Gebeliğe Hazırlık Sebepsiz infertelite ve çözüm arayışı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba bende aynı durumdayım klomen kist yaptı ve 2 ay öteledi bizi doğum kontrol kullandım geçen ay gitti çok şükür kist gidiyormuş zaten korkmayın sadece zaman kaybı oluyor bu ayda femera kullandım ama hiiiiççç ümidim yok insan pes ediyor hele kontrole gelen kişilerin kalp atışlarını duyuyorsun ya ben o an bitiyorum Allah isteyen herkese nasip etsin inş gözüm yok ama kötü oluyorum biz bu sesi hiç duyamayacakmışız gibi hissediyorum bizimde hiç bi sorun yok ama olmuyor

Teşekkür ederim, darısı size inşallah ben buraya yazdıktan sonra histeroskopi oldum. Operasyon sırasında gebeliğe engel olacak bir şey gözlemlenmedi. Ama doktorum bazı pütürlü yüzeyler olduğunu, belki de bebeğin o yüzden tutunamadığını ve temizlediğini söyledi. Bir de rahme çizik atıldı tabi. O ay ilişki yasağı vardı, sonraki ay hamile olduğumu öğrendim çok şükür. Allah isteyen herkese versin. Umarım artık sizin de vaktiniz gelmiştir.

Şunu da söyleyeyim histeroskopi sonrası kist olmuştu bende de. 5cm kadardı. Doktordan o kontrol sonrası çıktığım gün çok zordu benim için. Üzülmüştüm yani. Akşam da eşime ultrason görüntüsünü vermiştim nur topu gibi kistimiz oldu diye üzgün üzgün sonraki kontrolüm elimde beta sonucumla oldu. Hiç üzülmeyin, ben çok dua da ettim gerçekten. Ben motivasyona ve duanın gücüne çok inanıyorum. Kistim de hala mevcut burada ama küçülüyor çok şükür.

Allah bir an önce hayırlısıyla kavuşmanızı nasip etsin inşallah. Pes etmeyin lütfen, 2 yıl ben de pes etmeye çok yaklaştım ama hep bir tarafım çok umutluydu.

Allah bir an önce hayırlısıyla kavuşmanızı nasip etsin inşallah. Pes etmeyin lütfen, 2 yıl ben de pes etmeye çok yaklaştım ama hep bir tarafım çok umutluydu.
Cevaplar için çok teşekkür ediyorum yazdıklarınızı okudukça umudum tazelendi, aynı süreçlerden geçmiş biri olarak ne hissettiğimi siz iyi anlarsınız ben de ara ara umutsuzluğa kapılıyorum ama toparlayacağım inşallah Allah sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı nasip etsin evladınızı.

Histeroskopiyle ilgili hiçbir bilgim yok açıkçası, gerekirse ben de yaparım ama doktor her şey normal diyor, bilemedim

İnşallah biz de bir an önce duyarız o sesi, umudumuzu kaybetmeyelim

Histeroskopiyle ilgili hiçbir bilgim yok açıkçası, gerekirse ben de yaparım ama doktor her şey normal diyor, bilemedim
Rahim duvarına çizik atılması tutunmayı kolaylaştırır deniyor. Sanırım tüp bebek tedavisi öncesi de yapılıyor. Bende ya o ya da işte rahimdeki pütürlü yüzeyin temizlenmesi etkili oldu. O kısmı tam bilmiyoruz. Operasyondan sonra o pütürlü yüzey patolojiye gitti temiz çıktı. Ama dokusal olarak etkili olmuş olabilir. rahim filmi falan çekildi değil mi? O da çok önemli.

Anlamaz olur muyum.. Nerede çocuk isteyen bir kadın görsem içimden dua ediyorum inanın. Size de ediyorum. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, inşallah. Güzel kalbinizden geçenler kabul olsun

Merhabalar bende 1 yıllık evli 38 yasindaym Nisan ayında doktor kontrolone gittik bendede eşimde de bir problem çıkmadı çok şükür rahim filmide temiz çıktı üç ay bekleyelm dedi doktor hamilelik oluşmadı iki ay önce tekrar gittik doktora hersey gayet güzel dedi klomen verdi 21 mm ulasnca catlatma ignesi uyguladı kist oluşmus bir dahaki adetinde gel dedi sonrada mantar oluştu fitil flan derken bakalm hayırlısı artik

Evet hsg çekildi temiz çıktı çok şükür, bugün doktor kontrolüm vardı yine her şey gayet normal görünüyordu. 23 mm’lik yumurtam da oluşmuş, aslında her ay oluşuyor ama maalesef döllenmiyor. Histeroskopiyi doktora sormayı unuttum, bir sonraki randevuda muhakkak soracağım, bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

Anlamaz olur muyum.. Nerede çocuk isteyen bir kadın görsem içimden dua ediyorum inanın. Size de ediyorum. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, inşallah. Güzel kalbinizden geçenler kabul olsun
Allah dualarınızı kabul eylesin Allah razı olsun evladınızı sağlıkla sıhhatle kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

Rica ederim, ne demek. Her şey gönlünüze göre olsun

Merhaba histeroskopi neden kist yaptı acaba.. hayırlı olsun bu arada Allah sağlıkla kucağınıza almanızı nasip etsin..

Merhaba histeroskopi neden kist yaptı acaba.. hayırlı olsun bu arada Allah sağlıkla kucağınıza almanızı nasip etsin..
Merhaba kist neden oldu bilmiyoruz, benim eskiden de ara ara olurdu kist. Belki rahimde gerçekleşen bir işlem dolayısıyla hassasiyet oldu. Ama bir zararı olmadı çok şükür, küçülüyor. Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için, amin inşallah Allah isteyen herkese versin inşallah

Amin inşallah.. salı günü yaptırdım bende ama 4 gündür hafif kanama devam ediyor.. yorumunuzu görünce sormak istemiştim acaba kist mi yaptı da kanama devam ediyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…