Saf kocam ve ben.Ne yapmalıyız ?

Canım , mutlaka parayı alın. eşin ilgilenmezse git sen kadın başımla falan deme :1closedeyes:çök kaynının tepesine... dur evlerinde sattığı günde paranı al gel. Eşin safsa hayatta o parayı alamaz.. Yaparsan bu işi sen yaparsın üstüne düş. Konuş kaynınla evi satacağın gün ben geliyorum. Parayı alıcam de, boşver ne derlerse desinler. İnsanlar anlamıyor tatlı dilden bazısına anladığı dilden konuşmak lazım:mymeka: sinirlendim valla zaten gergindim kötükedihüso

offffffffffff ya bu ne biçim bir dünya ya. kardeşler birbirine güvenmiyor. arkadan kuyusunu kazıyor. birbirine parasız iş yapmıyor.
canım bence önce paranı al. sakın evden paranı lamadan çıkma. sonra üzerine 1 bardak soğuk su içersiniz.
dişini göster sakın susma canım:eek:klava:

canım bence paranı al yoksa bıdahakı sefere onuda kaybedersınız bence esın bu ısten anlamıyosa sen konus parayı balı kurtar allah bolelerıne fırsat verdımı elinde avcunda ne olsa verırler bence paranızı kurtarın sızın hayallerınız onun umrunda olmuycaktır allah yar ve yardımcın olsun cnım

canım bence paranı al yoksa bıdahakı sefere onuda kaybedersınız bence esın bu ısten anlamıyosa sen konus parayı balı kurtar allah bolelerıne fırsat verdımı elinde avcunda ne olsa verırler bence paranızı kurtarın sızın hayallerınız onun umrunda olmuycaktır allah yar ve yardımcın olsun cnım

amin canım ya.hiç kimsenin üzülmesini zarar uğramasını istemiyorum.hayırlısı ile şu işten pacamızı bi kurtaralım bi dahakine daha sağlam düşüncem böle konularda daha tedbirli olucam

ne demişler akrabalarla alışveriş olmaz sakın yapmasın bu hatayı kim olursa olsun güvenmeyin önemli olan para deil belki ama akrabalık bağlarınız kopar eger ortada bi yanlışlık olursa sakın derim ben

üzgünüm ama kocan cok saf sen değilsin canım..sanki pısırık aile sözü dinleyen onlara baglı bi tip kocan..alsın 35milyarını abisinden kendiniz kredi cekin bankadan ve alın bi ev kira yerine bankaya kredi ödeyin...kocan kendi başına ev alamıyo mu tokiye giremiyo mu da abim girsin diyor bu ne sacmalıktır ya evlenen erkek evini kendi idare eder abisine niye devrediyor bu işi...kocanın gözünü aç canım en korktuğum erkek tipi bu işte kendi işini kendi yapmayan..üffff bana bile sıkıntı geldi kolay gelsin sizecanım artık lütfen acın gözünüzü çocuk oyuncagımı bu iş.

Canım biraz karışık gibi görünüyo. Yani kaynın ne kadar güvenilir bilmiyorum ama bana pek güvenilir gelmedi. Bence kendi paranızı alıp kendi başınızın çaresine bakın. Eşinizin hayatının her devresinde abisi olmayacak, onunda fikirleri olmalı. Ama bence yapacağınız en doğru iş tez elden kaynından paçayı sıyırmak.

arkadaşım bence kocan saf değil ama abisi sonuçta fazla güveniyordur.ben senin yerinde olsam kaynına daire seçimini bırakma.size uygun bir daire bulun onu almasını isteyin.eğer olmaz derse paranızın size lazım olduğunu anlatın geri isteyin.sonuçta sen ona altın vermişsin.gramı gramına paranı iste arkadaşım

benim bildigim bi söz var sohbeti dostunla alışverişi elalemle yapacaksın diye bu çok dogru bi söz borç isterken kedi gibi olurlar geri itediginde aslna kesilirler bu iş biraz zor olur ama kocanı ikna et paranızı alın ve kendi başınızın çaresine bakın bu zamanda babana bile güvenmiceksin

ahhh canım paranı biran önce al ..valla biz de çoook besledik böyleleri bi 10 yıl kadar.sen paranı kurtarabildiğin kadar kurtar.nasıl olsa her halukarda kötü olcan bari parandan olma.....yaranamazsın çünkü kimseye...o bu üzülecekmiş diye düşünme sonra sen üzülürsün....

arkadaşlar şu an sinir krizi geçiriyorum.ağlmaktan gözlerim şişti.anlatacağım biraz uzun ama nolur okuyun ve akıl verin.biz 1 yıllık evliyiz.düğünde takılan para ve altınlarımızı hepsi 25 milyardıçeşimin abisine verdik.o da bize iş karşılığı almış olduğu daireyi sattı.daire önce 52 milyar diyodu sonra 65 falan dedi.biz peşin 25 miyar verdik her ay da 300 ytl gönderiyoduk.ama elimizde daireyi aldımıza dair bi herhangi belge yok.biz evimiz var diye seviniyoz ve her ay 300 ytl gönderiyoz kanıma.bugün kaynım eşimi aradı paraya ihtiyacım maddi olarak sıkıştım dükkana malzeme almam gerkiyo dedi.sizin daireyi satalım başka bi yerden ben size alayım diyo.biz tokiye gircekdik bu evi almadan onun yüzünden tokiyi kaçırdık.şuan elimizdeki parayla ev alabilmemiz imkansız.evi 70 milyara satacakmış 35 onun olcak 35 bizim ama bize 35 milyar para vermicek ben o 35 milyarla size başka yerden daireye gircem diyo.ama ortada girdiği bi daire falan yok.bizim elimizde avucumuzdaki tüm para oydu.hastalnsak bişey olsa açıkta kalırız.eşimin annesi babası kaynım ev alırken görümcem ev alırken cok yardım ettiler ama bize dönüp bakmıyolar.hepsinin bi eli yağda bi eli balda.biz burda dişimzin kanını sömürüyoz.eşim deseniz cok saf herşeye inanıyor.elimiizde bi belge yok evimizin olduna dair.eşim abmim dedini yapalım evi satalım o bize başka bi yerden eve girsin diyo.ben evi satacaksa satsın paramızı göndersin diyorum.çünkü güvenmiyorum abisine artık.bizi falan düşündüğü yok hep kendi kar yapma peşinde bunda da bizim 25 milyarımızı kullanıyo.şimdiye kadar kullandı.ne yapalım bana akıl verin nolur abisine güvenmekte devam mı edxeyim yoksa paramızı geri mi isteyelim

uykum var yanlış anlamadığımı umarak yorum yapıcam
kaynınıza söleyin önce tapuyu hızlı şekilde hazırlasın size versin satışa sonra cıkarsın
tapuyu üstümüze çıkarmadan kullanmayın deyin acık konusun
bana güvenmiyomusunuz felan gibi cümleler kullanarak duygu sömürüsü yaparlar bazı insanlar
yanlış bilmiyosam güvenilcek insan pek bu sözü sölemez..
dikkatli olun derim

bana o parayı kurtarmanız zor gibi görünüyor...
içimden bir ses paranızı geri alamayacağınızı söylüyor...
zor durum ne diyim :KK43:

şu ana kadar ne kadar ödediyseniz kaynınıza hesap ypın ve PARANIZI GERİ ALIN....

siz kendiniz ev alamıyomusunuz ya ....sizin evinizi neen bi başkası seçipde alıyo...
Hem nasıl böle evraksız işler yaparsınız...Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin...
bişey olsa hiç bi hak idda edemzsiniz.....

ben sizin yerinizde olsam kaynımın evi satıpda bana para göndermesini beklemezdim...

Bende giderdim ve satışda bende bulunurdum..ne malum dediği paraya satacağına...
hakkınızı koruyun..kaynınız çok açık göz eşinizde bi okadar saf...

gidin satışı beraber yapın paranızı geri alın....

arkadasım suana kadar ne ödedın hesapla kocana söyleme boswer sen hesapla kendınız belgelerıyle kendınız bır ev alın bencede ona güvenmeyin.......eşine söyle ve paranızı alın......

ne demişler dost ile ye iç alışveriş etme

ne yapın edin parayı alın
ne alacaksanız kendiniz alın

Sen bu saf adamı tanımadanmı evlendin ya
böyle saçmalıkmı olur hadi o saf sen neden güvendin
çocuk bile yapmaz bunu...yazık diyorum

arkadaşım,demişler de boşuna dememişler...
bu devirde kardeşine bile güvenmeyeceksin diye....
neden öyle yaptınız diye birşey söylemek istemiyorum...ama,
bundan sonrası için sakın evinizi sattırmayın,eşinizle iyice konuşun...
açıkta kalırsınız,sonra ne olacak...
eşinizle aranız bile bozulabilir...
oturup,mantıklı bir şekilde karar alın ve
bu kararı kaynınıza bildirin...ha olmadı,illaki satıcam dedi,
siz de elinizde belge olmadığı için karşı çıkamadınız..
işte o zaman paranızı alın ve kendiniz bir eve girin..
onada fazla güvenmeyin...
Hakkınızda hayırlısı olsun...
sevgiler...

X