Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Dövülmesi onun suçu değil. Sevilmediğinin göstergesi. RTE ile kıyaslamanın anlamı ne? Halk değişime bu kadar açıkken ana muhalefet sağlam, sevilen bir adayla çıksın diyoruz. 9 seçimdir kaybeden, koltuğa yapışan, değişim bu kadar yakınken inatla hırsla ben olacağım diyen birinin birleştirici tavrı bir maske gibi görünüyor.

Ekrem İmamoğlu Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu'nun başarısı olsaydı Ekmeleddin İhsanoğlu da bir hüsran değil Kılıçdaroğlu'nun başarısı olurdu.
Ben de Atatürkçü, laik, bilimi önde tutan bir lider istiyorum.

Ben de Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekliyorum ve adaylığından son derece memnunum. Şu da bir gerçek ki hiç alakasız olduğum Saadet liderini bile çıkarsalar oy verirdim. Bu seçim benim için x ve y seçimi değil. Öncelikle x ve x olmayan seçimi. Oyum x olmayana.

Ya siz şunu anlamıyorsunuz sanırım
Ekrem imamoğlu rte çakması bir lider
Asla istemem bu ölçüde bir yetkinin ekrem imamoğlunun eline geçmesini
Mansur yavaş ise mhp kökenli muhavazakar milliyetçi ideolojiye sahip bir yönetici
MAnsur yavaşın devlet bahçeli ve süleyman soyludan farklı bir ideolojisi yok
gene devlet asker polis devleti olacak sistem değişmeyecek
Ozaman neden uğraşıyoruz zaten yönetimdeler
Sevilen lider profilinin ülkeye ne yaptığını gördünüz
Doğru olanı yapalım bence
Tabiki siz bilirsiniz
Ben kemal beyin adaylığını destekliyorum ve doğru buluyorum
Ekmelettin ihsanoğlu kemal beyin hatasıydı işte
Birdaha bu hatayı tekrarlamaya gerek yok zaten

Son düzenleme:
Kızlar bu bir taktik olabilir mi
İyi parti hdp ile yan yana görünmemek için ittifaktan ayrılıyor görünüp
Sonda gene millet ittifakınımı destekleyecek
Dünden beri manyak mı bunlar deyip duruyorum
Belki de sandığım kadar manyak değillerdir
Valla bu ülkede aklı selim kalmak münkün değil

Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı akp cenahını sevindirirken, aksi adaylar konuşulduğu zaman yandaşların keyfi kaçarken Kılıçdaroğlu'nun asla doğru bir seçim oldugunu ben düşünmüyorum. Rte karşısında terlik olsa ona oy vereceğiz diyen kesimi anlıyorum ama Kılıçdaroğlu'nu iyi bir lider olarak görmeyi anlayamıyorum. Adam seçimin birinde oy veremedi. Okulun yolunu mu bulamadı neydi hatırlamıyorum. Sempatik hiçbir tarafı yok. Senelerce kaybetti ve koltuğu bırakmadı. Bugünlerin geleceğini biliyordu. Bunları yaşamamıza sebep olan onun hırsı ve yetersizliği. İttifakı da boşuna kurmadı. Kendi adaylığını dayatıyor şimdi. Neyse ki tek şansımız o değil, çaresiz değiliz.

Ben de şunu düşünüyorum; iyip ittifaktan ayrildiktan sonra Mansur ya da Ekrem adaylığı açıklanır da Meral Akşener siyasetten tamamen silinir mi? Siyaset insanı hasta eder gerçekten. Biraz önce eşime bunu söyledim ben de.

Çok karışık işler, dakikadan dakikaya ne olacağını kestirmek mümkün değil. Eşyanın tabiatına aykırı yaşıyoruz bu ülkede.

Tehdit mi edildi acaba
En çirkin ve ürkütücü demeçlerden biriydi. Olabilir gayet. Bahçeli ve Soylu'nun o ateşli sözlerinden sonra şimdiki konumları düşünülünce siyaset çok acayip bir mecra. Tehdit ve çıkar arasında gidip geliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…