Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
" Bir kereden bir şey olmaz " diyen bir Aile bakanı, " Küçüğün rızası var " diyen bir Adalet bakanını bünyesinde barındıran bir partiye oy vermeden önce çocuklarınızı o çocukların yerine koyup bir düşünün lütfen
Düşünür düşünür de bunlara dokunmayan yılan bin yaşasın, o yüzden sorun değil

Tanımıyorsunuz bile bu ne öfke hakaret ediyorsunuz sizin gibi düşünmek zorundamıyım? Yanar döner fırıldak rantçıları destekleyenlerle ilgili bende çok şey düşünüyorum ama sevmesem bile saygı duymak zorundayım. Sizde haddinizi bilin 😊
Sizinki surtuk namussuz derken bizi tanıyarak mi hakaret ediyordu da tapiniyorsunuz halen

Kılıçdaroğlu: "Bize doğru uçan o özgür kuşları düşünüyorum. İYİ Parti'nin sayın Genel Başkanı Meral Akşener ile birlikte yapacağız bu deliliği. Çünkü Meral Hanım merttir. Ana kucağını da iyi bilir, yeri geldiğinde masaya yumruğu vurmasını da. Arada bir ülkücü damarı tutar bunu da gayet iyi biliyorum."

Kılıçdaroğlu: "Temel Bey cesurdur, Türkiye’nin yolunu aydınlatmaya devam ediyor. Ahmet Bey bu süreci toparlayanların başında gelir, günlerdir uyumuyor. Babacan ile Türkiye'nin perişanlığına son vereceğiz. Gültekin Bey yürekli, cesur ve genç bir liderdir!"

Aradaki üslup farkı bile "Ne yaşıyoruz biz bunca yıldır, neye maruz bırakılıyoruz?" dedirtiyor.

Devlet Bahçeli: "Akşener, söylediği ağır sözlerin altından nasıl kalkacak? Milletimizin yüzüne utanmadan, sıkılmadan nasıl bakacak? Bir kere satan, yine satar."

Devlet Bahçeli: "Fırıldakların U dönüşüne itibar etmeyeceğiz."
Üslup çok güzel. Kavga dövüşten, hakaretten, küçümsenmekten bıktık hepimiz. Tek merak ettiğim eski akp'li babacan ve davutoğlu'nun böyle güzellenmesi samimi geliyor mu? Bugünlerde hiç payları yokmuş gibi davranılması bana çok garip geliyor.
Akşener hariç hepsinin laiklik hakkında Atatürk hakkında fikirleri belli. (Gültekin Uysal'ı tanımıyorum.) Buna rağmen bir ittifak kurulmuş, birleştirici olacağız denmiş. Değişim için ortaklık içindeyiz denmesi kabul edilir. Burada sorun yok. Ancak Temel bey Türkiye'nin hangi yolunu aydınlatacak? İstanbul sözleşmesine karşı adam. Cumhuriyet balosu yapılınca inme iniyor Babacan'a. Türkiye'nin perişanlığına bu adam mı son verecek? Tek adam yönetimi için imzası ilk sıralarda. Saf dışı bırakılınca muhalefete dönüşünce aklandı mı? Benim içim almıyor bu tavrı, hiç samimi bulmuyorum. Özlerini bile bile methiyeler düzülmesi hoşuma gitmiyor.

Üslup çok güzel. Kavga dövüşten, hakaretten, küçümsenmekten bıktık hepimiz. Tek merak ettiğim eski akp'li babacan ve davutoğlu'nun böyle güzellenmesi samimi geliyor mu? Bugünlerde hiç payları yokmuş gibi davranılması bana çok garip geliyor.
Akşener hariç hepsinin laiklik hakkında Atatürk hakkında fikirleri belli. (Gültekin Uysal'ı tanımıyorum.) Buna rağmen bir ittifak kurulmuş, birleştirici olacağız denmiş. Değişim için ortaklık içindeyiz denmesi kabul edilir. Burada sorun yok. Ancak Temel bey Türkiye'nin hangi yolunu aydınlatacak? İstanbul sözleşmesine karşı adam. Cumhuriyet balosu yapılınca inme iniyor Babacan'a. Türkiye'nin perişanlığına bu adam mı son verecek? Tek adam yönetimi için imzası ilk sıralarda. Saf dışı bırakılınca muhalefete dönüşünce aklandı mı? Benim içim almıyor bu tavrı, hiç samimi bulmuyorum. Özlerini bile bile methiyeler düzülmesi hoşuma gitmiyor.
Ortak bir hedef için yola çıkılmış, hepsi bu amaca hizmet edecek yönleriyle değerlendirir birbirini. Bundan sonra ne yapacaklarına bakalım. Üslup samimi geliyor bana çünkü politik tavır budur, beş kişiyi karşıt oldukları konularla değil, birbirlerine destek olma açısından nezaketle yorumlamış. Birbirlerine her konuda evet demediklerini zaten biliyoruz. Öylesi bir birliktelik var zaten başımızda.

"Cumhurbaşkanı adayı, parti genel başkanı olmamalı" diyordu Kılıçdaroğlu. Kulislerde istifa etti haberi dolanıyor. Sözünü tutup istifa ettiyse CHP için yeni genel başkan seçimi olacak. Bakalım neler olacak?!

"Cumhurbaşkanı adayı, parti genel başkanı olmamalı" diyordu Kılıçdaroğlu. Kulislerde istifa etti haberi dolanıyor. Sözünü tutup istifa ettiyse CHP için yeni genel başkan seçimi olacak. Bakalım neler olacak?!
Parlamenter sisteme geçene kadar istifa etmeyecek

Kemal Kılıçdaroğlu kimin ne olduğunu bizden çok daha iyi biliyor. Bugün konuşmasına başlarken kurduğu cümle "Bu satırları kaleme almak benim için de hiç kolay olmadı " oldu...Çok zor koşullar altında çok zor bir görev üstlendi. Toplumun her kesimine söz verdi. Diğer genel başkanlara da abartmadan tek bir cümleyle atıfta bulundu. Siz rahatsız olmamışsınız ama ben en çok Meral Akşener için söylediklerinden rahatsız oldum. Daha önce de yazmıştım o masada ki tek temiz insan Kılıçdaroğludur. Benim gözümde hiç biri masa üyesi olduğu için aklanmadı.

Ama yanlışlarından döndüler ki yolları ayırdılar resti çektiler

Ama yanlışlarından döndüler ki yolları ayırdılar resti çektiler
Yanlışlarından dönmeleri artık Atatürkçü olmaları mı? Siyasal islamcılığı mı bıraktı? Herkeste bir maske var. 20230307_191422.jpg

Kemal Kılıçdaroğlu kimin ne olduğunu bizden çok daha iyi biliyor. Bugün konuşmasına başlarken kurduğu cümle "Bu satırları kaleme almak benim için de hiç kolay olmadı " oldu...Çok zor koşullar altında çok zor bir görev üstlendi. Toplumun her kesimine söz verdi. Diğer genel başkanlara da abartmadan tek bir cümleyle atıfta bulundu. Siz rahatsız olmamışsınız ama ben en çok Meral Akşener için söylediklerinden rahatsız oldum. Daha önce de yazmıştım o masada ki tek temiz insan Kılıçdaroğludur. Benim gözümde hiç biri masa üyesi olduğu için aklanmadı.
Temiz mi? 37.olağan kurultayda niye diğer adayları sindirip tek aday olmuştu o mantık hesap buradaki.

Yanlışlarından dönmeleri artık Atatürkçü olmaları mı? Siyasal islamcılığı mı bıraktı? Herkeste bir maske var. Eki Görüntüle 3214510
Dün akp deyken bu adamları alkislayanlar sizlerdiniz.Simdi ayrıldılar diye kötü mü oldular bir anda CHP ile ittifak yaptılar diye?Herkes hayatını istediği gibi yaşayabilir bu altı kişinin ve daha diğer tüm partilerin tek amacı var.Kimse kimse için değişmedi.Ama herkes birbirine saygılı bir şekilde memleket derdine düştü.

X