Salon ve Günlük Oda Dekorasyonu Salonumu bir türlü istediğim hale getiremiyorum, fikrinizi istiyorum.

Salon ve günlük odalarınızın dizaynı, dekorasyonu ve tavsiye yorumları
şlar 2011 yılında salonumu yeniledim. Ancak gerek yemek odam gerekse koltuklarımı öyle büyük parçalardan oluşturmuşumki defalrca yerleşimi değiştirmeme rağmen bir türlü istediğim gibi olmuyor. Ikinci sorun ise tamamen yanlış seçilmiş perdelerim var, hem dikim hemde rnk seçimi nedeniyle fiyasko. O nedenle bir türlü sevemedim salonu. Ekte resimlerini veriyorum. öncelikle perdelerimi değiştireceğim. Mobilyalarımda ise cila hatalı olduğu için malesefde firması kapandığından cilaya ihtiyacı var maddi yönden epey bir para bayılarak, belki renginide değiştirtebiliriz. Salonumda düzenlemeye geçmeden fikirlerinizi almak istedim. öncelikle göze çarpan dekorasyon hataları varsa iletir misiniz? Mevcut mobilyalarımla neleri değiştirirsem daha uyumlu ve görsel oalrak bizi rahatlatacak bir salonum olur. Soruyorum inanın bu işi bilmediğimi kanıtladım. Orta sehpa istiyorum çrneğim. Salonumun bu arada ölçüleri 600-440, iki pencere arası duvarı boş bırakıp orda tablo kullanmak istiyorum. Geniş tv sehpasını koltukalrı u şeklinde koyunca malesef konsolu yanına almak durumunda kaldım, tren gibi sıralandı sanki, bir ara tv sehpasını köşeye şu anki vitrinin yerine koymuştum, konsol masanın arkasındaydı, tekli berjerler ise karşı duvarda peteğin yanındaydı, öyle koltuklar iyi ancak tv izlemek zordu. Uygun perde dekoratif objeler ve farklı kırlentler düşünüyorum ama tasarlayamıyorum. Evdeki hiçbir eşyayıda atma/değiştirme şansım olamadı. Satmayı bile denedim mobilyaları ilgilenen olmadı. O nedenle fikrilere ihtiyacım var lütfen yardımmmm
kaç yıl sonra yenilediniz acaba?

şlar 2011 yılında salonumu yeniledim. Ancak gerek yemek odam gerekse koltuklarımı öyle büyük parçalardan oluşturmuşumki defalrca yerleşimi değiştirmeme rağmen bir türlü istediğim gibi olmuyor. Ikinci sorun ise tamamen yanlış seçilmiş perdelerim var, hem dikim hemde rnk seçimi nedeniyle fiyasko. O nedenle bir türlü sevemedim salonu. Ekte resimlerini veriyorum. öncelikle perdelerimi değiştireceğim. Mobilyalarımda ise cila hatalı olduğu için malesefde firması kapandığından cilaya ihtiyacı var maddi yönden epey bir para bayılarak, belki renginide değiştirtebiliriz. Salonumda düzenlemeye geçmeden fikirlerinizi almak istedim. öncelikle göze çarpan dekorasyon hataları varsa iletir misiniz? Mevcut mobilyalarımla neleri değiştirirsem daha uyumlu ve görsel oalrak bizi rahatlatacak bir salonum olur. Soruyorum inanın bu işi bilmediğimi kanıtladım. Orta sehpa istiyorum çrneğim. Salonumun bu arada ölçüleri 600-440, iki pencere arası duvarı boş bırakıp orda tablo kullanmak istiyorum. Geniş tv sehpasını koltukalrı u şeklinde koyunca malesef konsolu yanına almak durumunda kaldım, tren gibi sıralandı sanki, bir ara tv sehpasını köşeye şu anki vitrinin yerine koymuştum, konsol masanın arkasındaydı, tekli berjerler ise karşı duvarda peteğin yanındaydı, öyle koltuklar iyi ancak tv izlemek zordu. Uygun perde dekoratif objeler ve farklı kırlentler düşünüyorum ama tasarlayamıyorum. Evdeki hiçbir eşyayıda atma/değiştirme şansım olamadı. Satmayı bile denedim mobilyaları ilgilenen olmadı. O nedenle fikrilere ihtiyacım var lütfen yardımmmm

Canim merhaba,
Evet koltuklarin biraz buyuk gorunuyor salonun da kucuk degil asllinda ama bi boy kucuk bi takim secseydin yerlesimin daha kolay olurdu suan onun sikintisini cekiyorsun. :/
Benim kisisel onerim biraz degisik olacak bi dusun derim :)
Esyalarda tikis tikis havasi olmus o nedenle yemek odani cok acik ahsap rengine boyatabilirsin.
Acik ahsap rengi mobilya iceriyi ferahlatir zaten koltuklarin rengi acik onlara masraf gerekmiyor.
Ardindan perdelerinde krem rengi veya cok acik altin sarisi renk kullanabilirsin. Veya acik fistik yesili de olur. Perdelerde hangi rengi secersen sec acik bisey olsun ve mutlaka ayni renkte birkac kucuk yastik da edin.
Bunun disinda konsol olayi artik eskide kaldi aslinda. Tv uniteleri hem vitrin hem dolabin yerini tutuyor. Konsolunu komple evden cikarip tv uniteni daha genis acik renk ve sade birseyle degistirir bir de acik ahsap rengi ota seha eklersen bastan asagi degisir salonun
Bir unite biraz da renk degisimi yapmis olursun ama salon komple degismis gibi olur:))
Tablo filan da konsolun gittigi yere yerlesir onlar onemli degil

canim merhaba,
evet koltuklarin biraz buyuk gorunuyor salonun da kucuk degil asllinda ama bi boy kucuk bi takim secseydin yerlesimin daha kolay olurdu suan onun sikintisini cekiyorsun. :/
benim kisisel onerim biraz degisik olacak bi dusun derim :)
esyalarda tikis tikis havasi olmus o nedenle yemek odani cok acik ahsap rengine boyatabilirsin.
Acik ahsap rengi mobilya iceriyi ferahlatir zaten koltuklarin rengi acik onlara masraf gerekmiyor.
Ardindan perdelerinde krem rengi veya cok acik altin sarisi renk kullanabilirsin. Veya acik fistik yesili de olur. Perdelerde hangi rengi secersen sec acik bisey olsun ve mutlaka ayni renkte birkac kucuk yastik da edin.
Bunun disinda konsol olayi artik eskide kaldi aslinda. Tv uniteleri hem vitrin hem dolabin yerini tutuyor. Konsolunu komple evden cikarip tv uniteni daha genis acik renk ve sade birseyle degistirir bir de acik ahsap rengi ota seha eklersen bastan asagi degisir salonun
bir unite biraz da renk degisimi yapmis olursun ama salon komple degismis gibi olur:))
tablo filan da konsolun gittigi yere yerlesir onlar onemli degil

tatlım önerilerin için teşekkürler... Iki ay kadar önce perdelerimi yeniledim resimlerinide ekledim ama görmedin herhalde incecik krem tül aldım ve sade altın sarısı fon nasıl ferahladı evim bilsen altın rengi üzerine uçuk mavi desenli kırlentler yaptırdım. şimdilik mobilya renklerini ellemedik. Ekonomimiz uygun olduğunda açık renge boyatmayı düşünüyor eşim. Gerçi böylede uyumu yakaldım rahatsız etmiyor. Boyatma sırasında vitrini elden çıkaracağım. Diğerleri kalsın diyorum bir orta sehpa ve bir yan sehpa ile birkaç dekoratif aksesuar aldım. Yavaş yavaş güzelleşiyor.. Aksesuarları mevi ve bayz kullanmaya çalıştım.. Son halini ilerd ebelki fotoğraflarım. Sevgiyle kal...

kaç yıl sonra yenilediniz acaba?

tatlım 1999 da evlendim 2004 te evimizi aldık, ancak natamam bir evdi içini yaptırmamız çok zaman aldı, malum konut kredimiz vardı. Elimize para geçtikçe bir yerini yaptırdık, acil ihtiyaçlar kısıtlı bütçe nedeniyle pek gönlümüze göre olmadı. Yıllarca alçı sıvalı ve badanasız oturduk. Şöyle söyleyeyim 2009 da banyo dolapları, vestiyer ve yatak odamızı yaptırdık. Komple gömme dolap ve yatak odası takımı şeklinde, 2011 de salon mobilyalarını ve perdeleri ve arabamızı yeniledik. Badana ve alçı işlerini yaptırdık. İki ay öncede salon perdemi bir kez daha yeniledim. Ancak sıkıntılar çabuk geçiyor ve inan insan kendi evi ne kadar eksiklide olsa huzur duyuyor. Önemli olan bu huzuru yakalamakkk:) Şimdi beğendiğim aksesuarı alıp evime yerleştirip sağı solu süslemenin hazzını yaşıyorum. Sevgiyle kal.

X