Sadece oğlunu düşünen kaynana

Ben de aile binasınd aaynı sorunalrla karşılaşıyorum eşin nasıl davrnaıyo mesela benimki beni sofraya oturtmadan oturmaz karımı çagırın diyo. Annesi pgluna diyo ki gel gel eve gel iki dk otur ben de ordayım gelin değilde gel dediği için eve girmez. Çaya oglunu çagırsa gitmez önce kaırmı öagırın der. Kv de benim eşimi tembihleidğimi düşünüyo bütün kv ler aynı bence. Bu anaşttıkların biraz basit konular ne kadar alınıp gücensende mecbur duymayacaksın. Bizimkisi uçtugu için kavgalıyız. Gelip gidip iyi davranmaya çalışıyo kafayı yiycem.

Beni hiç önemsememe seviyesinde değil ama benim kv de böyle. Bazen diyorum iyi ki memlekette yaşamıyorum. Buzluğumuza yiyecek verecek oğlunun sevdiklerini verir, bize bir şey getirecek ne lazım diye oğluna sorar, masada oğlu yiyeceğe uzanamıyor diye ona ikram eder vb bir sürü şey. Böyle insanlara nazik davranmaya gerek yok. Sonuçta madem herkes kendi tatafını tutacak sen de anneni koy ön plana.

Bütün kv’ler sadece oğlunu düşünür. İstisnalar kaideyi bozmaz birkaç ender insan vardır belki gelinini de düşünen.
Benimki yemek konusunda asla ayırmaz ama diğer her konuda her şeyde önceliği oğludur.
Ve diğer oğludur. Öncelikleri oğludur yani.

Evinize kaynananizi karistirmayin

Benim eşim oturur valla bensiz oturmama gibi bı alışkanlığı yok eşim çaya da gider ben işteyken falan çağırırsacannesi gider biraz anakuzusu malesef ,uçtuğu için mi anlayamadim

Aynısının tipkisi benimki işte masada oğlunun uzanamadigi şeyi kaynanamda dibine koyar ,ben de aileme öncelik veriyorum zaten

Son kısmı anlamadım. Oğlu yemiyor kendi tok diye sizin önünüzden yemekleri mi kaldırdı?

Niye kayınvalidenizden anne şevkati bekliyorsunuz ki?
Ben kaldrdim yemekleri ,oğlu ekmek arası goturecem ben siz annemle yeyin dedi ,kayınvalidem dedim olur mu ekmek arası dizgunce yemek yesin dedi eşim yemeden gitti ben de 1.5 2 saat beklediğim için yemek istemedim sen yersen ye demedi yemekleri kaldrdim dışardan yemek soykedim kendime

i de oğluna al diyor beni önemsemiyor
Oğlunun önemsemesi lazım zaten sana onun vermesi lazım.
,ben işten geldikten sonra 1.5 saat aç durdum bana ya sen yersen ye falan bişey demedi
Sen başına geçip yiyeceksin fazla ince düşünce bekleme. Kendini düşünmezsen kimse seni düşünmez. Ben acıktım hadi yiyelim diyip otur ye.

Kayınvalideden seni düşünmesini beklemene mi şok olayım, aç kalmanı dert edip aynı apartmanda oturmayı dert etmediğine mi şok olayım.

Benim kaynanamda bu cins bi kaç kere 3-5 gün evimde kaldı hiç muhatap olmak yok. Kendi kendine yemek ısıtıp yer beklemez beni. Oğluyla bile ayda bir telefonda konuşur onda da nasıl oğlum özledim oğlum torun nasıl oğlum hadi görüşürüz he hanım nasıl der kapatır klasik oğluna bile yalandan samimiyet gösteren, 10 dklık yolu yürümeye üşenen, alayım seni diyince kabul etmeyen, aylarca arayıp sormayıp görünce de ooyy oğluuuum çok özledim seni diye sırt sıvazlayan (eşimde kaçıyor bundan bunalıp) değişik bi tip. Ben onu gerektiği kadar düşünürüm oğlu hayrına daha bana bi zararı yok ama sanırım görüşmediğimiz için

Sadece soruyorum bir aydır ev tadilatta diye kadının evinde kalıyorsunuz, sıkılmış olabilir mi?

Ailenin parçası değil gibi ne demek? Siz zaten onların ailesinin bir parçası olmayın ne münasebet? Siz kocanızla kendi ailenizi kuracaksınız. Evliliğin amacı budur. Kocanın ailesine dahil olmak değil. Bu kafada olduğunuz sürece daha çok üzülürsünüz. Ne o kadın sizin anneniz ne de siz onun kızısınız.

O değil de,bir gün hep beraber zehirleneceksiniz. Hafta sonundan kalma yemek nedir,üstüne de bir kere daha ısıtıp tekrar dolaba kaldırmak nedir? İnanılmaz.
Sürekli başka gruplarda görüyorum, pazardan haftalık yemek yapıp tüm hafta onu yiyorlar. Öyle haftalık yemek de bana fazla riskli geliyor. Ama bazı yemekler dolapta, isitilmadigi sürece 3 gün gayet rahat durur, onlarda tabi ki yerken sorun olmaz. Dün saliydi, pazardan kalan yemek yenebilir eğer bozulacak bir şey değilse.

Siz de işten gelirlerken yemeğinizi yiyip gelin onlar da yesin anne oğul kendinizi üzmeyin takmayın ,bile ömür geçmez valla takarsanız taşınma durumu yoksa birde

Benim kv de benzer. Oğluna farklı odada farklı yemek yediriyor. Oğlum ile bana teklif bile etmiyor. Genelde oğlu ile diğer odada olduğunda, biz de ödev başında olunca yapıyor bunu... Oğlum fark etti. Çok sinir oluyor. Kimseye o kadar hırçınlık yapmaz, ninesine yapıyor.

maalesef kan bağı olmadan evlat gibi göremiyorlar. Ama bende kaynanamı mesela annem gibi görmüyorum. Karşılıklı her şey yani. Benim kaynanamda ben işten gelirim ve çıkacağım zaman görse bile görmüyormus gibi yapıyor benim önce ona seslenmemi bekliyor bende seslenmiyorum hiç. Ama eşimle geldiğimizde direk camını açar konuşur oğluyla. Bana da bi annen nasıl vs diyor, eşime söylediğimde senden cekiniyor diyor. Başta çok sorunlarımız oldu fena yanımı gördü çünkü. Ama selam vermeye değer görmemesi çok saçma.
Boşvermemiz lazım takmamamız lazım ama aynı apartmanda olunca olmuyor biliyorum. EŞin seni desteklesin gerisi önemli değil

Eee ama hep söylüyoruz ben kayinvalideye anne demeyide anlamiyorum eşimin kizkardesi olmuş gibi yada onun anneme demesi sanki abim gibi.Mantikli düşününce ne kadar da tuhaf dimi.Onun kızı değilsiniz siz gelini siniz kızı olsanız gelin diye bir sıfat olmazdı .Zaten kim bilmem kaç yıl sonra birinin annesi birinin oğlu birinin kızı olabilir ki.Aileye girmekten ziyade eşinizle aile olabilmek önemli bence kan bağı da olmadığı için çocukların olsada ilerde bir imza ile o gelin denen kişi sülale dışı kalabiliyor yani kısacası aman ne annelik bekliyorsunuz ondan hicde takmam yer içerim dedikleride bir kulagimdan içeri bir kulagimdan dışarı çocuk olmayın kendinizi kendiniz düşünün koca kazik oğlu afedersiniz böyle show yapanlara çok gülüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…