Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
IMG_20230329_220846_419.jpg

Bir erkek gözdağı verirken bir kadının keyfi görülmeye değer :KK76:

Makyaj yapmış ya parlıyor🥴
Sanki her zaman erdoğan aynı değil
Burda yorgun hasta mecalsiz zorlanarak bir konuşma var
Ama deprem bölgesinde konuşuken yürürken farklı biri
Daha sağlıklı diri canlı biri
Bakışlar bile aynı değil
Haaaaa bu gerçek erdoğan😅😅😅😅

Elbette oy kullanıyorum ama tam olarak beğendiğim bir parti yok. Bir kısmı epey cebe indirdi, diğerleri de biraz da biz indirelim diyorlar bence. Ben futbol takımı tutar gibi parti tutmuyorum. Hiç kimse, hiç birşey mükemmel değildir. O nedenle bu kişileri körü körüne savunmak çok aptalca. Biz halkız, biz isteyeceğiz, onlar yapacak. Onların yapmadıklarını, yapamadıklarını savunmak koyunluktur. Hangi parti olursa olsun. Yanlış gidene dur dememiz lazım. Ben ne koşullarda yaşadığıma bakarım. Karnım doyuyor mu, kazandığım para işe yarıyor mu, özgürce konuşabiliyor ve yaşayabiliyor muyum, sağlık ve eğitimden faydalanabiliyor muyum, kendimi bu ülkede güvende hissediyor muyum gibi gibi bir çok sorunun cevabına bağlı parti seçimi. Banane x partinin kıldığı namazdan, öbürünün mütevazi mutfak görüntüsünden. Bana ne sunacak o önemli. Bu zamanda insanlar hep başkasına müslüman, göstermelik, başkalarına akıl vermeye eleştirmeye hazır. Kendinize müslüman olun, siz inancınızı yaşayın gerisi sizi ilgilendirmez. İnsanlar birbirlerini aynı kalıba sokmaya çalışıyor. Bir kesim istiyor ki herkes dindar olsun ve öyle yaşasın, bir kesim de tam tersini istiyor. Böyle bir şey mümkün olamaz, o nedenle ortak çıkarlarımızı beraber gözetmemiz lazım, talepkar olmamız lazım. Hani hep diyorlar ya şükredin, sabredin diye. Allahın verdiğine de vermediğine de şükredersin ama Allahın bize verdiği güzellikleri üstüne vergi koya koya bana verene şükredecek kadar enayi değilim ÇOK ŞÜKÜR. Beyin bedava, kullanmasını bilene
🙏Sonunda düşünebilen biri 👏👏

Bu adam ne diyor ya ? "Allah'a şükür paramız pul oldu" diyor resmen

Aslında öyle demiyor amaç ihracat ı arttırmakmış ama her zaman ki gibi ekonomiyi sadece teoriden ibaret sandıkları, çevresel faktörlerinde etkileyebileceklerini hesap edemedikleri için başarısız olmuşlar. Maksat Türk lirasının değerini düşürüp yurt dışına rahat ürün satabilmekmiş. Bir süre bu yapıldı ama sürdürülebilir olmadı işte, bunu gördükleri halde Türk lirasının değerini arttırmak yerine uyguladıkları ekonomi politikaları ile daha da düşürdüler. Yani şunu bilmemiz lazım şuan ki ekonomimizin böyle olmasının sebebi ne pandemi, ne Ukrayna savaşı...İnatla paramızın değerini düşürmeye devam etmeleri, bir yerden sonra piyasada güven kaybı da yaşadıkları için isteselerde düzeltemeyecekler.

Bence de gelemez ama tarikatlar daha da güçlenir. Sokakta güvenle yürümemiz zaten zor, iyice tahammül edilemez hale gelir. Şeriat istemek bile yasal değilken buna cesaret ediyorlar ve fazla müdahaleciler. Her tartışmada aynı hadsiz cümle: Burası Müslüman bir ülke! Öyle olmadığını kabul etmiyorlar. Bu haliyle kazanan Cumhur İttifakı bizi sindirme cesaretini yine milletten alacak. Bize yasaklar geldikçe içinde kadınların da olduğu gruplar alkış tutacak. Resmen değil ama fiilen laiklik ve cumhuriyet yok sayılacak.
Bence şu anki hükumet, eksiklerini anladı, tekrar iktidar olacak olsa aynı hataları yapmayacak, çünkü halkı kaybedecegini bilir.
Tarikatlar en fazla biraz sokakta görünür olur (değişik kiyafetli giyinen tek tük insan göze carpabilir, gösteri, eylem, rahatsiz edici baska bir hâl olmaz gibime geliyor, gerçek tarikatın derdi Kur'an okusun, vakıfta derslere girip çıksın, evde tesbih çeksin o) başka bir şey olacağını sanmam.
Başörtü kullanmayanlara yasaklar olacağını düşünmüyorum, böyle bir seyi yapamazlar. Şu anda anketlerde oylarının az olduğunu gördükçe nerde ne hata ettiklerini daha iyi anlarlar gibime geliyor (umarim) 🙏 🤲🏻
İçinizi ferahlatmak isterdim, ama yazabileceklerim bu kadar. Fikirlerim bu yönde. 💐

X