Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343

Sinan Ateş cinayetinden sonra beklenen bir durumdu bence bu

Böyle birşey cumhuriyet tarihinde yok
KÜrt milliyetçiliği türk milliyetçiliği aynı insanı destekliyor
ORtak istenmeyen olan akp rejimi daha çok kişiyi aynı adayda buluşturacak😁
Ülke menfaati için farklılıkları bir tarafa bırakıp çocuklarımızın geleceği için artık bunları göndermeliyiz

Ben de hatırlıyorum Gaziantep te Emek mah. vardır. O zaman geliri daha iyi olan kişilerin oturduğu bir semtti şimdi ne durumda bilmiyorum. Orada bir villa da domuz bağıyla bağlanıp işkence görüp öldürülen cesetler bulunmuştu. Ve çok sayı da silah ve mühimmat.

Konya Meram da lüks villalari varmış. Gonca kurisi de orada öldürmüşlerdi.cok etkilenip evi görmeye gitmiştim.o zaman gençlik sanırım ya. Şimdi olsa kesinlikle gitmezdim.

Hüdapar güçlenirse felaket olur türkiye için
Alt yapıları zaten var ama dahada laik türkiye cumhuriyetinden korkuyorlar cesurca çıkıp biz burdayız diyemiyorlar
Biz burdayız demeleri yada inlerine çekilmeleri için arada sadece bir seçim var

Konuştukça batmaya doyamıyorlar. Kan senin değil, ihtiyaç için bağış yapılıyor. Söz konusu insan hayatı. Lütfunuz batsın, iyilik anlayışınız batsın.

Screenshot_2023-03-10-02-29-42-790_com.hsv.freeadblockerbrowser~2.jpg

Dediğiniz gibi bir fikrim var tabi ki. Avrasya vs.
Ama amca ve teyzelerin AKP büyük oyunu bozdu şeklinde söylemleri bence durumu basitleştiriyor.
Birine neden Türkiye üzerine oyun oynanıyor diye sordum.
Çünkü biz Müslümanız dedi.
Ne? NE? NEE?

Tek sebep bu değil aslında ama böyle böyle büyüdü bu olay.
O yüzden 20 yıl sürdü bu durum

bunu en net önümüzdeki yıllarda görebiliriz. bozdu mu bozmadı mi. çok fazla bilgi kirliliği var herkes bisey söylüyor.
ama evet Müslüman bi ülke olmamız da üzerimize oyun oynanmasında bir sebep bence.
herkes kulaktan dolma bilgilerle gelmese bu kadar büyümeyecek bu konu.
su an bilenle bilmeyen, arastiranla arastirmayan, sorgulayanla sorgulamayan -iktidar ya da muhalefet kanadı fark etmeksizin herkes- birbirini cehalette eş tutup aynı kefeye koyuyor.

ben sahsen çok rahatsızım bu karşılıklı mütemadiyen suçlamalardan. adam araştırmış bilgi sahibi oldugu inandığı şeyler doğrultusunda fikrine uygun bir görüşe oy veriyor. hemen karşı taraf zıplıyor vay efendim nasil yaparsın. yapmış işte nasıli kalmış mı.
bilmeden atlayana ben de kızıyorum ama artık ülkede herkes akıllı bilgili maşallah. kimsenin kimseye bilgi olarak ihtiyacı yok o yüzden kimse kimseyi dinlemiyor 🥴
kamu yönetimi okudum 4 yıl siyaset tarih hukuk dersleri aldım benim yorum yapmaya çekindiğim alanım olan konularda bu kadar rahat konuşamadım.

inşallah bu süreç insanların birbirini dinleyip birbirini nerede anlayamadığı konusunda düşünmeye iter de hep birlikte biraz rahatlarız.

Böyle birşey cumhuriyet tarihinde yok
KÜrt milliyetçiliği türk milliyetçiliği aynı insanı destekliyor
ORtak istenmeyen olan akp rejimi daha çok kişiyi aynı adayda buluşturacak😁
Ülke menfaati için farklılıkları bir tarafa bırakıp çocuklarımızın geleceği için artık bunları göndermeliyiz
Millet ittifakı içerisinde yüzüne tükürmeye tenezzül etmeyeceğim insanlar var, bunu asla inkar etmedim. Normal koşullarda böyle bir birlikteliğe fazlasıyla çıkarcı da bakardım ama söz konusu çoğulcu demokrasiye geri dönmekse bütün bunları görmezden gelmek bir görev benim için. Yalnız eski akplilerden birini aday göstermeye kalkışsalar gider var olacak 3. adaya verirdim oyumu. Ki onlardan biri aday gösterilse 3. aday da mutlaka olurdu. Bir sonraki seçimde oyum büyük ihtimalle tkpye olacak zaten 😁 yeter ki şu süreci atlatalım

Millet ittifakı içerisinde yüzüne tükürmeye tenezzül etmeyeceğim insanlar var, bunu asla inkar etmedim. Normal koşullarda böyle bir birlikteliğe fazlasıyla çıkarcı da bakardım ama söz konusu çoğulcu demokrasiye geri dönmekse bütün bunları görmezden gelmek bir görev benim için. Yalnız eski akplilerden birini aday göstermeye kalkışsalar gider var olacak 3. adaya verirdim oyumu. Ki onlardan biri aday gösterilse 3. aday da mutlaka olurdu. Bir sonraki seçimde oyum büyük ihtimalle tkpye olacak zaten 😁 yeter ki şu süreci atlatalım
Hangi görüşten olursan ol
sende gel ki
YETERKİ ŞU SÜRECİ ATLATALIM
Çoğumuz bu kanıdayız zaten
Asla bende koyu bir dindarla anlaşamam

Heeee hizbullahçı cinayetlerini de aklamışlar, bu mutabakat mhp oylarını sıfırlamaya yeter.

İyi iyi yapsınlar ortaklığı 😁
Cinayet yok, pkk karşısında savunma varmış. Bahçeli'den hiç yorum duymadım ama bu konuda. O da kahraman ilan eder birkaç güne. Çizgi mizgi yok zaten adamda. Zillet de zillet.

Aradığım yorum burada … aynı şekilde düşünüyorum . Muharrem İnce nin katıldığı programlarda ki konuşmalarının çoğunu izledim hala da izliyorum . Kesinlikle gönül rahatlığıyla oyum ona .
Geçen seçimde senin şu an hissettiğin duygularla kullandım oyumu, 'adam kazandı' cümlesiyle dünyam yıkıldı. Boşa harcama bence oyunu

X