Sanal ortamda aldatmak, aldatmak mıdır?

brillantsoul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2012
26
-5
Arkadaşlar merhaba,

Ben de şu an karar aşamasında bir bayanım. 4 ay önce evlendiğim eşimin -ki bu benim ikinci evliliğim- daha önce 5 senedir telefonla görüştüğü -ki sadece telefonla nasıl görüşmüş olabilirler?- evli bir bayanla bir kaç kere mesajlaştığını ve bir kere telefonda konuştuğunu öğrendim. Tabi bu bir kaç kerelik bir mesaj ve bir kerelik bir telefon görüşmesimiydi bilemiyorum. Güya vedalaşmışlar ve sohbet etmişler. Tam iki saatttt. Kadının üç çocuğu var ve ben kadına mail gönderdim. Bana cevap olarak kendini haklı çıkaracak şeyler yazdı. Eşimin onun peşinden koştuğunu falan yazmış. Eşimse kadın hakkında "o o...... kendini masum çıkarmak için böyle söylüyor, ben ne onun peşinden koşacağım" diye açıklamalar yaptı bana. Tabi kavga kıyamet koptu. Bu arada bizim aramızdaki su iyice bulandı. Suyu bulandıranları Allah'ıma havale ediyorum. Bu olaylar 2 ay içerisinde olan olaylar.

İlk başta biz kadınlar affediyoruz ama içimizde hep bir şüphe oluyor. Acaba hala görüşüyor mu diye. Beni sevmiyorsan ayrılabiliriz dedim eşime. Hayır diyor kesinlikle çok seviyorum. "O zaman niye başka bir kadınla görüşme gereği duydun, bu duygusal aldatmadır" diyorum, "hayır, ilişkiye girmek aldatmadır, dostane bir konuşmaydı sadece, rica etti beni aramak istediğini söyledi bende kıramadım" diyor. Eğer onu yalancı olarak görürsem, onu bırakmak gerekir diye düşünüyorum. Çünkü herşeyden önce kendime saygımı yitiririm ona inanmazsam. Kısa geçersem, bu olayı öyle atlattık gibi oldu. Yine de ben tam anlamı ile kapandığını düşünmüyorum. Çünkü bu 3 çocuklu evli kadın, benim kocama aşık olmuş. Kendi kocası ilgilenmiyormuş onunla, o yüzden internetten benim kocamı bulmuş, zaman içinde aşık etmiş kocam kendine, öyle söylüyor hanfendi. Yahu kızlar dünyanın çivisi çıkmış he. Rabbim gerçekten sabırlı. Birde kadının mailini okusanız, kadın bana beddua ediyormuş, senin de başına gelsin demiş bana. Sanki ben bir kötülük yapmışım gibi. Gecenin yarısı kocamı arayan kendisi, sohbet eden kendisi, aşıktım seni seviyordum falan diyen yine kendisi, yüzsüz yüzsüz, pervasızca sanki bekar genç kız gibi senin kocana aşık oldum, benim peşimden koşuyordu 3 aydır falan gibi şeyler yazan yine kendisi. Beddua edilen benim bu nasıl iş anlamış değilim.

Benim kocam bişeyleri kıvırıyor bunun farkındayım. Beni kaybetmek istemediğinden. Fakat anladım ki benim kocam hasta. Derdi o kadın falan değil. Farklı farklı kadınlarla tanışmayı, konuşmayı seviyor. Çünkü bazı arkadaşlık sitelerinde bağlantılarını yakaladım. Oralara girmiş. Birileriyle konuştu mu konuşmadı mı bilmiyorum. Bana savunması da şuydu. "Sadece bir baktım, kim var kim yok diye, ne kötülük var bunda. İnsanın elinin altında internet olunca girip bakıyor sadece" diyor bana. Ben de sen arayış içindesin o zaman dedim. Senelerdir arıyorsun yetmedi mi dedim. "sen abartıyorsun" diye beni suçlamaya kalkınca da, "o zaman kızkardeşini arayalım ona soralım" dedim. Hayır olmaz öyle şey dedi. "Neden dedim, eğer haklıysan o da seni onaylar, o da bir bayan, eğer sorun bendeyse ortaya çıkar böylece dedim. Tepki gösterdi tabi.
Bunun çözüm olmadığını biliyorum ama girdiği sitenin şifresini değiştirdim. Mail adreslerinin şifrelerini aldım. Başka gizli var mı bilmiyorum ki muhtemelen vardır. O esnada mail adreslerinden birine mail geldi. Bu sefer farklı bir nickle yine o siteye kayıtlıymış. 4 gün önce giriş yapmış siteye. Haydaaa buyur burdan yak. Ben şimdi ne yapacağım bilemiyorum.

Onuruma dokunuyor, kadınlık gururuma dokunuyor. Ben 36 yaşımdayım, eşimde benimle yaşıt. Bu yaşta bunları yaşıyor olduğuma ve kararımda böylesine yanılmış olmamı hazmedemiyorum bir türlü. İnsan aşkla sevgiyle nasılda masum ve saf görebiliyor karşısındakini. Şimdi ise daha farklı bakıyorum eşime. Kısa bir tanışma sürecinden sonra evlendim ki aslında kolay güvenebilen bir bayan değilim. Ama eşim bambaşkaydı. Dürüsttü herşeyden önce. Çok büyük hata yaptığımı düşünüyorum şimdi............

Bu tarz durumlar acaba geçer mi? Sizlerin eşlerinde de bir zamanlar internette dolanıpta sonradan bu huyu geçmiş birileri varmı? Beni alenen aldattığını zannetmiyorum ama böyle giderse aldatacaktır. Biri olmazsa biriyle mutlaka ilişkisi ilerleyecektir. Bunu ona da söyledim. Ama artık beni tersliyor konuşturmak istemiyor. Gerçekleri duymak hoşuna gitmiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bir yanım varsayımlarla evliliğinden vazgeçemezsin diyor. Artık çocuğum olsun istiyorum hayatımda ama böyle giderse bu güvensizlikle nasıl çocuk yapabilirim. Çokta geç kaldım. Arkadaşlık sitelerinde dolaşmayı da yanlış olarak görmemesi onun ne kadar cahil bir kafa yapısına sahip olduğunu gösterdi bana. Yanlışa devam etmek ahmaklık işte.

Bu gün şu itiraf sitelerinden birine girdim, yazılanları okudum. Öyle kadınlar, kızlar var ki, evli erkeklerle duygusal veya cinsel ilişkiye giriyorlar. Ve kendilerini böyle bir ilişkiden dolayı haklı görüyorlar. Seviyorum aşığım diyerek. Allah muhafaza. Bu tarzlardan birine eninde sonunda rastlayacaktır araya araya. Sonra daha çok canım yanacak bunu biliyorum. Tam tersine kurtarabilirmiyim acaba diye düşünüyorum. Böyle kolayca pes edilecek bir konu değil. Yaşlı bir annem var. Sizin evladınız ikinci eşinden ayrılsa ne kadar üzülürsünüz. Geniş bir ailem var. Hepsi iş güç sahibi insanlar, onlara da rezil olmak var, bak ikincidende boşandı demeleri var. Arkadaşlarım var, onlarda bana acıyacaklar. Eski iş ortamıma dönemem artık. Eşimin ailesi var, eşim için çok üzülecekler, nasıl açıklanır ki böyle bir konu. Ne söylenir, nasıl söylenir. Yazık annesine babasına. Eşim çevresine rezil olacak, hayatı çok zedelenecek salağın. Hem öyle bir salak ki. İnsan nasil yuvasını böylesine tehlikeye atar ki? Hani toy olsa gam yemem. Eşimin üçüncü eşiyim ben. Benden de ayrılsa ne duruma düşecek, itibarın i si kalmayacak çevresinde. Bunları düşünemeyecek kadar salak. Zannediyor ki ben yakalamayacağım. Halbuki Rabbim öyle bir çıkarıyor ki karşımıza...

Tüm bu olaylar öyle huzursuz ediyor ki beni. Saat sabahın beşbuçuğu ve ben daha gözümü bile kırpmadım. Benim sıkıntımı Rabbim görüyor. Hamdolsun Rabbime. Bunların hepsi bir imtihan geçecek. Bana kötülük yapanlarında kötülükleri onlara kalacak. Benim vebalime giren kadın ve erkekleri de Rabbime havale ediyorum.

Ne yapacağımı nasıl hareket edeceğimi bilemiyorum malesef. Belki de bir uzmana gitmeliyim. Sizlerde tecrübelerinizden bana aktarırsanız, ne yapmam gerektiğine daha kolay karar veririm inşaAllah. Şimdiden tüm yorumlar için teşekkür ederim.

esımın 3. evlılıgı demıssın ablacım pekı oncekılerden neden bosanmıs esınız ?
ayrıca ıkıncı evlılıgını yaptın elalem ayrılırsam bna ne der dıye dusunme lutfen
sende ısterdın ılk esınle mutlu olmak degıl mı buda Allahın takdırı sonucta kendını kotu hıssetme
eger karsındakı ınsan senın degerını bılmıyorsa son bı sans verırsın olmadı herkes yoluna gıder
ıkıncı evlılık dıye kendını mecbur hıssetmemelısın bana kalırsa

çok geçmiş olsun...insanın sevip güvendiği kişi tarafından,hayal kırıklığına uğratılması kadar kötü bir senaryo olamaz sanırım bu hayatta..vardır mutlaka farklıları ama şuan sizi anlıyorum lafı bir kadın olarak yavan kalır...evli değilim tecrübem yok fakat daha geçen gün bir uzmandan dinlemiştim; [video]http://www.uzmantv.com/sanal-arkadasliklar-aldatma-sayilir-mi[/video] gerçekten güzel açıklamış...siz ki herşeyin farkındasınız ama biraz iyi niyetli gibisiniz:26: bırakın o düşünsün ailesini,dostunu,annesini..vs..siz kendi hayatınıza odaklanın...hiç bir şey için geç de değil lütfen düşünmeyin böyle...halam ilk çocuğunu,kendi istediği ile 15 yıl sonra dünyaya getirdi.şuan 39 yaşında..talihsiz zamanlar yaşamışsınız ama dediğiniz gibi bir şekilde sınanıyoruz...sanal ortam iki ucu keskin bıçak gibi..bir yandan faydalı,her şey elinizin altında diğer yandan ise özellikle evliliklerde sürekli bir tehlike..

her şey çok yeni ,bu süreçte tekrar etmek istiyorum siz onu düşünmeyin...etrafın ne dediği de önemli olmasın..hayat sizin,herkes şu durumda akıl verir ama mutluluk,güven veremez...dilerim en kısa sürede atlatırsınız,mutluluğunuz yakınınızdadır...

eşinizin daha önce 2 evlilik geçirmiş olması evlilikleri yürütebilmesi konusunda ciddi sıkıntıları olduğunu gösteriyor zaten. evlenirken bu konuyu iyice düşünüp tartmak gerekiyordu bu yüzden.

fakat madem evlenmişsiniz, şu noktadan sonra yapılacak en iyi şey bu konudaki ciddiyetinizi ve kabul edemeyeceğiniz sınırları eşinize hatırlatmak. eğer şimdiden bunu böyle kolay affederseniz ilerde daha fazlasını da yapma hakkını görür kendinde. aradığı heyecanı farklı aktivitelerde bulması için onu yönlendirin, bu konuda ona destek olabilirsiniz. mesela spor ya da buna benzer hobilerle ilgilensin.

karşı taraftaki bayanla hiç muhatap olmayın. eşiniz bu konuda sınır çizmeli, eğer çizmiyorsa ona ''ya bunu artık yapmazsın ya da ben giderim '' düşüncenizi net olarak belli edin. yaptığı şeyin affedilecek bir tarafı yok çünkü bugün bunu yapan yarın daha kötüsünü de yapar. artık konuşma tatmin etmez, iş fiziksel aldatmaya bile varır Allah korusun. o yüzden affetmeyin, durması gereken sınırları bildirin ki korksun ve bu rezil hareketlerine devam etmesin. bu yaştan sonraki biri eğer heyecan arayacaksa bunun bedelinin evliliğini ve onurunu kaybetmek olacağını görmeli. yaptıklarının üstünü örtmeyin, aileler öğrenmesin. ama eğer durumu kontrol altına alamıyorsanız aile büyükleri ile danışın. belki bu şekilde haddini bildirir birileri ona.

herşeye rağmen baktınız olmuyor ve vazgeçmiyor...kendinizi yıpratmayın bu yüzden. nereye kadar savaşmak gerekir ve bazen ne zaman vazgeçmek gerekir bunun tahlilini iyi yapın. hayat kısa. insanların hatalarının bedelini ödemek ve bu şekilde tüketmeye değmez. hak etmiyorsa bir kişi onun için savaşmaya ise hiç değmez. yine de evliliğiniz için elinizden geleni yapın ve fakat dediğim gibi durmanız gereken yeri unutmayın...

Allah yardımcınız olsun.

bedenen olmasada ruh olarak aldatmaktır bnce ruh bedenden daha önemlidir. bi inssanla bedenen birlikte olabilirsin ama ruhunu sevmek ruhunla sevmek çok ayrı ve özel bişi diye düşünüyorum.

Cevaplarınızı dikkatlice okudum arkadaşlar, biraz uzun yazmışım, sabrınız içinde ayrıca teşekkür ederim. Ben insanların başına her türlü olay gelebilir düşüncesi ile daha önceki evliliklerini önemsemeyen biriyim. İkinci evliliklerini veya üçüncü evliliklerini de bitirmiş bayan arkadaşlarım var. Herkes kendi yaşadığını biliyor, bu yüzden bir yorum yapma hakkı görmüyorum kimsede. Eşim gerçekten iyi bir adam. Akşamları evine düzenli gelir, maddi olarak yoksun olduğum bir şey yok. Zaten bu ve buna benzer pozitif yönleri beni etkilemişti.
Fakat evlilikte malesef bu kadarı yeterli olmuyor.

Yaşanılan bu tarz olaylarda farkettiğim bir gerçek daha var ki, bu tarz basit aldatmalardan sonra insanın içinde bir tortu kalıyor, kırgınlık gibi, güvensizlik gibi bir şey. Kadınların kadınlara yaptığını nasıl bir vicdanla açıklarız bilmiyorum. Eşimi suçladığım kadar o kadını veya eşimle sohbet eden başka bir kadını da suçluyorum ben.

Eşim şu an hiç bir şey olmamış gibi davranıyor. Sevecen, sıcak. Ama ben sürekli bir şüphe içindeyim. Bu evli kadının onun peşini bırakmayacağı düşüncesi var içimde. Nitekim geçenlerde face adresinde "herşey yolundamı" diye ismi olmayan nick kullanmış birinden mail gelmiş eşime. Birde bunun kavgasını etmiştik. Bana "başka biridir" diyor. "Başka biri sana niye böyle bir şey sorsun, bişeylerin ters gittiğini bilen kim var ki" diyorum, "saçmalama, çok büyütüyorsun" diye susturmaya çalışıyor. "Beni çok sevdiğini, kaybetmek istemediğini söylüyor" fakat ben buna inanmıyorum nedense. Önceki yaptıklarıyla bu sözü çelişiyor çünkü. Anlık masum davranışlarmış gibi gösteriyor yaptığını ama böyle bir durumun masumiyetini göremiyorum ben. Kadının da eşiminde yaptığı ahmaklık... Sonrasında hala bir arayış içinde gibi görünmesi de ayrı.

İçimde garip bir sıkıntı var, bir kaç gündür. 6. hislerime güvenirim. Arkamdan bir şeyler dönüyor gibi hissediyorum. Artık eşimin yakalanması çok zor. Çünkü o kadın hususunda veya internet konusunda daha dikkatli olacaktır. Gündüzleri işe gittiğinde gizli gizli o kadınla telefonlaştığı düşüncesi içimi kemiriyor. Yani bundan sonra gerçekten dürüst olsa bile, ben ona nasıl güveneceğim bunu bilemiyorum. İnşaAllah o kadının kocası karısının şu rezilliğini öğrenir. Rabbim bunu lütfeder inşaAllah.

Yorumlarınız bana güç veriyor. Şu aralar ruh sağlığı olarak gerçekten çok zayıfladığım bir dönemdeyim. Kafam karışık, hiç bir şeyden zevk almıyorum, hayallerim büyük bir deprem içinde, düşüncelerden beynim uğulduyor. Huzur öyle değerli bir nimet ki. Eşimi seviyorum ama daha önce 7 senelik bir evlilikten sonra sevginin sorunları çözmeye yaramadığını gördüm ben. Şimdi yine yok yere, hiç yere senelerimi kaybetmekten korkuyorum. Her evlilik aynı olmaz belki ama gidişat gösteriyor ki, bu eşimde bana hissettirdiklerini anlamayan, farketmeyen, "tamam sus, yeter, konuşmayalım, uzatma" gibi kaba tabirlerle çözüm değil, üstünü kapatmalarla içimde ukdeler oluşturan bir adam. Bu da benim ilerlememi, düşünceleri bitirmemi engelliyor.

Bundan sonra ne yapmam gerektiğini bilemiyorum gerçekten.

Tabii ki aldatmaktır ama aldatıldığını, gerçekleri görmek istemez kimse..

Güzel kardeşim kusura bakma da çok güzçsüz birisin..bırak seni aldatmasını o mesajlardan birini gördüğünde olayı bitirmen lazımdı ancak anladığım kadarı ile gerçekleri görmek istemiyor, onun yerine mutlu olacağın başka bir dünyada yaşamak istiyorsun..nasıl istersen öyle olsuni gerçekler ortada, senin yarattığın dünya ortada...bu adamdan ne köy olur ne kasaba sakın çocuk felan yapma..

esımın 3. evlılıgı demıssın ablacım pekı oncekılerden neden bosanmıs esınız ?

ıkıncı evlılık dıye kendını mecbur hıssetmemelısın bana kalırsa

İlk evliliğinde eşini aldatmış ve bunun korkunç pişmanlığını yaşamış, hatasını anlamış olması en azından bunu tekrar etmez düşüncesi uyandırmıştı bende, ikincisinde ise eşi gerçekten sorunlu biriymiş. Şu an çevresindeki insanlarda aynı şeyi söylüyorlar. Fakat ayrılmayı istememiş yine de, devam ettirmeye çalışmış. Yine de olmamış. Bu durumda onu suçlayamazdım. Ayrılığa karar verirsem annemin çok üzüleceğini biliyorum. Kahrolacak belki kadıncağız. Zaten hasta ve hassas. Beni en çok bu yaralıyor aslında.

Sevgili KalSedon, güven veren sözleriniz için teşekkür ederim. Evli değilmişsiniz, inşaAllah bizlerin yaşadıkları sizi olumsuz etkilemez. Evlilikte mutluluk kader ve sabır işi ben bunu gördüm. Tabi kaderimizde kendi tercihlerimizde etkili. Olumsuzlukları yaşamadıkça bilemiyor insan. Benim aldatılan yakın bir dostum vardı, onu dinlerdim, tavsiyelerde bulunmaya çalışırdım. Geçen telefonda kendisine de söyledim, bu öyle büyük bir acı ki, ben seni asıl şimdi anlıyorum dedim. İnşaAllah siz hiç böyle olaylara hiç maruz kalmazsınız. Seneler geçmiş unutmuşum ben bu duyguyu. Gerçektep yıpratıcı. Size tavsiyem en az bir sene nişanlı kaldığınız ve konuşabildiğinize inandığınız, hayata aktif bir şekilde adapte olan bir beyle evlenmeniz. Kavga bile ediyor olsanız, konuşabiliyor olmanız çok önemli.

Sevgili Simurg_, isabetli yorumunuz için size de teşekkür ederim.

Öyle kolaylıkla affetmedim, ciddi kavgalar ettik. Fakat mailleşmesinden 2 ay sonra telefon görüşmesi yapması ki görüşmeyeceğine dair yemin ettirmiştim, ben de ciddi bir güven sarsıntısına yol açtı. Söylediğinizde haklısınız. Eşim hobileri olmayan biri. Ve ben ona bir şeylerle uğraşmasını sürekli salıkveriyorum. Film bile seyretmeyi sevmeyen biri. Ne dizi, ne sinema filmi, ne spor, ne herhangi bir hobi. Hiç bir şey yok. Bir insanı nereye kadar zorlayabilirsiniz ki...

Evet o bayanla muhatap olmam artık. Ona hakettiği cevapları yazdım, anlarsa ne ala, anlamazsa Rabbime havale ediyorum, en ağır cezayı görür inşaAllah. Fiziksel birliktelik demişsiniz. Eşimle o kadın arasında daha önce fiziksel bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Günahları boynuna. Çünkü sadece telefon görüşmesi ile bir kadının bana sayfalar dolusu mail yazmasına anlam veremiyorum. Fakat bir şekilde kadının pişmanlığı da söz konusu. İlişki yaşamadan telefonla görüşmeye devam etmek istiyor, vazgeçemiyor gibi.

Şu etaptan sonra eşimin ne yapacağını kestiremiyorum. Akıllı bir adamdır. Adımlarını dikkatli atacaktır, atıyorda. Facedeki yazışmalarını siliyor, belki farklı bir mail adresi de açtı, bilemem. Fakat ben de Rabbime dayandım. Hiç aklımda yokken bunlar bana gösterilmişse, başka şeyler de gösterilecektir, buna yürekten inanıyorum. Eğer vazgeçmem gereken bir çizgi varsa inşaAllah en kısa zamanda oraya gelirim veya uzaklaşırım.

Siz bekar olmalısınız veya sizi çok çok seven bir eşe sahip olmalısınız :)

Ben eşinize şu sözünden notunu verdim "o......" hiç kusura bakmasın madem onun "o..." olduğunu düşünüyor neden onunla 2 saat konuşuyor. dediğiniz gibi bazı kadınlar evli erkeklerle birlikte olmaktan hoşlanıyor. evli erkekler de adam olsunlar kanmasınlar onlara...hırsızın hiç mi suçu yok hayret birşey

Bence siz hiç buradan nasihat beklemeyin nede olsa 2 mesaj önce onun annesi hasta falan demişsiniz.Bahaneleriniz sürüyledir eminim
Erkeklere güvenmekte üstümüze yok..10 100 1001. kez olsada malesef biz kadınlar yaşadıklarından ders çıkaramıyoruz.

brillantsoul,güzel dilekleriniz ve paylaştığınız deneyimleriniz için teşekkür ederim...kk da hergün yeni birşeyler öğreniyorum..tabi ki teori ve uygulama farklılık arzedicektir ama bir şekilde bilmediğim çok farklı yönü burda görmüş olmam,farklı bakış açıları kazanmama sebep oldu..yaşadığım ve söylenen şeylerde bu doğrultuda kulağıma küpe oluyor...

ben çok keskin bir yorum yapamıyorum ,konunuzu okuduğumdan beri ve düşünemiyorum da açıkçası...belli bir yaşa gelmiş olma,bazı şeylere kendinizi geç kaldığınızı hissetmek,çevre baskısı, tam mutluyum derken hayatınızda yaşadığınız bir şok...hani neresinden tutsanız elinizde kalıyor gibi...bence gayet bilinçli birisiniz,olayları her yönü ile ele alıyorsunuz..kim ne derse desin ,sonuç olarak içinizden geçen sese göre hareket ediceksiniz..belki bir şans daha vericeksiniz ama dediğiniz gibi içinizde bir kırgınlık olucak,her seferinde anımsayacaksınız da...etkilendiğim tek bir nokta ki önemli, çocuk istiyorum demiştiniz...gerçekten çocuğunuz için baba olabilir mi ve ilerleyen dönemde ( hamilelik sürecinin zorlu evreleri,doğum ve sonrası..) size aynı şeyler yaşatmama ihtimali nedir?? o vakit devreye çocuk giriyor ve çok daha bağlayıcı olabiliyor...inşallah hayırlı bir karara varırsınız,naçizane düşüncelerimi dile getirmeye çalıştım...

hobiler konusunu beraber yapabilirsiniz. yapmak istemeyen birini zorlayamazsınız ama erkeklerde bazen birşeyleri yaptırmak için ona bir koç gibi davranıp onu yönlendirmek lazım. oturduğu yerden onu birşeyler yapması için zorlamak yerine beraber yapın. dışarda koşu ya da yürüyüş yapın mesela. bu olmuyorsa evde yapılan egzersiz videoları var, onları beraber yapın. ya da spor salonuna beraber gidin. diğer tür hobilerde de mesela, başlangıç için onu motive edin. motive ederken siz de yapın ki bundan zevk alsın ve zorlama gibi değil de eğlenceli bir aktivite olarak görsün. zaten hayatına yerleştirdikten sonra bunu siz olmadan da yapmaya başlayacaktır. dediğim gibi alışana kadar onu motive edin sadece.

eşiniz neden bu tarz ilişkilere giriyor ve bu değişir mi? bu eşinizin düşünce yapısı ile ilgili. eğer ihtiyaç duyduğunu sandığı şeyi değiştirmezse bu gidişatı devam eder. aldatması ya da buna yeltenmesi evliliği bitirmek istediğini göstermez. sizinle olan konuşmalarından da açıkça evliliğini sürdürmek istediği belli. fakat düşüncelerindeki dengesizlik devam ederse bu tür ilişkilere girmeye de devam edecektir sanırım. bunun değişmesi ise kolay değil.

beraber bir aile terapistine gidebilirsiniz bence. bu tarz köklü düşünce kalıplarının değişmesi için bir uzmanın yol göstermesi daha iyi olur. eşinizin ilk evliliğinin de aldatma yüzünden bittiğini yazmışsınız o zaman bu konuda bir uzmana gitmeniz daha iyi. çünkü belli ki bir evliliğin bitmesini yaşamasına rağmen eşiniz hala ders almamamış. yalnız kalmaktan ve sizi kaybetmekten ne kadar korksa da onu bu duruma iten düşünceleri aşamıyor. bunları değiştirmesi için uzmana gidip yardım alın.

son olarak bu konu daha taze olduğu için buna takılmanız düşünüp kırılmanız ve üzülmeniz çok normal. fakat eğer onu herşeye rağmen affettiyseniz aynı şeyleri tekrar tekrar ortaya çıkarıp geçmiş için eşinizi hesaba çekmeyin. madem affettiniz onun çaba göstermesini isteyin, bu konuda ona yardım edin (hobiler, spor, aile terapisti...) ve bunları unutmak için kendi hayatınıza odaklanın. onun yaptıklarına ne kadar odaklanırsanız o kadar çok acı çeker ve şüpheleriniz güvensizliğiniz de artar. ve bir gün gelir zaten ummayı bulduğunuz şeyi maalesef bulabilirsiniz.

demek istediğim kafanızı kuma sokup görmezden gelmeyin bazı şeyleri. eşinize yardım edin ve affettiyseniz de geçmişi bırakıp yolunuza devam edin... şöyle yapıyordur, böyle yapıyordur ..vs düşüncelere girip hayatı kendinize zorlaştırmayın. eşinize odaklanmayın bu kadar. kendi hayatınızı zenginleştirin ve onu da takıntı haline getirmeyin. siz ondan uzaklaştıkça ve kendi doyumunuz için başka şeylere yöneldikçe eşiniz de sizinle daha fazla ilgilenip bu tarz durumlarından vazgeçebilir...

Zaman herşeyin ilacı derler ya, ben de zamana bıraktım kendimi. Eşimle konuşulabilecek tüm ayrıntıları konuştum, hatta bu sitedeki tam anlamı ile aldatılmış ve bunu ortaya çıkarmış bayanların yaşadıklarını ve hissiyatlarını okudum eşime. O da dinledi. Erkekler duygusal veya fiziksel aldatmayı çok basite indirgiyorlar. Halbuki o kadar çok şey kaybediyorlar ki yaşamlarına dair. En önemlisi eşlerinin güvenini ve çoğu zaman sevgisini kaybediyorlar. Ben fiziksel bir aldatma yaşadığıma inanmıyorum. Endişem o boyuta gelmesi. Bakalım eşimin ne kadar aptal bir adam olduğu veya ne kadar düzgün biri olduğu zaman içinde ortaya çıkacak. Şimdilik aptal biri izlenimi uyandırıyor bende. İnşaAllah akıllanır diyerek bekliyorum artık...

umarım hayırlısı neyse o olur sızın ıcın , esınız bu sıteden okuduklarınız hakkında ne yorum yaptı...bıraz olsun pısman olmus uzulmustur ınsallah

Benim aşka , evliliğe dair hiç inancım yok
Erkeklerede güvenmiyorum
Yaşadığım her ilişkide nasıl olsa aldatıacam bari , aldatılmadan ayrılıyım diyorum
Çok korkuyorum tekrardan aldatılmaktan , kandırılmaktan
Ama inşallah siz çok güçlü bir kadınsızdır
Sizi aldatan eşinizden kurtulursunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…