Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Her zaman karşıtlığını yapmış bir insanım iyi yanlarını da söyledim anlattım olumsuz yanlarını çok daha anlattım ama karşı tarafta yok yok aday yok bir masada kendileri bir olamıyorlerken ülkeyi yönetemezler Meral Akşener kalktı gitti birlik bile olamıyorlar kendi içlerinde anlaşamıyorlar
Mesela hangi konuda karşıtlığını yaptınız? Neleri sizi rahatsız etti? Burada karşıtım diyenlerin %90 ı...Ben aslında karşıyım hiç oy vermedim ama karşı tarafta kimse yok mecbur bu sefer oyumu AKP ye vericem diyor....Ve nedense hepsi aynı şeyleri yazıyor...Sizin onlardan farkınız nedir? Nesini eleştiriyorsunuz şuan ki iktidarın?

Allah razı olsun benim vicdanım rahat çünkü karşıda seçenek yok olsa hiç düşünmem başkasına atarım ben de desteklemiyorum mecburen atılan bir oy benim eşimin ailemin
Çok üzülüyorum 🤧 Her seçimde aynı partiye oy verirken gözünden yaş damlıyor mu pusulaya çaresizlikten 😥

Allah razı olsun benim vicdanım rahat çünkü karşıda seçenek yok olsa hiç düşünmem başkasına atarım ben de desteklemiyorum mecburen atılan bir oy benim eşimin ailemin
Mecburen yapılan bir durumsa madem vicdanınız nasıl bu kadar rahat... Baştan aşağı çelişkili bir insansınız

Çok beğendiğim biri ama bu seçim için tek aday üzerinden devam
Zaten tek aday üzerinden devam
Lakin şu kanı varya
Başa geçen yer az yada çok
Adamın değeri dürüstlük ve insanlık
Dini yok ırkı yok dili bile yok bu kavramın
Özlemini çekiyoruz resmen dürüst sağlam çalışkan yöneticinin :olamaz:

Ekonomi düne kadar çok iyiydi herkes arabasının modelini yükseltti çevremde 2 dairesi olan 3 3 olan 4 yaptı Allah aşkına öncekiyi zamanları da yabana atmayalım çevremde kiracı konumundaki birçok insan araba sahibi oldu yakın çevremi hiç saymayım her aile üyesinin altında arabası var evimin karşısı yüzme havuzları yazın o kadar çok kalabalık ki herkes sosyal oldu ne kadar güzel benim çocukluğumda yüzme havuzuna gitmek mi eh İngiltere'de falan olsak olurdu elbet kötü yanları var anlatmakla bitmez ama iyi yanları da var
Senin çevren AKP'den sonra zengin olan o kesimden mi acaba? Bizde de var, bir akraba. Koyu AKP'li, çevresi de öyle. Sonradan zengin olan muhafazakar kesime yönelik işler yapıyor. Müşterisi genelde o kesim yani. Adam mahalle arasında otururdu,servetine servet ekledi. Şimdi akıllı evde oturuyor, alt katı da oğluna aldı. Koca rezidansta yozgattaki aile apartmanı gibi yaşıyorlar . O adama baksan ülke uçuyor. Çünkü kendisi servetine servet ekledi.
Bir başka tanıdığım zabıta. Adam koyu AKP'li, imara acilacak arsaları,kıymete binecek yerleri daha kesin değilken öğrenip ederinden fazla fiyata aldı. Gerekli izinler çıktıktan sonra o arsalar trilyonluk oldu. Bu adama göre de ekonomi harika. Çocukları özel okulda okudu, oğlu BEDAŞ'a girdi.
Benim cevremde normal yoldan ev üstü ev alan, araba modeli yenileyip duran insanlar yok. Biz de öyle degiliz, evimiz otuz yıllık aileden kalma ev, arabamız onbeş yıl önce aldığımız araba.
Eskiden evlenenler altınları bozdurup kredi çekip bir ev alabilirdi 7 yıl bir maaşı komple krediye verirse. Şimdi o da yok.
Evine ev ekleyen işte zenginler. Zaten sorun bu.
Zenginler bu bozuk ekonomi ile daha da zengin oluyorlar. Fakirse iyice kayboluyor.
Mesela adamın iki kicikirik evi var, iki sene önce biner liraya kiradaysa bugün dokuz on kiraya veriyor, zenginleşiyor. İki yıl once güzel araba aldıysa bugün o araba üç katı değerlenmis. Dolar birikimi varsa bugün üç katı kıymetli.

Dediniz ya, çevremdeki insanların 3-4 evi var diye. Bu insanlar neden ekonominin düzelmesini istesinler ki? Evlerden birini 2 milyara satsa banka faizinden aylık 45 bin kazanir, onla bile idare eder.
Peki fakir? Elinde eğitimden başka bir şey olmayan?
O ne ev alabilir, ne araba. Aylık akbilin 770 olduğu bir yerde otobüse bile binemeyebilir.
Aradaki farkı açtı işte bu iğrenç, bozuk ekonomi. Zaten sorunun özü de bu.
Ortadirek diye bir şey kalmadı. Zenginlerin altında ezilir oldu. Kimine on bin lira hava parası, kimininse bir ay boyunca çalıştıktan sonra aldığı para.

Son düzenleme:
Senin çevren AKP'den sonra zengin olan o kesimden mi acaba? Bizde de var, bir akraba. Koyu AKP'li, çevresi de öyle. Sonradan zengin olan muhafazakar kesime yönelik işler yapıyor. Müşterisi genelde o kesim yani. Adam mahalle arasında otururdu,servetine servet ekledi. Şimdi akıllı evde oturuyor, alt katı da oğluna aldı. Koca rezidansta yozgattaki aile apartmanı gibi yaşıyorlar . O adama baksan ülke uçuyor. Çünkü kendisi servetine servet ekledi.
Bir başka tanıdığım zabıta. Adam koyu AKP'li, imara acilacak arsaları,kıymete binecek yerleri daha kesin değilken öğrenip ederinden fazla fiyata aldı. Gerekli izinler çıktıktan sonra o arsalar trilyonluk oldu. Bu adama göre de ekonomi harika. Çocukları özel okulda okudu, oğlu BEDAŞ'a girdi.
Benim cevremde normal yoldan ev üstü ev alan, araba modeli yenileyip duran insanlar yok. Biz de öyle degiliz, evimiz otuz yıllık aileden kalma ev, arabamız onbeş yıl önce aldığımız araba.
Eskiden evlenenler altınları bozdurup kredi çekip bir ev alabilirdi 7 yıl bir maaşı komple krediye verirse. Şimdi o da yok.
Zenginler bu bozuk ekonomi ile daha da zengin oluyorlar. Fakirse iyice kayboluyor.
Mesela adamın iki kicikirik evi var, iki sene önce biner liraya kiradaysa bugün dokuz on kiraya veriyor, zenginleşiyor. İki yıl once güzel araba aldıysa bugün o araba üç katı değerlenmis. Dolar birikimi varsa bugün üç katı kıymetli.

Dediniz ya, çevremdeki insanların 3-4 evi var diye. Bu insanlar neden ekonominin düzelmesini istesinler ki? Evlerden birini 2 trilyona satsa banka faizinden aylık 45 bin kazanir, onla bile idare eder.
O ne ev alabilir, ne araba. Aylık akbilin 770 olduğu bir yerde otobüse bile binemeyebilir.
Ortadirek diye bir şey kalmadı. Zenginlerin altında ezilir oldu. Kimine on bin lira hava parası, kimininse bir ar boyunca çalıştıktan sonra aldığı para.
Bu saydığın zengin amcalar tabiki düzenin değişmesinden korkar. Aman akan musluklar kapanmasın

Dediniz ya, çevremdeki insanların 3-4 evi var diye. Bu insanlar neden ekonominin düzelmesini istesinler ki? Evlerden birini 2 milyara satsa banka faizinden aylık 45 bin kazanir, onla bile idare eder.
Ortadirek diye bir şey kalmadı. Zenginlerin altında ezilir oldu. Kimine on bin lira hava parası, kimininse bir ay boyunca çalıştıktan sonra aldığı para.
Yok o dediğiniz Akp ci zenginlerden değil rant sağlayarak olanlardan değil ama 2 yıl öncesine kadar ekonomi bu kadar kötü değildi kötü olsa yazın tatil yöreleri otel odaları dolmazdı

İktidar da kimler vasıflı mesela?
Ayy valla Kılıçdaroğlu'nun ülkeyi yönetebileceğini düşünüyorsanız buyurun seçimler Mayısta 😂bakalım ülke ne düşünüyor o zaman göreceğiz ben seçilene saygı duyarım kim gelirse gelsin umrumda bile değil herkese ne olursa bize de o olur

X