Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Dünyanın bile nefes almadan izleyeceği bir seçim olacak o gün,benim korkum kaos çıkması.
Gidecekler elbette .
Ben de 2018 seçimi gibi sokaklarda tekinsiz ve tehditkar erkek gruplarının olacağına inanıyorum. O yuzden Kadıköy'de bir kafede izlemek yerine arkadaşımın evinde izleyeceğim .

Ben valla hiç aklımda olmayan,daha önce benzerine oy atmadığım birine verecegim. Normalde görüş olarak bir yakınligim yok ama koca mecliste en güzel muhalefeti yapan onlar. Ben neye sinirlensem adamlar o konuda kürsüde konuşuyor. Diğerleri 'aman oyum gitmesin' diye herkese iyi olmaya çalışırken onlar meclis kürsüsünde altı yaşında evlen şerefsiz tarikat seyhi için ağzını yaya yaya "şerefsiz tarikat seyhi" dedi, ilk defa orada dikkatimi cekti
"Tarikatları kapatacağız diye bir şey yok, zaten Atatürk kapattı, şu an hiç bir tarikat yasal değil, hepsine son vereceğiz" diyen insanlar.
Şu an 4 kişiler, ateş gibiler.
Sayılarını çoğaltmak icin oy vereceğim. Keşke esaslı muhalefet yapacak kadar koltukları olsa.cunku bence bunca yıldır bu yaşananlarin bu yapılanlarin bir sebebi de etkili olmayan, grup başkanı evet derse evet diyen,hayır derse hayır diyen, etliye sütlüye dokunmayan milletvekillerinden olusan muhalefet

IMG_20230316_140243.jpg

Lütfen objektif olun.. Pandemide 1,5 sene evde oturduk sadece bizim ülkemizde değil tüm dünyada ekonomiler alt üst olmuş durumda Fransa'da ve Almanya'da enflasyon görülmemiş rakamlara ulaştı şu anda eski Türkiye olsa IMF'dren kredi dileniyor olurduk..
Keşke bazı belediyeler de ekonomi böyle zordayken onmilyonarca liralık konserler verip ideolojik algı oluşturmaya çalışmasaydı o parayı halkına hizmet olarak aktarsaydı.. Neyse... bu sıkıntılı günlerden hep birlikte çıkacağımızı ümit ediyorum..
Almanya da yaşayan ben bu yoruma kaba etimle gülüyorum zira bir kilo kıyma 5.99 ahahahah devam edin milletin hakkına girmeye

Biraz ekonomi biliyorsam ki yüksek lisan eğitimime kadar alanım budur. İmf den kredi almamak için bugün Suudi Arabistandan Katardan Rusya'dan paralar geliyor ve ne karşılığı geliyor bu paralar belli değil. Lütfen yapmayın, IMF den kredi almak tek kriter olmamalı. Avrupa ülkelerindeki enflasyon yüzde yedileri görmedi, komik olmayın. Ona rağmen adamlar bu enflasyon oranları için deli gib çalışıyor. Bilmeden yorum yapmayın çünkü söylediğiniz şey hiç doğru değil

Ben de 2018 seçimi gibi sokaklarda tekinsiz ve tehditkar erkek gruplarının olacağına inanıyorum. O yuzden Kadıköy'de bir kafede izlemek yerine arkadaşımın evinde izleyeceğim .
Bizim burada bile silahlarla havaya ateş açtılar,hele o kadınların bağırmalarını nara atmalarını hiç anlatmayım,en güzeli evde olmak sokaklar telkin olmaz o gece.

Almanya da yaşayan ben bu yoruma kaba etimle gülüyorum zira bir kilo kıyma 5.99 ahahahah devam edin milletin hakkına girmeye
Bu hafta alman bir misafirim vardı. Adam 24 yaşlarında, öğrenci (part-time havaalanında beden gerektiren bir işte calisiyor), bir arkadasiyla öğrenci evinde kalıyor.
Bir aylık tatilinden döndü, dönüş yolunda direkt Almanya'ya gitmek yerine birkaç gün İstanbul'da mola verdi,beraber zaman geçirdik.
Diyeceklerim bu kadar 😅😅😅
Çok değil üç ay önce onbeş günlük Noel tatilinde çıkmıştı, içinde Türkiye'nin de olduğu. O zaman tanışmıştık. Aradan üç hafta geçmedi şöyle bir mesaj atmış;
IMG_20230316_143144.jpg

IMG_20230316_142520.jpg
Meali; bu hafta sonu arkadaşlarımla her güne bir ülkede uyanacagimiz çılgın bir tatile çıkıyoruz .
Üstelik tatili tam on gün sürdü kuzeyden başlayıp İspanya'ya doğru gidip en sonunda kendi şehrine geldi .
Sevgili the last chat bender the last chat bender sizin kardeşiniz,çocuğunuz,arkadaşınız...etrafinizda herhangi birisi yurtdişini da geç. Tanıdığıniz herhangi bir öğrenci (özel okula babasının verdiği arabayla giden %25 burslu kesimi geçersek) somestrda 15 gün yurtiçinde otellerde kalabiliyor mu?
Bu arada arkadaşım da enflasyonu kabul ediyor, o da rahatsiz. ama 1'e aldığı şey 1,3 olmuş. Adamın enflasyondan anladığı bu 😅😅😅
Dünyayı etkieldi corona...
Dünyanın ayağına minicik bastiysa bizi merdivenden itti. Arada fark yok mu sizce?????

Bizim burada bile silahlarla havaya ateş açtılar,hele o kadınların bağırmalarını nara atmalarını hiç anlatmayım,en güzeli evde olmak sokaklar telkin olmaz o gece.
Koyu bir reisci ile yaşadığım için en tehlikeli yer benim evim olacaktır o gece 😂😂 o yüzden arkadaşımda kalacağım. Ya sevinçten birbirimize sariliriz, ya kederden beraber ağlarız. En azından aynı hisleri yaşayacağım insanlarla olmak bana iyi gelecektir

Hocam malesef bu kafaların böyle dertleri yok. Adamlar kolayını bulsalar ekmek buluyorsun yeter şükret diyecek. Onlar için doğalgaz bile lüks, kalın giyinin üşümeyin diyorlar. Dünyada başka böyle bir millet var mıdır çok merak ediyorum, kendine değer vermeyen, iyi şartlarda yaşamak isteyen insanları nankörlükle suçlayan, bilmiyorum.

Koyu bir reisci ile yaşadığım için en tehlikeli yer benim evim olacaktır o gece 😂😂 o yüzden arkadaşımda kalacağım. Ya sevinçten birbirimize sariliriz, ya kederden beraber ağlarız. En azından aynı hisleri yaşayacağım insanlarla olmak bana iyi gelecektir
En güzeli diğer arkadaşında kal,ruh sağlığın için daha iyi olacaktır,diğeri çok gıcıklık eder yoksa.

Hocam malesef bu kafaların böyle dertleri yok. Adamlar kolayını bulsalar ekmek buluyorsun yeter şükret diyecek. Onlar için doğalgaz bile lüks, kalın giyinin üşümeyin diyorlar. Dünyada başka böyle bir millet var mıdır çok merak ediyorum, kendine değer vermeyen, iyi şartlarda yaşamak isteyen insanları nankörlükle suçlayan, bilmiyorum.
Bu tipler biat kültüründen gelenler,dışarda bile kahve içmeyi lüks olarak gören dayılar teyzeler grubu maalesef.

Ben köye gidecem ya, Diyarbakırdayim nolur bilemem korkuyorum şimdi 😁 malum buradakiler de az değil

Öyle akp liler tanıdım
Ömrüm boyunca bana yeter
KEmal beyin saldırıya uğradığı gün bir eve sığınmıştı
Bir kadın bağırıyordu
EVİ YAKIN diye
Bu haberi konuşuyorduk bir tolulukta ordan biri keşke evi yaksalardı geberseydi dedi
Düşünebiliyor musunuz
Bu güruhla seçime gidilecek
Umarım herşey yolunda gider hiçbir olay çıkmaz

Özgür özel ahmet şık erkan baş
Bu siyasetçileri dinlerken takip ederken yorulmuyorum bana güven veriyorlar
Serra gibi
Özlem zengin mesela tesadüfen bile denk gelsem alternatifim yoksa bile başımı çeviriyorum o kadar rahatsız ediyor😅
Dahası varda neyse özlem de bırakayım
özgür ozel i 301 den biliyorum oncesinde taniyordum zaten manisadan mv cikmisti hayirladigim kadariyla ..tüm madencilere numarasini dagitan adam gibi adam 🩶

X