🥗Salatadan dönenin kaşığı kırılsın 🥗 02.07.2021- 45 günde spor ve diyetle muhteşem değişim

Bugun 3 menude bulguru gördüm afiyet olsun

Afiyet olsun

Afiyet olsun çok güzel, bu menüler sütünü azaltmaz bence, emin adımlarla ilerliyorsun tebrikler
Bu hafta arkadaşın verdigi listeyi deneyecegim. Yarın normalde burda kontrol tartisi var mi bilmiyorum ama tartilcam ona gore 15 günlük liste var elimde. Tam yilbasi oncesi iyi gelir diye düşünüyorum. Özellikle kendi kafama gore detoks suyu ya da bitki cayi tuketemedigim icin burdaki tarifler cok isime yarayacak. En cokta smothie ve havuc toplari tarifi gibi seyler var bayildim listeye

En azından daha sağlıklı, ya pirinç olaydı
Sen haftada 2-3 gün yiyebilirsin bence, bulgurdan korkma hem sütüne de iyi gelir,
Hafta da bir kere yapıyorum yeterli geliyor ya. Evdekilere 1 sb pirinc bile fazla geliyo artik. Tasarrufa da gecmis olduk şakayla onlar yeni bitirdi pilavi da bende bulgur yapayim dedim

Çok iyi olur senin için, insanın kendine vakit ayırması özen göstermesi psikolojik olarak da rahatlatır

Hafta da bir kere yapıyorum yeterli geliyor ya. Evdekilere 1 sb pirinc bile fazla geliyo artik. Tasarrufa da gecmis olduk şakayla onlar yeni bitirdi pilavi da bende bulgur yapayim dedim
Evet bulgur yoksa TB ekmeği tercih et, pirinç makarna bunlar pek kilo verdirmiyor maalesef insan yerinde sayıyor

Evet bulgur yoksa TB ekmeği tercih et, pirinç makarna bunlar pek kilo verdirmiyor maalesef insan yerinde sayıyor
Koruma doneminde yenilebilir ancak degisimle yoksa kg verilmiyor bende yaşayıp görmüş oldum. Yasaksız diyete inaniyordum. Fakat gecen hafta farklı acidan bakip denedim ve gordumki bu sekilde kg verebilirim

Harika olur peki sen kendini nasıl hissediyorsun, doyurucu oluyor mu yediklerin
Yediklerim doyurucu aslinda. Ama iste eski aliskanliklardan kaynakli bocalama oluyor. Bunun icin sindire sindire vermek istemem zaten. Çünkü bunu artik yasam stili haline getirmezsek sonucu belli.. defalarca yasadim ben.
2010 da 20 kgya kadar verdim 8 ayda. 16 yasindaydim. Lise 3e baslarken 58 kg idim. Yeni pantolon aldim. Sonra diyeti biraktim annem ben ekmek arasi yerken yeme kizim diye yalvariyordu. Almam kg zannettim. Yariyil bitmeden aldigim pantolona giremedim. Bir daha hic giyemedim. 4 yillik pantolonla mezun oldum. Esimle tanistigimda da 65 civariydim. Aslinda boyuma gore normaldim ama hayatim da hic spor olmadigi icin etim hep sarkikti. Mesela o donem bile 44 beden falandim.

Evlenirken 72 idim. Ve zayiflamak icin hic gayretim olmadi. O donem calisiyordum sekreter abla bak gelin olcaksin diyet yap dediginde sinir olup daha cok yiyordum.

Kisaca yaşaya yaşaya öğrendim. Cok gec oldu, keşke 80lere ulastigimda dur diyebilseydim ama olmadi.

Bundan sonrasi hep dikkat etmekle geçecek

Koruma doneminde yenilebilir ancak degisimle yoksa kg verilmiyor bende yaşayıp görmüş oldum. Yasaksız diyete inaniyordum. Fakat gecen hafta farklı acidan bakip denedim ve gordumki bu sekilde kg verebilirim
Yani şöyle düşün paketli gıda şeker beyaz un, bunları diyette olmasak da sağlığımız için yememeliyiz, örneğin ben yıllar önce tabi kola çok severdim ve belki günde 2 lt bitirdiğim olurdu, sonra Karatay diyetini araştırdım kadının söyledikleri çok mantıklıydı, şimdi ne kola içiyorum ne Nescafe, unuttum gitti canım bile istemiyor, böyle böyle farkına varıp değişiyoruz

Evet bazen insan hiç yiyemediklerine özlem duyuyor, sen de haftada 1-2 ödül mahiyetinde yiyemediğin çok sevdiğin bir şeyi yiyerek nefsini köreltebilirsin,

Hepimizin hikayeleri benzer maalesef kilo veriyoruz alıyoruz tekrar, çünkü hemen eski alışkanlıklarınıza dönüş yapıyoruz maalesef

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…