Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
☺️ Evet yazdıklarınız çok çelişkili anlamakta güçlük çekiyor insan sizi.
Daha anlaşılır olmanızı tavsiye ederim.
Yazdıklarınızdan çıkan sonuç bu hanımefendi. Farklı bişey demek istediyseniz tekrar bakın yazdığınıza.
Dinle siyasetin iç içe geçmiş olmasından etimle kemiğimle soğudum.
Bu yüzden laiklik olmalı, laiklik gelecek.
Boş verin siz bizi çok akıllısınız ya halk TV de Korkmaz tavukçunun mesajlarını okusunlar size...

Oy vermek için tek nedeniniz yok mu diye sormadım ama ?
Yok, ben bürokrasinin ne halde olduğunu yaşayarak görüyorum. Bir şehirdeki en yetkin kişi dururken sırf ırkından ya da siyasi görüşünden dolayı eleniyor ve yerine gerekli vasıfları taşımayan hatta yanından bile geçemeyecek adamlar atanıyor, torpil her şeyin üzerinde. Böyle devam ederse depremde yaşadığımız organizasyon felaketini her alanda büyük acılar çekerek görmeye devam edeceğiz. YaşadığımıZ bütün felaketlerin kökeni adam kayırma ve başına buyruk hareketler. Bu hükümetle devam edersek çözümü yok bunun. Dezavantajlı gruplara büyük destekler sağlandı inkar edemem iyi şeyler yapmadı da demiyorum ama yaptığı iyiler kötülerin yanında hiç kalıyor. Durum inanın gördüğünüzden çok vahim. Temizlik personelinden hastane müdürü mü olur ya, hangi aşamalardan dikey ve yataylardan geçerek geliyor o insanlar oraya, komik değil mi bu. Okulda hizmetliyi eğitim fakültesi mezunu bile olsa derse sokmalarına izin verir misiniz. Mümkün mü bu. Evde çocuğunuza bundan sonra parayı sen kazanacaksın baban okula gidecek diyor musunuz. Olay gerçekten bu saçmalıkta ilerliyor artık.

En ufacık bir dini içerik barındıran mizah bile kaldırılmıyor bu sitede. Ki o kadar yoğunlukta muhafazakar kitlesi olduğunu da sanmıyorum. Ramazan ayında, seçim arefesinde hiç olmadı bu. Net oy kaybı.

Seccadelerin farkli bir amacı olabilir mi ya yok artik. Namaz kılınmış ve toplanmamış işte. Ne amacı olacak başka?

Herkes İnce'ye Erdoğan'ın adamı derken bir daha düşünsün. Kim Erdoğan'ın ekmeğine senelerdir yağ sürüyor diye.
Gerçekten iktidardan kurtulmak için Millet ittifakına oy verecek birinin fikrini değiştirmez bu durum, bir kaç güne unutulur oy falan da kaybettirmez.

Heykel dike dike, dikine giderek yönetirler.
Gratis ve Starbucks lar tıklım tıklım.. Sonra da biz geçinemiyoruz oluyor 😅
Geçinmek sadece karnını doyurup evinde oturmak değildir. Sosyal aktivite güzel yaşam herkesin hakkıdır. Biz ailecek sinemaya gidip bir de mısır alsak 450lira ödüyoruz. Mısırı almasam çocuklarımın gözü kalıyor. Bu mu yaşamak. Makarnayla doy, otur tv izle ne oldu yaşadın, bu mu yani, şu an hastanede refakatçiyim 3. Haftamız bittiyor hastanede, kağıt bardakta bir çay 8lira, 1.5lt su 10 lira, civarda yemek yiyecek yer zaten yok, kötü bir yemek çıktığında hastan aç, benim evime çok şükür yoksulluk sınırının üzerinde para giriyor. Asgari ücretli insan hastanede yatmaya kalkışsa yarı aç yarı tok. Bu fiyatlara hayatta yetişemez. Böyle yaşamayı kendimize reva görüyorsak önce bize yazıklar olsun

Bakanlar kurulu kararıyla ABD vatandaşı olduğunu bildirmediği için 1999 da vatandaşlıktan çıkartıldı. Daha sonra 3 Temmuz 2017 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, Kavakcı'nın Türk vatandaşlığının kaybettirilmesine dair 13 Mayıs 1999 tarihli Bakanlar Kurulu kararı, İçişleri Bakanlığının 12 Mayıs 2017 tarihli yazısı üzerine, 26 Mayıs'ta Bakanlar Kurulunca yürürlükten kaldırıldı... Evet şuan çifte vatandaş
Uydurmuşlar yine kılıfına

Bu toplumun bir hükümete vefa borcu olmaması gerektiğini anlaması lazım. İşi iyi yapamıyorsa geldiği yere geri gitmeli, amcanız manav ama yeni mal getirmiyor, çürük çarık demeden hepsini size kakalıyor ondan alış veriş yapmaya devam edip paranızı sokağa atar mısınız. Bu da öyle bir şey, işini yapamaz hale gelen her şey gözden çıkarılmalıdır, hükümet de olsa.

Kusura bakmayın ama 20 yılda adam gibi adım atmadılar gider ayak vaadlerine karnım tok benim. Gelen hükümet devam ettirsin projeleri. Doğal gazın varlığını zamanında özal da duyurmuş ha çıktı ha çıkacak üstünden 30 yıl geçti. Vaad değil faaliyet görsem düşünürdüm.
Ama çıktı ve bu yıl içinde evlere ulaşıcak. Diyor ve yapıyor. Aslında hepimiz ideolojik sebeplerden ötürü bir taraftayız. Gerisi teferruat. Ben ilk kez kendisine oy vericem. Sebebi de lgbt olayı. Ilk kez oy vericem ama bundan önce de kendisinden nefret etmiyordum. Mesela eskiye dönüp bakıyorum, face hesabım da bile, zincirler kırılsın ayasofya açılsın sloganları yada mirzabeyoğluna özgürlük paylaşımları yapmışım. Bu 2 duam kabul olmasına rağmen oy vermedim. Fakat lgbt benim kırmızı çizgim asla tahammülüm yok. Kemal bey bu konuda çok geniş. Bunu reddediyorum. Yani siz bana dünyalar kadar kötüleseniz, karalasanız fikrim değişmeyecek. Bana benim istediklerimi veriyor bu adam. Bana Diyor Nau Nau Bana Diyor Nau Nau sizi de etiketledim, çünkü tekrara düşmek istemedim. Bar_na Bar_na Ve sizi tabii ki.

Heykel dike dike, dikine giderek yönetirler.
Gratis ve Starbucks lar tıklım tıklım.. Sonra da biz geçinemiyoruz oluyor 😅
Kafaya, zihniyete bak. Bunların dolu olması neyin parametresi olabilir? Çoğunluğu yabancı, bu bizim alım gücümüzün çok düştüğünü, paramızın tuvalet kağıdına döndüğünü, halkın yarısından fazlasının yoksul olduğunu değiştirmiyor.

Son düzenleme:
Yurtdışından ahkam kesiyorsun ya.
İstiyorsunuz ki bir kahve içmeyelim, bir krem sürmeyelim yüzümüze
Kafanız mantığınız bu kadar yorumluyor
Amazon product ASIN B08ZDPRT8F ürün Almanya'da 80 euro, yanında 30 kapsül kahvesi var. Ben 1 sene önce 1200'e sadece makineyi aldım. 10 kapsül fiyatı şu an 65-70 TL civarlarında (ki ben ilk aldığımda 45 civarıydı)
Ben evde mi kahve içeyim dışarıda mı şimdi? Dışarıda içsem "fakiriz diyorlar dışarıda kahve içiyorlar" oluyor, evde içmenin maliyeti de bu, günde 2-3 fincan kahve ben 2-3 fincan kahve eşim içiyor yani 1 paket kapsül bize 2 gün yetmiyor. Şu kahve bile lüks olmuş durumda, kahve yav kahve. Hala ekonomiyi kahve dükkanları üzerinden değerlendiriyorlar, kahve dükkanında oturana zengin gözüyle bakarken neden bu kahvenin fiyatı bu demek zor geliyor.

Belediye yönetememek derken, ankara istanbul izmir gayet iyi yönetiliyor. Ne yapsın adamlar sihirli değnekle mi yapsın kentsel dönüşümü. Boş araziye bina yapmak en az 1 yıl, dönüşüm alanlarında binalar var, bu binalardaki daire sahipleriyle anlaşmaya varmak var. Tabi bundan önce alınması gereken izinler, meclis kararları var. Bir de meclisteki muhalif kanat çoğunluğu var 'istemezüüüük' diye bağırıyorlar. Kolayndeğil bu ülkede muhalif partinin belediyesi olmak. Çünkü amaç üzüm yemek değil, bağcıyı ziyan etmek
Istanbul kadiköyde yaşıyorum. Bana mı anlatıyorsunuz? 5 yılda hallolur diyen kendisiydi. Bu kadar öngörüsüzmüş demek.

Ben istiyorum demedim, siz yakıştırdınız dedim. Dışarıda dolaşıp oksijen aldıktan sonra yazın bana olur mu? Yada rica ederim hiç yazmayın, bayılazaaaam.
Benim oksijen seviyem gayet yerinde de siz kendinize bakın, aya doğru irtica pardon irtifa halindesiniz😌

Pe
Ay nolur dene ya lütfen. Foto da at😍

Ben 20 yılı göz önüne aldığımda başka oy kullanmam mümkün değil. Bir bebeğim var. Her şeyden öte ona ihanrt etmek istemiyorum 😄

İyi kıvırdın ama yine de yazayım. Sokağa çıkıp pilav dediğimizde 99 kişi pirinç pilavı gösterir.
Yayla çorbası dediğimizde 95 kişi içine pirinç atar. Ki zaten pirinçle yapılır. Diğer türlüsüne yayla denir mi emin olamadım.

Bu arada en sevdiğim yemekler
Peki chp hdp ye oy verirken apo ve demirtasi ozgur birakacaklarini soyleyenlere oy verirken binlerce sehitlerimize ihanet etmis olmuyomusunuz

Amazon product ASIN B08ZDPRT8F ürün Almanya'da 80 euro, yanında 30 kapsül kahvesi var. Ben 1 sene önce 1200'e sadece makineyi aldım. 10 kapsül fiyatı şu an 65-70 TL civarlarında (ki ben ilk aldığımda 45 civarıydı)
Ben evde mi kahve içeyim dışarıda mı şimdi? Dışarıda içsem "fakiriz diyorlar dışarıda kahve içiyorlar" oluyor, evde içmenin maliyeti de bu, günde 2-3 fincan kahve ben 2-3 fincan kahve eşim içiyor yani 1 paket kapsül bize 2 gün yetmiyor. Şu kahve bile lüks olmuş durumda, kahve yav kahve. Hala ekonomiyi kahve dükkanları üzerinden değerlendiriyorlar, kahve dükkanında oturana zengin gözüyle bakarken neden bu kahvenin fiyatı bu demek zor geliyor.
Kahve içme.
Şart mı?
Lüks kahve.

Pe

Peki chp hdp ye oy verirken apo ve demirtasi ozgur birakacaklarini soyleyenlere oy verirken binlerce sehitlerimize ihanet etmis olmuyomusunuz
Olmuyoruz. Oy basarken masadan gelecek şlakkkk sesi arşı titretecek. Hadi kardeşim hadi hâlâ aynı terane!

Pe

4 Kasım 2016’dan beri Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutulan Demirtaş, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin siyasi sebeplerle hapiste tutulduğuna ve derhal tahliye edilmesi gerektiğine dair kararına rağmen tahliye edilmemiştir.... Kanıtlanmış bir suçu olmamasına rağmen hapiste, bu şuna benzer bence bu cinayeti sen işledin ama kanıtlayamıyorum diye bir adamı hapsetmeye....Hakkında ki tüm suçlamalardan beraat etmiş biri, hapiste tutulması tamamen siyasidir.

Ama çıktı ve bu yıl içinde evlere ulaşıcak. Diyor ve yapıyor. Aslında hepimiz ideolojik sebeplerden ötürü bir taraftayız. Gerisi teferruat. Ben ilk kez kendisine oy vericem. Sebebi de lgbt olayı. Ilk kez oy vericem ama bundan önce de kendisinden nefret etmiyordum. Mesela eskiye dönüp bakıyorum, face hesabım da bile, zincirler kırılsın ayasofya açılsın sloganları yada mirzabeyoğluna özgürlük paylaşımları yapmışım. Bu 2 duam kabul olmasına rağmen oy vermedim. Fakat lgbt benim kırmızı çizgim asla tahammülüm yok. Kemal bey bu konuda çok geniş. Bunu reddediyorum. Yani siz bana dünyalar kadar kötüleseniz, karalasanız fikrim değişmeyecek. Bana benim istediklerimi veriyor bu adam. Bana Diyor Nau Nau Bana Diyor Nau Nau sizi de etiketledim, çünkü tekrara düşmek istemedim. Bar_na Bar_na Ve sizi tabii ki.

Benim tercihimin sebebi bu kadar sığ değil. Lgbt ye de okeyim çünkü herkesin eşit özgürlük hakkı var. Herkesin yaşama hakkı var. Tutup senin oğlunu gay, kızını lezbiyen yapmazlar. Eğer içlerinde yoksa yapamazlar zaten. Bu özenti ile olacak iş değil.
Fikrinizi değiştirmeye çalışmıyorum. Hüdapar vb partilere bu ülke sırf lgbt karşıyı olduğu için bırakılacak ama beraberinde kadın hakları vb bir çok özgürlüğümüz gidecek. Buna üzülüyorum cidden

X