Salât-u Selam

RedGirl

Popüler Üye
Pro Üye
18 Ekim 2020
4.867
12.638
ÖNEMLİ!!! sayıyı 22.00dan önce yazmayan ya da her gün için belirli sayı veren arkadaşlar her kişinin duasını özel olarak dualayıp 'amin' v.s. gibi yorum yapmazsa ve bunu 3 kez tekrarlarsa gruptan direk atılacak ve bir daha alınmayacak.

Selâmün aleyküm arkadaşlar. Salavat zinciri kurmak için bu konuyu açtım.

Her gün saat 21.30 da etiket ile zinciri başlatıp 21.40 da bitireceğim. (10dk)

Bu süre içinde kim ne kadar okuyabildiyse 22.00 A KADAR buraya yazacak. (Gün içinde çektiğiniz sayılarıda ekleyip yazabilirsiniz.)

Yapacağım listede kimin sırası geldiyse toplanan salâvat sayısı ile o arkadaşımızın dusasini yapacağız. (22.00 da ben sizi sayı miktarı ve duası ile etiketliyeceğim, sizde dualayacaksınız.)

Katılmak isteyen herkes niyetini bana özelden mesaj olarak yollasın, her an listeye katılabilir ya da listeden çıkabilirsiniz, zorunluluk yoktur ama çok basit bir dua olduğu için en azından bunu herkes için yapalım. Unutmayın ki gıyabında dua çok önemlidir ve Allah ü teâlâ başkası için istediğiniz şeyi önce size verir. Şimdiden Allah bize hayırlı olacak tüm dualarımızı kabul etsin, amin.

Salât ve selam kelimelerinden oluşan “salât-u selam” terkibi, Hz. Peygamber için okunan ve Allah’ın rahmet ve selamının onun üzerine olması dileğini ifade eden dualara denir.

Hz. Peygambere (s.a.s.) en kısa şekilde,
“Allahümme salli alâ Muhammed”
veya
“Sallallahü aleyhi ve sellem”
ya da
“Allahümme salli alâ Seyyidinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ve bârik ve sellim”
diye salât-u selam getirilir.

Salât-ü selam getirmek için belirli bir vakit ve sayı yoktur. Kişi dilediği zaman ve istediği miktarda salât-ü selam getirebilir. Salât-ü selam için besmele çekme zorunluluğu da yoktur.

Son düzenleme:
Ben katılırım canım ama inşallah herzaman aynı saatte uyabiliriz demi genelde evdeyim de ya bakamadigimiz zaman olursa

Canım benim zaman sorunum var yurtdışında olduğumdan. Bu haftada eşim izinli dışardayız yetişemem başka sefere katırılrım.Allah kabul etsiin

Bende katılmak isterim ama diğer arkadaşlarımın dediği gibi her akşam aynı saatte olamazsak nasıl yapacağız

Ben katılırım canım ama inşallah herzaman aynı saatte uyabiliriz demi genelde evdeyim de ya bakamadigimiz zaman olursa

Canım benim zaman sorunum var yurtdışında olduğumdan. Bu haftada eşim izinli dışardayız yetişemem başka sefere katırılrım.Allah kabul etsiin
Sağol canım. Zaman sorunun aklımda olmasın etiket yapacağım için basliyacagiz diye. Ne zaman katılmak istersen beklerim.
Ben katilmak isterim ama her aksam ayni saatte musait olamazsak nasil yapacagiz?

Bende katılmak istiyorum
Aldım seni
Bende katılmak isterim ama diğer arkadaşlarımın dediği gibi her akşam aynı saatte olamazsak nasıl yapacağız

Arkadaşlar zaman sabit olacak ki hep beraber aynı anda peygamber efendimizi analım ve aynı anda bir arkadaşımıza dua edelim diye.
Başladı ve bitti etiketini gormeseniz bile saat kaçta başlayıp biteceğini zaten biliyor olacaksınız. Olaki hiç uygunsuz bir ana denk geldi. Saat 22.00 a kadar toplama sürem içinde çekip sayısını yoruma yazabilirsiniz.
22.00 da sayıları toplayıp o günün kişisinin duası ile paylasacagimi da şöyle yaparız. Ertesi gün sabahtan bir önceki gündeki kişinin duasını tekrardan paylaşırım dualayamayanlar için böylelikle gün içinde de salavat çekme ve dualama şansınız olur.

Tamam ben katilmak isterim.

Benim biliyordun dua grubum var bunun dışında başka gruplarım var kk dışın da o saatte cüz okuyorum gün içinde bi saat olsaydı bilemiyorum katılmak isterdim ama yetişemem maalesef

Benim biliyordun dua grubum var bunun dışında başka gruplarım var kk dışın da o saatte cüz okuyorum gün içinde bi saat olsaydı bilemiyorum katılmak isterdim ama yetişemem maalesef
Biliyorum canım. Önemli değil zaten zorunluluk yok. Öylesine etiketledim

Öylesine etiketledin anladım
Trip mi attin anlamadım kk yi uzun zamandır dua grupları için kullanıyordum o yüzden o gruplar dışında kim okur bilemedigim için dua gruplarindan bildiğim bir kaç kişiyi etiketledim, katılmak isteyen olursa haberdar olsun diye.

Neden trip atayım dua ettim rabbim dualarımızı kabul etsin dedim

Neden trip atayım dua ettim rabbim dualarımızı kabul etsin dedim
Sonradan eklemissin ya mesajı yeni gördüm. Teşekkür ederim canım. Allah bütün müslüman kardeslerimizin dualarini, okuduklarını, namazlarını kabul etsin, amin.

Niyetini mesaj olarka ekle canım günün gelince paylaşacağım dualamak için.
Canım beni de etiketlemissin teşekkür ederim saate uyabilirim ama miktar olarak uyamayabilirim. benden çok çekenler olur mutlaka. Sonraki döngüde uygun olursa katılırım inşallah

Canım beni de etiketlemissin teşekkür ederim saate uyabilirim ama miktar olarak uyamayabilirim. benden çok çekenler olur mutlaka. Sonraki döngüde uygun olursa katılırım inşallah
Canım belli bir çekim miktarı yok ki maksatim başkası için salât-u selam ile dua etmek. 100 200 bile çekip duaya katılmak hem başkası hem kendiniz için yeni bir dua kapısı açmak olacak.
Belli bir sayı olmadığı için de illaki birisi en çok birisi en az çeken olacak ama bizim işimiz kimin ne kadar çektiği değil totalde kime toplamda kaç sayıyla dualayacagimiz olacak.
Yani bir tane salât-u selam ile hiç tanımadığınız bir arkadaşımızın ihtiyacı için ettiğimiz duadaki kalbine dokunan iyiliği hissettiğini düşünsene. Bence her anı Allah'a bir adım daha demek.
Hala sonraki döngüde katılıyım dersen sonraki döngü gelince etiket atarım sana mutlaka.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…