Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

bu tarifin şekli seda sakacıdaki dudak kremi tarifine çok benziyor. ama onda balmumu benmari eritilip, tatlı badem yağı ve bal ekleniyor. hatta kitapta tatlı badem yağı ve balmumu benmari usülü eritilir yazıyordu, yağı niye eritiyorum ki diye düşünmüştüm. demek ki seninki gibi yapmam gerekiyor

bu arada boreas09, hennayı okudum nette ama saçı boyalı olanlarda etkili olmuyormuş. tamamen akmasını bekleyeceğim sanırım

ya biz ne kullanıcaz şimdi? benim kriterlerime göre krem yok yahuuuu
1. hayvanlar üzerinde test yapmasın
2 zararlı madde içermesin
3. 1-2 yıl olup sonra üretimi durmasın
4. öyle 200-300lük ürünler olmasın
5. hassas tiplere uygun olsun

ben bu 5 maddeye uyan ürünü nereden bulucam? hadi buldum bir de işe yaraması önemli. ooof of
hangi markayı kullanayım ben şimdi üstatlar :26:

kakao yağı katı olduğundan ancak onu erittiğimizde zeytinyağı ile homojen bir karışım elde edebiliyoruz.bir defasında sıcak yağ karışımına soğuk susam yağı ekleme hareketinde bulundum ve karışımım mahvoldu.aynı sıcaklıkta birbirlerine geçiyor yağlar...galiba tatlı badem yağının da katı halde olanı var...malzemeleri temin etmek ve uğraşmak zor dersen sırf zeytinyağı bile ellerini yumuşatmaya yeter ama sızma olması gerekli:) mesajından sonra zeytinburnu tıbbi bitkiler in sitesini ziyaret ettim ama netten sipariş verilemiyor gb.bende gül suyu almak istiyorum acaba bir şubeleri mi var krizsavar?

yoo sipariş linki gördüm ben :44:
krem malzemelerini almıştım-dudak kremi- ama daha yapmadım. tatlı badem yağım sıvı, bitki sandığından aldım

yoo sipariş linki gördüm ben :44:
krem malzemelerini almıştım-dudak kremi- ama daha yapmadım. tatlı badem yağım sıvı, bitki sandığından aldım

görmemişim demek.teşekkür ederim....:)bende fresh line marka bir krem var içindekiler kısmında katı badem yağı(sweed almond oil)
var.google dan arayınca çıkıyor hatta the premium organıcs diye bir marka sitesinde katı tatlı badem yağı satıyor ..bir araştıracağım bakalım katı mı iyi sıvı mı

o siteye ben de baktım, sipariş sekmesinde ödeme kısmında ürünü seçiyorsun, sonra da ödemeni yapıyorsun

bunun için en iyi markalar, sana daha önce de bahsettiğim markalardır canım

limon gliserin karışımı gerçekten de etkilidir ve annem kime yaptıysa ya da önerdiyse olumlu dönüş olmuştur hep. Ama annenin cildi gliserine ya da limona normalde de reaksiyon gösteriyorsa bilemem. Ben mesela her sürdüğüm zaman limondan dolayı acayip kaşınır ellerim.. Geçen ay, bizim sitenin önündeki büfe sahibi anneme dert yanmış, abla ellerim gerek tozdan gerek soğuktan çok kötü oldu diye. Annem ona da söyledi, yapmış; iki gün sonra abla Allah senden razı olsun, parmak uçlarımdaki çatlakları bile geçirdi demişti; yani kulaklarımla duydum Ama dediğin gibi her cilt tipine de uymayabilir

Gelelim el kremi tarifine:

1 yemek kaşığı ufalanmış balmumu

10 gr kakao yağı

10 gr lanolin

30 ml jojoba yağı

40 damla gül suyu

2 damla gül uçucu yağı

balmumu, kakao yağı, lanolin benmari eritilir, jojoba yağı ilave edilir. Daha sonra ocaktan alınıp tahta kaşıkla kıvam alana dek karıştırmaya devam ederek içerisine gül suyu damlalıkla damlatılarak eklenir, en son gül yağı eklenir. Cam krem kabına boşaltılır

Bu arada Fresh Line'ın göz maskesi ve doğal işlenmemiş yüz temizleme süngerinden çok çok memnun kaldım

saatlerdir bir yandan burayı okuyorum, bir yandan bitkisandiği olsun 3ka olsun tek tek onları inceliyorum
zaten ne zamandır takmıştım bu organik olayına, tamamen olmasa da bari kimyasallardan minimum seviyede zarar görelim istiyordum. önce annemi aradım, ürünlerin bitince (kozmetik/temizlik) 1 tane bile bir şey alma, sıfırlıyoruz her şeyimizi dedim. duş jelinden yer silicisine kadar değiştiricez dedim.
sormak istediğimse şu, benim alacaklarım aşağı yukarı belli oldu. ancak annem 50li yaşlarında, acaba o yaş civarına hangi ürünler gider bitkisandiğindan? oradan olmazsa, avalon ürünlerinden alıcam anneme.
zevkle okudum sayfaları. boreas, a teşekkür borcumdur. sadece kendini değil, başkalarını da düşündüğü, üşenmeden bizlerle paylaşıp sorularımıza cevap verdiği için borcumdur teşekkür. "keşke ben de bir şeyler bilseydim de ben de paylaşsaydım" dedim, ama ersağ olsun, karakafesotu olsun... hepsini buradan ya öğrendim ya bilgim arttı.

madem bunlarla ilgili yardımcı olamıyorum sizlere, ingilizceyle gelin bana bayanlar ne biliyorsam sizindir

Canım benim teşekkür ne kelime! Biz burada güzel güzel paylaşımlarda bulunuyoruz ve hepimizin bir konuda illaki bir eksiği vardır. Bak, senin de bize yardımcı olabileceğin birşeyler çıktı. Faydalı olabiliyorsam, ne mutlu bana:)
Annene gelince, ben karşı komşuma getirtmiştim. O da 50'li yaşlarda ve getirttiğim krem atkestanesi kremiydi. Toparlayıcı bir özelliği varmış. Benim komşum çok memnun. Zaten cildindeki değişim de hemen bakınca belli oluyor. Yüzü parladı, yanakları pembe pembe oldu. Bir de annene tavsiye edeceğim krem de eczanelerde satılan mavi anemon kremi. Yengem almıştı ve içinde paraben falan yoktu ama maalesef ismini unuttum. Bu arada yengem 54 yaşında ve eczacı tavsiye etmiş ama fiyatı 65 tl. Ben olsam ilk önce atkestanesi kremini denerdim

Son düzenleme:

karasefaotu kermini kullanmak istiyorum ama karar veremedim yüzümde hafif güneş lekeleri var faydası olur mu acaba.....

tamam o zaman anneme ondan alırım. bir şeycik daha sorabilir miyim göz kremi olarak ne alabilirim anneme? annemin cildi kuru. yoksa bu ürünü göz çevresine de sürebilir mi?

Size Oriflame Kozmetik'in Organik ve hassas ciltler için olan kremini tavsiye ederim.Aradığınız özelliklerin hepsi mevcut,bilginiz olsun.Fiyatları da eşdeğer markalara göre oldukça uygundur. :80:

boreas sayende bir bakımlı hatun oldum, şaşıyorum kendime dün dudak kremimi yaptım. yatmadan önce cildimi temizleyip karakafesotu kremimi sürdüm, dudağıma kremimi sürdüm, ellerime de gliserinli limon

boreas sayende bir bakımlı hatun oldum, şaşıyorum kendime dün dudak kremimi yaptım. yatmadan önce cildimi temizleyip karakafesotu kremimi sürdüm, dudağıma kremimi sürdüm, ellerime de gliserinli limon
Ne güzel ama aslında bu yaptığımız şey, kendimize bakmak ve ileriye yatırım yapmak. Durmak yol, yola devam

tamam o zaman anneme ondan alırım. bir şeycik daha sorabilir miyim göz kremi olarak ne alabilirim anneme? annemin cildi kuru. yoksa bu ürünü göz çevresine de sürebilir mi?
Yok, bildiğim kadarıyla karakafesotu kremini sürebilir. Atkestanesi kremini süremiyor. İstersen Avalon al ya da karakafesotu'nu al, beraber kullanırsınız annenle. Sen yüzüne, annen göz altına sürer. Ama senden ricam Darphin'in web sayfasındaki masaj tekniğine muhakkak bak ve ikiniz de masajla kremlerinizi sürün. O zaman daha etkili olur

çok şükür işlerim yoğunluğu geçti ve sizleri görmeye geldim ohh yine döktürmüşsünüz mşhhhh ne yaptığımı anlatım canlarım dün akşam artık işim bitmişti gittim eve bu arada saçlarım için uyguladığım b vitamini çok iyi geldi dökülmelerim azaldı ve kırıklar yok dümdüz yaptım dün aksam saçlarımı bir güzel oldu sormayın uçlarından kırptım biraz daha güzel oldu yüzüm için temizliğini yapıyorum ama haftasonuna bitkisandığına gidiyorum kremlerimi fln alıcam cici olucam cici bende çok bakımlı oldum he ama bunlar çok çok güzel gelişmeler kendime daha bi özgüvenim geliyor bitanecik boreas09 özledim sizi he unutmadan söylim saçımı yıkadıktan sonra 1 şişeye 1 kaşık elma sirkesi ve su doldurdum harika yapıyor biraz bekletip duruladım

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…