Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Farklı anketler görürsem muhakkak paylaşacağım ben de. Rte'nin de trolleri var gerçi. Çok sağlıklı olmayabilir.

Farkında mısınız,Türkiye tarihi boyunca ilk defa kendi adayını kendi belirledi.Adı üstünde Millet ittifakı denildi ama KK ısrarla çıkıp,kendini aday gösterdi.Meral Aksener'in yaptığını doğru bulduğumdan değil ama KK'nun bu yersiz inadı benim aklıma direkt muhalefet olmak için muhalefet yaptığını getiriyor.İstanbul ve Ankara giderse diyenler olmuş ama rejim değistikten sonra bunun da bir önemi kalmayacak.Saniyor musunuz ki,bu seçimi tekrar iktidar kazanırsa Cumhuriyet rejimi devam edecek?Haritalar çoktan çizildi bile,geçmiş olsun milletim.

Çok yerde paylaşıldı, burada da paylaşılmıştır ama bence durum bu :)

Durum tam da bu,başından beri RTE karşında KK'nu görmek istediğini belirtmiyor muydu?Bence korkulu rüyası Mansur Yavaş'tı ve yine istediğini elde etti.Şu anda sarayında huzur içinde çayını,kahvesini yudumluyordur.

Kesinlikle katılıyorum bu dizinin yayınlandığı dönemde dolar kuru 1. 3 civarında, hala Cumhuriyetle yönetiliyoruz, ekonomik olarak şuan ki durumdan kat kat iyiyiz, tek adam rejimi gibi bir durum asla söz konusu değil. Adalet iyi kötü işliyor muhalefetin iktidar olup ülkeyi daha iyi yönetme gibi bir hayali bile yok.... Şimdiye bakalım dolar kuru 18.81, maalesef Cumhuriyetle yönetilmiyoruz, ekonominin durumu belli, tek adam rejimi var, adalet maalesef sadece iktidar partisinin isminde geçiyor. Muhalefet bu sefer iktidar olmak istiyor

Ama iktidarın yaptığı hatayı yapıyor.
İktidarın nasıl olsa seçiliyoruz özgüveni, sonunda yerel seçimde Ankara, İstanbul u kaybettirdi. Ve daha neler kaybettiriyor.

Şimdi de muhalefet, nasıl olsa insanlar hükumetten bıktı, o kadar ki sosyal medyada, karşısında tuvalet terliği olsa ona oy veririz tweetleri dolaşıyor diye,
Milletin istediği adayı görmezden geldi, yine Kılıçdaroğlu aday oldu.
Daha yolun başındayken millete kulak asmamak kaybettirir mi, yoksa insanlar gerçekten bıktı mı seçim sonucunda görürüz artık :)

İktidarın nasıl olsa seçiliyoruz özgüveni, sonunda yerel seçimde Ankara, İstanbul u kaybettirdi. Ve daha neler kaybettiriyor....İktidarın kaybetme korkusunu muhaliflerde ilk kez gördü 70 yıl sonra ilk kez iktidar olabileceklerini düşünüyorlar. İstanbul ve Ankara da kimse adaylara oy vermedi, iktidar adayının karşısında kim varsa ona verdi. Bu seçimde de öyle olacak iktidarın karşısında kim varsa ona oy verecek insanlar rejim değişsin diye...

öyle umuyorum, ama bu 6lı masanın eksilmesiyle, iktidar biz depreme odaklandık, karşımızdaki adaya değil millete çalışıyoruz diye düzgün bir seçim öncesi yönetirse, kararsızları kazanır mı? Sonuçta Kılıçdaroğlu nu destekleyen kadar, koltuk sevdasına düştüğünü düşünüp eleştiren de var
motivasyonu hala ‘yeter ki Erdoğan olmasın’ diye tutabilecekler mi göreceğiz

Ben iktidarın adayını merak ediyorum

Ben iktidarın adayını merak ediyorum
O konunun üzerine gidemediler ya. Öyle bir dünya yok yani seçime giremiyor falan diye. Zaten hepsi durumu kabullenmiş durumda
bir ara Muharrem ince söyledi, o da karşılık bulamadı zaten
Hem aday oldu, hem de karşısına en çok istediği rakibi aldı.

Kararsızların sayısı deprem sonrası artmış olabilir ama öncesinde de zaten kararsız bir seçmen vardı. Yani sadece depremden dolayı kararsız bir seçmen oluşmadı. Deprem öncesi de ekonomi kötüydü, adalet yoktu

Bir de böyle bir durum var, dediği gibi bizim halkımız mağdur olanın yanında olmuştur hep o yüzden İmamoğlunun ikinci seçimde oyları artmıştı.
Tweetin altındaki yorumlarda bile bu düşünceyi destekleyen doğru düzgün insan yok. Kılıçdaroğlu bu halkın acıyacağı son aday.

Akşener'in tutumunu haklı buluyorum. Basın sözcüsüne kadar da aynısı söylendi KK adaylığı daha önce gündem olmadı hatta 8 9 ay parti başkanları aday olmasın konusu geçtiğini söylüyor hepsi.

Muharrem ince bile Akşener'in tavrını aylar önce bilip söylerken be adam kendin aday olacaktın madem ilk kimi ikna edeceğin belli zaten önce içini sonra milleti! millet ikna olmuyorsa milletin isteğini seçecektin.

1 sene önce masa kur adayını hiç konuşma lakin 1 sene boyunca da anketler ile aday araştırması yap, sonra git kendi adaylığı servis et!

Kadını ilk gün kahraman ikinci gün ihanete sürükledi benim yorumum bu.

Belediye başkanları Meral Akşenerle görüşmeye gitmiş. İlk yapacaklarını olaylar patlayınca yapıyorlar bakalım ne olacak?

Lehit cenazesinde dövülmesi kemal beyin suçumu
Bu politikalar adamı çok güzel dövdürür
Recep bey bu korumalarla gezmeseydi sence farklı mı olurdu
Aleviliği senin aklına gelmeyebilir ama ülkede aleviliği ciddi bir mesele hatta iyi parti içinde aleviliğini sorun eden çok etkin isimlervar
O mansur bey diyenlere sorarım
Ekrem imamoğlu ve mansur yavaş kimin başarısı
Chp nin başına gelmiş en dürüst bütün olumsuzluklara rağmen en başarılı liderlerden biridir
Bakın chp sadece kıyı kesimlerin partisiydi
Erdoğanın sıkıysa diyarbakıra gir dediğini hatırlamaz bu millet balık hafızalıyız çünkü
Şimdi diyarbakıra değil girmek DİYARBAKIRDA chp kazanıyor
Kemal beye karşı çok ciddi bir kara propaganda uygulanıyor
Zaten bu ülkenin en ciddi sorunu kahvedeki dayının zihniyeti
Ben kendi adıma kemal beyin nezaketini birleştirici tavrını dürüstlüğünü seviyorum
Hayt hoyt bir lider artık istemiyorum

Son yazdığınız iki cümlenize yürekten katılıyorum.
Gerçekten ben de nezaketli , birleştirici bir lider istiyorum. Depremzedeye , muhalefete, işine gelmeyene “şerefsiz , haysiyetsiz , sürtük vs vs “ diyen bir lider kesinlikle istemiyorum .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…