Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

Tamam o zaman şimdiden hayırlı olsun. Rica ederim ne demek! Ben hep buradayım her zaman yardımcı olmaya çalışırım. Bu arada Cosmed yerli girişimci ürünü. Çok eski bir eczacının markası

Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz .

Bir de ave seena var...Oda organik ve hayvan testi yapmıyor...Sitesine bir bak derim...
Bende otalama fiyatlı ürünleri tercih ediyorum esasında,logona yı aslında zümrüt sevcan için yazdım...çok para veriyor bari organik olsun diye...

ave seenada yerlidir..

Boreas zeytinlerin içindeki sitrik asit( E 330),laktik asit(E 270),antioksidon (aksorbik asit E 300),stalibizör(kalsiyum laktat E327),bu maddeler doğal olarak mı kullanılıyor,limon bir sitrik asit,limonun yerine ne koyuluyor...Yani bunlar doğal koruyucumu kısaca...

Aveseena ürünlerine baktım , yorumlarda çok güzel fakat nerede satılır bulamadım .

Aveseena ürünlerine baktım , yorumlarda çok güzel fakat nerede satılır bulamadım .
Ave seena yı kullanmıştım lila kutu da satılıyordu ama uzun bir süredir satışı yok. Sitesinde de satılıyordu bir zamanlar. Ama sanırım onlar da çekildiler piyasadan. Yalnız ave seena benim yüzümde tüylenmeye sebep olmuştu

Canım şimdi siteye girince okudum yazdıklarını kusuruma bakma. Her zaman mail gelmiyor. Takip edip foruma girersem ne ala!
Bu yazdıklarının hepsi hazır gıdada kullanılan yardımcı maddelerdir. Mesela E 330 yazdığın gibi sitrik asittir; zeytin turşu yaprak gibi salamuraların erimesini engeller ve limon yerine kullanılır. Bu yazdığın maddelerin her biri erime, renk dğişikliği, bozulma, tat değişikliği gibi negatif durumların görülmemesini sağlar. Normalde zeytin 3-4 ayda hatta 6 ayda yenilebilir kıvama gelirken, bu yardımcı maddeler sayesinde zeytin hemen ertesi gün sofralarda yenilmeye hazır hale gelir yani hepsi yapay
Zeytini belki bilirsin; şişe kavanoz ya da bidonlara konulur, cinsine göre ya kaya tuzu konur ya da limon dilimleri ve su konur ya da sadece su. Bunlar hergğn çalkalanır ya da karıştırılıp ters düz edilir. Bu şekilde ancaken erken 3 ay sonra yenilebilir kıvama gelir
Ama maalesef üreticiler bir an önce zeytğni olgunlaştırıp paraya çevirmek istedikleri için yukarıdaki yazdıklarını bolca koyarlar
Ben iki sene önce sele zeytinimi kendim yapmıştım ve hiç de zor değil yapımı. Ayrıca maalesef işlemden geçmiş zeytinlerin de çekirdekleri ya siyah ya da koyu kahve olur

Günaydınlar ...
Doğal zeytinler çekirdeği daha açık renk değilmi...
Ben yeşil zeytini kurabilmiştim ama siyah zeytini yapamadım,bahsettiğim yerden geldi zeytin,siyah olarak,tuzlayıp hergün çevirdim pek olmadı eridi biraz ...
Bu maddeler hemen olmasınımı sağlıyor bilmiyordum,doğruya 3 aydan önce olmaz zeytin...

Dediğin gibi doğal zeytinlerin çekirdeği siyah olmaz açık renk olur yani zeytinin neredeyse ağaçtan toplanmış hali gibi ama yukarıda yazdığım gibi işlemden geçmiş yani yapay maddelerin kullanıldığı zeytinlerin çekirdeği siyah veya siyaha yakın olur ve zeytinde de tuhaf bir acılık oluyor
Bazı zeytinler limon ve suyla salamura yapılıyor belki zeytinin çeşidi öyleydi ya da tuzunu az koydun. İri tuz kullanmak ve her katmana tuz eklemen gerekiyor. İki avuç zeytin yerleştiriyorsan üzerine kaya tuzu serpip tekrar iki avuç zeytin gibi

Bazı zeytinler derken,bazı siyah zeytinlerde mi limon ve suyla yapılıyor ki,ben sadece yeşil öyle yapılıyor biliyordum...senin tarife göre ben tuzunu az koymuş olmalıyım...
Evet ya acı olmayan bir zeytin yok gibi...
anlaşıldı zeytini de kendimiz yapacaz...
Zeytinin arkasına öylesine bakmıştım bunları görünce şaşırdım,ne olabilir ki limon olur,tuz yada sirke olabilir zannediyordum...
Bunun içinde teşekkürler...

Tokrku bir gofret çıkarmış,türkiyenin ilk tam buğdaylı,süt kremalı gofreti diye...Adı tam...
% 74 süt kreması var içinde,süt tozu % 28 ,pancar şekeri,peynir altı suyu,tam buğday unu,kepek,patetes nişastası,tuz,kabartıcı,bi değişik soya lesitini var ne dersin...Bu abur cuburlarda çokca bulunan değişik harflerle başlayan koruyuculardan yok.fındıklısı vs. vardı da,bu yeni çıkmış...

Ben pes diyorum,bence de siz 400 liralık hatta fiyatını söyleyemeceğiniz kadar yüksek fiyatlı kremleri kullanmaya devam edin,biz size hiiiç öyle bişi söylemedik...
Bizi tamamıyla yanlış anlamışsınız,biz sadece o markalardan değil,başka markalar dan da söz ediyoruz...Size illaki alın da demedik,kimseye de demeyiz...Öyle reklam gibi bişi olsa zaten uyarı alırdık...
Burada bir çok markayı isimleriyle birlikte içeriklerini tartışmaya çalışıyoruz,aslında bunu anlamış olmanız lazım ama hala alım gücünüzü ön plana çıkarıyosunuz anlamadım...
insanları sınıflandırmıyoruz böyle güzel ürünler ülkemizde varsa,sağlıklıysa,onaydan geçmişse uzmansa ve fiyatlarıda onlara göre uygunsa, neden dışarıya bağımlı olalım...

Kastettiğim bazı siyah iri zeytinler olur, onlar limon ve su ile salamura yapılır ama sele zeytinler sadece iri tuzla
Maalesef canım; yukarıda bahsettiğim sebeplerden o yapay maddeleri kullanıyorlar. Ne kadar satış, o kadar para

Bence hazır abur cuburların en iyisi. Diğerlerinde illaki birşeyler var. Soya lesitini belki tartışılabilir ama diğer gofretlerle kıyaslarsak hele ki glikoz şurubuyla yapılanlarla, az da olsa nefsini körertmek için yedirilir mi yedirilir

Bence de banada öyle geldi,aldım zaten tadı güzel süt kreması tadı baskın...
(Meyveli sütleride gerçek çilek ve gerçek muzlu)
Yiyeceklerde ki en tehlikeli şeyler nelerdir bahsedermisin boş bi zamanında...
Yiyecek konusuna girelim demiştik ya,belki bilmediklerim vardır yada okuyanların...

Canım bu konuda o kadar bilgiye sahip değilim ama bildiklerimi yine de yazayım: cipsler(içindeki baharat ve tuz) emilgatörler, mısır nişastası bulunan abur cuburlar, hazır dondurmalarda ve her türlü tatlı gıdalarda bulunan glikoz şurubu. Hazır dondurma için sağlıklı derler ama alakası yok. Mesela meyvenin kendisiyle yapılmıyor. Aroma ve renklendirici ve kıvam koyulaştırıcı madde var. Normalde sağlıklı bir dondurmada olması gerekeni yazayım; kendim de evde yaptığım için biliyorum: süt, saf salep ve şeker. Bazen çeşidine göre yumurta sarısı. Mesela ben limonlu yaparım sadece limon suyu ve kabuğu ile. Hazır dondurmalarda bunların hangisi yazıyor? Dayıyorlar kıvam artırıcıları, koruyucuları, aromaları; azıcık da süt; al saba dondurma. Tabi hakkıyla yapan yer varsa onları tenzii ediyorum
Aslında genellemek gerekirse hepsinde ama hepsinde yapay birşeyler var. Raf ömrünü uzatmak için, bozulmaması için, daha lezzetli olması için illaki birşeyler koyuyorlar. Hakikaten mesela fast food larda daha lezzetli olması için bir çeşit baharat katıyorlarmış
Bazı pizza markaları yanında küçücük paketlerde baharat koyarlar. O küçücük paketlere bile koruyucu sıkıştırmışlar
Şimdilik aklıma bunlar geldi. Gerçekten de uzun bir konu ve düşünüp araştırmak gerekiyor

Fast food hayatta yemem,gider dönerimi tantunimi yerim oh..oğlumada hiç yedirmedim...İçindeki Glukamat sanırım,bu madde yüzünden de insanın yedikçe yiyesi geliyormuş zaten...Glulomat bi çok şeyde var,zararı varmı bilmiyorum ama...
Şu limonlu dondurmayı tarif etsene canım...
birde ekmek lavaş gibi unlu mamülde beyazlatıcılar vardı hemde saç telinden yapılıyor...bi yerde okudum ama,bir bakayım yazıcam...

Yedikçe yiyesi gelen o maddeden bütün hazır gıdalara koyuyorlarmış canım. Et, döner, köfte... Yani dışarda aklına ne gelirse. Piyasanın öyle bir kurdu olmuşlar ki bu lokantacılar; artık dolmalık fıstık pahalı diye bildiğimiz fıstığı işleyip çam fıstığı gibi şekle sokuyorlarmış
Canm benim dondurma makinam var, onda yapıyorum. Yani öbür türlü çok tarif denedim ama dondurma makinesindeki gibi olmuyor

Dondurma makinesi mi kullaniyorsun canim?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…