Sağlıkçı arkadaşlar fikir alabilir miyim ?

eseross

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2024
601
1.435
Merhabalar, masa başı bir işte çalışıyorum ve çok yoğun bir haftaydı akşamları da evde devam ettim işleri yetiştirebilmek için. Şöyle bir sorunum var hafta sonundan beri (cumartesi gününden beri) bileğimde ciddi bir ağrı var. Dün acile gittim ağlayarak ancak pek ciddiye almadılar. Tendinit benzeri bir şey dediler röntgen bile çekmediler. Sadece el ile muayene olmuş oldum çünkü düştüm vb bir yalan söylemedim ne olduysa onu söyledim. Sıkı çalıştığımı ve bir anda böyle bir ağrı başladığını ancak şu an bir şey tutup kaldırırken bile canımın yandığını anlattım. Arkadaşım ise röntgen falan istiyorsan düştüm demeliydin dedi bilmeden bir yere vurmuş incitmişte olabilirim son zamanlarda çok sakarım. Ancak sağlık sonuçta doğruyu bilip ona göre tedavi olmak istedim ihtimallerle değil olanlarla ilgili konuştum. Bugün işe geldim ve 2 saat içinde tekrar ağlamaya başladım ağrıdan. Evet ağrı eşiğim biraz düşüktür ancak yine de bu ağrı ile çalışamıyorum. Öfiste olduğum süre boyunca da benden iş yetiştirmem bekleniyor. Bugün tekrar acile gidip röntgen istesem çekerler mi acaba ? Rapor versinler diye diretmiyorum acaba rica etsem mi rapor almak için ? Sadece sorunun ne olduğunu bulmak istiyorum ve bu bilek çoğu kişide olduğu gibi benim için de ekmek teknesi ancak bana sadece dinlen dediler :KK43: Sağlıkçı arkadaşlara sormak istiyorum sadece el muayenesi ile ne olduğunu anlayabilirler mi ? Dinlenmem gerekiyorsa da çalıştığım için bileğimi dinlendiremiyorum, internette ilerlerse ciddi sorunlara yol açabilir yazmışlar siz ne düşünüyorsunuz ?

O kadar ağrım var dediyseniz neden röntgen çekmediler ? Belki ciddiye almamış olabilirler tekrar gidin isterseniz.

O kadar ağrım var dediyseniz neden röntgen çekmediler ? Belki ciddiye almamış olabilirler tekrar gidin isterseniz.
Aslında el ile muayene de nerelerin ağrıdığını detaylı sordular ancak dinlen demekten başka bir şey demediler. Bir de bu hastanenin acili genellikle pek önemsemez herkese ve her şeye aynı antibiyotiği yazıp yolluyorlar.

Merhabalar, masa başı bir işte çalışıyorum ve çok yoğun bir haftaydı akşamları da evde devam ettim işleri yetiştirebilmek için. Şöyle bir sorunum var hafta sonundan beri (cumartesi gününden beri) bileğimde ciddi bir ağrı var. Dün acile gittim ağlayarak ancak pek ciddiye almadılar. Tendinit benzeri bir şey dediler röntgen bile çekmediler. Sadece el ile muayene olmuş oldum çünkü düştüm vb bir yalan söylemedim ne olduysa onu söyledim. Sıkı çalıştığımı ve bir anda böyle bir ağrı başladığını ancak şu an bir şey tutup kaldırırken bile canımın yandığını anlattım. Arkadaşım ise röntgen falan istiyorsan düştüm demeliydin dedi bilmeden bir yere vurmuş incitmişte olabilirim son zamanlarda çok sakarım. Ancak sağlık sonuçta doğruyu bilip ona göre tedavi olmak istedim ihtimallerle değil olanlarla ilgili konuştum. Bugün işe geldim ve 2 saat içinde tekrar ağlamaya başladım ağrıdan. Evet ağrı eşiğim biraz düşüktür ancak yine de bu ağrı ile çalışamıyorum. Öfiste olduğum süre boyunca da benden iş yetiştirmem bekleniyor. Bugün tekrar acile gidip röntgen istesem çekerler mi acaba ? Rapor versinler diye diretmiyorum acaba rica etsem mi rapor almak için ? Sadece sorunun ne olduğunu bulmak istiyorum ve bu bilek çoğu kişide olduğu gibi benim için de ekmek teknesi ancak bana sadece dinlen dediler :KK43: Sağlıkçı arkadaşlara sormak istiyorum sadece el muayenesi ile ne olduğunu anlayabilirler mi ? Dinlenmem gerekiyorsa da çalıştığım için bileğimi dinlendiremiyorum, internette ilerlerse ciddi sorunlara yol açabilir yazmışlar siz ne düşünüyorsunuz
Acilde çekilen röntgende ne gözükmesini bekliyosunuz? Tendon röntgende gözükmez zaten boş yere acile gitmeyin. Fizik tedavi bölümüne muayene olun bu süreçte ağrı kesici kas gevşetici kullanabilirsiniz

Benim de mesai saatleri fazla fazla dolu olduğu için acile mecbur kalıyorum.
Acilde çekilen röntgende ne gözükmesini bekliyosunuz? Tendon röntgende gözükmez zaten boş yere acile gitmeyin. Fizik tedavi bölümüne muayene olun bu süreçte ağrı kesici kas gevşetici kullanabilirsiniz
Daha öncede sadece bileğimden tutulduğu için çatlamışlığı var, bileğim o konuda fazla nazlı o yüzden tendonlara ya da kaslara değil kemiklerime baktırmak için istemiştim ancak sağlıkçı değilim o kadar detaylı bilgim yok. Öneriniz için teşekkürler.

Benim bir arkadasiminda boyle birden eli agirmaya basladi,aglatacak derecede
Ozel hastanede mr bile cektiler. Ama gercekten bir sey cikmadi. Kendi kendine gecti sanirim

Bende çağr merkzindeyim bileğim ama damarlarım ağrıyo hissediyorum ne yaptınız?
Tekrar gitmedim acile gün içinde izin alıp gitmem lazım ona da izin alamıyorum aşırı yoğunum işleri benden başka yapacak birisi olmadığı için. Ağrıyla bekliyorum bez sardım bileğime.

X