Sanırım eşim beni aldatıyor

mortem

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2024
9
5
24
Herkese merhaba öncelikle okuyan ve yorum bırakanlara teşekkürlerimi iletiyorum. Benim yabancı olduğumu özetlemek istiyorum ki yazdıklarım biraz karışık veya hatalı çıkabilir diye.
Ben 2 yıllık evliyim, hatta eşimle bebek düşündüğümü buraya yazmıştım daha önce bir konu açmışlığım oldu. Evlendiğğmden 1 hafta sonra eşimin beni aldattığını öğrendim (evlenmeye 1 ay kala işterinde bir kızla tanışıp flörtleşti, sonrasında o kızın arkadaşına bir özür mesajı bırakıp evleneceğim kadını bırakamam diyip evlendi) o mesajı gördüğümde tabi sonuna kadar susuyordu, sonra kızın telefon numarasını bulup onu arayıp konuştum, eşimin ailesiyle kaldığımız için onlardan saklayamadım ve onlara da herşeyi söyledim, ciddi bir şekilde boşanmayı düşünüyordum. Uzun konuşmalar, ailesinin tarafından özürlerden sonra zar zor eşimi affettim ama bunu hiç bir zaman unutamayacağımı söyledim.
Yaklaşık 1 ay önce eşimin ailesinin yanına misafirliğe gittim. Başka şehirde yaşadıkları için ben tek gittim, eşim iş orda diye beni almaya geleceğini söyledi. Dünden beri bir gariplik var, pek aramıyor, yazmıyor (işteyken bile daha önce daha sık arardı). Bugün de kendisine çanta almaya gitti ve iş arkadaşlarımla giderim dedi, sonra ben onu aradım, biraz konuştuktan sonra kapatacak mısın diye sordu, bende hayır dediğimde “o zaman tek giderim” dedi. Ne alaka diye sordum, o da dedi ki “biriyle telefonla konuşurken kimseyle buluşamam” halbuki benim yanımdaylen sürekli arkadaşlarıyla telefonla konuşma alışkanlığı var ve daha önce öyle bişey yaşanmadı da. Yine o aldatıldığımdaki gibi hisler oluştu içimde ve eşimle kavga ettik, o da öyle bişeyin olmadığını söylüyor. Ne yapmalıyım sizce?

Herkese merhaba öncelikle okuyan ve yorum bırakanlara teşekkürlerimi iletiyorum. Benim yabancı olduğumu özetlemek istiyorum ki yazdıklarım biraz karışık veya hatalı çıkabilir diye.
Ben 2 yıllık evliyim, hatta eşimle bebek düşündüğümü buraya yazmıştım daha önce bir konu açmışlığım oldu. Evlendiğğmden 1 hafta sonra eşimin beni aldattığını öğrendim (evlenmeye 1 ay kala işterinde bir kızla tanışıp flörtleşti, sonrasında o kızın arkadaşına bir özür mesajı bırakıp evleneceğim kadını bırakamam diyip evlendi) o mesajı gördüğümde tabi sonuna kadar susuyordu, sonra kızın telefon numarasını bulup onu arayıp konuştum, eşimin ailesiyle kaldığımız için onlardan saklayamadım ve onlara da herşeyi söyledim, ciddi bir şekilde boşanmayı düşünüyordum. Uzun konuşmalar, ailesinin tarafından özürlerden sonra zar zor eşimi affettim ama bunu hiç bir zaman unutamayacağımı söyledim.
Yaklaşık 1 ay önce eşimin ailesinin yanına misafirliğe gittim. Başka şehirde yaşadıkları için ben tek gittim, eşim iş orda diye beni almaya geleceğini söyledi. Dünden beri bir gariplik var, pek aramıyor, yazmıyor (işteyken bile daha önce daha sık arardı). Bugün de kendisine çanta almaya gitti ve iş arkadaşlarımla giderim dedi, sonra ben onu aradım, biraz konuştuktan sonra kapatacak mısın diye sordu, bende hayır dediğimde “o zaman tek giderim” dedi. Ne alaka diye sordum, o da dedi ki “biriyle telefonla konuşurken kimseyle buluşamam” halbuki benim yanımdaylen sürekli arkadaşlarıyla telefonla konuşma alışkanlığı var ve daha önce öyle bişey yaşanmadı da. Yine o aldatıldığımdaki gibi hisler oluştu içimde ve eşimle kavga ettik, o da öyle bişeyin olmadığını söylüyor. Ne yapmalıyım sizce?
Bir kere yapan hep yapar. Bunların sadece yakaladıklarınız olduğunu da unutmayın. Daha evliliğinizin başında görüp de bitirmemişseniz suç sizde. Seçimlerinizin sonuçlarına katlanın

Telefon açıkken arkadaşlarıyla mi oturacak ?

Öncelikle sakın çocuk yapma. Bir süre gözlemle ve ne yapacağına karar ver; ya geçmişe çizgi çekip yeni sayfa açacaksın -ki şans verdiysen öyle olmalı- ya da boşanacaksın.
Unutamayacağımı bildiğim için boşanmak istiyordum, ama eşim o zamanlarda ayağımda düşüp ağlıyordu bir daha güvenimi kırmayacağına dair söz veriyordu. Şimdi de bu durumlarda anlayamıyorum ben mi abartıyorum yoksa gerçekten mi bir sorun var diye

Unutamayacağımı bildiğim için boşanmak istiyordum, ama eşim o zamanlarda ayağımda düşüp ağlıyordu bir daha güvenimi kırmayacağına dair söz veriyordu. Şimdi de bu durumlarda anlayamıyorum ben mi abartıyorum yoksa gerçekten mi bir sorun var diye
Şimdi aldatıyormu bilemeyiz.Emin olduğumuz tek gerçek aldatan yine aldatır ama şimdi ama sonra.ilki gibi yok çok ağladı ayağıma kapandı affettim yaparsanız ,görmeyin duymayın sessizce yaşayın gidin,suyu bulandirmayin.Yok affetmem kesin bosanırım derseniz delil toplayın

Aldatıldığınizdan eminken evlenmissiniz, simdi sanrılara mı takildiniz?

Son düzenleme:
Telefon açıkken nasıl buluşup konuşsun ki zaten. Bence şüphe için yeterli değil bu

Affederek onu ödüllendirirken kendine ceza vermişsin boşanmazsan bir ömür bu şüpheyle yaşayacaksın.

Affettiyseniz tekrar yapmasına hazır olun..aldatmak kişilik bozukluğudur bir kere yapan hep yapacaktır

Bi kere yapan AFFETİĞİN için bir daha yapacaktı ve yapmışta zaten.Ayrıca hissediyorsan doğrudur muhtemelen yine aldatıyor.Geçmiş olsun,boşan ve içinden geç.

Telefon açık kalsın demedi diye işkillenmeniz garip geldi bana. Yani arkadaşlarının yanında ya alışverişte nasıl telefon açık kalacak sürekli ?

Bence yine aldatsın yine çok özür dilensin, ayağına kapanıp ağlasın sen de affedip bebek yap 🧿
Rutininizi bozmayın

O imzayı atmadan önce aldatıldığınızı görmüşsünüz yakalamışsınız ve başka kadınla flörtleşen adamla bile bile evlenmişsiniz. Ailesine söyleyip yaygara yapıp boş yere ortalığı ayağa kaldırmışsınız. Siz aldatsaydınız oğullarını ikna etmeye çalışmazlardı, derhal kapının önüne koyarlardı sizi değil mi?

Bekarsın, daha evlenmemişsin, bir tekmeyle kurtulacağın sadakatsiz adamla evlenmeyi geçtim çocuklu aile kurmaya çalışmak bile bile kendini yakmak değil mi?

X