Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
İnsanlarin kendi doğruları icin yaptığı siyasete oy bölme diye bakmak nasil bi kafa yapisidir anlamıyorum mecbur mu adam millet ittifakini yada cumhur ittifakini desteklemeye adam kendi dogrulari için mucadele ediyor sayin inceyi sonuna kadar destekliyoruz

Bu çok alengirli bir mesele
Ülkede sağ partiler hep iktidar oldu chp yada ideolojisi insanların hafızsında darbeler ile temsil ediliyor
Bu kanıyı yıkıp din iman vatan millet ideolojisi karşısında değil kemal kılıçdaroğlu kim olursa olsun başarılı olamazdı
Bugünkü kitle ise yolsuzluk hırsızlık haksızlık eğitim sağlık ekonomi konusındaki beceriler ve beceriksizler karşısında tepki koyan kitledir
Yani bu durum çok ender yaşanır
Siyasal islamın yenilgisidir aslında
Kemal bey hep diyorum ince kibar sakin üslubu düzgün biri
Ülkeyi tek yönetemez zaten etrafında birsürü yardımcısı ve danışmanı olacak bunlardan biri inamoğlu diğeri ise yavaştır

Bak işte daha ordan kopuyoruz ya, yönetemez adam neden aday?
Ben beceremeyeceğim ama adayım, aha bunca da ekibe ihtiyacım var siz bana verin, şaka mı bu?
Eğer amaç kazanmak ise, elinde bir garanti bir de muhtemel adayı varken, bir insan neden ‘kendisi’ diye diretir ya da 5 parti neden şaibeli bir duruma sürüklenmek ister, bu açıdan düşündün mü?
Amaç üzüm yemek değil, bağcıyı mı dövmek yoksa?
Meral çıksa basardım oyumu, onu bile susturdular ya neyse…

Dünya milenyumla beraber sağ iktidara geçiş yapmıştır, tüm ülkelere baktığımızda da böyledir.
Bu bir ülkeye ait done değil, globalite denen şeyle beraber dünyaya yön veren düşüncelerin etkileşimlerinin sonucudur.
Şuan bizim verdiğimiz savaşı ben ne dinle ne sağla ne başka bir ideoloji mevzusu görmüyorum.
Biz var olmakla karşı karşıyayız.
Yani islamcılar gitsin değil, ülke batıyor.
Her yerimizden maddi manevi rezaletler silsilesi akıyor.
Bu ak değil bek olsaydı, komünist parti olsaydı da böyleydi.
Lakin işte muhalefet dediğimiz ittifaklar da bir tek buradan yürüdüğü için kimse kusura bakmasın hepiniz aynı soyun lacivertisiniz, beni düşünen olsaydı garanti adayını koyardı.
Halkın isteği, güveni mesele olsaydı 2 ismi iterdin öne, her şeyi geçtim laga lugadan öte bir duruşun olurdu.
Her hedefin iktadara laf atmak, e ne yapacaksın, hiç yok ki öle bir plan.
İktidar ne yaptıysa eleştir, öneri, e o yok kusura bakma.
Sansür yasası geçtiğinde zırıl zırıl ağladım ben bu tlf elimde ve kulaklarımda sadece Özdağ’ın videosunda geçen ‘ben sizin beni sevmeme, istememe özgürlüğünüzün de savunucuyum’ ibaresi.
Geçen hafta Hatay milletvekili mecliste ağlayarak konuşurken 6 lı masadan bir tek elini taşa koyan, mecliste hesap soran yine Akşener.
Adı millet, nerede bu millet acaba?

Kemal Kılıçdaroğlunun yönetemeyeceğini düşünmenizin sebebi nedir? Şuan ki bakanlar liyakat sahibi kişiler bile değil, onları atayan kişi yönetiyor da, hayatını politikaya adamış liyakatli biri mi yönetemeyecek, güldürmeyin lütfen... Tek başına yönetmesin zaten bir zahmet, değiştirmek istediğimiz tek adam rejimi hatırlatırım!!!

Ben oyumu millet ittifakının adayı olan kılıçdaroğluna vereceğim
Umarım herkes için hayırlı olur ve bundan bir sene sonra kemal beyin başkanlığındaki ülkenin hiçte kötü olmadığını konuşuruz burada
Ya bari bunca lafın üstüne akşener güzellemesi yapmayaydın iyiydi
Neyse bu meseleyi 14 mayısa kadar bol bol konuşuruz
UYkum geldi
İyi geceler

Afad yangınındaki beyanı ‘belgeleri yakalım derken binayı yakmayalım’ oldu kendisinin.
Şimdi, sağlam bir muhalefet lideri benim gözümde şöyle olur, açar bir bakar ank daki fırtınada bu binanın tabelasının kopmasından girer, başkan ve ekiplerin bir halta yaramadığını deprem bölgesindeki başarısızlıklarından geliştirir bütçe hesabını sorar ve en son güya ‘kurtarma’ adı verilen kurumun kendi içindeki kazaya müdahil olamadığından çıkarak adıyla tezatlığını ortaya koyarak, olması gereken yapıyı anlatıp en son inceden mesajını belgelere getirir.

Yalnız tek adam rejiminin de aklımızın alamayacağı danışmanları var. Karşı çılan rejimle önümüze sürülen aynıdır hatta daha kötüsü seçmen kaybetmemek adına bak o isimler de yanımda olacak, beni istemiyorsan danışmanıma bas acizliğidir. Bütün kaos da bundan ya zaten…

Neyse, bu seçimler için hiçbir zaman iktidarın değişeceğine inanmamıştım deprem de tuz biber oldu, bir de üstüne ittifaklar anlaşmazlıkları düşerek yağ sürdüler.
Bir sonraki seçimlerde bunları konuşuyor oluruz yine.

Kesinlikle
Fatih Altaylı nın programda adam soruyor
İlk tur 1. Cumhur , 2.millet , 3. İnce durumu olursa ikinci turda ne olacak diye
2. Turda ikinci gelen belki çekilir 1. Ve 3. yarışır diyor

Önceki seçimde nasıl bıraktıysa şimdi de bırakmamasını isteyen saraylılar var. O saçma cevap bile yeter

Twiterda dolaşan bir dedikoduya göre 15 mayıs akşamı ülkeden ayrılacak uçaklarda hiç boş yer yokmuş. Doğruluk payı var mıdır, bence vardır.
Benim babam emekli bir adam 2000 yılında tek maaşla beni ünversitede okutabildi, şimdi bir emekli tek maaşla yapabilir mi bunu.

Amerikayla kıyaslama diyorsunuz da 6 yıl öncesiyle siz kıyaslıyorsunuz onun bile gerisindeyiz, hatta gerisinde kelimesi hiç kalıyor. Neden kıyaslamayayım ayrıca, biz dünya devi olduk, herkes bizi kıskanıyorken ben neden amerikayla kıyaslamayayım. Hadi onunla kıyaslamadım almanyayla kıyaslayayım. 1 yetmemiş 2. Dünya savaşına da girmişler, üstelik taş üstünde taş kalmamış, şimdi neredeler, peki biz neredeyiz. Hem ekonomik hem insan hakları açısından söyleyin bunu. Bu ülkede bizim ücretli doğum izNi hakkımız 16 hafta, almanyada devlet doğum yapana çalışmadan 2 yıl maaş veriyor, sırf çocuğunu kendi büyütsün diye. Neyiniz eksik bunlardan, o gelişmekte olan ülkeyi geliştireneyenlerle benim derdim. 20 yılda yerli sermayeyle üretim yapan kaç yeni firma kuruldu, ihraç mallarımızın değeri ve ülke ekonomisine katkısı ne kadar, hangi sınıftan malzemeler bunlar. Teknolojik üretimimiz bunun kaçta kaçı? Kurtuluş savaşından çıkıp uçak fabrikası, aşı geliştirme merkezi kurabilen ülkenin bu kurumları nerede, biz son 20 yılın yaklaşık 10 yılında gelişmekte olan kategorisinden çıkıp gerilemekte olan ülke kategorisine geçtik. Kabul edelim bunu, bahsedilen büyüme tümüyle şişirilen inşaat sektöründen kaynaklı sanal bir büyüme, gerçekler ortada

Bizler tv'de ne kadar görüyoruz ki hepsini,yaşananlar elbette çok üzücü insanların hayatları bitti en azından canlarını kurtaranlar için hayat birşekilde devam edecek mecburen.Diğer olayada maalesef bakış açısı değişmeyenler var,bunun nedenini de sen yazdın zaten.

Her kimse alsınlar cezalarını parti göz etmeksizin hatta.
Babana çok geçmişler olsun,atlatır inşallah en kısa zamanda rahatsızlığını.
Bu tiplere yorumlarda hep aynı sözü söylüyorlar,bunların canlarını alıp sokak hayvanlarına versinler deniyor.
Bunkar ne yiyor ne içiyorlar böyle kafalar dumanlı resmen.

Anlamak için soruyorum. Milletvekili seçiminde oy bölme olmazken cb seçiminde nasıl oy bölme oluyor?
Diyelim ki Cumhur İttifakı %47 oy aldı....Geriye %53 kalıyor değil mi? Bu %53 tek bir aday olursa kazanır....Millet ittifakı %50 olursa seçim ikinci tura kalır yani burada %3 her kime gidiyorsa oyları bölmüş olur... İşin komiği dün programda Muharrem İnce Türkiyenin en büyük sorunu matematik bilmemek dedi ve bu hesabı yapamadı...Umarım hesaplarını sonradan düzelttiği ve farkına vardığı matematik hesabı üzerinden yapmamıştır.

Son düzenleme:
Afad ın yetersizliği ile ilgili açıklamasını depremden sonra yaptı zaten. Afad ın kendi raporunu okudu:

Sadece 2 buçuk ay önce Düzce'nin Gölyaka ilçesinde bir deprem meydana geliyor. Görece küçük bir depremdi. AFAD tarafından bir rapor hazırlandı. Raporda 'Koordinasyon hazırlanmadı, toplanma alanı yanlış seçildi, yardımlar geç geldi, çadır takibi yapamadık, görevli personelin takibi yapılmadı, koordinasyon oluşturulamadı, yemek dağıtımında sorun yaşandı, afet nakliye personeli 2 gün sonra geldi, düzgün bir zarar tespit raporu oluşturulmadı, öğretmen ve imamlardan ekip kuruldu' diyor.

Afad kendisi hazırlamış bu raporu, sağolsun onun sayesinde öğrendik.
Muharrem İnce seçim zamanı ortaya çıkan bir balon benim için, Kemal Kılıçdaroğlu KYK borcu olan öğrencilerin faizinin silinmesi için ekranlarda iktidara çağrı yaparken neredeydi acaba gençlerin sevgilisi Muharrem İnce

Son düzenleme:
Evet ama şu da var. Bu yüzde üç illa millete verecek değil ki. Belki içlerinden ailesi reisci olup, küçüklüğü boyunca a haber ile büyüyüp Kılıçdaroğlu'ndan nefret eden yeni nesil cocuklar da vardır. Ya da 'chp zulmetti, başörtülü bacilarima' diyen bir insandır, kendini kesse CHP'ye oy atmayacak ama ekonomi yüzünden Erdoğan'dan bıkmış insanlar da vardir.
Yani Muharrem İnce sadece millet ittifaki kesiminin oyuna talip değil ki. Diğer kesimden de oy beklentisi var.

Chp yi sevmeyen birinin sırf Akp ye oy vermemek için Muharrem İnce diyeceğini pek sanmıyorum. Erbakan diyebilir

Birçok belgesi vae elbette ve dijital ortamlarda da aradığınızda bulabiliyorsunuz, mesele afad değil.
Kılıçdaroğlu açıkladı mı ‘ben parlamenter sisteme geçiş yapacağım, tek adam meselesi bitecek’ diye.
Ben şahit olmadım, siz oldunuz mu?
6 lı masadan sadece ki bu da ağızlarda dolaşan sözdür ama resmi bir vaat niteliğinde değildir, her parti lideri danışmanı olacağı ki bu da şehirleri belediye başkanlarından eder.
Ben cb olmayacaksa Mansur başkanımı kaybetmek istemiyorum.
Ben mevcut şeyi değiştirmeye bu kadar istekli iken neden senelerdir yabancı videolarda bile sözü geçen, duvar yazılarına inen ‘aday olmasın’ birliğinin, bu ittifaka ulaşmadığını anlamıyorum.
Beni daha oy kullanırken duymayan, seçilirken duyacak mı?
Kendi ismi uğruna nasıl böyle bir seçimi riske sokar?
Olağan bir şey mi bu?
Yoksa zaten yaşadığımız ‘ben’ciliğin başka bir versiyonu mu?

Chp yi sevmeyen birinin sırf Akp ye oy vermemek için Muharrem İnce diyeceğini pek sanmıyorum. Erbakan diyebilir
Aksine, kılıçdaroğlu sevilmiyor bunu görelim.
Chp seçmeni tarafından da sevilmiyor, akp tarafından da yahu beni kaybetti, kendi seçmenini.
Siyaset başka bir iştir ve hakkıyla yapamayan kim olursa olsun koltuğunu yanındakine devretmesi gerekir.
Nasıl ikditardan olmuyorsa muhalefet lideri de aynı oranda başarısızdır, İnce ve diğerleri bu perspektiflerde devreye giriyor.
Dün gece Baş’ın demeçlerini okudum, kendisi oy bölünmemesi adına millet seçmeninin olduğu sandıklarda değil, akp seçmeninin yoğun olduğu bölgelerde oran düşürmek için bulunacağını açıklıyor.
Ne kadar da muhalefete yaraşır, akıl mantık dolu bir hareket.
Partizanlıktan öte halkını düşünen bir yol haritası.

Sürüsüne bereket tanıyorum böyle insanlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…