Gebeliğe Hazırlık Sebepsiz infertelite ve çözüm arayışı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
acıdımı peki ay çok korkuyorum
Yoookk beeee ne acısı regl acısı neyse tıpa tıp birebir aynı acı hiç kasma bos yere korkutma kendini ama bence cihaz ve ustalik çok önemli echomrda cihaz yeni ve cevat hoca artk maşallah usta olmuş git çektir vakit kaybetme belkide basit bi tikaniklik var haberin yok

Yoookk beeee ne acısı regl acısı neyse tıpa tıp birebir aynı acı hiç kasma bos yere korkutma kendini ama bence cihaz ve ustalik çok önemli echomrda cihaz yeni ve cevat hoca artk maşallah usta olmuş git çektir vakit kaybetme belkide basit bi tikaniklik var haberin yok
Cevat hocanın orası için hep aynı şeyi duyuyorum inşallah benimde öyle geçer
şimdi önümüzdeki ay sperm tahlilimizi yenileyeceğiz sonrasında hemen gidip çektireceğim.
hiç bir şey yapmadan beklemekte beni çok yordu
sürekli ağlamak istiyorum göz yaşları gözümün ucunda hep

Cevat hocanın orası için hep aynı şeyi duyuyorum inşallah benimde öyle geçer
şimdi önümüzdeki ay sperm tahlilimizi yenileyeceğiz sonrasında hemen gidip çektireceğim.
hiç bir şey yapmadan beklemekte beni çok yordu
sürekli ağlamak istiyorum göz yaşları gözümün ucunda hep
Bekle bekle dimi her ay bi umutla bi regl geliyoo hüsran. Benmde pskolojm alt üst geçen hafta bir hamile haberi aldım 3 saat ağladım kıskanmak değil ama çok yıprandım bana neden vermiyor Allah diye bu kadar mi sikintiliyiz 1 kere bile olmsdi neden diye cok agladim malesef hepmz ayni seyleri yaşıyoruz işte

Bekle bekle dimi her ay bi umutla bi regl geliyoo hüsran. Benmde pskolojm alt üst geçen hafta bir hamile haberi aldım 3 saat ağladım kıskanmak değil ama çok yıprandım bana neden vermiyor Allah diye bu kadar mi sikintiliyiz 1 kere bile olmsdi neden diye cok agladim malesef hepmz ayni seyleri yaşıyoruz işte
bende öyle kıskanmak değil
ama diyorum ki bu kadar kolaydıda neden olmadı
neler neler okudum o sorunlara rağmen olan
benim neden bu kadar zor diye isyan edicek duruma geliyorum sonra dua ediyorum
allahım diyorum belkide bir şeyden koruyosundur bizi

bende öyle kıskanmak değil
ama diyorum ki bu kadar kolaydıda neden olmadı
neler neler okudum o sorunlara rağmen olan
benim neden bu kadar zor diye isyan edicek duruma geliyorum sonra dua ediyorum
allahım diyorum belkide bir şeyden koruyosundur bizi
Sebebini bulabildiniz mi spermden kaynakli mi sorun

Soyle anlatayim ilk bir yil hic olmadi sonra esime promotil men verdi doktor ikimci ayinda hamile kaldim ve digerleride yine promotil menden sonra olanlardi ama iste 3 u de kimyasal oldu insan cok uzuluyor
Üzülmez olur mu canım aklından atamıyor insan yumurtaların kaç mm di takip yaptırmışmıydın. Şunun için soruyorum bende kimyasal geb yaşadım şunu öğrendime o döllenmedeki yumurta 20-21 mm olmadan döllenirse kimyasal olabiliyormuş kaliteli yumurta olmuyormuş

Merhaba bende 1,5 yıl önce boş gebelikten kurtaj oldum başkada gebekik oluşmadı mfk takviyelerini kullandık 3 ay hsg çekildim eşimin spermleri iyi hiç bi sorun yok geçen ay klomen kullandım ve kist oluştu bu ay duphadon verdi ama çok karın ağrısı yaptı içmiyorum insan çok üzülüyor ama bir sürü kişi vu durumda o yüzden Allah en güzel zamanı bekliyor biliyorum hiç birimizin kolları boş kalmasın inş 😘😘
Amin canım bizler burda birbirimize destek olalım düştüğümüzde kaldıralım çünkü bu yaşadıklarımız psikolojimiz kimseyle konuşulmuyor en azından ben konuşamıyorum

Canım doktor yumurtalarımın hiç mm olarak söylemedi bende bilmediğimden sormadim ama doktorlar hep iyi gorunuyor hiç bir sıkıntı gorünmüyor diyorlar bu ctesi başka bir doktora gideceğim ona soracağım bakalım ne diyecek

Canım doktor yumurtalarımın hiç mm olarak söylemedi bende bilmediğimden sormadim ama doktorlar hep iyi gorunuyor hiç bir sıkıntı gorünmüyor diyorlar bu ctesi başka bir doktora gideceğim ona soracağım bakalım ne diyecek
Sor canım mutlaka
Güzel haberler alırsın inşallah canım bende bugün gittim sağda 4 13-14mm solda 1 tane yumurtam varmış pazartesi tekrar gidicem pazartesi 20-21 mm olur çatlatırız dedi

Benimde 3 yıldır sebebsiz olmuyo bu ay tedaviye femera ilaç ve catlatma iğnesiyle başladık aynı şeyleri ne kadar cok kişi yaşıyoruz ☹️
İnşallah hızla ve mutlulukla bebeklerimize ulaşırız. Sebepsiz olması çok garip. Yani sağlıklı olduğum içni şükrediyorum tabi ki ama… Zor tabi…

İnşallah hızla ve mutlulukla bebeklerimize ulaşırız. Sebepsiz olması çok garip. Yani sağlıklı olduğum içni şükrediyorum tabi ki ama… Zor tabi…
Aynen öyle bende sağlıklı olduğum şükrediyorum ama bazende bir sorun olsaydı da çözümü olurdu yapılması gerekenler belli olurdu diyorum böyle hep bi boşluk söylediğim herkez aman işte bir sorununuz yokmuş olur sizin bekleyin diyolar keşke o kadar kolay olsa beklemek

Aynen öyle bende sağlıklı olduğum şükrediyorum ama bazende bir sorun olsaydı da çözümü olurdu yapılması gerekenler belli olurdu diyorum böyle hep bi boşluk söylediğim herkez aman işte bir sorununuz yokmuş olur sizin bekleyin diyolar keşke o kadar kolay olsa beklemek
Zamanını beklemek gerekiyor galiba. İnşallah tez vakitte dolsun kucaklarımız

Merhaba. Ben 3 yıllık evli ve 2 yıldır korunmayan 32 yaşında bir kadınım. Benim ve eşimini bütün değelerimiz gayet iyi çok şükür. Ama bir türlü bebeğimize kavuşamadık. Hiç hamile kalamadım. Geçen ay klomen ve çatlatma iğnesi ile aşılama yaptırdık, sonuç yine hüsran. Çok umut bağlamamıştım aşılamaya ama insan yine de heyecanlanıyor. Gelecek hafta histeroskopi yapılacak. Sonra da belki tüp bebek. Ne diyim bilmiyorum, çok üzgünüm. Kalbim kırık. Anlatmak istedim. Bu yollardan geçen ve sebepsiz inferteliteyi aşan birileri gelir de umut verir belki dedim… ya da tavsiye.. biraz desteğe ihtiyacım var sanırım.
öncelikle selamın aleyküm bir kaç sorum olcak sizlere 1 yılık evliyim ve çocuk sahibi olmak istiyorum 28 günden 28 güne regl olan birisiyim bu ay reglim 24 gün gecikmeyle oldu ve ilk defa gecikme yaşadım bugün doktor kontrolünden geçtim adetimin 4 . Günü olduğun için hormon testleri yapıldı test sonucumu sizlere de iletmek istedim
Prolaktin = 9.67
TSH = 3.389
Lüteinizan ( LH ) 3.18
Estradiol= 171
Follikül Stimülan = 3.69
Beta HCG = 2
Test sonucum bu şekildedir bu sonuca göre ben gebe kalabilirmiyim

öncelikle selamın aleyküm bir kaç sorum olcak sizlere 1 yılık evliyim ve çocuk sahibi olmak istiyorum 28 günden 28 güne regl olan birisiyim bu ay reglim 24 gün gecikmeyle oldu ve ilk defa gecikme yaşadım bugün doktor kontrolünden geçtim adetimin 4 . Günü olduğun için hormon testleri yapıldı test sonucumu sizlere de iletmek istedim
Prolaktin = 9.67
TSH = 3.389
Lüteinizan ( LH ) 3.18
Estradiol= 171
Follikül Stimülan = 3.69
Beta HCG = 2
Test sonucum bu şekildedir bu sonuca göre ben gebe kalabilirmiyim
Tahlil sonuçlarınızdaki referans değerlerle karşılaştırırsanız daha doğru çıkarım yapabilirsiniz. Aslında en doğrusu sonuçlarınızı doktorunuz ile görüşmek tabi

Merhaba. Ben 3 yıllık evli ve 2 yıldır korunmayan 32 yaşında bir kadınım. Benim ve eşimini bütün değelerimiz gayet iyi çok şükür. Ama bir türlü bebeğimize kavuşamadık. Hiç hamile kalamadım. Geçen ay klomen ve çatlatma iğnesi ile aşılama yaptırdık, sonuç yine hüsran. Çok umut bağlamamıştım aşılamaya ama insan yine de heyecanlanıyor. Gelecek hafta histeroskopi yapılacak. Sonra da belki tüp bebek. Ne diyim bilmiyorum, çok üzgünüm. Kalbim kırık. Anlatmak istedim. Bu yollardan geçen ve sebepsiz inferteliteyi aşan birileri gelir de umut verir belki dedim… ya da tavsiye.. biraz desteğe ihtiyacım var sanırım.
Merhabalar, ben de sizin durumunuzdayim fakat gördüğüm kadarıyla hamile kalmışsınız çok sevindim adınıza ☺️ Ben de 2 buçuk yıldır evliyim ne bende ne de eşimde sorun var fakat bir türlü olmuyor. Klomen kullanıyorum 2 cm’lik kistim çıktı. Sömestir tatiline kadar olmazsa tüp bebek tedavisi görmeyi düşünüyorum. İnşallah ben de bir an önce hamile kalırım çünkü cidden psikolojik olarak çok yoruldum..

X