Sağlıklı Yaşam İçin Tarifler

Çok güzel tarifler canım, ellerine sağlık, diyet yemeklerinin de lezzetli olabileceğinin kanıtı bu tarifler.

Doyuruçu Patlıcanlı Makarna Salatası
Bunu kendim uyguladığım bir tarif belki bilinen birşedir ama ben yeni keşvetim çok güzel lezzeli oldu şittele tavsiye ederim

Malzemeler
3 kaşık haşlanmış süzülmüş makarna ( benim 3 kaşık yemek hakkım var eğer sizinki fazla yada eksikse ona göre hazırlayın)
1 patlıcan
3 sivri biber
1 diş sarmısak
1 demet maydonoz
4 yemek kaşığı kaymağı alınmış yogurt
Eğer diyet listenize uygunsa 1 tatlı kaşığı zeytin yağı
Baharatlar tuz,karabiber,kırmızı biber,kimyon,

Yapılışı.
Patlıcanı fırında yada izgarada közleyelim.Sarmısağı ezelim,közlemiş olduğumuz patlıcanları ufak ufak doğrayalım yoğurtlu karışımla karıştıralım.

Ayrı bir salata kasesesinde de markarnayı ufak kıyılmış maydanoz biberi baharatlarını tuzunu yağını ilave edip harmanyalalım

Bu makarna karışımını yoğurtlu patlıcanın üzerinr yerleştirip servi ediyoruz

Bu yaptığımız yemek tam bir öğün yanında birşey yapmanıza gerek yok
Sepze yemeği tahıl gurubu ( çorbada dahil buna) ve salatası ile bir tam öğün
Afiyet olsun sağlıklı günler...

Ne tariflerim varmış gördükce hatırladım
Kullandıgım ilaclar herşeyi unutturmuş ya

Tariflerin bazılarına baktım deneyeceğim teşekkürler ellerine sağlık bu aralar miğdem çok hassas hiçbir şey yiyemiyorum inşallah bunlar hafif gelir ve düzelirim

Tariflerin bazılarına baktım deneyeceğim teşekkürler ellerine sağlık bu aralar miğdem çok hassas hiçbir şey yiyemiyorum inşallah bunlar hafif gelir ve düzelirim
Baharat oranlarina dikkat ederseniz inşallah sorun olmaz ...

Tariflerini çokk beğendim ellerine sağlık

Guzel yemekler var iyiki paylasmissin bizle bu tarifleri canim :)

bir zombi topiği uyandırmak bana kaldı sanırım:) yaptıklarınızı çok beğendim ellerinize sağlık. devamı da gelmeli

bende yaptığım yulaflı kurabiye ile katkı sağlıyayım topiğe

2 muz
1,5 sb yulaf ezmesi
1tk tarçın
1 sb kadar bitter damla çikolata
yarım bardak kırılmış ceviz içi

yulaf ezmesi ile cevizi tavada hafif ısıtıyoruz yulaf ezmesinin kokusu gitmesi için. ocağı kapatmadan önce tarçını ekliyip ocaktan indirip soğurken muzları çatalla eziyoruz. içine damla çikolata ve yulaf ezmesini koyup karıştırıyoruz. 15 - 20 dk fırında piştikten sonra ara öğünlerde sade kahve yanında size eşlik etmeye hazır :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…