SAXENDA YA BENDE BAŞLIYORUM...

Melisss11

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2022
31
12
40
Birkaç gün önce Endokrinoloji bölümüne gittim. Kilo vermek istediğimi söyledim doktora. Bütün tahlillerim yapıldı çok şükür anormal bir şey çıkmadı. Saxenda iğne yazdı. Dün aldık ama yan etkisi olabilir diye ben yarın başlayacağım. Çok heyecanlıyım. Umarım kullanıp kilo verenler gibi bende istediğim kiloya düşebilirim.

Birkaç gün önce Endokrinoloji bölümüne gittim. Kilo vermek istediğimi söyledim doktora. Bütün tahlillerim yapıldı çok şükür anormal bir şey çıkmadı. Saxenda iğne yazdı. Dün aldık ama yan etkisi olabilir diye ben yarın başlayacağım. Çok heyecanlıyım. Umarım kullanıp kilo verenler gibi bende istediğim kiloya düşebilirim.
Merhaba bende bu iğneyi kullanmayı düşünüyorum geçen eczaneye gidip fiyatını sordum öncesinde doktora gidip danışma fikri daha akılcı geldi bayram sonrası için randevu alıp gideceğim Endokrinoloji'ye kan tahlilleri ne amaçla yapıldı peki?

Merhaba bende bu iğneyi kullanmayı düşünüyorum geçen eczaneye gidip fiyatını sordum öncesinde doktora gidip danışma fikri daha akılcı geldi bayram sonrası için randevu alıp gideceğim Endokrinoloji'ye kan tahlilleri ne amaçla yapıldı peki?
Ben kilomdan dolayı sağlık problemleri yaşadığımı söyledim doktora. Bir çok tahlil yapıldı çok şükür önemli bir şey çıkmadı kanımda. Doktor kendi tavsiye edince iğneyi başladım dün itibariyle. Çok şükür yan etki yapmadı bana. Bakalım umarım faydasını görürüm bende.

Bir hafta önce başlamıştım iğneye bugün tartıldım tam 4 kilo vermişim. Halsizlik ve biraz bulantı haricinde bir rahatsızlık yapmadı çok şükür.

Merhaba bende 23.06.2024 itibari ile sabah ilk dozumu 0.6 mg olarak vurundum. Umarim ise yarar. Bu surece gelmeden once detokslar diyetler ems zayiflama makinasi hic biri 63 den asagisini gormeme sebep olamadi. Yeri geldi iyi bir diyet iyi bir sporla 63 e kadar sonuc aldm ama gerisi gelmedi umarim igne ile sonuc alirim. Suan kilom 68.25 kg boyum 158 cm. Duzenli olarak yazmayi bilgi vermeyi dusunuyrm cogu konuda sureç yarida kalmis hep yazan bilgi veren olmamis.
Protein agirlikli beslenip gunluk yuruyebilcegim kadar yuruyus yapmayi planliyorum.
Ayrica igneyi kendim eczaneden 3900 tl kendim satin aldim.

Ben spor yapamıyorum sürekli bulantım var çünkü. İğneden bir saat sonra başlayıp birkaç saat sürüyor. İkinci haftamdayım ama umarım zamanla geçer.

Ilk gune gore bence guzel gecti. Bendede reflu hali var ve cok azicik bas agrisi gibi. Yerken ve icerken bulanti hissi geldi sonrasinda mide gazi reflu gibi devam etti. Ama kendimi kotu hissetmiyorum...

BUGÜN 2. GÜNÜM İŞE GELDİĞİM İÇİN İĞNEYİ EVDE UNUTMUŞUM VE ÖĞLEN 1 DE EŞİM GETİRDİ UYGULADIM. SABAH KALKTIĞIMDA HAFİF MİDE BULANTIM VARDI NORMALDE 2 ÖĞÜN YEDİĞİM İÇİN SAAT 1 E KADAR ZOR DAYANIRDIM AÇLIKTAN BUGÜN HİÇ AÇLIK HİSSETMEDİM. YEMESEMDE OLURDU DİYEBİLİRİM. AMA HALSİZ KALMAMAK ADINA BULANTIM YOKKEN YEDİM. HERGÜN 11 DE UYGULAMAYI DÜŞÜNÜYORUM İĞNEYİ.

İĞNEYİ UYGULARKEN 600 MG A GETİRİP İĞNEYİ SAPLAYIP DOZ KISMINA BASINCA 0 A KADAR GELENE KADAR BEKLİYORMUYUZ ARKADAŞLAR BİLEN VARMI ACABA? BASIP ÇEKTİĞİMDE DOZ SIFIRLANMADI TEKRAR BASIP BEKLEDİĞİMDE SIFIRI GÖRDÜM İĞNEDE SANIRIM 0 I GÖRENE KADAR BASILI TUTUCAZ DEĞİLMİ?

Evet iğneyi 0.6 ya getirip derinize batırıp sıfıra gelene kadar basıyorsunuz. Ben sıfır çıktıktan sonra 5 saniye daha basılı tutuyorum sonra parmağımı çekip 5 saniye daha bekleyip öyle çıkarıyorum iğneyi.

tşkler bende o şekilde uygulayayım iğneyi. benim ilk güne ve düne göre bulantım azaldı. çok aşırı yoktu zaten ama yeme isteğini engelliyordu. dün akşam ne atıştırmalık yedim nede tam öğün akşam yemeği canım istemedi. dün 1 de kahvaltı yaptım zorla ve 5 te 2 kayısı yemiştim üstüne 45 dk eve yürüdüm 19.20 de akşam yemeğinde iştahım yoktu açlıktan saldırmam gerekirdi ama yiyemedim:))) şuan hala tokum zorla kahve içiyorum ve su içyeme gayret ediyorum. umarım pazar günü tartıda motive edecek kadar eksi görürüm.

83 kiloyla başladım ben iğneye, boyum 158 cm. Bugün tartıldım 78 geldim. 12 günde 5 kilo vermişim.
harika umarım sağlıklıca hedefinize ulaşırsınız. ben dün daha iyiydim bulantım kalmadı ama yeme isteğimde yok. halsizliğimde yok. bugün 4. günüm daha iyi hissediyorum yememe isteği dışında kendimde sağlık yönünden bi farklılık görmüyorum.

Nasıl bir iğne bu biraz detay verir misiniz ?
herhangi bir sağlık sorunum yok kilo verme konusunda çok zorlanıyorum spor diyet zayıflama makinası tarzı şeyleri denedim ve sonuç alamadım. araştırmam üzerine ve 2 tanıdık eczacı önerisi ile eczaneden kendim temin ettim. 3900 tl fiyatı. içinde 3 iğne çıkıyor 1 tanesini videolu anlatım üzerine her gün aynı saatte göbek bölgesinden kendime uyguluyorum. 600 -800- 1200 gibi haftalık yada 10 günde bir dozu artırarak iğneye devam ediyorsunuz. ortalama 35-45 gün arası gidiyor sanırım iğne, dozu artırma zamanınıza göre değişiyor bu süre. ben kısa süre önce endokrinde tahlillerimi yaptırdım herhangi bir aksilik görülmedi ve buna istinaden kendim alıp kullanmaya başladım.
bende 2 güne yakın bulantı hissi oluştur. halsizlik ve başım ağrıyacakmış gibi bir his oluştu. bulantım geçti ama başım ağrıyacakmış gibi oluyor arada oda yeme isteğim olmadığı için az yediğim için ve yediklerime dikkat ettiğim için diye düşüyorum. iğne genel olarak insülini dengeleyip yeme ataklarını önlüyor bence ve midenin boşaltım süresini uzattığını düşünüyorum. ilk doz 600 ile başlanıyor. ben 10 gün kullanıp bir üst doza geçmeyi düşünüyorum...

İlk günlerde bende de herhangi bir etki olmadı bir hafta olunca başladı bulantılar ama onada bulantı ilacıyla çözüm buldum. Buşantım olmayınca halsizliğim de olmuyor. İğnenin bana en güzel etkisi çayı şekersiz içmemi sağladı. Hiçbir şekilde tatlı çikolata isteğim olmadığı gibi şekerli çayıda içemedim. Bakalım 20 gün olduğunda kontrole gidicem. Umarım değerlerimde sıkıntı çıkmazsa sağlıklı bir şekilde kısa sürede hedeflediğim kiloma inerim diye düşünüyorum.
Ben iğneden önce özgüveni olmayan psikolojisi bozuk insan içine çıkmayan biriydim, hatta bayramda bile herkesin ne kadar kilo almışsın diye soracağını bildiğimden kimselere gitmedim. Kilo herşeyle vücudu olumsuz etkiliyor. Herkes istediği kiloda sağlikli olur inşallah

İlk günlerde bende de herhangi bir etki olmadı bir hafta olunca başladı bulantılar ama onada bulantı ilacıyla çözüm buldum. Buşantım olmayınca halsizliğim de olmuyor. İğnenin bana en güzel etkisi çayı şekersiz içmemi sağladı. Hiçbir şekilde tatlı çikolata isteğim olmadığı gibi şekerli çayıda içemedim. Bakalım 20 gün olduğunda kontrole gidicem. Umarım değerlerimde sıkıntı çıkmazsa sağlıklı bir şekilde kısa sürede hedeflediğim kiloma inerim diye düşünüyorum.
Ben iğneden önce özgüveni olmayan psikolojisi bozuk insan içine çıkmayan biriydim, hatta bayramda bile herkesin ne kadar kilo almışsın diye soracağını bildiğimden kimselere gitmedim. Kilo herşeyle vücudu olumsuz etkiliyor. Herkes istediği kiloda sağlikli olur inşallah
bende 9 sene önce evlilik öncesi 50 kilo idim. sonrasında evlilik dış gebelik düşük doğum derken kilo aldım verdim. ama 9 senedir kilomla cebelleşiyorum. insanlarına birini görünce almışsın vermişsin olayına sinir oluyorum. boyum 158 benimde 68 kiloda iri duruyorum giydiklerimi yakıştıramıyorum. kilo göbek basen ve bacak da birikiyor, kilo takıntımda var maalesef. 60 kiloyu bile görsem yeterli diyeceğim ama 65 63 kilo benim sürekli takılıp başa sarmama sebep olan kilolar. ben normalde de şeker düşkünü değilim tatlı vs çok aramam. hamur işi ve porsiyon kontrolüm sıkıntılı idi doymama hissi, çabuk elimin ayağımın titremesi...
Mesela dün 13:00 da 3 kaşık yogurt 1 kaşık yulaf 3 kayısı yedim ve eve yürüyerek gittim 45 dk. sürüyor. evde de 19.20 gibi 4 yemek kaşığı mantı ve 4-5 kaşık salatayı da zor yedim. çayı çok severim vazgeçilmezimdi ama akşam 2. bardağı bitiremedim bile canım istemedi. bugün yine saat 13:00 da normal ( porsiyon kontrolü olan kahvaltı) şeklinde yemeyi düşünüyorum. ara öğün kavramı da hayatımdan çıktı şuan. çoğu diyetisten aralıklı oruçla beraber öğün arasının en az 4 saat olması gerektiğini belirtiyor. öğünden sonra 1 lokma dahi bişey yemeyin diyor bunu deneyeceğim. yağ yakımının iyi olması için. ayrıca şunu diyebilirim bu 4 günde bile görünümümde iyileşme oldu muhtemelen yağdan yakım olduğu için... pantalonların göbek kısmı dar geliyor hissi kayboldu.

pazarı iple çekiyorum tartılmak için.

Doktorum bir hafta 0.6 dozu kullan bir hafta sonra 1.2 ye geç dedi. Bende o şekilde uyguluyorum. Bana1.2 yeterli bence gidince de söyleyeceğim

X