Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Okusan cevabın yok çünkü
Üstün körü baktım işte. Hep aynı ağlaşmalar. Gerçekten cevabım olmadığını mı düşünüyorsun? Dur o zaman sana geçen gün eğitim verdiğim yerden cevapliyim 😏 doğal gaz bulundu, kullanıma başladık başliycaz. Doğal gaz olan yerden mutlaka petrol de çıkar. Süpriz açıklama yapilicak dendi, büyük ihtimalle bu olabilir. Ve sana bahsettiğim bor vardi ya, o bor karbür olarak üretime başlıyor. Bandırmada tesisi kuruldu. Dışarıya bor ihraç ediyorduk ve bu uygun fiyatlıydı. Bor ihraç edip, bor karbür olarak geri alıyorduk daha pahalı bir şekilde. Şimdi direkt bor karbürü kendimiz üretip ihraç edicez. Yani ekonomi toparlanınca enflasyon da düşüşe geçicek. Soğanınız ucuzlayak. Bakalım o zaman oyunuzu verecek misiniz? Vermeyeceksiniz arkadaşlar bahane aramayın. Oy vermemenizin sebebi gün gibi aşikâr. Boş kafa açmayın buralarda. Insanlar devlet hastanelerinde ya "devlet" hastanelerinde rehin kalıyordu, ödeme yapamadıkları için. Ekonomi iyiydi, insanların parası vardı, soğan ucuzdu da bu insanlar neden rehin kalıyordu? Boş beleş muhabbetleri bırakalım artık. Bar_na Bar_na al sana da cevabım olsun. Sonra hadi cevap ver diye bir de sen tutturma 😅

Adalet, ekonomi, eğitim konusunda icraatlarını da görelim. Depreme dayanıklı değil diye pandemi öncesi yıkılan okulların kaçı yeniden yapıldı mesela, ülkede sınıf geçme ve disiplin yönetmelikleri ne alemde, yolsuzluklarla mücadele müdahale ve yargı ne durumda, liyakat sistemi ne halde, mültecilerin ülkeye etkisi ve bu etkinin azaltılması konusunda ne yapıyorlar. Depremde paramparça olup ulaşımı engelleyen yolların bize faydası ne, savaş uçağı yapıyoruz ama savaş ve stratejik karar verme yetisine sahip üst düzey kaç askerimiz kaldı. Çanakkaleye yapışan köprüden taahüt edilenin onda biri kadar araç geçiyor, kalan para nasıl ödeniyor, ne kadar zarar ediyoruz, Mimarlık fakültesinin başındaki dekan neden ilahiyatçı, yerli arabamız 20 yıldır neden satışa çıkamadı... daha sorabilirim, bunların cevabının olduğu bir videonuz da var mı
Ay gelsin baybayınız da orduya asker yetiştirsin 🤣🤣🤣 okullar konusu ne alaka ya? Belediye ne halt yiyor? Hele ki istanbulu kastediyorsan, o başlı başına meclisi bile olan bir yapılandırma. Ekreminiz baksın bu işlere. Kentsel dönüşüm belediyelerde canım. 5 yıldır tüm istanbulu yeniliyordu ya, bir okulu mu yapamadı? 20 yıl önce araba mı vardı satışa çıksın? O kadar daldan dala alakasız şeyler yazmışsın ki, tabii ki de cevabı olan bir video olamaz. 20 yıl önce arabayı niye satışa çıkarmadık diye bir video olabilir mi? depremde yol yıkılmış bize faydası ne diyor. Allah'ım bir de bunlar eğitimci 🤦‍♀️ şu okuduklarım bir kabus olsa keşke.

Okusan cevabın yok çünkü

Millet aç ne ideolojisi ya

Bu kadar da kör olunmaz

Aşağıdaki alanlardan hangisi sence iyi?

Eğitim
Ekonomi
Adalet
Toplumsal düzen
İç güvenlik

Hangisi???
Okudum sana da cevap yazdım. Ben kar zarar ilişkisi kuruyorum. Ve kemalin iktidara geldiğinde iyi olan şeyleri bile bozacagini düşünüyorum. Bana bunu düşündüren de chp.li belediyeler. Daha bir belediyeyi yönetemeyen zihniyet, ülke mi yönetecek?

He gülüm he, hedef göster delinin biri gitsin iki tane sıksın, sonra ar namus tertemiz. Tarihi kore dizilerinde çok var bu entrikalardan tavsiye ederim. 1 2 tane sıkmayıp ne yapacaktı, kalaşnikofla taraması mı lazımdı.

Narsistik hareketler, kendi yapınca mübah başkaları yapınca haşâ günah. Ne çok empat var ülkede
Hedef göstermek derken? Dün mü siyaset yapmaya başladı bu insanlar 🙄

Üstün körü baktım işte. Hep aynı ağlaşmalar. Gerçekten cevabım olmadığını mı düşünüyorsun? Dur o zaman sana geçen gün eğitim verdiğim yerden cevapliyim 😏 doğal gaz bulundu, kullanıma başladık başliycaz. Doğal gaz olan yerden mutlaka petrol de çıkar. Süpriz açıklama yapilicak dendi, büyük ihtimalle bu olabilir. Ve sana bahsettiğim bor vardi ya, o bor karbür olarak üretime başlıyor. Bandırmada tesisi kuruldu. Dışarıya bor ihraç ediyorduk ve bu uygun fiyatlıydı. Bor ihraç edip, bor karbür olarak geri alıyorduk daha pahalı bir şekilde. Şimdi direkt bor karbürü kendimiz üretip ihraç edicez. Yani ekonomi toparlanınca enflasyon da düşüşe geçicek. Soğanınız ucuzlayak. Bakalım o zaman oyunuzu verecek misiniz? Vermeyeceksiniz arkadaşlar bahane aramayın. Oy vermemenizin sebebi gün gibi aşikâr. Boş kafa açmayın buralarda. Insanlar devlet hastanelerinde ya "devlet" hastanelerinde rehin kalıyordu, ödeme yapamadıkları için. Ekonomi iyiydi, insanların parası vardı, soğan ucuzdu da bu insanlar neden rehin kalıyordu? Boş beleş muhabbetleri bırakalım artık. Bar_na Bar_na al sana da cevabım olsun. Sonra hadi cevap ver diye bir de sen tutturma 😅
Kusura bakmayın ama 20 yılda adam gibi adım atmadılar gider ayak vaadlerine karnım tok benim. Gelen hükümet devam ettirsin projeleri. Doğal gazın varlığını zamanında özal da duyurmuş ha çıktı ha çıkacak üstünden 30 yıl geçti. Vaad değil faaliyet görsem düşünürdüm.

Hedef göstermek derken? Dün mü siyaset yapmaya başladı bu insanlar 🙄
Yok bence siz dün siyaset izlemeye başladınız. Sivas katliamından kılıçdaroğlunun arabasının taşlanmasına kadar hepsi hedef gösterme sonucudur, anlayana tabi

Birkaç amacı olabilir seccade üstünde çekimin.
-Belki sağ görüşlü seçmene bak biz de dini değerlere saygımız var. Namaz kılınan ortamda da bulunuyoruz sizlere yakınız. (Ben böyle olduğunu düşünüyorum ama öyleyse olmamış🤦🏻‍♀️)

-Biri yazmış bir yorumda Subliminal mesaj var. Biz gelirsek ayaklarımızın altına alacağız (düşünmek dahi istemiyorum 🤦🏻‍♀️)
Sıradan bir resim bile çeksek gözümüzü tırmalar buranın ışığı iyi değil, buranın manzarası güzel değil vs.
Seccade namaz kılınınca kaldırırız. Ayakkabı ile basılmış. Dışarıda giyilen toz, toprak vs. Haliyle bastığı yere dikkat edilecek. Üstelik Cumhurbaşkanı adayı ise daha dikkatli olmalı yaptığı hareketin.
Bu kadar kritik bir seçimde, din elden gideyah diyen bir güruhla savaşırken bunu yapması çok büyük hata. Ortası, grisi yok bu işin. Ya bu kadarsın, aklın, fikrin bu kadar ya da gerçekten seçilmemek için elinden geleni yapiyorsun.

Okudum sana da cevap yazdım. Ben kar zarar ilişkisi kuruyorum. Ve kemalin iktidara geldiğinde iyi olan şeyleri bile bozacagini düşünüyorum. Bana bunu düşündüren de chp.li belediyeler. Daha bir belediyeyi yönetemeyen zihniyet, ülke mi yönetecek?
Karlar nelerdir ki eğitimsizliği, adaletin olmayışını vs örtüyor? Lütfen yazar mısın senin için eğitimsizlik adaletsizlik vs gibi şeylerin üstünde olan şey nedir?

Heykel dike dike, dikine giderek yönetirler.
Gratis ve Starbucks lar tıklım tıklım.. Sonra da biz geçinemiyoruz oluyor 😅

Ay gelsin baybayınız da orduya asker yetiştirsin 🤣🤣🤣 okullar konusu ne alaka ya? Belediye ne halt yiyor? Hele ki istanbulu kastediyorsan, o başlı başına meclisi bile olan bir yapılandırma. Ekreminiz baksın bu işlere. Kentsel dönüşüm belediyelerde canım. 5 yıldır tüm istanbulu yeniliyordu ya, bir okulu mu yapamadı? 20 yıl önce araba mı vardı satışa çıksın? O kadar daldan dala alakasız şeyler yazmışsın ki, tabii ki de cevabı olan bir video olamaz. 20 yıl önce arabayı niye satışa çıkarmadık diye bir video olabilir mi? depremde yol yıkılmış bize faydası ne diyor. Allah'ım bir de bunlar eğitimci 🤦‍♀️ şu okuduklarım bir kabus olsa keşke.
Okul açma, kapatma yıkma ve yapma bakanlığın sorumluluk alanındadır, bütçesi de projesi de bakanlıktan çıkar. Belediyelerle zerre ilgisi yoktur. Falanca yere okul yapacağım dediğinde belediyeye değil bakanlığa başvuruda bulunursun. İzin verip yer gösterirlerse onların projeleri kapsamında ve denetimlerinde yaparsın. Kentsel dönüşümle de hiç ilgisi yoktur. Milli eğitim personeliyim işe senden 10 kat fazla hakimim.

Yerli araba mevzusu 20 yıllık bir mevzu, hatta 3 defa tasarım sundular, hatta birisi çok ünlü bir markanın özel seri üretiminin resmi çıktı yıkıldı ortalık. 2016dan beri arabanın üretimi başladı diyorlar 7 yıldır göremedik arabayı.

Tabi ki daldan dala atlayacağım, siz iki yazılım harikası, iki şerit yolla ülke ihya oldu sanıyorsunuz ya bunların hepsi kanayan yara ve yol - savaş uçağı yapmakla çözülmüyor. Ben türkiyenin en elit ve nüfus yoğunluğu sınırlı şehirlerinden birinde yıkılan okullar yüzünden 2li öğretim yapıyorum. Diğer yerlerin vay haline. 5 yıl önce yapılan şehir hastanesine temeli kayıyor diye aylarca taşınmak istemedi hastane yönetimi, yarın olacak büyük bir depremde bina yuvarlanarak denize düşecek. Bunlar mesele. Ne ekonomik ne sosyal yönden 20 yılda beni uçuramayan, alım gücümü %75düşürwn hükümete daha ne oy vereceğim, neyini öveceğim neyine oy vereceğim ben ya

Çifte vatandaş değil miydi o ya, amerika vatandaşıysa nasıl millet vekili oldu ki, o dönemde ünvde görev yapıyordu, yabancı uyruklu kapsamındaydı, maaşı diğer görevlilerden fazlaydı. Çelişkilerle dolu bir ülke, tek emin olduğum çifte vatandaş olmasa o dönemde millet vekili olamazdı. Şimdi başka kılıflarla olunuyorsur belki, onu bilemem.
Bakanlar kurulu kararıyla ABD vatandaşı olduğunu bildirmediği için 1999 da vatandaşlıktan çıkartıldı. Daha sonra 3 Temmuz 2017 tarihinde Resmî Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararına göre, Kavakcı'nın Türk vatandaşlığının kaybettirilmesine dair 13 Mayıs 1999 tarihli Bakanlar Kurulu kararı, İçişleri Bakanlığının 12 Mayıs 2017 tarihli yazısı üzerine, 26 Mayıs'ta Bakanlar Kurulunca yürürlükten kaldırıldı... Evet şuan çifte vatandaş

Belediye yönetememek derken, ankara istanbul izmir gayet iyi yönetiliyor. Ne yapsın adamlar sihirli değnekle mi yapsın kentsel dönüşümü. Boş araziye bina yapmak en az 1 yıl, dönüşüm alanlarında binalar var, bu binalardaki daire sahipleriyle anlaşmaya varmak var. Tabi bundan önce alınması gereken izinler, meclis kararları var. Bir de meclisteki muhalif kanat çoğunluğu var 'istemezüüüük' diye bağırıyorlar. Kolayndeğil bu ülkede muhalif partinin belediyesi olmak. Çünkü amaç üzüm yemek değil, bağcıyı ziyan etmek

X