Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
20 senedir battıkça battık neyi düzeltecekler bundan sonra. Ben anlamıyorum illa kılıçdaroğluna vermek zorunda değiller. Ama bir insan neden kötü körüne bağlanır bir iktidara. Seçersin yönetemiyorsa sonra başkasına olanak verirsin. Seçmeden o kişiyi neler yapacağını bilemezsin. Ya babamın oğlu olsa bu ülkeyi bu hale getirene asla oy vermem.
Kişilere biat etmenin sonucu bu. Görmez, duymaz, dinlemez... Her şerde hayır arar. Ama o öyle ama bu böyle. İyilikler iktidardan, kötülükler kaderden, dış güçlerden, vatandaşın hatalarından ama asla yönetimden değil. Hatta tüm bu yokuş aşağı gidişimiz hep muhalefet partileri yüzünden. Başka türlüsünü kabul etmeleri mümkün değil, artık şaşırmıyorum bu savunma azmine çünkü asla o tarafa bakmayacaklar, bakmayacakları için de sorunun kaynağını hiç görmeyecekler.

Kaynağınız anket şirketleri mi? 😄 O şirketlere göre RTE kazanıyor zaten. Sosyal medya anketlerine bakmanızı öneririm.
Sosyal medya da anket sirketlerinden farkli degil belirli bir zumrenin gorusu var. Sizin tercihiniz sonucta ama ortada matematik var. Her partinin oy potansiyeli mevcuttur. Iki kisinin yorumu bu gercegi degistirmiyor. Yani ortada iki guclu rakip var benim tercihim degisimden yana zaten bu depremde olanlardan sonra elim baskasina gitmez.

Alternatifi olduğunu düşünmüyorum. Karşısında aday yok olsa keşke.
Kılıçdaroğluna bende bayılmıyorum ama en azından mültecileri göndereceğine bu sayede ev kira fiyatlarının düşeceğine inanıyorum
Erdoğan devam ettiğinde ise akın akın mülteci istilası devam edecek enflasyon daha da artacak malesef
Vatanımı seviyorum ve artık bu mülteci işgali son bulsun istiyorum

Yalnizca bu anket mi yapıldı sosyal medyada? Bir tane de ben paylaşayım. Senelerdir chp'nin yönettiği bir ilçenin gazetecisinin anketi bu da. Katılım çok değil. Tek bir anketle net fikir oluşsun demiyorum tabii ki. Trol sandığınız şey z kuşağı diyorum. Fatih Altaylı'nın kitlesi zaten İnceci. Trol değil, gerçek insanlar.
Bu kadar yüksek oy oranı olmayabilir. %51 ile ilk turda alır demiyorum. İlk seçimi, bir veri yok elimizde. Ama %1 değil. O kadar silik değil. Medya böyle görünmesini istiyor.

Eklentiler

• Screenshot_20230306-114205_Instagram.jpg
    Screenshot_20230306-114205_Instagram.jpg
    63,5 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_20230307-115604_Instagram.jpg
    Screenshot_20230307-115604_Instagram.jpg
    54,2 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_20230307-115511_Instagram.jpg
    Screenshot_20230307-115511_Instagram.jpg
    58,7 KB · Görüntüleme: 33
20 senedir battıkça battık neyi düzeltecekler bundan sonra. Ben anlamıyorum illa kılıçdaroğluna vermek zorunda değiller. Ama bir insan neden kötü körüne bağlanır bir iktidara. Seçersin yönetemiyorsa sonra başkasına olanak verirsin. Seçmeden o kişiyi neler yapacağını bilemezsin. Ya babamın oğlu olsa bu ülkeyi bu hale getirene asla oy vermem.
Ben bunun sebebini daha önce yazmıştım, iktidarda olan parti muhafazakar bir parti ve haliyle seçmen kitlesi de öyle. Muhafazakarlığın tanımında değişime kapalı olmak var, şuanda ki durumun daha iyi olabileceğini düşünememek var. Bu düşünce bazı koşullar gerçekleşmedikçe çok zor kırılır, şuan da ülkemizde bu koşullar gerçekleşti. Bazı insanlar değişime açık hale geldiler. Kimse kendini kandırmasın ekonomi kötü sebebi iktidar, adalet yok sebebi iktidar, kadın cinayetleri arttı sebebi iktidar, mülteci sorunu var sebebi iktidar....

X