Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Kim dedi, ne dedi :KK69:
Biri dedi :KK53:
Dediğini düşündümde
Öyle ama mesela
Turgut özal
Adnan menderes
Süleyman demirel
Recep tayip erdoğan
Meral akşener
Bunlar gittiği zaman partileri bitti yada biter
Chp
Hdp
İşçi paryisi
Kominist parti
Bunlar baştakiler değişsede seçmeni değişmiyor

Londra'dan sonsuz destek. Yine de kadın ve Atatürk meselesi olmasa daha içten destek olacak. Kurucu lidere Londra'dan sallama hürriyeti istiyor, oy kullanma hakkı yetmiyor.

Kendine iyi bak ablacım öpüyorum seniii😘🥰
Erken dönüş yaptım eşim işe gitti,hastane işlerimiz var biraz daha.
Abla tiksiniyorum hepsinden. Kadına değer vermeyen bir iktidar var. Tecavüzcüsüyle evlendirme muhabbeti,kravattan,takım elbiseden iyi hal indirimi,cinayet, tecavüz. Bazen gerçekten kabus gibi hissediyorum. Ben 30 yaşında bir kadınım. Toplu taşımada tek kalınca eşime konum atmak zoruma gidiyor. Taksi plakası foto çekmek zoruma gidiyor.

Annem geçen gün dedi ki "kızım eskiden cebimizde şeker taşırdık çocuk görürsek verelim diye aman kızım cebinde biber gazı olsun."😞

Eğitimde kadın yok,iş hayatında hala kadın olduğu için mobbinge uğrayan çok,kadını et parçası olarak gören çok,yolda gördüğü kadına ağzının suyu aka aka ederi kaçtır lan sence muhabbeti yapan çok. Tamam hükümet gerekeni yapmıyor ona deliriyorum zaten ama ya biraz da toplumdan abla ya. Yetiştirme çok önemli çoook.

Kuzenlerim evden çıkamazken babam bana konser linki atardı git diye. Adım nelere çıktı bilsen. Şimdi hepsi babadan gördüğü ve o zaman doğru kabul ettiği psikolojik şiddeti eşinden hatta eşinin kardeşinden görüyor. Bir yandan üzülüyorum da.
Erkeği yetiştirende kadın zaten,bir evde şiddet varsa çocukta buna meğilse ileride aynını eşine ve çocuğuna uyguuyor zaten.Aileye çok görev düşüyor artık,erkeğide sen erkeksin diye yetiştirmeyeceksin bir birey olarak yetişmesi lazım.
Ülke olarak çok gerilerdeyiz zaten hani duygu asena demiş ya kitabında,kadının adı yok diye aynı hesap işte.
Yeni hatırladım. Burada bir üyenin eltisi ve kaynı kızlarını okula göndermiyordu, medreseye gönderiyordu. Şikayet edilmiş ama bir şey çıkmadı demişti üye.
Bu akılı anlamak zor cidden,el kadar çocuk zaten,bu durumda ciddi caydırıcı cezaların olması lazım.
Merak edenler özele gelsin 😏
Yoktum şimdi geldim bende merak ettim.

Trajikomik
IMG_20230315_095006.jpg

Hanımlar bişi soracam m.vekili oylamasında hangi partiye vermeyi düşünüyorsunuz özel değilse tabi.
Ben valla hiç aklımda olmayan,daha önce benzerine oy atmadığım birine verecegim. Normalde görüş olarak bir yakınligim yok ama koca mecliste en güzel muhalefeti yapan onlar. Ben neye sinirlensem adamlar o konuda kürsüde konuşuyor. Diğerleri 'aman oyum gitmesin' diye herkese iyi olmaya çalışırken onlar meclis kürsüsünde altı yaşında evlen şerefsiz tarikat seyhi için ağzını yaya yaya "şerefsiz tarikat seyhi" dedi, ilk defa orada dikkatimi cekti
"Tarikatları kapatacağız diye bir şey yok, zaten Atatürk kapattı, şu an hiç bir tarikat yasal değil, hepsine son vereceğiz" diyen insanlar.
Şu an 4 kişiler, ateş gibiler.
Sayılarını çoğaltmak icin oy vereceğim. Keşke esaslı muhalefet yapacak kadar koltukları olsa.cunku bence bunca yıldır bu yaşananlarin bu yapılanlarin bir sebebi de etkili olmayan, grup başkanı evet derse evet diyen,hayır derse hayır diyen, etliye sütlüye dokunmayan milletvekillerinden olusan muhalefet

X