Sağlıklı düşenebildiğimi sanmıyorum, akıla ihtiyacım var.

Çok teşekkür ederim.
Bu şartlar altında kimse sağlıklı kalamaz, bunu hissediyorum artık.
Ben hem tepkimle, hem de yolumdan şaşmayarak elimden geleni yaptığımı düşünüyorum, annemi ilgilendiren kısma bile dahil olarak.
Korkuyorum bu ülkenin yaşam koşulları, ailemin etkileri beni yanlış tercihlere sürükler, beni ben olmaktan çıkarır diye.

Aileleyle olan böyle büyük problemler ki ortada bence aile bile yok ama insanın hayata çok eksiden başlamasına sebep oluyor.
Abim ve ablam için de öyle oldu.

Hatalıyım o konuda.
Açıkçası ne annemin son evimizi de satmasına izin vereceğini düşündüm, ne de ülkenin, ekonominin böyle olacağını tahmin edebildim.
Her şey o kadar kötüye gitti ki.

Babanızın sırf iylik için bu kadınlara para verdiğini düşünmüyorum.
İşini bul, kendi ayaklarının üstünde dur ve iletişimi azalt

Çok üzgünüm, keşke sadece bizdeki olsaydı da başkası bu hissettiklerimi hissetmemiş olsaydı.
Sizin de babanız sanırım.
Eğer nahif bir karakterin varsa ya da inançlıysan babaya çok da bir şey yapamıyorsun, o bataklığa girmek istemiyorsun.

Gitmek zorundayım artık ama ekonomi, ülkenin hali beni çaresiz hissettiriyor.
Karşımdaki insan, çocuklarının da kendisine benzemesini istiyor bu arada. Kendi yaşadığı hayatın yanlış olduğunu sonuna kadar biliyor ve ortak arıyor.

Babanızın sırf iylik için bu kadınlara para verdiğini düşünmüyorum.
İşini bul, kendi ayaklarının üstünde dur ve iletişimi azalt
Hayır, kesinlikle iyi niyetle değil.
Aklından ne niyetler geçtiğini tahmin bile ederim, sapkın olduğunu düşünüyorum.
Kredi borçlarının nereye gittiğini hepimiz biliyoruz.
Süreci annem yönetebilir, o müdahale etmeyince biz etkisiz eleman oluyoruz ne yapalım.

Siz evcil değilsiniz, korkaksınız. Kendinize güveniniz yok hatta korkunuzu öyle maskeleme ihtiyacı hissetmişsiniz ki çalışıp didinmek yerinde üniversiteyi kendinize bahane etmişsiniz. Okuyorum, kazansam da yetmiyor falan kendinize güzel hikaye uydurmuşsunuz… Bunu da asla farkında olmadan yaptınız muhtemelen… Beyin çok güçlü bir şey, psikoloji çok korkunç bir etken… Eminim ilk cümlelerimi okurken kızdınız bile ama sizi anlayarak yazdım onları, eğer durup nefes alıp düşünürseniz kendinizi bile kandırdığınızı göreceksiniz… Çok da doğaldır, insanız ve hepimiz hayatımızın belli dönemlerinde bazı hikayeler anlattık kendimize… Siz bir bireysiniz ve aileniz hayatta bile olmayabilirdi, yapayanlız kalmış olabilirdiniz, başka şehirde 5 kuruşsuz okumak zorunda kalabilir, çalışmaktan başka çaresi olmayan biri de olabilirdiniz. Hayatın her hali hepimiz için var… Kendinize 1-2 gün verin, kendinizi dinleyin ve kendinize söylediğiniz yalanları bi kağıda yazın… Sonra tek tek doğruları yazın… Sonra da aksiyon alın. Madem bu aileye bunca zaman çektiniz işe girin birikim yapın sonra evinize çıkın. Bu yalanlara “ekonomi böyle diye eve çıkamam, çalışsam da bi işe yaramaz’ ı da ekleyin. Herkes 40-50bin kazanmıyor ve yaşıyorlar, hayattalar… Hayat da devam ediyor… Azıcık aşımm ağrısız başım konfor alanınızı terketmemek için değil, GERÇEK bir konfor alanı yaratmak için silkelenin ve kendinize gelin. Artık o ana babaya bişe diyecek halim yok, onlardan bi şey olmaz bu saatten sonra, baksınlar iki baş kendi çarelerine…

Valla bi soz var ya bu deveyi güdecen ya da bu diyardan gidecen size kalmis bisey artik hersey

Sağlıklı düşünemeyen böylemi olur
Gayette akıllı mantıklısın
Bi kere anam da anam, onu bırakamam diyip kurban psikolojisine girmiyorsun
Ama tavsiyem yok

Yok, kızmadım hak verdim.
Korktuğumu biliyorum ve gerçekten korkuyorum dışardaki dünyadan.
İçerde yaşadıklarım ve takıntılarım ya da bilmediğim bir şey hep bana engel oldu.
Çok bavul topladım arkadaşımın yanına gitmek için, sonra geri boşalttım. Beni ikna ettiler desem yalan olur, çünkü durmak istemediğim hiçbir yerde durmadım.

Zaten şu kararı verdim, bu sene son ve bitince ne olursa olsun gözümü karartacağım.
Bazen şunu da düşünüyorum, ipler kopma noktasına tam anlamıyla gelmeli ya da ne olursa olsun aileyi terketmek belamı aramak mı gibi.
Düşüncelerim ikiye bölünüyor, en kararlı halimde bile.

Hiçbir zaman macera arayan biri olmadım, hep stabil yaşadım. Gerçekten evde çok zaman geçiren biriyim ve ekstrem bir hayatım yok.

Sağlıklı düşünemeyen böylemi olur
Gayette akıllı mantıklısın
Bi kere anam da anam, onu bırakamam diyip kurban psikolojisine girmiyorsun
Ama tavsiyem yok
Teşekkür ederim.
Abim borçları kapatıp, maaşını kendin harca hatta istersen boşan dedikten sonra, onun kocam da kocam demesi gözümüzü açtı.
Zaten defalarca sattı, babamı elde tutmak için maşa olarak kullandı bizi.

70 in den sonra azanı teneşir paklar.Boyle babaya kocaya hayır islemeyin.Etrafa da zarar verin huzurevine orada yaşasın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…