Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Müslüman olduğunu söyleyen birine hiç yakışmayan bir dil kullanmış. İşte İslamiyeti eksik öğrenen, yarım öğrenen kesime örnek.

Müslüman olduğunu söyleyen birine hiç yakışmayan bir dil kullanmış. İşte İslamiyeti eksik öğrenen, yarım öğrenen kesime örnek.
Eksik yada yarım öğrendiğini düşünmüyorum. Bence kulağına İslamiyet diye fısıldamamışlar bile. Allah ıslah etsin bunun gibileri

Bizim sülalede siyaset konuşan bir akraba var. Annemgile her geldiğinde mutlaka istisnasız siyaset konusunu açar ve babamın sevdiği partiye laf söyler, ezikler, küçümser, en iyi partinin kendilerinin desteklediği parti olduğunu söyler. Beraber oturduğumuz hiçbir zamandan keyif almayız. Akrabanın artı yönü şu ki, çok okuyor, nerden ne okuyor bilmiyorum ama cok sey biliyor. Laf yarışına girsem eminim kaybederim çünkü onun kadar haber, dergi vs. takip etmiyorum. Bu yüzden ortamı yumuşatıp gecistiriyorduk her defasında.
Sonra bi zaman babam siyaset konuşmayalım demiş galiba, artık tartışma çıkmadan oturup kalkabiliyoruz :))

Uzun bi giriş yaptim kusura bakmayın.
Bu konuyu ilgiyle, tarafsiz gözle takip etmeye çalışıyorum. Konuda T. Erdogan'ı destekleyen mesaj yazan üyeler, maalesef ki dediginiz gibi coşkun sevinç veya saldırgan içerikli mesajlar yazıyor, sizlerin sorduğunuz konulara cevap veremeyip gidiyorlar, çünkü bilgi sahibi değiller.

Diğer dediginizde de haklısınız, kadınlarımızda okuma-arastirma, merak, bilgi edinme fazla (belki hiç) olmadığı için belediyelerde, resmî kurumlarda, siyasette, devlet yönetiminde hangi işler ne sekilde yapılıyor, ne gibi hatalar var, ne gibi düzenlemeler yapılsa daha iyi olacak gibi şeyleri bilemiyorlar. Okuyanlar, çalışanlar bazı işleyişi görüp şahit olduklari icin az çok biliyorlar veya daha geniş açıdan düşünmeye başlıyorlar. Ama bilmeyince konuşacak şey de yok hâliyle.

Şu anki hükumeti destekleyenler, televizyon-haber izlerken hem hükumeti destekleyen kanalları izlese, ek olarak elestiren kanallara da bi göz atsa, yanlış giden durumları, yapılması gereken doğruları da bilse ve hatalarını da gidip veya başka yolla iletisim kurup partinin yüzüne söyleyip çözüm yolu istese veya çözüm yolu sunsa, partiler de hizmetler de belli bi ciddiyete ulaşır. Halkımızın uyanık olması gerekiyor. Bunlari hep yazip tekrar ettiniz, yoruldunuz ama bir kere de ben yazayim istedim :)

Keşke öyle olsa ama ben öyle düşünmüyorum. Her şeyin bilerek ve isteyerek yapıldığını, ekonomi ve depremi hesaba katmadıklarını, muhalefetin tek bir aday üzerinde birleşeceğini düşünemediklerini düşünüyorum. Kaldı di dediğiniz gibi oldu diyelim pişman oldular... Ama bu pişmanlık ne rant uğruna yakılan ormanları, Gezi de ölen sakat kalan insanları, satılan vatan toprağını, haksız yere hapiste yatan insanları, 15 Temmuz da ölen, sakatlanan insanları, vakıflarda üstü örtülen tecavüz olaylarını ve şuan aklıma gelmeyen daha nice haksızlıkları ve kayıpları affettirmez!

Hükümetin eksikliklerini anlaması için bu şeylerin "eksiklik" olduğunu bilmeleri ve kabul etmeleri gerekir. Her fırsatta konuyu dıj güçlere, muhalefete, ona buna atan bir hükümetin sanmıyorum bunu yapacağını, her şey tam onlara göre.

Bu cahil ve ahmaklar yüzünden, bütün AKP liler aynıymış gibi bir algı oluşuyor.. Ya hayır söylemeli ya da susmalı. Saçmalık.
Bunun neci olduğu belli değil zaten. Hayır söyleyebilecek bir ahlaka da sahip değil. Ceza almalıydı ki susmayı öğrensin

Bu medyaya da bir üslup ayarı gelmeli seçimden sonra. Böyle haberleri hiç dinlemiyorum ve okumuyorum. "Şişli Belediyesi İşçilerinin Ücret İsyanı" diye gazetecilik ahlakına uygun bir başlık atsa haber değeri olacak. Başlık dikkat çekici, merak uyandırıcı olmalı diye öğretiriz biz ama bunu kastetmeyiz. Haber alma hakkımız da gündeme gelmeli. Haberdar olalım derken beynimiz yıkanıyor. Medya, elindeki gücü beni aptal yerine koymak için kullanamamalı.

Çok haklısınız çoğu yapıyor artık iktidar medyası da diğerleri de, iktidar medyası bunu hakaret ederek yapıyor çoğunlukla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…