Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Hiç araştırmadan iftira attı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Elinizdeki dövizleri bozdurun, TL ve altına çevirin" çağrıları sonrası tüm yurtta kampanyalar başlatılırken, CHP lideri bu kampanyayı da yalanlarıyla gölgelemeye çalıştı. "Cumhurbaşkanı dolarlarını bozdurmadı" diyerek iftira atan Kılıçdaroğlu'na yanıt Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan geldi. Bozdağ, Erdoğan'ın bankadaki parasını bozdurduğunu belirterek, “İşte dekontu burada" diyerek dekontu gösterdi.

Yasayı bilmeden iftiraya kalktı

15 Temmuz şehitlerinin yakınlarının istedikleri takdirde askerlikten muaf tutulmasının önünü açan düzenlemenin 'ayrımcılık' olduğunu iddia eden CHP lideri Kılıçaroğlu, Şehitler arasında ayrımcılık yapmak hainliktir. PKK'ya karşı mücadele eden şehitlerin çocukları ve kardeşleri de yararlanmalı" demişti. Ancak Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin yalan olduğu kısa sürede ortaya çıktı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Kılıçdaroğlu'nun dile getirdiği gibi bir ayrım kesinlikle söz konusu değildir. Askerlik Kanunu'nda Terörle Mücadele kapsamında şehit olanların çocukları ve kardeşleri zaten zorunlu askerlikten muaftır" demişti.

Alay konusu olan yalanını kendi de unuttu

Kılıçdaroğlu, geçen yıl 7 Haziran'da yapılan genel seçimler öncesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Altın klozetlerin olduğunu" iddia edecek kadar ileriye gitmişti. Bu iddialarını hiçbir zaman belgelemeyen Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gel bütün tuvaletleri gez, bakalım bir tane altın kaplama klozet bulabilecek misin? Eğer bulursan ben cumhurbaşkanlığı makamından çekileceğim ama bulamazsan şu CHP'nin başına bela olmaktan çekilecek misin? Eğer zerre kadar kişilik varsa, zerre kadar haysiyet varsa bu yazılı davetime uyar, gelir orayı gezer görür" demişti. Yoğun tepki çeken ve sosyal medyada alay konusu olan yalanından şu an Kılıçdaroğlu da bahsetmiyor.

Ataşehir yalanı da tutmadı

Kılıçdaroğlu, "Bakırköy 46 projesinin imar planının çıkartılması karşılığında TÜRGEV Vakfı'na Ataşehir'de 20 dönümlük arsa verildi" iddiasında da bulunmuştu. Ancak gerçek farklıydı. Ağaoğlu Şirketler Grubu, bu tür bir pazarlığın söz konusu olmadığını açıklamıştı. Kılıçdaroğlu, bu iddiasını da gündeme taşımakla yetinmiş, hiçbir sunmamıştı.

Sınavla değil 'imza' ile almış

Kılıçdaroğlu, SSK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemle ilgili, "İlk kez tüm elemanları sınavla ben aldım" demişti. Fakat o döneme ilişkin belgeler Kemal Kılıçdaroğlu'nun sınava ilişkin savunmasında doğruyu söylemediğini ortaya koyuyor. Kılıçdaroğlu'nun genel müdürlük yaptığı 23 Mayıs 1998'de SSK'nın ihtiyacı olan 2 bin 147 sağlık personeli alımı için tek aşamalı tercih sistemi ile ÖSYM tarafından sınav yapıldı. Sınavda bin 876 kişi işe girmeye hak kazandı. Fakat, Kılıçdaroğlu sınava rağmen Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı Alişan Sağlam'ın hazırladığı ve Genel Müdür Yardımcısı Kemal Oktar'ın da imzaladığı yazı ile isteğe bağlı olarak pozisyonlara atama yaptı.

ASRIN FELAKETİNE "ALGI OPERASYONU" DEDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremden etkilenen Diyarbakır'a gerçekleştirdiği ziyaret sonrası yaptığı açıklamada skandal ifadeler kullandı. Tüm dünyanın "asrın felaketi" olarak kabul ettiği depremlerin çok fazla büyütüldüğünü öne süren Kılıçdaroğlu, "Asrın felaketiymiş" sözleri ile yaşanan can kayıplarını ve acıları küçümsedi. Kılıçdaroğlu,"Bir algı operasyonu ile olayı çok fazla büyütüp, sorumluluktan kurtulmak istiyorlar." dedi.

KK nın attığı yalanlardan aklımda kalanlardan bulabildiklerim bu kadar . Rte kendisi söyledi CHP nin başına bela olmaktan çekilecek misin dedi ne kadar küçük düşürücü ama utanmasını bilene . KK asla aday olmamalıydı asla .
Tüm kalbimle Mansur Yavaş’ı istiyordum ama oy kullanmamayı bu adama oy vermeye tercih ederim …
Keşke altına kaynak YENİ AKİT gazetesi de yazsaydınız daha inandırıcı olurdu

Yeni akit olması sonucu değiştirir mi ? Bunlar KK nin yalanları sacmalıkları , Atatürk ün partisini düşürdüğü durumu değiştirir mi ?

21 yıldır mevcut hükümetin iktidarda kalması , rte nin başarısı değil ana muhalefetin başarısızlığıdır. Anlatmak istediğim bu . KK nin adaylığı sadece hırs uğruna yaptığıdır .

Yeni akit olması sonucu değiştirir mi ? Bunlar KK nin yalanları sacmalıkları , Atatürk ün partisini düşürdüğü durumu değiştirir mi ?

21 yıldır mevcut hükümetin iktidarda kalması , rte nin başarısı değil ana muhalefetin başarısızlığıdır. Anlatmak istediğim bu . KK nin adaylığı sadece hırs uğruna yaptığıdır .
Evet değiştirir çünkü YENİ AKİT hiçbir kaynak sunmadan sadece iktidarı savunan haberler yapar. Lütfen bu yazılanları kanıtlayan belgeleri de buraya koyarmısınız.

Ayrıca inandırıcı olurdu derken , yalan haber değil ki . Hepsı o şahsın ağzından çıkan cümleler ve yaptığı fiiller . Bencilliği bırakıp , hazır altı kişi birleştik ülkenin hali orta da diyip yine kendisini öne çıkarmaya çalışmasının bedeli yine ülkecek vatandaşlar olarak biz ödeyeceğiz . Üzüldüğüm bu .

Ayrıca inandırıcı olurdu derken , yalan haber değil ki . Hepsı o şahsın ağzından çıkan cümleler ve yaptığı fiiller . Bencilliği bırakıp , hazır altı kişi birleştik ülkenin hali orta da diyip yine kendisini öne çıkarmaya çalışmasının bedeli yine ülkecek vatandaşlar olarak biz ödeyeceğiz . Üzüldüğüm bu .
Tamam işte sizden ricam lütfen bana savunduğunuz gazetenin haberlerinin kanıtlarını sunarmısınız

Evet değiştirir çünkü YENİ AKİT hiçbir kaynak sunmadan sadece iktidarı savunan haberler yapar. Lütfen bu yazılanları kanıtlayan belgeleri de buraya koyarmısınız.
Videoları var açık şekilde , ama ülke tv ve Akp nin kanalı olan sayfalardan .Şimdi siz onu da kabul etmezsiniz .

Tamam işte sizden ricam lütfen bana savunduğunuz gazetenin haberlerinin kanıtlarını sunarmısınız

Yok sorun değil :) yeter ki siz kaynak gösterin kabul edip etmeyeceğime siz değil ben karar vereyim :KK66:
ben size bunlaeı kanıtlamak zorunda mıyım ? Konu başlığında yazan herşeyin zaten videolu hali YouTube de var . Haberin yeniakit olduğunu bildiğiniz gibi , o videolara da bakabilirsiniz . Beni zorladığınız konu ne suan onu anlamıyorum .

Benim düşüncem kk nın yalancı partısıne asla yakışmayan biri olduğudur . CHP nin lideri olmayı haketmiyor . Yenilen pehlivan güreşe doymaz hesabı birde adaylığını koyuyor . Onun adaylığa yakışmadığını düşünüyorum , düşüncelerim bitti bu kadar .

Bu saçmalıklardan on yüz bin milyon baloncuk kadar fazlasını başımızdakiler yapıyor hem de kendi ağızlarından kendilerini yalanlayarak 😩
Değişim şart diyorum umuyorum herşey çok güzel olacak 🙏

ben size bunlaeı kanıtlamak zorunda mıyım ? Konu başlığında yazan herşeyin zaten videolu hali YouTube de var . Haberin yeniakit olduğunu bildiğiniz gibi , o videolara da bakabilirsiniz . Beni zorladığınız konu ne suan onu anlamıyorum .

Benim düşüncem kk nın yalancı partısıne asla yakışmayan biri olduğudur . CHP nin lideri olmayı haketmiyor . Yenilen pehlivan güreşe doymaz hesabı birde adaylığını koyuyor . Onun adaylığa yakışmadığını düşünüyorum , düşüncelerim bitti bu kadar .
Yazdığınızı silmişsiniz, siz de farkettiniz sanırım haber kaynağının bir dayanağı yok, haberin olduğu gazete sadece yazmış kaynak gösterememiş... Dediğiniz gibi haber doğru olsa kaynak göstermezlermiydi? Madem Youtube ta var link atın hepimiz faydalanalım bu bilgiden

Atatürk ün partisini düşürdüğü durumu değiştirir mi ?
Oysa Atatürk'ün en büyük eseri Cumhuriyet'tir. İlerleyecektik, çağdaş medeniyetler seviyesine yükselecektik. Işık hızıyla geriye gidiyoruz. Atatürk’ün en büyük eserinin düşürüldüğü bu durum ne olacak?

Son düzenleme:
Kılıçdaroğlu: "Bize doğru uçan o özgür kuşları düşünüyorum. İYİ Parti'nin sayın Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte yapacağız bu deliliği. Çünkü Meral Hanım merttir. Ana kucağını da iyi bilir, yeri geldiğinde masaya yumruğu vurmasını da. Arada bir ülkücü damarı tutar bunu da gayet iyi biliyorum."

Kılıçdaroğlu: "Temel Bey cesurdur, Türkiye’nin yolunu aydınlatmaya devam ediyor. Ahmet Bey bu süreci toparlayanların başında gelir, günlerdir uyumuyor. Babacan ile Türkiye'nin perişanlığına son vereceğiz. Gültekin Bey yürekli, cesur ve genç bir liderdir!"

Aradaki üslup farkı bile "Ne yaşıyoruz biz bunca yıldır, neye maruz bırakılıyoruz?" dedirtiyor.

Devlet Bahçeli: "Akşener, söylediği ağır sözlerin altından nasıl kalkacak? Milletimizin yüzüne utanmadan, sıkılmadan nasıl bakacak? Bir kere satan, yine satar."

Devlet Bahçeli: "Fırıldakların U dönüşüne itibar etmeyeceğiz."

KK için ayılıp bayildiğımdan değil ama yalan söyleyen o değil.Uyarayım dedim😃.

X