Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Birde şunu yazayım siyaseti severim ama hepsinden ayrı nefret ettim ama şunu sakın unutmayın hiç birsey tv de göründüğü gibi değil ben 6. Gün nevsehirde otelde izledim inanın birseyi göstermiyorlar o enkazın altında hepimiz olabilirdik milleti ölüme soğuğa terk ettiler 3 gün boyunca cocuklar şu ekmek bulamadı... bunlar 20 yıllık hükumete yakışacak şeyler değil.... herkes kendini evladını o çaresiz anaların yerine koysun artık biz oyun oynamıyoruz malatyada 1 milletvekili bizden bahsetmiyor neden çünkü hepsi bu günaha ortak ! Bu vebali almamalisiniz

Hdp nevruz etkinliği düzenliyor
Polisim terör örgütüne benzeyen kıyafetle girilmesine müsaade etmiyor
Yoğun güvenlik oluşturuluyor
Sonra konuşma yapan Ahmet Türk
Öcalana özgürlük istiyor
Sonra pkk paçavraları açılıyor
Bir grup hain benim polisime taş ve su atıyor
Chp milletvekili orada öylece oturuyor
Yazıklar olsun diyorum
Şu hdp ( terörist) nin yer aldığı hiçbir alanda benim tek bir oyum dahi olamaz
İktidar düşsün diye bebek katillerini destekleyemem asla
Beni iki seçeneğe zorlayan sisteme yazıklar olsun
Oy verme hakkımı kullanmama kararı alıyorum

Geçenlerde Mune beni bir konuda uyarmıştı, onu hatırladım. Şikayet et butonunu hak sanıyordum ama site kuralıymış. Kullanmam gerekiyormuş. Oy kullanmak da aslında haktan ziyade vatandaşlık görevidir. Yine de sandığa gitmemeyi tercih edebiliyor insanlar. İki seçeneğe mecbur değiliz ki. Başka adaylar da var. İçinize sinen biri olur belki. HDP konusunda katılmamak elde değil size. Ben CHP'ye oy veriyorum. Diğeriyle iktidarın da görüştüğünü unutuyor bazı ateşli ateşli saldıranlar.

Bu ittifak meseleleri sona ersin diye önceliğimiz sistem değişikliği. Sonra kimse istemediği partilerin olduğu tarafa oy vermek zorunda kalmayacak. Kürt seçmenin yoğun olduğu bir yerde ezici çoğunlukla MHP adayının çıktığını gördüm ben. AKP o adaya yönlendirince Türk milliyetçisine oy verdiler. İnsanları mecbur bırakan bu sistem değişmeli öncelikle. Sonrası demokrasi...

Kusura bakma onlar olmadan olmaz
Ya akp devam edecek bir sonraki dönem artık neler olur sence
Şiriat uzak değil diyeyim size
faili meçhuller sinan ateş gibi
Uyuşturucu ticareti
Ekonomik kirizler yolsuzluk hırsızlık vs
Yada el ele verip sistemi değiştireceğiz
Gerekirse hdp ile yapacak birşey yok
6 7 milyonluk bir kitlesi var
7 milyonluk bir terör örgütümüz var:)

Dediğin şehri bilmiyorum ama bazı Kürtlerin değişik fikirleri, değişik sevgileri var. Diyarbakırlı Kürt bir velimiz Alparslan Türkeş'i çok severmiş, oyunu hep MHP'ye verirmiş, hatta evde Türkeş'in çerçeveli fotoğrafı asılıymış. Öğrencimiz bunu söyleyince bayağı bi şaşırmıştım. :)

Yani çok uç'muş. Benim bildiğim Kürtler hiç Türk milliyetçisi değil. AKP destekçisi çok var ama MHP Niye olsun ki zaten? Ben de HDP ya da Hüdapar gibi Kürt miliyetçisine gitmem mesela Türk olarak. Ha MHP'ye gider miyim? Asla! Onlar milliyetçi ise ben hiçbir şey bilmiyorum.

Hepsine tamam
Peki yüzlerce binlerce askerimizi hiç acımadan şehit eden
Ülkemizi bölmek isteyen bi terör örgütüyle kol kola girmeyi meşrulaştırır mı?
Ne zaman bunu hazmettik ki biz
Burada bi arkadaşımız bi çok insanın sesi olarak depremde yaşadığı mağduriyetten ötürü hükümete oy vermeyi reddetti
Çok çok çok haklı inanın o kadar üzüldüm ki bunları yaşamış kardeşlerimizin yaşadığı mağduriyeti yok sayarak iktidara oy veremem
Peki ya çocuk katilini destekleyen hainlerin, geri de binlerce gözü yaşlı ananın babanın ahı varken hiç geçmeyecek acıları varken
Askerimi öğretmenimi sayamadığım nice canımızı katleden haini nasıl görmezden geleceğiz

Düşündükçe inanın kalbim acıyor
O sloganlar atılırken benim destekleyeceğim millet ittifakının vekili orada öylece izledi ya
Kalkıp neden gidemedi neden sustu ya da susturuldu
Yok aklım almıyor almayacak

Artık acılardan göz yaşından ötekileştirilmekten o kadar yoruldum ki
Bitsin artık diyorum
Çözüm istiyorum
Kimin ne derdi varsa meşru yollarla anlatsın istiyorum
Irkçılıktan bıktık
dinin ötekileştirmesini istemiyorum artık
Bilim ilim konuşulsun
Benim emeğim benim çocuğum benim yetiştirdiğim akıl yurt dışında gerekirse tuvalet temizlerim ama bu ülkede kalmam desin istemiyorum
ARtık başımızdakilerin kabalıklarından bıktık aklı selim konuşmayı bilen kibar insanlar istiyorum
Çok şey mi istiyorum
Ben artık ne pahasına olursa olsun
Bunlar gitsin istiyorum
7 milyon insanı yok sayamazsın terörist damgası vuramazsın
Vursan bile 7 milyon bunu enaz 2 ile çarp 14 milyonluk bir sorun demek
Çözümün öneriniz ne

O 7 milyon öcalana özgürlük naraları atan
Polisime askerime küfür eden taş atan partiyi destekliyorsa hdp (pkk) gözümde ne ise öyledir
Ayrıca Atatürk’ü sevmeyen eleştiren bi partidir hdp
Bu kadar gözümüz kararmamalı ya

Herkesin üç maymunu oynamayı tercih ediyor ne yazık ki
Genel bi çözüm bulacak bi fikire sahip değilim
Kendi adıma oy kullanmama hakkımı kullanacağım

Peki bu şekilde bu sistem devam ederse Atatürk ün türkiye si kalır mı sence
Oy kullanmama hakkına sahipsin tabiki
Ama devam eden bu sistemde olacaklardan sorumlusun
OY veren yada vermeyen herkes sorumlu
Hdp ve kitlesi siyasal islamcılar kadar düşman değiler atatürke
İNce eleyip sık dokuyun
Eğer akp nin trolü değilseniz
Artık herkesten şüphelenir oldum

Oy kullanmamak hiç aklıma gelmedi ben de kullanmak istemiyorum açıkçası al birilerini vur birilerine hepsi berbat ben de kullanmayacağım

Yok yok değilim rahat olun
Hepimiz ince eleyip sık dokumalıyız
Seçime kadar neler yaşanacak merakla takip edeceğim

Nadir de olsa böyle uç kişiler var. Ben de şahit oldum.

Ama yazıklar olsun! Yaw Karamollaoğlu çıksa oy verirdik, diyoruz bu seçimde. Derdimiz anlaşılmıyor mu bizim? Nasıl oy vermedik o seçimde!
Nasıl oy vermemiş chp seçmeni, uydurmasın. Yavuz hırsız gibi iş çeviriyor. Şansını kaybettiğine ikna olmadı, ben meclise vekil sokabileceğinden bile emin değilim. Akpden ayrılmışlar dışında kim aday olsa ona oy verecektim zaten. Çok şükür onları aday çıkarma gafletinde bulunmadılar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…