sakin ve mantıklı düşüne hanımlar yol gösterin ne yapmalıyım.ALDATILDIM:((

peki kadınların hayatı hep erkekleri eğitmekle, devamlı onlara doğru yolu, doğru şeyi göstermekle mi geçecek/geçmeli? aynı şeyi bu kadın yapsa emin olun ne kadınlık gururu kalırdı, ne anneliği, ne namusu ne de şerefi. ama erkek yaptığı zaman "erkek o, hep acaba içinde, bilmiyor yazık, sen doğrusunu göster ona" deniyor. kadının görevi erkeğin aklını başından almak filan yani size göre. bir erkeği annesi adam etmeli, karısı değil.

peki siz hiç "bir kere yapmış yine yapar" lafını duymadınız mı? mutlaka duymuşsunuzdur. kadın yapsa kimse "böyle şeyler olur" demezdi. herif bildiğiniz 2 çocuklu karısı dururken, ne karısından ne de çocuklarından utanmadan elin kadınıyla kim bilir ne muhabbetler çevirdi. aşağılığın teki yani, başkasına aşık olup gitse hadi neyse. evde karısı varken başka bir kadınla üstelik telefonda bunu yapacak kadar düşmüş. bu herifin bundan sonra ne kocalığından ne de babalığından hayır gelir benden söylemesi.

babanızın yaptığı şey de düpedüz karaktersizlik bu arada, cahillik ya da hata değil. çıkın o kafalardan artık. koşarak uzaklaşılması gereken bir zihniyet içindesiniz, bilin diye söyledim, zaten başka da söylenecek söz yok şu yoruma.
evet çok iyi özetlemişsin erkekler eğri büğrü yaratıklar bence. insanlığı bizden öğrenecekler. tabi doğru düzgün adamlar illa ki vardır ama çoğu eksik ve kusurlu.
ayrıca kadın yapıyorsa cidden kocasını sevmiyordur. erkek yapıyorsa karısını sevdiğinin henüz farkında değildir ve acaba daha iyileri vardı da kaçırdım mı düşüncesi içindedir. ama daha iyisi olmadığını anlaması için burnunun sürtülmesi lazım. ben hiç ceza vermesin demiyorum. çektirsin ama boşanmasın.
hem kıskanılacak kadar matah bi şey değil bu erkekler. kadın kıskanılmalı en çok. çünkü kadın çok değerli benim gözümde.
kısacası olaylara bakış açımız farklı. ama seninki kötü yada benimki kötü denemez.
sen de deme. farklı pencereden bakmayı dene

evet çok iyi özetlemişsin erkekler eğri büğrü yaratıklar bence. insanlığı bizden öğrenecekler. tabi doğru düzgün adamlar illa ki vardır ama çoğu eksik ve kusurlu.
ayrıca kadın yapıyorsa cidden kocasını sevmiyordur. erkek yapıyorsa karısını sevdiğinin henüz farkında değildir ve acaba daha iyileri vardı da kaçırdım mı düşüncesi içindedir. ama daha iyisi olmadığını anlaması için burnunun sürtülmesi lazım. ben hiç ceza vermesin demiyorum. çektirsin ama boşanmasın.
hem kıskanılacak kadar matah bi şey değil bu erkekler. kadın kıskanılmalı en çok. çünkü kadın çok değerli benim gözümde.
kısacası olaylara bakış açımız farklı. ama seninki kötü yada benimki kötü denemez.

Cinsiyetçilik yapmayın.

Bu mantıkla, tecavüz davalarında ceza indirimi yapılması, iyi hal ve pişmanlıktan faydalanma ve hatta tecavüze uğrayana "Rızası vardı" deme, aynı mantık. Bilin istedim.

Aslında aldatan erkeği hadım edeceksin, aldatan kadını da daglayacaksin. Bir daha kimseyle evlenememe yasağı koyacaksın. Bir ay geciktirse nafakayı hapse atacaksın. İnsan olmayana insanlığı zorla ogreteceksin. Hayvanlar aldatmiyor, insansan sadık olacaksın , kufredesim geliyor aldatan insanlara

Ya tabiki de sadece konusmuyorlar. Nasil tanismislar ve uzaktaki bir kadina kendi aldigi telefon hattini nasil ulastirmis kargo ile mi? Guldurmesin. O 1 saat telefon gorusmelerinde de sadece sohbet edildigini dusunmuyorum ben. Daha acik yazmama gerek yok herhalde.

Yooo çoğu erkek diye genellemeyin. Şeref.z olanların yapabileceği bir şey.
Benim babam öyle bir adam değildi mesela, öyle olmaması için de annem hiçbir çaba harcamadı. Telefonunu küçükken çok kurcalardım, çok iyi hatırlıyorum, bizden hiçbir zaman hiçbir şeyini saklamadı. Beni bizzat kendi bırakıp-alırdı okuldan mesai saati biter bitmez, hatta lisede okul çıkışımda yanına gider 2 saat beklerdim mesaisi bitsin de birlikte dönelim diye. Dershanem akşamsa ben çıkana kadar arabada soğuk-kar olsa dahi beklerdi, kahveye bile gitmezdi beklemeye, ara ara dershane müdürü içeri çağırır, bazen de gelmezse çay götürüp, yanına giderdi. Ben kendi babamdan adamlığı böyle gördüm, bütün erkekler böyle diyerek bu tarz olayları normalleştirip, erkeklere de cesaret verip, durmayın. (Otobüs kullanmaktan rahatsız olduğum için bu alıp-bırakma olayını da ben istedim.)
Edit: kimi kadın-kız peşinde koşar, kimisi de evladının. Işte herkesin adamlığı ile ilgili bir durum bu.
benim babam da yapmadı işte onu diyorum

Bu mantıkla, tecavüz davalarında ceza indirimi yapılması, iyi hal ve pişmanlıktan faydalanma ve hatta tecavüze uğrayana "Rızası vardı" deme, aynı mantık. Bilin istedim.
abi sen tecavüze rıza ya ne ara geldin. iki cinsiyetin doğasını anlattım sadece.

Telefonda vaaz vermediğine gore ...
Cinsel ıcerıklı konusuyorlardır.
Ben olsam asla kabul edemem

Esının uzerıne hattı kullandıgına gore gorusuyorlar yuz yuze

Kadınlar konuşmak ihtiyacı hisseder.
Erkeklerse, ancak amacına ulaşmak için konuşur.
Konuşmak, erkek için sadece araçtır.
Bu ikisinin sadece konuştuklarına su forumdaki hicbir kadın inanmaz. Bence sen de inanmıyorsun.
Diğer ayrintilar da bu tezi destekliyor. Durum ortada, bu olayın ayrıntıları mide bulandırır :KK43:

Senin de hâlâ kocana güzelleme yapman garibime gitti. Bana cok ilgili cocuklara vs. diyerek. Sucluluk psikolojisindendir o. Aldatmis basbaya. Affedip affetmemek sana kalmis esin senin.

benim babam da yapmadı işte onu diyorum
Kardeş hani senin babanın doğasında varmış ya güya; ama annen engel olmuşta aldatmamış. Benim ki de baba; ama annem hiç çaba sarf etmedi, adamın karakteri sağlamdı çünkü. Erkek doğasında bu varın arkasına sığınmaya gerek yok diyorum; çünkü erkek doğasında bu yok, bizzat tüm ömrüm boyunca bunu bana gösteren bir adam vardı hayatımda "Babam."

Kadınlar konuşmak ihtiyacı hisseder.
Erkeklerse, ancak amacına ulaşmak için konuşur.
Konuşmak, erkek için sadece araçtır.
Bu ikisinin sadece konuştuklarına su forumdaki hicbir kadın inanmaz. Bence sen de inanmıyorsun.
Diğer ayrintilar da bu tezi destekliyor. Durum ortada, bu olayın ayrıntıları mide bulandırır :KK43:
:KK9:

sevgili konu sahibi,

hayatimda bircok kazik yemisimdir ancak hic bilmedigim bir sey aldatilmak. sorununuza empati kurarak yazabilecegim bir deneyimim yok, umarim da olmaz. ancak sunu soyleyebilirim ki; hayatta her sey affedilir de, hayatta hicbir sey affedilmez de.

affedecekseniz, yok sayip, konu dahi etmeden, yasanmamis sayarak yarinlari yasayin.
affetmeyecekseniz de cocuklarinizi rencide etmeden yolunuzu ayirin.

soyleyebilecegim tek sey budur. esranehir esranehir

%90 tanidiginiz yakin çevrenizden biriyle aldatılıyorsunuz yoksa neden soylemesin ki kim oldugunu. Konuştukları hattı bile kendi üstüne almış karşı taraf deşifre olmasın diye.
Bidaha guvenebilecekmisin emin olabilecekmisin aynı şeyi ve daha fazlasını yapmayacağına. Zor bir durum Allah yardımcın olsun.

X