Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Ailesine bile sormadan tuttuğunu kapatmak istiyorsa heralde..

Ailesine bile sormadan tuttuğunu kapatmak istiyorsa heralde..
İki ay sonra bu zihniyetten kurtulduk, kurtulduk; yoksa çok zor bir hayat bizi bekliyor. Şeriat destekçisi kadınlar tatlış tatlış diyor ki ee, biz Müslümaları bağlıyor bu kurallar siz inanmadığınıza göre size ne? Sanıyor ki bizi rahat bırakacaklar, 15 farklı yasa uygulanacak. Sanıyor ki kendisi çok mutlu olacak. Sorsan kitabın hükümlerinden haberi bile yok. Şimdiki gibi özgürce dinini yaşayacak sanıyor. Laiklik ona engel sanıyor. Halbuki özgür olduğu için tam uyamamak kendi iradesi, laiklik onu alıkoymuyor dinini yaşamaktan. Tepesinde zorlayan olursa kitaba tam uyacak sanıyor.

bu politize olmamış haliyle anlamak için araştırma ve okuma yapmanız lazım.
birden fazla sebebi var Türkiyenin hedef olmasında.
siyasi tarih için bi kaç farklı görüşte kişinin makalesini ya da kitabini okumalısınız.
Avrasya nedir neden önemlidir üzerine ayrıca egilmelisiniz.

çok derin bi konu ve her yere çekmeye çok da müsait. çok su kaldırır yani kısaca.
okumalar sonrası kendi fikriniz oluşur. bazılarını mantıklı bazilarini komplo teorisi olarak görebilirsiniz.

ama konuyu sadece politize edilmiş haliyle amcalarin teyzelerin ya da akranlarimizin söylediği kısmıyla görünce komik ve basit algılanıyor.

Soğandan da vazgeçmiş. Aç ölürüm, yine de... demek zor olmasa gerek. Ekmek istemek çok ayıp bence. Seviyorsa açlığa razı gelmeli insan
Diyorum ya iktidar gibi seçmenleri de kuyruğu dik tutma çabasındalar Profiline baktım da AKP de görevliymiş zaten hiç şaşırtmadı

Son düzenleme:
ama konuyu sadece politize edilmiş haliyle amcalarin teyzelerin ya da akranlarimizin söylediği kısmıyla görünce komik ve basit algılanıyor.

Dediğiniz gibi bir fikrim var tabi ki. Avrasya vs.
Ama amca ve teyzelerin AKP büyük oyunu bozdu şeklinde söylemleri bence durumu basitleştiriyor.
Birine neden Türkiye üzerine oyun oynanıyor diye sordum.
Çünkü biz Müslümanız dedi.
Ne? NE? NEE?

Tek sebep bu değil aslında ama böyle böyle büyüdü bu olay.
O yüzden 20 yıl sürdü bu durum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…