bir partiyi asla desteklemiyorum.Şehitlerimizin kanları hala yerlerde.kolunu bacağını kaybeden onca gazı,yetim kalan bir sürü evlat var sen hala ATATURKCUYUM cart curt .tingir mingir boş teneke.neyi araştircaksam ben siyasal mezunu bi insanım neyi araştıracak.sen gibi medyadan mi siyaset öğrendik biz.darbenin olacağını 3 sene önceden biliyorduk .
Sonra tiyatro deyince vatan haini oluyoruz :olamaz:

Boş teneke?hem de ben?şehitlerimizin kanları yerlerdeyse bu chp den kaynaklanmıyor emin ol..bak seni insan gibi uyarıyorum seviyeli bir şekilde tartışmak istiyorum..sen siyasal mezunu musun birde eyvah eyvah..valla ben senden daha bilgiliyim buna emin olabilirsin..darbenin olacağını 3 sene önceden nasıl biliyordun?sen onu anlat bize bir

X