Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Umarım yine baharlar gelir. Ben boğuluyorum artık, hergün yeni bir sıfatla yaftalanmaktan, en ucuz markete bile gittiğimde hayretler içinde kalmaktan, adaletsizliğin karşısında susmak zorunda kalmaktan, düşüncemi söylersem acaba başıma bir şey gelecek mi kaygısından, çocuklarımın geleceği konusunda endişelenmekten, mahalle baskısının olağan bir hale getirilmesinden. Eğer bir şeyler değişmezse ve bu ülkeden gidemezsem orman gibi bir yerde her şeyden alakamı keserek oturacağım artık. Çünkü insan aklını kaybedecek, üç günlük dünyada eziyet çekmeye gelmişiz sanki.

Arkadaşlar hayretlerle okuyorum bazı yazılanları. Yahu bu insanlar elbetteki gönlümüzden geçen unicornlar değiller. Bence en iyi cumhurbaşkanı benim kocam olur mesela burada en iyisini seçme gibi bir lüksüm yok. Mesela danimarka da isveçte norveçte yaşasaydım dediklerinize de hak verirdim. Benim gönlümden bu geçiyor diğeri şunu şunu yaptı, oy vermem derdim. Ama burası köprüden önce son çıkış ülkesi. Yok adayım sırma saçlı, ahu gözlü olsun diye küsecek bir durumumuz yok bence.

İnsanlar aç. Dolar 19 da zar zor tutunuyor ki seçim sonrası kim kazanırsa kazansın tutulamayacak diyorlar. Ama şimdikiler kazanırsa inanılmaz artacak diyorlar. Çocuklar üni okumakta zorlanıyor, kazandıkları 3kuruş. Araba ev almak çok zor. Ekonomist olduğunu iddia edenler ülkenin ekonomisini mahvetti.

Hadi benim tuzum kuru ben zenginim diyorsanız da hukukun yok edilmesine nasıl vicdanınız el veriyor yahu. Hukuk hepimiz için elzem. Olmazsa olmaz. Bugün bizden diye güvenilmeyecek kadar önemli. Sevmediğiniz adamları hukuksuz yıllardır içeride tutuyor diye mi sesiniz çıkmıyor? Bence terörist diye bir şey olamaz. Kanıt vereceksiniz. Yoksa ya da sizin kanıtlar hukuksuz tırtsa bu adamlar içeride tutulamaz. Şimdi herkesin hayatı bir adamın iki dudağının arasında yahu.

Hadi ben bunlardanım bana dokunmazlar dediniz. Çocuklarınız çok rezil bir eğitim alıyor buna da mı itirazınız yok? Onda da benim param var özel okulda aldırırım diyorsunuz herhalde.

Bu ülkeye çok çok yazık oluyor. Neymiş kemal kılıçdaroğlu da düzeltemezmiş arkadaşlar ekonomi bakanı 2 gün yoktu bu ülkede ve boş koltukla ekonomi iyileşti. Yani birilerinin bir şeyleri iyi yönetmesi gibi bir amaç değil, bu devletin 20 yıldır aynı odaklar tarafından (güç yozlaştırır, mutlak güç mutlaka yozlaştırır) yozlaştırılmasını durdurmak için oy vereceğiz. Bunları yolladıktan sonra uzun süre iktidarda kalamayacakları için beğenmediğiniz adayı bir sonraki seçimde çok rahat değiştirirsiniz. Yani amaç, devleti her yerden ele geçirmiş, hukuku kendine bağlamış, bürakratları kendi atamış, memur olmak için bile onların adamlarının mülakatından geçmek gerektiği, iş bulmanın bile ilçe parti başkanlıklarından geçtiği, eğitimli insan bunlara oy vermiyor diye eğitimin baltalandığı, rüşvet, ahbap çavuş ve parti devleti olma yolunda ilerleyen bu Türkiye cumhuriyetinin başına gelmiş en kötü şey olan partiyi yollamak. Daha kötü partiler olmuş olabilir ama hiçbiri bu kadar uzun kalmadığı için bu kadar yozlaşma yoktu.

Ben kemal kılıçdaroğlunun da 20 yıl kalmasını asla ama asla istemem. Dediğim gibi güç yozlaştırır. Bir de nasıl olduysa bu ucube başkanlık seçimiyle mutlak güç verdi bu halk. İnanılmaz korkunç bir olay.

Arkadaşlar aklınızı başınıza alın. Yok hdp pkk dışardan destek veriyormuş da bilmemne. Hdp dediğiniz parti ülkenin %10unun oy verdiği bir parti. Bir ülkenin %10 u mu terörist (hoş hükümete göre zaten akpli olmayan herkes terörist de). %10 oy olmadan seçim meçim kazanamazsınız. Körlerle sağırlar birbirimizi ağırladık yıllardır sonuç 20 yıllık akp iktidarı. Artık yeter!

Saadet maadet, hdp yok akp eskileri vs bizim böyle lükslerimiz yok. Köprüden önce son çıkış. Akp kazanmak için hüdapar ve yeniden refah gibi kadın düşmanı partilerle de işbirliği yaptı yahu. Oy için oy. %1-2 mi gelir? Hdp dediğiniz parti %10. Ki baba sırsanız hüdapar mı hdp mi gelsin diye hiç düşünmeden hdp derim. En azından kadın erkek eşitliğine inanan, seküler bir parti.

Lütfen norveçte yaşamadığınızın farkına varın. Oyları ona göre verin.

Erdoğan’ın yanlışları var bu doğru. Ben kimseye körü körüne oy vermem. Her tv kanalını izlerim. Ama baktığım zaman diğer partilerde lider sıfatına uyacak kimse yok. Ayrıca teröristlere asla oy vermem. Oyum Cumhur İttifakına olacak.

Herkes birbirine saygı duysun lütfen. Benim en yakın 4 dostumun ikisi chpli, biri iyi partili diğeri ak partili. Asla parti yüzünden birbirimizi kırmayız. Gerek yok. Allah devletimize zeval vermesin.

Çok merak ettim gayet sakin ve saygılı sormaya çalışıyorum hdp ye herhalde terörist dediğiniz ki zaten millet ittifakında hdp yok dışarıdan destekleyecekler. Direkt cumhur ittifakının üyesi hüdapar sizce terörist değil mi? Hüdapar dürekt olarak hizbullah terör örgütünün siyasi kolu değil mi? O sizin sevimli teröristiniz diye mi meşru? Yani bir insan ben siyasal islamı çok sevdim, bu sistem beni kayırıyor, tayyip de yakışıklı deyip cumhur ittifakına py vermesini kabul edemesem de anlarım da, Hüdapar gibi bir partinin direkt cumhur ittifakının üyesi olup da "terörörö" deyip millet ittifakına vermem diyenleri anlamam mümkün değil.

Tayyip yakışıklı diye mi sanırım karşımda bir çocuk var. İyi günler çocuğum ama telefonu annene ver sana zararlı yavrucuğum.

Tayyip yakışıklı diye mi sanırım karşımda bir çocuk var. İyi günler çocuğum ama telefonu annene ver sana zararlı yavrucuğum.

Öyle deyip de oy veren insan var diyorum ve sizden daha tutarlılar haberiniz olsun :) hüdapar gibi direkt terörist olduğunu kendi ağzıyl defalarca söylemiş bir partinin bizzat katıldığı cumhur ittifakına oy vericem deyip "millete oy vermem çünkü terör" demenin akılla mantıkla açıklanacak durumu yok diyorum. Yine oy verin verecekseniz tabi ama mantıklı bir argüman bulun bence.

Bunu neredeyse o cümleyi kuran her üyeye yazdım ama ölü taklidi yapıyorlar. Henüz cevap veren olmadı

Şu görüntüler yeni düşmüş gel de sinirlenme!
Bizde de bunu yapacak ot beyinli çok miktarda mevcut. Yeter ki ellerine fırsat geçsin.

Yalnı kadın ayaklanmaları bir şeyleri etkilemiş galiba adamı ite kaka dükkandan çıkardılar. İnşallah orada da kadınlar huzura ve gerçek özgürlüğe kavuşur

bizi anlaman icin sartlarin esit olmasi gerekiyor pekala .ben ayni partiye oy ver demiyorum biz burda parti degil baskan sececegiz cunku benim icin ulkeyi yonetecek adam onemli parti degil

iste burda basliyor mesela benim kafama taktigim ulkemiz parti degil ..basa gelsin ulkeyi batirip ayristirmasin ulkeye ceki duzen versinde kim gelirse gelsin kafasindayim ben ..

karanliktasin demedim sunun icin ışık goruyorum dedim ..aslinda sartlarimiz esit olsa sende benim le ayni dusunceye sahip olacaksin o acidan ışik goruyorum dedim .

yurtdisinda yasayan insanlar ulkemize dovizle gelip turk lirasi ile harcama yaptigi icin makul geliyor hersey

ama biz maasimizi turk lirasi ile aliyoruz yurtdisindakiler bizi bu yuzden anlamiyor

yurtdisindaki 5-10sene birikimi ile bir ev alabiliyorda turkiye de ..turkiyede yasayan maasi en az 15 bin olmasi lazim kit kanaat toplu konutlarda ev sahibi olabilmesi icin yasamadiginiz icin bunu anlamadiginiz dusunuykrjm

peki yakin akrabalarindan turkiye de yasyaab var mi briinci derece hic onlarin yasam standartlarina baktin mi yada sikayetlerini dinledin mi ?

İnceye hava hoş Bekara karı boşamak kolay dedikleri gibi o da zaten seçilme amacı ile girmediği CB seçiminde atıp tutup şov yapıyor Tek amacı Kılıçdaroğlu kaybetsin gerisi umrunda değil Hakeza, mümkün değil ya, ikinci tura kaldı Ne yapacak? HDP seçmenine sizin oyunuzu istemem mi diyecek?
Cevabınız evetse beş sene önce aynı İnce yine CB adayıyken HDP ve Demirtaş hakkında neler demiş ve neler yapmış bakmanızı öneririm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…