Sadece oğlunu düşünen kaynana

Ceylan 87

Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2023
308
-47
38
İyi akşamlar arkadaşlar ,kaynanamla aynı apartmanda oturuyoruz ,kaynanam eşimin üzerine çok düşüyor 3 kişi yemek yedigmzde mesela bı kez balık yedik son 2 tane kalmıştı birini kaynanam aldı diğerini de oğluna al diyor beni önemsemiyor ,bugün de eşim evimzde ustaların başındaydı akşam üzeri kendi evimzde ben de işten geldim kaynanama geçtim ustalar var evde diye ,yemekleri isittim eşim gece nibetine gidecekti siz yiyin annemle ben ekmek arası goturecem dedi ,kaynanama dedim olurmuymus düzgünce yemek yesin gitsin dedi ,ben işten geldikten sonra 1.5 saat aç durdum bana ya sen yersen ye falan bişey demedi eşim de yemeden gitti ben de yemekleri kaldiriverecem ben de aç degilim diye ,sonradan eşim gidince diyor yeseydin sen dite siz olsanz yer msnz ben mi abartiyorim çoğu şeyde böyle

Bu aile apartmaninda yaşama. Devamli ic ice dis disa olmanizdaki motivasyon nedir? Bu evlilik iki kisilik yaşanir. Daha anasinin koynundan ayrilamayan adamlari nasil koca olarak aliyosunuz ben anlamiyorum gercekten. Yok hayat sartlari yok boyle bana sacma geliyor. Herkez sartlari duzeltip oyle evlensin o zaman. Valla kizma arkadasim ama bana bunu konular cok sacma ve itici geliyor..

Canım sen bu kadar takilmasan mi evet bazı anneler öyle. Bnde kendimi ait hissedemihorum çoğu zaman ailenin parçası değilmişim gibi hissediyorum. Ben çocuktan dolayı uykusuz kalıyorum kimse bişey demyyor ama eşim bir ikisaat eksik uyusa git uyu dinlen deniliyor mesela bana kimse dinlen demiyor ama . Ne yaparsan yap evlatları gibi gorulmezsin üzgünüm onlar kötü insan demiyorum ancak kan bağı olmadan sürekli bir ilgi sevgi olacağına inanmıyorum ben . İçli dişli olmayada gerek yok mesafe olmadan sen hep kendini dışlanmış hissedeceksin

Estagfirullah niye kizayim arkadaşım normalde bu kadar sık değiliz haftada 1 anca görüşürüz ,evimz tadilattaydi sürekli kaynanamda yedik yemeği falan fazla içli dişli olunca böyle şeyler oluyor malesef

biz görüştüğümüz zamanlarda kaynanam gittiğimizde sofraya hep bir tabak eksik koyardı ben de özellikle sorardım oturduğumuz kime tabak koymadın bana mı diye cevap vermek zorunda kalırdı ayy unuttum yanlış saydım kendime koymadım vb. kaynana işte. oglunu paylaşmayı kabullenemiyor.

Abartıyorsun bence ama olayı değil. onlari önemsemeyi abartıyorsun. otur aç isen ye yemeğini kalk.

Siz de sadece kendinizi düşünün, dışardan yiyip eve gidin .

Çok haklısın iki kişilik yasanmayacaksa bu hayat neden evlenilir insan kendi annesi babasıyla anlaşamıyor yeri geliyor . Rahatsz olunan şeyler rahatlıkla söylenmiyor hep bir mutsuzluk huzursuzluk .

Aynen öyle çoğu kişi benzer durumu yaşıyor demekki ben de tam öyle hissediyorum ailenin parçası değil gibi diken üstünde oturur gibi bi de beğenmez beğenmez bakar benimki sanki kaynanalari beğenen var ,normalde bu kadar çok değildim ama evimiz tadilatta olduğu için 1 aydr kaynanamda yiyorz ,kimse gelinleri düşünmez oğulları düşünülür haklısın canım

İyi ki görüşmüyorsunuz .

Aile apartmanı adı üzerinde, karı koca çalışıyorsunuz, ayrı bir eve çıkın yoksa kadının her hareketi batar size. Ben böyle bir beklentiye gitmezdim açıkçası, en iyisi bile daima kendi çocuğunu kayırır ki bu gayet normal.

Kv konusunda maşallah şanslıyım şayet şanslı olmasaydım ve şu balık muhabbetini yapacak biri olsa o balığın birini o almadan alırdım. Anladığım kadarıyla aile apartmanında oturmaya mecbursunuz (mecbur olmasanız asla oturmazdın hal böyleyken) bu yüzden pasif kalmayın. Biri neden bana yemek ye desinki işten geldim hemen yerim. Son kalan balığı pay etmelerini beklemem alır yerim. Yani atılgan olun arada bi de laf atın, göze göz dişe diş ama kocanıza belli etmeden yapın tüm bunları yani tıpkı kv’nin yaptığı gibi

Hepsi aynı o zaman bu kaynanalarin ,ben dec dusunmeyecem bundan sonra karşı tarafı

Sen kendini önemse. Altlı üstlü oturuyormuşsun zaten taşınma ihtimaliniz yoksa politik olun. Sürekli şikayet etmeden kendinizi (kimseden beklemeden) koruyun. O tabağı önünden mı aldı yemeğin en güzel yerini koy ve ye. trdeki çoğunluk oğlunu gelininden kıskanan kayinvalidelerden demekki tartışmak gereksiz olur böyle insanla sakin sakin kudurt onu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…