Gebeliğe Hazırlık Sebepsiz infertelite ve çözüm arayışı

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

smelllikeheaven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2022
276
472
34
Merhaba. Ben 3 yıllık evli ve 2 yıldır korunmayan 32 yaşında bir kadınım. Benim ve eşimini bütün değelerimiz gayet iyi çok şükür. Ama bir türlü bebeğimize kavuşamadık. Hiç hamile kalamadım. Geçen ay klomen ve çatlatma iğnesi ile aşılama yaptırdık, sonuç yine hüsran. Çok umut bağlamamıştım aşılamaya ama insan yine de heyecanlanıyor. Gelecek hafta histeroskopi yapılacak. Sonra da belki tüp bebek. Ne diyim bilmiyorum, çok üzgünüm. Kalbim kırık. Anlatmak istedim. Bu yollardan geçen ve sebepsiz inferteliteyi aşan birileri gelir de umut verir belki dedim… ya da tavsiye.. biraz desteğe ihtiyacım var sanırım.

Son düzenleme:
Histeroskopi sonrası gebe kalan çok oluyor, tam tedaviye başlayacakken nasılsa tedavi olacak diye düşünüp rahatladığı ay hamile kalan da çok.
Kafaya takmamak üzülmemek zor anlıyorum sizi ama öyle mucizeler var ki sizinki de gelecek bir şekilde eminim

İnşallah kafaya takmama işini bir becerebilsem.. Eşimi de kendimi de psikolojik olarak çok yoruyorum, farkındayım. Ama engel olamıyorum. Umarım bekleyen herkes kavuşur, çok yürekten diliyorum..

Merhaba bende sizinle aynı durumdayım yaş 34 benim korunmayı bıraktığımız ilk ay gebelik oldu ama kimyasalla sonuçlandı 1.5 yıldırda olmuyor aylarca ovülasyon testi yaptım mfk takviyeleri kullanıyorum klomen kullandım olmadı geçen ay rahim filmi çektirdim her şey normal bu sebepsizlik üzüyor çok iyi anlıyorum sizi ama umudu hiç yitirmemek lazım evet insan dibi görüyor her ay aynı döngüde olunca ama güçlü olmak lazım zihnen ve kalben

İnşallah birbirimizin müjdeli haberlerini alırız. Etrafımda bu meselelerle uğraşan kimse yok. Konuşmaya çekiniyorum o yüzden. Daha geçen aylarda 37 yaşında, pko arkadaşım evliliğinin 2.ayında hamile kaldı :) maşallah tabi. İnsan üzülüyor biraz ister istemez. Ama haklısınız güçlü durmak lazım. Hayırlısıyla bebeğimin geleceği günü bekliyorum.

Amin Ben düşünce gücüne inanırım inşallah meleklerimiz gelecek bizede

her adette ağlıyorum benim pskolojı çok bozuldu arkadaşlar umudum kalmadı çok yorgunum

Merhaba benimde yaş 33 2,5 yildir korunmuyoruz 3 kimyasal gebelik oldu mfk takviyeleri dahil cok sey denedim cok yoruldum kayiplarda daha fazla yipratiyor once sperm hizi dusuk dediler promotil men ve birsuru sey yedirip icirdim ama hep kimyasal gebelik oldu kendimde birsuru sey yedim ictim genetik testleri dahil bende hic birsey yok diyorlar gittigim tum doktorlar esimede simdiki spermiyogram testlerinde birsey yok diyorlar anlamadim gitti artik yiyip icecek seyde kalmadi ne yapacagimi hic bilmez durumdayim

Canım Allah yardımcımız olsun nasip olmayınca ne yapsak olmuyor ki elbet zamanı ve vakti vardır anlıyorum seni çok zor bir süreç . Kimyasal gebeliklerin kendimi oldu tedaviyle mi

Senin sürecin nasıl gelişti canım.
biz ilk 2019 da dr gittik dr 1 sene deneyin sonra gelin gençsiiniz dedi :) 1 yıl bekledik olmadı tekrar gittik. ilk önce eşimden sperm testi istediler yaptırdık sonucunuda tam 7 doktora gösterdik sorun çıkmadı. sonra birdaha deneyin dediler bana bu süreçte klomen verdiler 4 ay daha denedik olmadı. sonra femera diye bir ilaç verdiler o da olmadı. sonra farklı bir doktora gittim amh ler hormon testlerine tsh vs bakıldı ordada bişey çıkmadı. yumurtlama dönemi ara kanamam ağrım oluyordu duphaston diye bir ilaç verdi dr. içmeye başlayıp denemeye devam ettim bu sürecte soğan kürü/çakşır suyu gibi şeylerde denemelerim oldu yine olmadı. fakat ben gebelik testi hiç yapmadım arada kimyasal vs oldu mu bilmiyorum. en son artık dr bi hsg çekelim dedi şişlide geçen hafta onu çektirdim bat 30 eylül şimdide bir umut onu bekliyorum anlayacağın senelerim böyle böyle geçti gitti 1 kere bile çift çizgi göremeden.

Canım benim yorucu ve yıpratici bir süreç ama biz güçlü olacaz bedenimizde psikolojimizde güçlü olmalı ki pes etmeyelim klomenle yumurtaların gelişiyormuydu kaç mm oldular

Canım benim yorucu ve yıpratici bir süreç ama biz güçlü olacaz bedenimizde psikolojimizde güçlü olmalı ki pes etmeyelim klomenle yumurtaların gelişiyormuydu kaç mm oldular
17 mm - 18 mm en son 4 ay önce gittiğimde yani bilemiyorum birşey varda bulamadılar mı rahim mi tıkalıydı açıldı mı açılmadı mı yani hsg de de bişey çıkmadı

Canım Allah yardımcımız olsun nasip olmayınca ne yapsak olmuyor ki elbet zamanı ve vakti vardır anlıyorum seni çok zor bir süreç . Kimyasal gebeliklerin kendimi oldu tedaviyle mi
Soyle anlatayim ilk bir yil hic olmadi sonra esime promotil men verdi doktor ikimci ayinda hamile kaldim ve digerleride yine promotil menden sonra olanlardi ama iste 3 u de kimyasal oldu insan cok uzuluyor

Merhaba bende 1,5 yıl önce boş gebelikten kurtaj oldum başkada gebekik oluşmadı mfk takviyelerini kullandık 3 ay hsg çekildim eşimin spermleri iyi hiç bi sorun yok geçen ay klomen kullandım ve kist oluştu bu ay duphadon verdi ama çok karın ağrısı yaptı içmiyorum insan çok üzülüyor ama bir sürü kişi vu durumda o yüzden Allah en güzel zamanı bekliyor biliyorum hiç birimizin kolları boş kalmasın inş

duphaston rezalet bir ilaç benide mahvetmişti inşallah olur ya ne biliyim niye olmasın ki

İnş canımda o ilacı niye verdi kist için onu anlamadım sana nası etki yaptı
benim ara kanamam vardı yumurtlama dönemi kanamadan dolayı gitmiştim yumurtluyormuşum duphastn verdi içtiğim gibi kanama bitti fakat gebelik oluşmadı

canım benim seni hep eski topiklerde görüyorum
bayağıdır bekliyorsun inşallah bu ay mutlu haberini
şişlide Cevat bey demi çektirdiniz?
bizimde 2 yıldır olmuyor
eşimde problem var fakat bende çektirsem mi yine de diyorum
doktor geçenlerde şimdilik senlik bir şey yok eşinin değerlerini düzelteceğiz demişti
görünürde rahim tertemiz tüplerinde de sıkıntı olduğunu sanmıyorum demişti

Evet cevat hocada çektirdim hic cektirmediysen cektir ne biliym hsg sonrasi çok hamile kalanlar olmuş bir umut bizdekide işte her yolu deniyoruz artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…