Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Bir çeşit felsefe yapıyor aslında.kendini kendi ile kucaklıyor.🧘🏼‍♀️ Bu kafaya sahip olmak var ya herkesin harcı değil
Sen ben yapamayız zaten.
pamuk musun nesin pamuk musun nesin ayrıca sana da ayrı bir ayar olmuştu. Bence seni seçti savun kendini.Bir de foyasini çıkardın meydana.
Okullar açılmalı konusunda da gayet saygılı yaklaştım. O benim siyaseten tavrımı sevmedi. İstediği kadar sevmesin. Umrumda bile değil. Kaçak oynayan, hileye düşen, çifter çifter üyelikle kendi fikirlerini destekleyip savunan biri o. Kendi hasta kalbiyle uğraşsın.

Okullar açılmalı konusunda da gayet saygılı yaklaştım. O benim siyaseten tavrımı sevmedi. İstediği kadar sevmesin. Umrumda bile değil. Kaçak oynayan, hileye düşen, çifter çifter üyelikle kendi fikirlerini destekleyip savunan biri o. Kendi hasta kalbiyle uğraşsın.
Biliyorum okudum o konuyu. Cevap veremeyince tavir yapmış zaten. Latife yaptım 🌹.

Yoktu ki bizim zamanımızda bu kadar imam hatip, okuyamadık, tüh!
Kur'an-ı Kerim i hatim etmiş ve diğer kutsal kitapları da okumuş Ateist bir babanın kızıyım 3 kardeşimi annemin isteğini kırmamak için Kur'an kursuna göndermişler ama ben en küçükleriyim babam beni göndermemiş. Pek değişen bir şey yok kardeşlerim her fikre ve inanışa saygılı insanlar tıpkı benim gibi.

Biliyorum okudum o konuyu. Cevap veremeyince tavir yapmış zaten. Latife yaptım 🌹.
Okullar açılmalı konusunda diyordu, 20 sene izlemişiz bir 20 sene daha izleyecekmişiz duy da inanma. 20 senedir berhan gibi zihniyetler yüzünden çekiyoruz zaten. Kitle kendini öyle güzel ifade ediyor ki. Görmek isteyen görür.

Deprem sonrası atanmış birde :skandal:

"Basına da konu olan Dekanlığımız ile ilgili şunu ifade etmek isterim öncelikle Dekanları Yüksek öğretim Kurumu atamakta teklifi Rektörler yapmakta yani 3 öğretim üyesi teklif eder ve bu 3 öğretim üyesinden birini YÖK Dekan olarak atar. 31 Ocak tarihi ile bize tebliğ edildi buraya atandığımız tabi ben tarihçiyim fakat ben tarihe olan merakımdan dolayısıyla İlahiyat Fakültesi sonrasında çalışma alanımı tarih üzerine yaptım. Yani bu noktada benim mimari ve şehircilik üzerinde kalem oynattığım söz söylediğim ders verdiğim bir alan ama şunu diyemem; Yani ben mimarlık eğitimi almış ve mimar gibi bir bilgiye sahip bir kişi değilim böyle bir iddiada bulunamam. Fakat dediğim gibi mimari de bilim tarihimizin de şehir tarihimizin de İslam Medeniyeti içerisindeki ayrılmaz bir unsur olduğundan dolayı kendisiyle derslerimle ilgili olarak yakın bir ilişki içerisinde olduğumu ifade edebilirim.’’

Son düzenleme:
Kur'an-ı Kerim i hatim etmiş ve diğer kutsal kitapları da okumuş Ateist bir babanın kızıyım 3 kardeşimi annemin isteğini kırmamak için Kur'an kursuna göndermişler ama ben en küçükleriyim babam beni göndermemiş. Pek değişen bir şey yok kardeşlerim her fikre ve inanışa saygılı insanlar tıpkı benim gibi.
Benim ailem de inançlıdır, kitabı ben de kurslara giderek hatmettim. Defalarca da okudum. Ailemden inanç ya da siyasi görüş konularında baskı görmedim, zaten inançlı olmaları siyasi görüşlerini etkilemedi hiç. Kendi yolumu kendi aklımla belirliyorum.

Bir çeşit felsefe yapıyor aslında.kendini kendi ile kucaklıyor.🧘🏼‍♀️ Bu kafaya sahip olmak var ya herkesin harcı değil
Sen ben yapamayız zaten.
pamuk musun nesin pamuk musun nesin ayrıca sana da ayrı bir ayar olmuştu. Bence seni seçti savun kendini.Bir de foyasini çıkardın meydana.
Bu kafaları anlamak mümkün değil zaten.

Deprem sonrası atanmış birde :skandal:

Bu hayvanat bahçesi müdürün tübitak'a atanması gibi olmuş.
Çok söylenecek şeyler varda olmuyor işte.

Olması gerekende bu işte,bizim kızdığımız tepki verdiğimiz işi fanatik boyutuna taşıyanlar,doğru kadar yanlışıda görememeleri aslında görüyorlarda yutuyor ayaklarına yatıyorlar.

Ben ateistim mesela benim gibi bir çok insan böyle düşünmeye başladı.
Birçoğu da her şeyin farkında olduğu halde bilinçaltına çocukluktan işlenen o korkuyu aşamıyor. Kıramadıkları bir korku duvarı var zihinlerinde, yaklaşıp yaklaşıp ürperiyorlar. Tam çıkışa geliyor, cesaret edemiyor. Platon'un "mağara"sında güvende hissediyorlar.

Birçoğu da her şeyin farkında olduğu halde bilinçaltına çocukluktan işlenen o korkuyu aşamıyor. Kıramadıkları bir korku duvarı var zihinlerinde, yaklaşıp yaklaşıp ürperiyorlar. Tam çıkışa geliyor, cesaret edemiyor. Platon'un "mağara"sında güvende hissediyorlar.
Temeller aileden geliyor çoğunluğun,öyle işlenip devam ediyorlar belki çok az kişi birşeylerin farkına varıp dönüş yapıyorlar.
Özellikle sokak röportajlarında var açım diyor onrada oy kısmına gelince malum parti diyorlarihem açlar hemde 3 maymunu oynuyorlar hep.Özellikle konu din olunca bunun yok edileceğini düşünen bir taraf vr nedense,bunu aşamıyorlar hiç bir şekilde.

Herkes de etkileri farklı oluyor. Benim kendimi bildim bileli her cuma sabahı annem ve komşular yasin,amme , tebareke okurdu anlamları ile . Üç sure ve mealini ezbere biliyorum. Evlenince eşimin tayini Konya ya çıktı. Uzun bir süre Konya da ikamet ettim. Deist olarak ayrıldım o şehirden.Gorduklerimi anlatsam arkadaşlar 🥺.

Herkes de etkileri farklı oluyor. Benim kendimi bildim bileli her cuma sabahı annem ve komşular yasin,amme , tebareke okurdu anlamları ile . Üç sure ve mealini ezbere biliyorum. Evlenince eşimin tayini Konya ya çıktı. Uzun bir süre Konya da ikamet ettim. Deist olarak ayrıldım o şehirden.Gorduklerimi anlatsam arkadaşlar 🥺.
Fiks yanıt: O gerçek din değil. Zaten gerçeğine rastlayanı görmedim, kimse kimsenin uygulamasını beğenmiyor.
Benim için kitaplar yeterli oldu. Okudukça ya da ibadet ettikçe ikna olamadığımı fark ettim. Antik Çağ'dan günümüze aynı insan ürünü düşüncelerin farklı kitaplarda bazı değişikliklerle geldiğini gördüm. Meselenin kutsallıktan ya da tanrı kavramından bağımsız, tamamen insan eylemleri ile ilgili; sosyolojik, psikolojik, siyasi tarafını fark ettim.
Günümüzde bilim ve modern kanunların tam olarak bu görevi üstlendiği açık. Dinlerin görevi toplumdan bireye sınırlandı artık. O yüzden bu konuda özgürlük söz konusu. Psikolojik açıdan birey kendini nasıl rahat ve güvende hissediyorsa öyle davranır ama yasaların yerine geçirmek isteyen, zamanın geri akmasını istiyor demektir.

Fiks yanıt: O gerçek din değil. Zaten gerçeğine rastlayanı görmedim, kimse kimsenin uygulamasını beğenmiyor.
Benim için kitaplar yeterli oldu. Okudukça ya da ibadet ettikçe ikna olamadığımı fark ettim. Antik Çağ'dan günümüze aynı insan ürünü düşüncelerin farklı kitaplarda bazı değişikliklerle geldiğini gördüm. Meselenin kutsallıktan ya da tanrı kavramından bağımsız, tamamen insan eylemleri ile ilgili; sosyolojik, psikolojik, siyasi tarafını fark ettim.
Günümüzde bilim ve modern kanunların tam olarak bu görevi üstlendiği açık. Dinlerin görevi toplumdan bireye sınırlandı artık. O yüzden bu konuda özgürlük söz konusu. Psikolojik açıdan birey kendini nasıl rahat ve güvende hissediyorsa öyle davranır ama yasaların yerine geçirmek isteyen, zamanın geri akmasını istiyor demektir.
Özellikle de Muazzez ilmiye Çig kitapları farklı bir bakış açısı kazandırdı bana.
Size katiliyorum. Kendi cocuklarina yurt dışında eğitim aldırıp, ülkesinde eğitime (ilim,bilim) yatırım yapmayan kişi o ülkenin gerilemesine ön ayak oluyordur.

X