Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Istanbul kadiköyde yaşıyorum. Bana mı anlatıyorsunuz? 5 yılda hallolur diyen kendisiydi. Bu kadar öngörüsüzmüş demek.

Okulları belediyelerin yapmadığını tabi ki size anlatıyorum.

Ha 20 yıldır gelecek seçimde süper güç olacağız, herkes bizi kıskanacak diyen ondan daha öngörülü değil mi. Ekonomik rizlerimizi ve halkın açlığa karşı bu kadar sabırlı olmasını kıskanan çok ülke başkanı vardır ama halkların 20 yıldır bizi kıskanmadığına çok eminim.

Pe

Peki chp hdp ye oy verirken apo ve demirtasi ozgur birakacaklarini soyleyenlere oy verirken binlerce sehitlerimize ihanet etmis olmuyomusunuz
Hizbullah gibi bir şeytan da aynı cümlelerin benzerini kuruyor, özerklik, şeyh sait ailesinden özür, kürtçe eğitim... siz bunlara oy verirken bu ülkeye ihanet etmiş olmayacak mısınız.

İşte bende onu merak ediyorum daha kötü yaşamadığımız ne kaldı da, iktidarın yapamadığı kötülüğü muhalefet yapacak bize
Geri kalan ülkelerindeki suriyeli Afgan Pakistanlı ne varsa doldurur Türkiye’ye
tam siler bizleri artık daha ne olur bilemedim

Dövizin yükselmesi ekonomimizin içinden geçtiği için olabilir mi?
Sen anlamazsın bunu tabi o yüzden geçinemeyen insanların derdinin kur yükselmesi, tl nin değersizleşmesi vs olmasını kafan algılayamıyor.
Bu arada kıskandı diye düşünmeden diyeyim. Biz geçinebiliyoruz çok şükür. Ama ben geçiniyorum diye açlık hatta yoksulluk sınırı altında yaşayan insanları gözardı edemiyorum. Bak bu da bir karakter meselesi
Kıskanmak kelimesi geçiyor mu sözlerimde. Meral ve Kemal'i dinleye dinleye konuyu saptırma, içinden istediği gibi alıp başka yöne çekmekte usta olmuşsunuz.

Sen yardım yapıyor musun açlık sınırındaki insanlardan 1 tanesine bile olsa. Lafta millet aç diyip, hergün tabak tabak yemek dökerken çöplere, milleti düşündüğünüz yok.. Ama ne zaman gurbetçi(!) görseniz " paran değerleniyooo daaa ordan konuşması kolay daa" bla bla blaaa..

Üstün körü baktım işte. Hep aynı ağlaşmalar. Gerçekten cevabım olmadığını mı düşünüyorsun? Dur o zaman sana geçen gün eğitim verdiğim yerden cevapliyim 😏 doğal gaz bulundu, kullanıma başladık başliycaz. Doğal gaz olan yerden mutlaka petrol de çıkar. Süpriz açıklama yapilicak dendi, büyük ihtimalle bu olabilir. Ve sana bahsettiğim bor vardi ya, o bor karbür olarak üretime başlıyor. Bandırmada tesisi kuruldu. Dışarıya bor ihraç ediyorduk ve bu uygun fiyatlıydı. Bor ihraç edip, bor karbür olarak geri alıyorduk daha pahalı bir şekilde. Şimdi direkt bor karbürü kendimiz üretip ihraç edicez. Yani ekonomi toparlanınca enflasyon da düşüşe geçicek. Soğanınız ucuzlayak. Bakalım o zaman oyunuzu verecek misiniz? Vermeyeceksiniz arkadaşlar bahane aramayın. Oy vermemenizin sebebi gün gibi aşikâr. Boş kafa açmayın buralarda. Insanlar devlet hastanelerinde ya "devlet" hastanelerinde rehin kalıyordu, ödeme yapamadıkları için. Ekonomi iyiydi, insanların parası vardı, soğan ucuzdu da bu insanlar neden rehin kalıyordu? Boş beleş muhabbetleri bırakalım artık. @Bar_na al sana da cevabım olsun. Sonra hadi cevap ver diye bir de sen tutturma 😅
Yahu bunu anlamazlar. Ama yurtdışında yaşayanların kazandığı para dert olur onlara..
Sanırsın yoldan topluyoruz, hiç emek vermiyoruz, yan gelip yatıyoruz.

Ben hadi ülke dışında Erdoğan diyorum, Türkiye'dekiler niye diyor. Buna da cahil olduklarından diyecekler 😅😅 Herşeyi bi bunlar görüyor da bizlerin gözüne perde inmiş 😅
15 Mayıs sabahını iple çekiyorum

Togg için sıraya da girdim.
Milletin nerde ne kazandığını kendinize dert etmeyin de ayağınızı yorganınıza göre uzatmayı öğrenin.
Daha ülke içinde, 2 şehir öteye anasının yanına gidemeyenler "ülkene dönseneeee" diye atar gider yapıyor.
İçtiğiniz kahvenin tasası bana düşmedi. Vay efendim geçinemiyorum diye ağlayacaksanız lüksü bırakın..
Ben Türk'üm aslımı unutup hiç yorum yapmayacak mıyım ? Buna sizler mi karar vereceksiniz ?
Girersin, tabii ki girersin. Sen Avrupa’da gettonda, Türklerin bulunduğu varoşlarda yaşayıp vasıfsız işlerde çalışıp, tuvalet temizleyip, kuaförde kalfalık, mağazalarda tezgahtarlık yaparak biriktirdiğin parayla Türkiye’de apartman bile dikersin. Üstüne tüm kasa estetik ameliyat olup, Antalya’da lüks otelde tatil bile yaparsın. Alabilmenin yapabilmenin sebebi de Türk parasının çok değersiz oluşundan, hadi bak işine.

Senin şans eseri bulunduğun yere ben eğitim sebebiyle gittim, çalışarak kalifiye olarak para da kazandım. Az biraz eğitimi dili kendini kurtaracak imkânı olan herkes neden yurt dışına kaçmaya çalışıyor bir muhakeme et istersen. İşte ülkemde o şehir değiştiremeyenler neden değiştiremiyor onu da sorgula zahmet olmazsa.

Kıskanmak kelimesi geçiyor mu sözlerimde. Meral ve Kemal'i dinleye dinleye konuyu saptırma, içinden istediği gibi alıp başka yöne çekmekte usta olmuşsunuz.

Sen yardım yapıyor musun açlık sınırındaki insanlardan 1 tanesine bile olsa. Lafta millet aç diyip, hergün tabak tabak yemek dökerken çöplere, milleti düşündüğünüz yok.. Ama ne zaman gurbetçi(!) görseniz " paran değerleniyooo daaa ordan konuşması kolay daa" bla bla blaaa..
Kıskandın kısmını açık açık yazmadın ama alt metin okuyabiliyorum. Kıvırma şimdi.

yardım ise Yapıyorum tabi ki
Gelirimiz her ay değişken.
Ne kadar olursa olsun belirli bir yüzdesi başkasına gidiyor. Bak bu da karakter. Etti 3.
Her gurbetçiye aynısını yapmıyoruz. Neden yapalım? Deli miyiz?
Senin gibi kahve lüks, gratis dolup taşıyor diyenlere yapıyorum. Hak ediyorsunuz çünkü.

Zamlar konusunda hemfikirim, hükumet değişince bunların düzeleceğine emin misiniz peki siz ? Ya da bal yiyen baldan usanır mantığı ile, 20 sene denedik bir de diğerini deneyelim mi diyorsunuz ?
Ülkenin durumunun düzelmesi yıllar alacak, kimse mucize beklemesin, ben beklemiyorum. 20 yılda dibi sıyrılan bir günde arşa çıkmaz. Ekonomi politikasının tümden değişmesi lazım bu da bu hükümetle imkansız. Birilerinin ol demesiyle ekonomi yönetilmez. Bunun farkında olan yeni bir sistem lazım. Yeter artık oynadıkları. Ne ihtşyat akçemiz kaldı ne devlete ait mal varlığımız. Ekonomiyi deneme tahtasına çevirerek hepsini bitirdiler. Artık işini bilen birilerini getirme potansiyeli olan insan görmek istiyorum. Bu hükümetle bunun olamayacağını öğrendim ben artık.

Kıskandın kısmını açık açık yazmadın ama alt metin okuyabiliyorum. Kıvırma şimdi.

Ne kadar olursa olsun belirli bir yüzdesi başkasına gidiyor. Bak bu da karakter. Etti 3.
Senin gibi kahve lüks, gratis dolup taşıyor diyenlere yapıyorum. Hak ediyorsunuz çünkü.
Etmemize gerek yok, Recep Tayup Erduhan’ımız kafalarına çay erzak atıyur 🙏🏻

Girersin, tabii ki girersin. Sen Avrupa’da gettonda, Türklerin bulunduğu varoşlarda yaşayıp vasıfsız işlerde çalışıp, tuvalet temizleyip, kuaförde kalfalık, mağazalarda tezgahtarlık yaparak biriktirdiğin parayla Türkiye’de apartman bile dikersin. Üstüne tüm kasa estetik ameliyat olup, Antalya’da lüks otelde tatil bile yaparsın. Alabilmenin yapabilmenin sebebi de Türk parasının çok değersiz oluşundan, hadi bak işine.

Senin şans eseri bulunduğun yere ben eğitim sebebiyle gittim, çalışarak kalifiye olarak para da kazandım. Az biraz eğitimi dili kendini kurtaracak imkânı olan herkes neden yurt dışına kaçmaya çalışıyor bir muhakeme et istersen. İşte ülkemde o şehir değiştiremeyenler neden değiştiremiyor onu da sorgula zahmet olmazsa.
Sen benim burda ne yaptığımı nasıl para kazandığımı nerden bilebileceksin. Sadece tuvalet silerek para kazanılıyor ise sen de ek iş olarak yapıp günü kurtarabilirsin 😅
İstersen sana tüm kasa atabilirim estetik olup olmadığını anlaman için. Ama emin ol burnumu kıskanırsın :) Şans eseri değil Allah vergisi ama😎
Ayrıca senin aldığın eğitim benim umrumda bile değil. Neden kendini kanıtlama çabasına girdiğini düşündüm şuan. Üst düzeyde bir yabancı dilim var. Ülkedeki yabancılarla sizlerden daha kaliteli siyasi konuşmalar yapabiliyorum.
Şimdi sen bak işine, zoruna giden yerler olursa özelden cevaplarım..

Kimin çöpe ne döktüğünü ya da zengin olduğunu nereden biliyorsunuz. Çokmayıp bu söylediğiniz. Açlık sınırının altındaki insanları o sınırın üzerine çıkarmak hükümetin görevi, bizlerin değil. Yardıma muhtaç olmayacak hale getirilmeliler. Ömür boyu yardımla mı yaşayacaklar. Herkes bileğinin hakkıyla kazandığıyla yardımsız geçinebilmeli. Hükümetin temel görevlerinden biri budur.

Saatlerdir bana kendince eğitim verdiğini sanıyorsun 🤣
Kahve lüks demedim, kıvırma işini çok daha iyi yapıyosun.
Madem herkese aynı değilsiniz, bi arkadaş yurtdışından döndün mü dedikten sonra niye aynı muameleyi yapmaya çalıştınız ?
Kahve meselesi yokken ?

Kimin çöpe ne döktüğünü ya da zengin olduğunu nereden biliyorsunuz. Çokmayıp bu söylediğiniz. Açlık sınırının altındaki insanları o sınırın üzerine çıkarmak hükümetin görevi, bizlerin değil. Yardıma muhtaç olmayacak hale getirilmeliler. Ömür boyu yardımla mı yaşayacaklar. Herkes bileğinin hakkıyla kazandığıyla yardımsız geçinebilmeli. Hükümetin temel görevlerinden biri budur.
Sizler benim yurtdışında ne yaptığımı, nasıl para kazandığımı, estetik yaptırıp yaptırmadığımı nereden biliyorsanız ordan :)

Sizler benim yurtdışında ne yaptığımı, nasıl para kazandığımı, estetik yaptırıp yaptırmadığımı nereden biliyorsanız ordan :)
Arkadaşın kurduğu cümleden bunu anladın yani 🤣 iyi güzel, hayat orada size güzel zaten. Bizim ne haddimize güzel yaşamak. Kuru ekmek ye başını örtecek bir branda bul, başka da bir şey isteme hayattan değil mi

f5a61322b994321f0b19293df2aa9029.jpg

Bakın geleceğiniz buradaki.. 😅

Arkadaşın kurduğu cümleden bunu anladın yani 🤣 iyi güzel, hayat orada size güzel zaten. Bizim ne haddimize güzel yaşamak. Kuru ekmek ye başını örtecek bir branda bul, başka da bir şey isteme hayattan değil mi
Birakin ya bu tip gurbetciler anlamaz, baska ulkede yasayip her olan bitenin bu kadar farkinda olup milletin gecim guclugune olu balik taklidi yapmasi da takdire şayan.

Icten ice o da biliyor ne olup bittigini, ama Reis sevdasi almis basini gitmis.

Ben Londrada yasiyorum, oyum CHP’ye. Ailem turkiyede. Insanlarin bu kadar gecim sikintisi cektigini gorup, ulkeme elini kolunu sallayanin girdigini gormek, bir kahve icmenin luks sayilmasi, bugun aldigin seyin yarin iki kat pahalanmasi, kadin ve cocuk cinayetlerinin bu denli artmasi, hukuksuzlugun yolsuzlugun onu acilmasi, insanlarin bir et bile alip yiyememesi, bir ailenin insani sartlarda yasayamamasi, daha sayayim mi?
Neden oy vereyim simdi bu adamlara?

1 pound= 23,68TL

Hadi ben yurtdisinda yasiyorum, ama vicdani karakteri olan insan kendisi iyi sartlarda yasarken kendi milletinin bu sartlarda yasamasina nasil goz yumar.
Benim param bu kadar degerli oldugu halde ben daha da degerlensin diye Tayyipe oy veremem kimse kusura bakmasin.
Ha gerekirse tatile geldigimde daha az Tl gecsin elime, ama bu millet de bir rahat etsin yahu.
Turkiyede ki insanlarin hakki degil mi insan gibi yasamak? Ben burada market alisverisimi dusunmeden yapabiliyorum, ama ya o insanlar? Bir sey alirken 20 defa dusunur hale geldiler.
Oy verirken vicdaninizi da kullanin, bazilariniz unutuyor belli ki.

X