Sağlık çalışanı ve corona

Nasıl bir şansmış sizinki. Evli ve bir çocuklu olarak atandım. O veli ziyaretlerini okuldaki evli ve küçük çocuklu tek kadın öğretmen olarak(toplam 80 civarı öğretmen vardı okulda) arabam var diye en ücra köşedeki mahallede yapmıştım. Hem de herkes bir kadın bir erkek öğretmen giderken ben “ay oraya giremem ay bunu yapamam” diyen çıt kırıldım bir öğretmen arkadaşımla gitmiştim, tek gitsem daha rahat ve kolay olacaktı. Hiçbir görevden muaf olmadığım gibi hepsini de severek ve özveri ile yaptım ve yapıyorum.
Bunca yıldır okuldan tek bir isteğim oldu ilk saat derslerimin olmaması(çocukları okula bırakıyorum ve ilk saat dersim olunca onların okulları açılmamış oluyor, uzak mesafede benim okulum). Sağolsun idare onu da yaptı, ama tüm diğer arkadaşlarımın isteklerini de maksimum hep yapmaya çalıştı, bekar evli çocuklu demeden. Ama hakkaniyetli idarelerle çalışmamdan kaynaklı olabilir. Yoksa dediğiniz bekar sorunlarını program hazırlanırken başka okullardaki arkadaşlardan da duydum, ama görevden muafı ilk defa duyuyorum.
Dediğiniz gibi idarenin kafa yapısıyla alakalı bir durum. Benim atandığım yer aşırı eril bir ilçeydi. Benimle beraber atanan iki evli arkadaşımın kocaları istemiyor diye idare onları muaf tutmuştu. Eğer bu öğretmenin göreviyse, koca istemiyor diye bir dünya var mı? Vardı. 😁

Umarım öyle olur..😔
Yaşı anlayacak düzeyde anlatılırsa skntı olmaz benim oğlum 5 yaşında mesela 3 haftadır dışarı çıkmıyoruz herkese anlatıyo normalde tutamayız içerde ama şimdi babası anlatmış şükür hiç sıkıntı çıkarmadı sizinkide anlayacak inş bian önce biter bugünler ve miniğe kavuşursunuz

Sağlığı daha önemli bence been evde kalmazdım

Merhaba bayanlar öncelikle konu sahibine çok teşekkür etmek istiyorum beni burda bı tek o anlayıp o savunmuş . Burda ben bekar evli ayrı mı yaptigimi dusunenler olmuş . Asla öyle bir ayrım yapmadım tamamen yanlış anlaşıldım . Bende bı sağlıkçı esiyim her sabah esimi öperek gönderen ben artık korkuyla ve uzaktan gönderiyorum . Şahsen bende isterdim halden anlaşılmak. Eğer ki siz on yarguli değilde gerçekten halden anlayan insan olsaydınız tek kelime BEKAR kelimesine takilmazduniz . Konu sahibi seni tanımıyorum bilmiyorum ama çok dua ediyorum senin gibi bu millet için canı pahasi uğruna çalışan ve ailelerinden önce isine odaklanan tüm saglikcilarimizin yar ve yardımcısı olsun dilerim ki Allah'tan elbelt bu musibeti başımızdan bı an önce alır . Allah eşine ve çocuğuna bı an önce sağ salim kovusmayi nasip etsin inşallah.♥️🤗

Allah yardımcımız olsun, iki gün önce çocuk psikiyatristini dinledim görüntülü konuşmayla filan 1 buçuk ay anneden ayrı kalabilir 3 yaş dedi. Bir de sizin çocuğunuzun diğer ebeveyni yanında olacağı için daha iyi olacaktır. Anneanne- babaanneye bırakılıp hem anne hem babayı görmeme durumu olsa daha fazla etkilenirdi belki. Ülke olarak bütün sağlık çalışanlarına minnettarız

Bence çocuklar düşündüğümüzden daha güçlüler. Sizi çok iyi anlıyorum ben de olsam üzülürdüm ama şöyle düşünün onun sağlığı mi önemli yoksa bir ay annesini ozlemesi mi ? Sonradan unutulur herşey yaşı da kucuk.. ben anneannem de birkaç ay kalirmisim mecburen bakıcıya verecek paraları yokmuş. Şimdi psikolojim gayet iyi :)

Slm Kızlar herkese sağlıklı günler diliyorum..Ben sağlık çalışanıyım 3,5 yaşında bi oğlum var,Şu an için eve git gel yapıyorum eşim bakıyor oğluma,çalıştığım yer oturduğum ilin dışında hem ulaşım sıkıntısından hem de vaka sayılarının artmasından dolayı artık sağlıkçılara tahsis edilen yerlerde kalmayı düşünüyorum bu durum oğlumun psikolojisini nasıl etkiler..nöbette bir gün dahi görmediğinde sürekli anne yarın gelecek mi diye soruyor 1 ay veya daha fazla görmediğinde terk edilmiş duygusuna kapılır mı,anne çocuk ilişkimiz darbe alır mi..bu konuda bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum

eminim cok zorlanır ama cocuklar herşeye cok cabuk uyum sagliyorlar. siz eve dondukten 2 3 gun sonra hersey normale döner sanirim. eğer mecburuysanız, baska bir imkan yoksa cok bunaltmayin kendinizi. bir de benim hep inandigim sey cocuklar annelerini aynaliyorlar. eger siz ona iyi oldugunuzu hissettirirseniz o da iyi olacaktir. benim 3 yildir yaşadığım, çocuğum stres altindaysa benimle daha cok fiziksel birlikte olmak istiyor, kucagimda oynuyor, sariliyor. siz de eve donunce 2 gun kucak kucaga oturursunuz :) bol sans, kolay gelsin

Allah yardımcınız olsun. Cocuklar duruma adapte olmak konusunda sandığımızdan cok daha iyiler. Güzelce anlatırsınız, sık sık ararsınız... Rabbim güç kuvvet versin tüm sağlık çalışanlarımıza ve ailelerine.

Bir süre görüntülü konuşarak halletmeye çalışın bence. Onların sağlığı her şeyden önemli.
Bende atanamayan bir sağlıkçıydım ve yakın zamanda bir alım yapıldı virüs dolayısıyla. Muhtemelen bir iki hafta içinde eğer atanırsam -ki çok olası- bende artık sahada görevimin başında olacağım. Bir yanım endişeli ailem için bir yanımda mesleğim gereği gururlu. Meslektaşlarıma destek olmak, yanlarında olmak istiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

X