Sadece sütle beslenen çocuk kabız

Nasipp61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2019
2.692
2.215
Merhaba arkadaşlar Eylül 8 de 5 aylık olacak kızım. Geçen Salı alı olduk. Aşıdan sonra 1 kez kaka yaptı. Zaten günde en fazla 2 kez kaka yapıyor. Ama perşembeden beri hiç kaka yapmadı. Sanırım perşembe de yapmadı. Afedersiniz gaz çıkarıyor kokulu bayağı ama kaka yok. Demir ilacı ve d vitamini kullanıyoruz. Demire yeni başladık. Niye böyle oldu anlamadım. Ne yapabilirim

Sadece anne sütü alan bebeklerde 10 güne kadar normal demişti doktorumuz

Merhaba, benim kızımda 4 aylık iken başladı ıkınma,emerken tepinme tarzı hareketler doktoru rota aşısının bazen ters etki yapıp bu duruma neden oldugunu söyledi,başka bir doktora götürdüm oda alakası yok dedi, gastroenterolojiyw götürüp araştırmaya gerek görmedi her iki doktorda ama bu arada ıkınmaktan zorlamaktan makatta çatlak oluştu onun tedavisi fln derken çok zorlandık.5.aydan beri laxa fiber diye doğal bir lif kullanıyoruz alışkanlık yapmıyor,sütünün içine katıyoruz.Şu an 9 ay bitti ve demir kullanamıyoruz kestik çünkü inanılmaz kabız yaptı.(tabi hepsi doktor bilgisi dahilinde) bir dahaki aya kan tahlili ile demire bakılacak,eti bol yedirmeye çalışıyorum.Yani bizde sadece anne sütü aldığı dönemden bu yana yaşadık ve bağırsak sistemi gelişene kadar sürebilirmiş bazı bebeklerin daha geç gelişiyormuş ve sezeryan doğumlardan kaynaklıda olabildiği söyleniyor zaten sezeryan ile doğan bebeklere bu bağırsak florası nedeniyle probiyotik başlanıyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…